Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēršanos pret korumpēto sistēmu mēs uzskatām par kampaņu pret valsti, - to piektdien, uzstājoties „sabiedriskajā” Latvijas radio un runājot par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pasūtījuma lietu skandālu, skaidri lika manīt VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Pietiek.com šodien publicē attiecīgās raidījuma daļas atšifrējumu.

Aidis Tomsons: Cik tad jūs droši jūtaties atbildēt uz tiem pārmetumiem, kas izskan pēdējā laikā VID virzienā? Dienests nodarbojas ar pasūtījumiem pret konkrētiem cilvēkiem, piever acis uz atsevišķu politiķu darbošanos, vispār ļoti nesmukas lietas notiek.

Ieva Jaunzeme: Es gribētu uzreiz teikt, ka tās kājas, tie pārmetumi aug pērnā gada maijā, kad negodīga un no VID atlaista darbiniece izveidoja grupu, ar kuru kopā izspieda kukuli no viena uzņēmēja. Šobrīd tātad Valsts ieņēmumu dienests sadarbojās ar KNABu un personas tika aizturētas, un šobrīd jau, cik es zinu, lieta ir nonākusi prokuratūrā un tiks celtas apsūdzības. Un pēc tam tas tika vispārināts kā tāda prakse, kas īstenībā tā nav. Un tas bija ļoti konkrēts gadījums.

Nākošā pārmetumu, tas, ko es novēroju publiskajā telpā, es domāju, tik masveidīgu informācijas klāstu pa trīs, četrām publikācijām dienā, sekoja pēc tam, kad vairākiem citiem darboņiem tika uzrādītas apsūdzības prokuratūrā, un arī tika, un viņu tuviniekiem, tad sekoja nākošais vilnis. Tāpēc es saliktu šos divus notikumus, kas īstenībā nav saistīti, bet, lasot arī izdevumus, varēja konstatēt, ka intereses ir satikušās vienai personai, kura izspiež kukuli, ar personām, pret kurām ir ierosināts kriminālprocess. Intereses sakrita, rezultātā tika, es domāju, nevis domāju, bet es esmu pārliecināta, apmelojumu kampaņa arī tika uzsākta, par kuru arī ir vēršanās notikusi tiesībsargājošās iestādēs.

Aidis Tomsons: Un mērķis?

Ieva Jaunzeme: Tātad, lai mēs saprastu, vai tā ir patiesība…

Aidis Tomsons: Es saprotu, kāpēc jūs vēršaties, bet mērķis tai kampaņai pret jums, jūsuprāt?

Ieva Jaunzeme: Es domāju, ka tas ir, daļa tā ir, tā ir daļa no stāsta, tur nav tikai Valsts ieņēmumu dienests. Ja saliek uz vienas lapas visu to, kas ir noticis, es varu pateikt, ka tur ir iesaistīts tas naratīvs, kas saucās, ka mēs esam zudusi valsts vai neizdevusies valsts, jo tā vēršanās notiek pret faktiski visām augstākajām valsts amatpersonām ar dažādiem apmelojumiem.

Bet es saku, kamēr mēs nesalikām to visu uz papīra visu šo kampaņu, tā es varētu viņu saukt, tad bija savādāk, tagad, redzot, tur ir tvīti, retvīti, tur ir publikācijas, pārpublikācijas, un tur ir iesaistīti visi, sākot no valsts prezidenta un beidzot, es teiktu, ar Latvijas radio, Latvijas televīziju, visi, kas, nu, ir valsts tādi atbal…, vai teiksim, svarīgi valsts elementi.

Artjoms Ļipins: Bet tie gadījumi, kuriem tagad notiek pārbaudīšana, tie tiešām notika. Un mans jautājums būtu, vai VID kaut kādā veidā tagad pārbauda arī citas iespējamās lietas, jo tiešām divi gadījumi ļoti īsā laikā, lai kaut kā cīnītos ar to apmelošanas kampaņu, kā jūs to saucat? Kā parādīt – citur mums viss ir labi.

Ieva Jaunzeme: Kuru jūs saucat otro lietu?

Artjoms Ļipins: Jūs tikko teicāt, ka bija Ramoliņa kunga lieta un tad vēl bija apsūdzības vērstas pret citām VID personībām. Pēc jūsu teiktā.

