Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jura Stukāna vadītā prokuratūra ir uzstādījusi sava veida rekordu, apsūdzību Lato Lapsam par bijušās Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes nomelnošanu ceļot vēl pirms tam, kad jaunā grāmata “Vēža ieņēmumu dienests”, kura veltīta arī Valsts ieņēmumu dienesta “pasūtījumu galda” darbībai, bija nonākusi grāmatnīcās. Šodien Pietiek publicē Lato Lapsam celto apsūdzību pilnā apmērā.

LĒMUMS par personas saukšanu pie kriminālatbildības (apsūdzība)

Rīga 2024. gada 14. jūnijs

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Jānis Baumanis, izskatījis kriminālprocesa Nr. 18100000424 materiālus, konstatēja:

[1] Izmeklēšanā savāktie pierādījumi norāda uz personas vainu izmeklējamajā noziedzīgajā nodarījumā, un prokurors ir pārliecināts, ka pierādījumi apstiprina, ka Lato Lapsa izdarīja apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu pavairotā sacerējumā masu saziņas līdzeklī (neslavas celšanu), un konkrēti:

[1.2] Laika posmā no 2023. gada 17. februāra līdz 2023. gada 21. aprīlim, izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā vietā, Lato Lapsa, personīgu motīvu vadīts, ar vienotu nodomu un mērķi, nolūkā tīši celt neslavu Ievai Jaunzemei masu saziņas līdzekļos - internēta portālā “www.pietiek.com”, YouTube kanālā “Lato Lapsa” (lietotāja profils: https://www.youtube.com/@latolapsa6866), sociālajā medija Twitter kanālā “Lato Lapsa” (lietotāja profils: https://twitter.com/Lato Lapsa) un interneta portālā “Dienas Bizness”, tīši izplatīja nepatiesus un apkaunojošus izdomājumus par Ievu Jaunzemi, proti,

[1.2.1] 2023. gada 17. februārī, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “Lato Lapsa: kamolītis ir sācis ritināties, daži zaudēs amatus, daži tiks apsūdzēti, daži sēdēs”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: “Bet vai ir cerība jau nekavējoties sekos Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu atstādināšanas un kriminālprocesa sākšana, ņemot vērā publikācijā atklāto, ka “pasūtījuma” atbalstīšanā ir bijusi iesaistīta arī Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un LR ģenerālprokurors Juris Stukāns”. Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme atbalstīja “pasūtījumu”, norādot, ka par to viņu jāatstādina un jāsāk kriminālprocess, tādējādi nepārprotami norādot, ka Ieva Jaunzeme ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. Publikācija satur arī norādi uz Lato Lapsas YouTube kanālu, kurā Lato Lapsa ierakstā ar nosaukumu: ““Kas un kā pasūtīja Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku” - ko nozīmē “Dienas” publikācija un kas būs tālāk”, kas publiski izplatīts 2023. gada 17. februārī (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams: https://www.youtube.com/watch?v=MKFewZ-7dfM), nepatiesi apgalvo, ka Ievu Jaunzemi jāatstādina no amata un viņa vainojama noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, Ieva Jaunzeme ir noziedzīgu darbību ja ne līdzdalībniece, tad atbalstītāja.

[1.2.2] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 20. februārī, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “Kāpēc VID Ieva Jaunzeme melo tik stulbi un nekaunīgi, un kuru viņa ar šiem meliem cenšas piesegt”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: ““Domāju, ka tas saistīts ar to, ka kriminālprocess ir nonācis prokuratūrā un jācer, ka drīz arī tiesā. Tiesa noteikti būs atklāta,” - šādi Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme Facebook atbildējusi uz jautājumu “Tad Jūsu minējums, kāpēc Lapsa ar Liepnieku tik saskaņoti tagad darbojas? Un kurās tiesībsargājošās iestādēs esat vērsusies ar sūdzībām pret Jums vērsto kampaņu?” Jaunākajā ierakstā savā YouTube kanālā Lato Lapsa izskaidro - kāpēc VID ģenerāldirektore melo tik stulbi un nekaunīgi un kas ir tas noziegumu pasūtītājs un uzkūdītājs, kuru viņa ar šiem meliem cenšas piesegt”. Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme piesedz noziegumu pasūtītāju un uzkūdītāju, melojot stulbi un nekaunīgi. Publikācija satur arī norādi uz Lato Lapsas Youtube kanālu, kurā Lato Lapsa ierakstā ar nosaukumu: “Kāpēc VID Ieva Jaunzeme melo tik stulbi un nekaunīgi, un kuru viņa ar šiem meliem cenšas piesegt”, kas publiski izplatīts 2023. gada 19. februārī (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams: https://www.youtube.com/watch?v=UJY73xjJCCE) nepatiesi, kā arī godu un cieņu aizskaroši apgalvo, ka Ieva Jaunzeme veicinājusi noziedzīgus nodarījumus Valsts ieņēmumu dienestā, ka Ieva Jaunzeme ir “pasūtījuma” saņēmēja un, ka ar primitīvajiem, nekaunīgajiem un apzinātajiem meliem viņa mēģina glābties pati un glābt “pasūtījuma” izdarītājus un uzkūdītājus uz noziegumu.

