Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušajai veselības ministrei Ilzei Viņķelei, kura pēc šķiršanās no politikas ir izrādījusies nederīga darbam privātajos uzņēmumos, ir nācies atvadīties arī no valdes padomnieces posteņa Daugavpils reģionālajā slimnīcā.

„Esmu valdes padomniece Daugavpils slimnīcā, uz kuru braukāju. Kādu brīdi pastrādāju privātajā valsts aprūpē, bet sapratu – tas nav domāts man,” – tā I. Viņķele šīs vasaras beigās paziņoja dzeltenajā presē.

Pēc šīs atziņas Daugavpils reģionālajai slimnīcai tika nosūtīta virkne jautājumu par to, kādus pakalpojumus, kādā formā un par kādu samaksu sniedz smagas finanšu krīzes skartajai veselības aprūpes iestādei:

„1) kad I. Viņķele ir pieņemta darbā par valdes padomnieci Jūsu iestādē?

2) kāds atalgojums ir noteikts I. Viņķelei?

3) kas pieņēma darbā I. Viņķeli?

4) kādi ir I. Viņķeles darba pienākumi? Pievienojiet atbildei amata aprakstu.

5) kāds ir I. Viņķelei noteiktais darba laiks?

6) kāda ir I. Viņķelei noteiktā darba diena?

7) kāda bija Jūsu iestādes nepieciešamība pēc valdes padomnieka? Kas, kad un kā šo nepieciešamību fiksēja?

8) kādi ir I. Viņķeles darba rezultāti kopš stāšanās darbā?

9) kas apmaksā I. Viņķeles transporta izdevumus uz Daugavpili un atpakaļ un uzturēšanās izdevumus Daugavpilī? Ja apmaksātājs ir Jūsu iestāde, miniet šos izdevumus kopš I. Viņķeles stāšanās darbā.”

Pēc ilgas kavēšanās atbildi beidzot sniedza SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, taču izrādījās, ka viss, kas saistīts ar I. Viņķeles darbošanos šajā veselības aprūpes iestādē, ir ļoti slepens:

„SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” atbildot uz Jūsu 2023.gada 8.septembra pieprasījumu informē, ka sadarbība starp Ilzi Viņķeli un SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” tika nodibināta uz uzņēmuma līguma pamata 2023.gada 16.martā un turpinājās līdz 2023.gada 15 augustam.

Sadarbība uzņēmuma līguma ietvaros paredzēja nodrošināt konsultatīvo palīdzību slimnīcas darbības turpināšanai un attīstības veicināšanai, stratēģiski svarīgo mērķu noteikšanai un sasniegšanai, kā arī slimnīcas interešu pārstāvēšana.

Uzņēmuma līgums nenodibina darba tiesiskās attiecības un līdz ar to, arī neparedz nekādu papildus izdevumu (tajā skaitā transporta vai uzturēšanas izdevumus) kompensāciju.

Uzņēmuma līgums paredz abpusējas konfidencialitātes prasības, kuras paliek spēkā arī pēc līguma darbības termiņa beigām, šajā sakarā tajā norādīto informāciju bez otras puses saskaņojuma SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”  izpaust nevar.”

Tiesa, skaidrs ir viens – I. Viņķeles darbošanās, nodrošinot „konsultatīvo palīdzību slimnīcas darbības turpināšanai un attīstības veicināšanai, stratēģiski svarīgo mērķu noteikšanai un sasniegšanai”, noveda pie tā, ka oktobra sākumā kļuva zināms, ka arī pats G. Semjonovs ir iesniedzis atlūgumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...