Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.

Šī "sadrumstalotība", protams, neveicina efektīvu un savlaicīgu darbu pie ietvju attīrīšanas no sniega. Taču izcelt pakalpojumu sniedzēju, kas atbildīgs par 5% rezultāta kā galveno vaininieku sarežģītai situācijai pilsētā, nav īsti korekti korekti.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis publiski ir uzsvēris: "Iepriekšējās nedēļas nogalē esam piedzīvojuši īpaši intensīvu snigšanu, sasniedzot tādu sniega segas biezumu, kāda nav bijusi pat dažās ziemās visas sezonas laikā." (LTV1 Rīta Panorāma, 06.12.2021.) Ārkārtas situācijas rezultātā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) Rīgā izsludināja Sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru snigšanu. Cīņā ar nepieredzēti lielo sniega apjomu uz laiku zaudēja virkne stratēģiski nozīmīgu pakalpojumu sniedzēju - Lidosta Rīga, Latvijas Dzelzceļš, Rīgas satiksme, ielu un tiltu uzturētāji, kas arī saņēmuši līgumsodus.

Apzinoties situācijas nopietnību, jau piektdien uz Rīgas ietvēm un teritorijās, kuru uzturēšana ziemā ir mūsu pārziņā, atradās visas (vairāk nekā 80) "Clean R" rīcībā esošās tehnikas vienības un cilvēki. Tai pašā dienā piesaistījām arī papildspēkus, lai turpinātu nodrošināt ietvju tīrīšanu arī ārkārtas situācijā. Līdz šim brīdim bez pārtraukuma esam turpinājuši strādāt 24/7 režīmā, lai situāciju stabilizētu. Šobrīd no sniega atbrīvotas 80% "Clean R" pārziņā esošo ietvju. Tomēr turpinām darbu maksimālas jaudas režīmā, lai nodrošinātu 100% rezultātu.

Latvijas mērogā „Clean R” pārziņā kopumā ir gandrīz 700 kilometru ielu un ceļu tīrīšana ziemas periodā, kā arī vairāk nekā 1 miljons 820 tūkstoši kvadrātmetru publisko un privāto teritoriju. Līdz šim brīdim esam godprātīgi un nežēlojot darba stundas veltījuši visas pūlēs, lai pakalpojumus nodrošinātu labākajā iespējamajā veidā. Un, lai gan Sarkanā brīdinājuma apstākļi uz brīdi ietekmējuši mūsu spēju nodrošināt pakalpojumu sniegšanu labākajā kvalitātē, ceru uz pilsētnieku un Rīgas domes sapratni un esmu pārliecināts, ka kopīgi pārvarēsim šo sarežģīto situāciju.

Intensīvās snigšanas dēļ visas nedēļas garumā bijuši sarežģījumi arī ar darbu izpildi Rēzeknē, kur arī nodrošinām ietvju tīrīšanu. Šodien esam tikušies ar Rēzeknes domes vadību un vienojušies par tālākajiem soļiem, tostarp to, ka katru otro dienu ar pašvaldības pārstāvi mums būs operatīvā sanāksme, kurā atskaitīsimies par padarīto un, atbilstoši pašvaldības norādījumiem, mainīsim fokusi, ja tas būs nepieciešams.

"Clean R" neatsakās no līguma saistībām, tostarp no līgumā paredzētiem sodiem, tomēr pretēji publiski paustajiem paziņojumiem par līguma laušanu šobrīd turpināsim strādāt un reaģēsim atbilstoši apstākļiem. Būtiski, ka Rēzeknei, kurai ikdienas režīmā nodrošinām 6 tehnikas vienības, jau pirmdien tehniskais nodrošinājums ir dubultots, pilsētai nosūtot vēl 7 papildus tehnikas vienības. Esam pārrunājuši arī savstarpējās sadarbības uzlabošanas iespējas, jo arī šobrīd Rēzeknē ir ietves, kuras nespējam iztīrīt tikai tāpēc, ka, piemēram, sniegu nav izvedis cits dienests.

Intensīvā režīmā turpinām ietvju attīrīšanu no sniega arī Valmierā, Jūrmalā, Tukumā un Liepājā. Milzīgais sniega apjoms liek mums strādāt bez pārtraukuma, taču šajās pašvaldībās gadiem ilgā sadarbībā esam līdz detaļām noregulējuši savstarpējo komunikāciju un situāciju risinām kā saliedēta komanda. Tas palīdz operatīvāk reaģēt arī akūtu situāciju gadījumā.

Tāpēc nešaubos, ka sadarbojoties kā komandai, spēsim atrisināt sarežģīto situāciju ar ietvju tīrīšanu arī mūsu galvaspilsētā.

* vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mediķi varas kalpībā

Foto“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo arī pārējos gadalaikos (Levits neļaus samelot). Turklāt šie mediķi nebūt nav pārtraukuši aģitēt par potēšanos pret kroņa vīrusu.
Lasīt visu...

18

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

FotoEs kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi augstāk par cilvēkiem tur, kaut aiz kauna tiem jau sen zemē būtu jāielien. Pie velna Jūs visus! Pie velna peklē, kur Jūsu īstā vieta kungus tēlot būs. Šī izrāde jau pārāk ievilkusies. Tā jāpārtrauc tūlīt! Vairs nav nedz smieklīgi, nedz jautri. Vairs nav pat drāma absurdā. Nu skatītāji maksā par to ar savām asarām un sāpi.
Lasīt visu...

20

Levitam ir arī citas prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu

Foto18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes NVO pārstāvjiem. Valsts prezidents sarunā īpašu uzmanību pievērsa nevalstiskā sektora nozīmīgajam darbam un iniciatīvām Satversmes simtgades gadā demokrātijas vērtību stiprināšanā: “Mūsu pilsoniskā sabiedrība ir aktīva, un pilsoniskās sabiedrības iespējas līdzdarboties ir pat augstākas nekā dažā labā senākā demokrātijā. Tas ir ļoti būtiski šajā laikā, kad demokrātija pasaulē piedzīvo pārbaudījumu laikus. Jūsu pienesums šajā gadā, stiprinot demokrātiju un pilsonisko līdzdalību, būs neatsverams.”
Lasīt visu...

8

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

FotoLatvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo līdz šim piedāvātie atbalsta risinājumi ir nepietiekami un situācija energoresursu patērētājiem - gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem - ir kritiska.
Lasīt visu...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...