Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

VID astoņkāja jaunie locekļi

Pietiek lasītājs
11.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam drīz jaunais finanšu ministrs Arvils Ašeradens (Jaunā vienotība) paziņos  savu (?) lēmumu attiecībā uz atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ievas Jaunzemes tālāko likteni.

Likmju licēji par ticamāko variantu uzskata, ka A.Ašeradens atjaunos I.Jaunzemi amatā. Sabiedrībai tas tiks pasniegts kā rezultāts ilgstošai un visaptverošai pārbaudei, kuras rezultātā daudzskaitlīgi, kaut nezināmi vērtētāji būs snieguši savu vērtējumu, ka šī ierēdne var turpināt darbu.

Kaut arī sena gudrība māca, ka ekskrements, arī ietīts konfekšu papīrā ir ekskrements, A.Ašeradena spējas pasniegt šādu dāvanu sabiedrībai netiek apšaubītas. Tādēļ interesantāk ir saprast, kas tad īsti notiks pēc I.Jaunzemes atgriešanās.

Pirmkārt, I.Jaunzemei būs jāsāk atstrādāt parādu par labvēlības izrādīšanu. Lielākais viņas kreditors tagad būs JV un ar to saistītie cilvēki. Turpat apkārt grozīsies vēlēšanās izkritušie I.Jaunzemes iepriekšējie saimnieki A/ParNacionālā apvienība kā vienmēr tradicionāli paņems savu daļu. Savukārt tikai no Apvienotā saraksta pašu izveicības būs atkarīgs, cik lielu I.Jaunzemes izpratni viņi palūgs par svarīgi kārtojamiem jautājumiem.

Otrkārt, I.Jaunzemei būs jāizvēlas jauns Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) priekšnieks. Iepriekšējā priekšnieka Kaspara Podiņa negaidītā atlūguma iesniegšana bija milzīgs pakalpojums gan pašai I.Jaunzemei, gan A.Ašeradenam. Vienlaikus skaidrs, ka NMPP notiks tīrīšana, kuras rezultātā K.Podiņa cilvēki tiks nostumti malā un amatos tiks ielikti I.Jaunzemei un viņas saimniekiem ērtāki cilvēki.

Par visticamāko kandidātu uz VID NMPP direktora vietu tiek piesaukts pašreizējais VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītājs Aigars Prusaks - bēdīgi slavenā Jura Juraša kolēģis no KNAB laikiem. Gadījumā, ja tas tiešām notiks, varēsim uzskatīt, ka ir piepildījies slapjākais no J.Juraša sapņiem - pārņemt kontroli pār Nodokļu un muitas policiju.

A.Prusaka cilvēki jau šobrīd aktīvi interesējas par lietām, kuras īsti neietilpst viņu darbības sfērā, bet kurās apgrozās lieli līdzekļi. Ņemot vērā šo darboņu vienkāršo domāšanu, varam viegli paredzēt gan atsevišķu ēnu biznesmeņu uzplaukumu, gan interesantus kriminālprocesus.

Protams, pastāv arī teorētiska iespēja, ka A.Ašeradens (precīzāk, viņa politiski saimnieciskās darbības partneri) vienosies aizsūtīt I.Jaunzemi tur, kur viņa spētu valstij nodarīt mazāk ļaunuma. Tomēr visdrīzāk A.Ašeradenam būs vieglāk paskaidrot sabiedrībai, kāpēc nevar tikt atlaista tik klaji nekompetenta ierēdne, kuras vadībā korupcija VID zeļ vēl leknāk nekā N.Jezdakovas un I.Pētersones laikos, nekā pazaudēt izcili nodrošinātas vecumdienas gan pašam, gan citiem labiem cilvēkiem.

Mēs savukārt turpināsim informēt Pietiek lasītājus par to, kā klājas VID astoņkājim un tā jaunajiem locekļiem - A.Ašeradenam un A.Prusakam. Par šo locekļu pagātni un daži jautājumi par tagadni - jau pavisam drīz.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Govs jeb Pļeka uz prostituētās zinātnes

FotoMan ir bijusi tā privilēģija dzīvē redzēt un izprast daudzas parunas un sakāmvārdus, kā arī to rašanās pamatojumu. Tas notika tad, kad ar ģimeni pārcēlāmies uz dzīvi laukos un uzsākām saimniekot. Piemēram, visiem zināmais, nobružātais teiciens “cāļus skaita rudenī” reāli un visai skarbi “atdzīvojās” tad, kad pats sāku turēt vistas, kā arī inkubēt olas.
Lasīt visu...

21

Vēlētos atgādināt ministrei Andai Čakšai par dubulto standartu esamību Izglītības un zinātnes ministrijā

FotoSekojot līdzi Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas intervijai LTV, kurā tika minēti fakti, ka Daugavpils Universitātes (DU) padomes loceklis ir iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, visai universitātes padomei būtu jāatkāpjas, lai nebojātu augstākās izglītības reputāciju kopumā,
Lasīt visu...

21

Meklējot TAISNĪGUMU, nevis tautā populāro lieko štuku

FotoCienījamās Tautietes! Godājamie Tautieši! Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas LPSR AP deputāti, kuri bija ievēlēti pēc totalitārās valsts PSRS likumiem, PATVAĻĪGI, nesaņemot Latvijas pirmās brīvvalsts un tās likumīgo pilsoņu pilnvarojumu/uzticības mandātu, sev piešķīra LR AP deputātu statusu.
Lasīt visu...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...