Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizejošā valdība izdarīja daudz, lai samazinātu transporta nozares iespējas atkopties no Covid19 sekām un kara ierobežojumu radītajiem zaudējumiem, tomēr jāsaka, ka īpaši kravu “neaizvietošanā” ir centusies visa Satiksmes ministrijas vadība, ministru un tā komandu pieskaitot. Tas ir noticis, gan rūpējoties par eksotiskiem komandējumiem, gan pārkāpjot likumus, gan rupji izmantojot dienesta stāvokli.

Bet daudz kas ir noticis, vienkārši imitējot darbību vai darot muļķības, kas atbaida kravu īpašniekus. Rezultātā mums viss ir slikti, un valstij būs jāiegulda milzīgas naudas summas Latvijas dzelzceļā līdzīgi kā airBaltic. No nemākulīgā menedžmenta nav pasargātas pat mazās dzelzceļa stacijas kā “Cena” vai “Inčupe”, kuras tagad slēdz, pat bez alternatīva transporta tuvumā!

Šis satiksmes ministrs ne tikai maz saprot no nozares, bet arī nekad nelasa viņa padoto sagatavotos tekstus, tā vietā izbaudot ministrijas sagatavotos "papildu" bonusus.

Sāksim ar to, ka amatpersonai, kāds ir arī ministrs vai parlamentārais sekretārs, kas tiek sūtīts komandējumā (tepat vai ārzemēs), likums uzliek par pienākumu arī atskaitīties par to, kādi cilvēki ir satikti, kas pārrunāts, lobēts un kādas tālākās darbības jāveic. 

Šādai amatpersonai komandējuma laikā ir jāievēro arī visi citi “Interešu konflikta novēršanas likuma” un “Interešu pārstāvības atklātības likuma” ierobežojumi. Tas ir ne tikai likuma burts vai KNAB jautājums, bet arī padoto un sadarbības iestāžu kādas ir asociācijas informēšanas nepieciešamība, ko nav iespējams nodrošināt, ja par savām gaitām neatskaitās. 

Taču satiksmes ministra ērtībai Satiksmes ministrijā ir uzrakstīta instrukcija par ministra komandējumu atskaitēm, kas pretēji likumam ļauj “ministram par komandējumiem vispār neatskaitīties” (citiem ministriem ir jāatskaitās, bet satiksmes ministram nav, un nav zināms, vai šis ministrs to maz spētu izdarīt), kārtība nav grozīta, arī ministram “ministrējot” šogad, kad stājies spēkā jaunais “Interešu pārstāvības atklātības likums”.

Tādējādi ministrs ar ministriju ignorē abus šos KNAB kompetences likumus un ministra kā amatpersonas pienākumu atskaitīties, par ko runājis, ko lobējis un ar ko viņš ir ticies komandējuma laikā, kaut vai augstā korupcijas riska dēļ. Ministra dienas paiet, nesakarīgi “komandējoties” pa objektiem un pilnīgi bez atskaitēm par to jēgu!

Bet starpvaldību sadarbībai ar Austrumu kaimiņvalstīm ministrs tagad, kara laikā, ir veidojis arī darba grupas no tādiem cilvēkiem kā Saeimā neievēlētais paša partijas biedrs Kaspars Gerhards, kas uz Baltkrieviju un Krieviju ir braucis arī iepriekšējos 20 gadus, mēģinot caur Krieviju “sarunāt” darījumus, kas tagad, kara gaismā, vairs neizskatās tik viennozīmīgi, turklāt ir bijuši lobēti par labu vieniem specifiskiem komersantiem, attiecīgi ignorējot citus transporta vai ostu nozares uzņēmējus.

Par papildu riskiem šiem starpvaldību darba grupu vadītājiem ir jāsaka, ka agrāk un arī tagad jau tradicionāli šo darba grupu vadītāji gan pie mums, gan, aizbraucot uz tikšanos Baltkrievijā, Kazahstānā vai Krievijā, mēdza “stipri” iedzert, tāpēc viņu piedzīvojumi Austrumu zemēs, protams, ir ārvalstu specdienestu safilmēti un arī dokumentēti. Arī draudzība ar Saskaņas Anriju Matīsu tēvzemiešiem godu nedara.

Tomēr tradīcijas jau nevar tāpat izbeigt, tāpēc arī šogad ministrs ir bijis kārtējos Austrumu komandējumos, piemēram, uz Almati, līdzi ņemot Saeimā neievēlēto partijas biedru Gerhardu un pa kādai skaistai referentei no ministrijas. Ko viņi darīja, ja neskaita vienu īsu ministra monologu, nav īsti zināms, jo ministram saskaņā ar ekskluzīvo Satiksmes ministrijas komandējumu kārtību komandējuma atskaites nav jāraksta! 

Publiski ministrs uzstājās lauzītā angļu valodā, iestarpinot krievu vārdus, bet aizkulisēs, pie klātiem galdiem jau tulku nebija, un sarunas notika krieviski. Lieki piebilst, ka ne Kazahstānā, ne Tadžikistānā angļu valoda vēl nav iedzīvojusies, bet, ko un kā tur darīja nacionāls ministrs, mēs nezinām.

Tikmēr secināms, ka Satiksmes ministrijā tiek nepareizi plānots arī ministra un ministrijas sekretāru “izkaides budžets”, piemēram, viesu uzņemšanas aktivitātēm. Tas redzams ostu stividoru praksē, jo, lai kompensētu, piemēram, Satiksmes ministrijas vadītāja nesaplānoto budžetu pretēji “Interešu konflikta novēršanas likumam” un apmierinātu ministrijas vajadzības, piemēram, ārvalstu viesu uzņemšanā (lasām: nav saplānoti izdevumi viesu dzeršanai, ēšanai un transportam), Satiksmes ministrija mēdz uzdot ar konkrētiem ārvalstu ierēdņiem nesaistītām ostām, Stividoru asociācijām un biedrībām tērēt naudu dažādiem ministrijas pasākumiem, piemēram, apmaksāt vai nodrošināt ar transportu ministrijas vadībai nepieciešamos pasākumus, pusdienas, vakariņas un alkoholu ar ministra vai sekretāru piedalīšanos.

Ar vārdiem “bet ministram vai attiecīgajam sekretāram vajag” no pakļautajām stividoru institūcijām jau gadiem tiek izspiesti šādi pakalpojumi, kaut likums to aizliedz, nosakot, ka “ir aizliegts pieņemt jebkādu labumu, atrodoties interešu konfliktā”. Tādējādi ministrs, parlamentārais sekretārs vai valsts sekretārs un viņu pilnvarotās personas nedrīkst, atrodoties interešu konfliktā vai pieņemot lēmumus par ostām vai stividoriem, vai viņus lobējot, izmantot šādus ostu vai biedrību sniegtos labumus.

Ministram gan ir vienalga, ka nedrīkst lobēt ārzemēs vai pašmāju ostu likumu grozījumos tikai tos uzņēmumus, kas apmaksā Satiksmes ministrijas vadībai pusdienas vai ostu vai stividoru apmaksātu transportu šeit vai ārzemēs, pārējos “noliekot pie ratiem”. Tas nekas, ka tieši tāpēc jau ministriem un valsts sekretāriem ir tik lielas algas, lai nekad nenokļūtu interešu konflikta situācijās šādu KNABam interesantu “sīkumu” nepareizas izpratnes dēļ un varētu par sevi paši samaksāt!

* kas atsakās apmaksāt šo vadoņu izklaidi

Kopija tiks nodota KNAB un Valsts kontrolei

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...