Ieva Jaunzeme: Tas bija, ko es teicu, bet nē, tas nebija pret VID personībām, tas bija pret konkrētām personām, pret kurām kriminālprocess tika uzsākts pamatoti un nodots kriminālvajāšanai. Jā. Tā kā, tā kā kopā ar prokuratūru, kopš tā laika tiešām ir pārbaudīts liels skaits lietu, tiešām viņš ir veikts, un arī es domāju, ka tā, tas ir ļoti skrupulozi izdarīts, īpaši tām personām, kuras ir iesaistītas noziedzīgos nodarījumos. Ir atrastas nepilnības, bet ne tādas, ka tās būtu, mēs runātu par nepamatoti ierosinātiem kriminālprocesiem, jo šajā gadījumā tas izņēmums bija , vai kur bija tās sakarība, ja, tajā, ka šobrīd jau mēs visus kriminālprocesus uzsākam vienlaicīgi arī ar prokuratūras ziņu. Šeit cilvēki bija gājuši uz risku. Tiešām reāli bija gājuši uz risku, jo viņi, jo viņi bija uzsākuši kriminālprocesu bez konsultācijām ar policiju, ē, ar prokuratūru, tas nāca gaismā diezgan ātri, bet to risku viņi bija gājuši. Kāpēc viņi to bija darījuši, tas droši vien tiesas procesā tiks noskaidrots.

Jānis Goldbergs: Nu tad jau jāpaprasa, vai tad pret to Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku, kā tur bija, prasīja viņiem, prasīja viņus kāds tur izmeklēt, vai nē? Jums ir pārliecība, ka tas ir, tie ir apmelojumi, jeb…

Ieva Jaunzeme: Lūres kundze pati intervijā De Facto pateica, ka kriminālprocess ir ierosināts pamatoti. Šobrīd tātad nav pamata un arī prokuratūra, kā teikt, to procesu ir redzējusi un arī ir izvērtējusi. Man kā iestādes vadītājai, Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai, vispār nav tiesību iejaukties šajā procesā, ja nu vienīgi mani procesa virzītājs neinformē, ja ir vajadzīga palīdzība no citām iestādēm, viņš mani var informēt, un tas var notikt. Šajā gadījumā procesu, kā es vēlreiz varu tikai apgalvot, tas, ko ir teikusi pati izmeklētāja, ka viņš ir ierosināts pamatoti, un prokuratūra to apstiprina.

Aidis Tomsons: Pamatoti jā. Nu laikam es saprotu tajā… Es gan nevarētu teikt, ka es joprojām esmu ļoti iedziļinājies, bet es saprotu, publiskajā telpā tas pārmetums, sakot, ka lika sameklēt pamatojumu. Tad arī atrada pamatojumu tam.

Ieva Jaunzeme: Ziniet, es jums teikšu. Tīri ne par konkrēto procesu. Ja cilvēkam nav, ko slēpt, ja viņš ir godīgs nodokļu maksātājs, tad par viņu neko atrast nevar. Ja no… Ja cilvēkam ir, ko slēpt, ja viņam ir bijušas necaurspīdīgas naudas plūsmas un citas lietas, tad tas ir likumā noteikts, ka tas ir likuma pārkāpums. Un tāpēc es visiem varu ieteikt dzīvot tikai tādu dzīvi, kur nevar neko atrast. Un es domāju, ja manā dzīvē būtu kaut kas, ko varētu atrast, pamatots, tad tas jau sen būtu atrasts. Es zinu, ka, kad es savu dzīvi esmu dzīvojusi vienmēr ar pārliecību, ka neko nevar noslēpt. Neko nevar noslēpt.

Aidis Tomsons: Bet paliekot pie paša jautājuma būtības, bija runa par to, ka vajag atrast pret Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku?

Ieva Jaunzeme: Man nav bijis tādas runas ne ar vienu. Tāpēc katrā gadījumā es varu teikt tikai to, man, manas rokas ir tīras, un nevienam nekas nav ne uzdots, ne likts darīt.

Jānis Goldbergs: Es nezinu. Tad jau vairāk jautājumu par šo tēmu nav.

Aidis Tomsons: Droši mēs varam iet uz priekšu uz citiem jautājumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...