[1.2.3] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 23. februārī, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “Jaunzeme cer tomēr iedabūt amatā saviem saimniekiem vajadzīgo „Juraša brigādes” pārstāvi Prusaku”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: “Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kurai februāra vidū neizdevās paslepus apstiprināt vakantajā Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītāja amatā Iekšējās drošības pārvaldes vadītāju Aigaru Prusaku, tomēr nav zaudējusi cerības nodrošināt šo amatu saviem saimniekiem vajadzīgajam „Juraša brigādes” pārstāvim, - kaut gan piespiesta izveidot oficiālu konkursa komisiju, viņa tajā „piemirsusi” iekļaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvi.”, “10. februārī pietiek.com publicēja labi informēta lasītāja rakstu, kurā tika minēts, ka I. Jaunzeme NMPP direktora amatā bez konkursa iecēlusi līdzšinējo VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītāju A. Prusaku, un rezonanse bija tik iespaidīga, ka I. Jaunzemei nācās izlikties, ka šāda lēmuma vispār nav bijis.”, “Šīs nespējas izskaidrojums, kā ziņo pietiek.com informācijas avoti VID, ir vienkāršs - vispirms I. Jaunzeme parakstījusi rīkojumu nozīmēt A. Prusaku par NMPP direktora vietas izpildītāju, bet pēc tam, sākoties rezonansei, pārbijusies un rīkojumu atcēlusi.” Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ievai Jaunzemei ir “saimnieki” un viņu interesēs Valsts ieņēmumu dienestā amatā tiek apstiprināts darbinieks, nepārprotami norādot, ka Ieva Jaunzeme kā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore nav objektīva un neatkarīga.

[1.2.4] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 1. martā, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “VID Jaunzeme TV intervijā par pasūtījuma lietu skandālu mēģina izvairīties, novelt vainu un izteikt sašutumu, ka kāds atļaujas atklāt viņas piesegtās noziedzīgās shēmas”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: “VID Jaunzeme TV intervijā par pasūtījuma lietu skandālu mēģina izvairīties, novelt vainu un izteikt sašutumu, ka kāds atļaujas atklāt viņas piesegtās noziedzīgās shēmas”. Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme piesedz noziedzīgās shēmas un vainu par to Ieva Jaunzeme mēģina novelt.

[1.2.5] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 4. martā, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “Kas patiesībā interesē “sabiedrisko” televīziju - kas bija VID pasūtījuma lietas visaugstākie organizētāji un uzkūdītāji vai kā novērst no tiem sabiedrības uzmanību?”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: “Kas interesē “sabiedriskos” medijus un pirmām kārtām Latvijas Televīziju - kuri bija tie, kas organizēja, pasūtīja un uzkūdīja laikraksta Diena 17. februāra publikācijā “Kas un kā “pasūtīja” Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku”, vai kā novērst sabiedrības uzmanību no šīm personām, kuras, kā izrietēja no publikācijas, ir spējušas piespiest vai motivēt pasūtījuma lietu atbalstīt pat Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi”. Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme atbalstīja “pasūtījuma” lietu. Publikācija satur arī norādi uz Lato Lapsas Youtube kanālu, kurā Lato Lapsa ierakstā ar nosaukumu: “Svētdienas vakarā paši varēsiet pārliecināties - ko no tā Jums (ne)parādīs “sabiedriskā” LTV”, kas publiski izplatīts 2023. gada 3. martā (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams: https://www.youtube.com/watch?v=MfYKqdmsFmk&t=4s) nepatiesi, kā arī godu un cieņu aizskaroši apgalvo, ka Ieva Jaunzeme kā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore izpilda “pasūtījumus”.

[1.2.6] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 11. martā, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “Lato Lapsa: VID Jaunzeme panikā rāpjas palmā aizvien augstāk, sarkanā melu pakaļa kļūst saskatāma aizvien labāk”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: “Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme panikā rāpjas palmā aizvien augstāk, sarkanā melu pakaļa kļūst saskatāma aizvien labāk, - tā VID šīsnedēļas paziņojumu, kurā izteikti jau neslēpti draudi tiem, kas atļaujas atklāt patiesību par VID koruptīvo sistēmu, savā jaunākajā YouTube ierakstā komentē Lato Lapsa.” Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka ar Ieva Jaunzeme saistīta ar draudiem un VID koruptīvo sistēmu. Publikācija satur arī norādi uz Lato Lapsas YouTube kanālu, kurā Lato Lapsa ierakstā ar nosaukumu: “VID Jaunzeme panikā rāpjas palmā aizvien augstāk, sarkanā melu pakaļa kļūst saskatāma aizvien labāk”, kas publiski izplatīts 2023. gada 10. martā (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams: https://www.youtube.com/watch?v=8fsNiVnfEds), nepatiesi, kā arī godu un cieņu aizskaroši, salīdzinot Ievu Jaunzemi ar mērkaķi, apgalvo, ka ar Ieva Jaunzeme gādību un atbalstu īstenotas “pasūtījuma” lietas, ka Ieva Jaunzeme uz publikācijām reaģēja ar krimināliem draudiem trauksmes cēlājiem, ka Ievas Jaunzemes vadībā, uzraudzībā un gādībā ir veidota koruptīva sistēma Valsts ieņēmumu dienestā, ka Ievai Jaunzemei izdarīja noziegumus un noziegumu piesegšanu, par kuru viņai vajadzētu atbildēt.

[1.2.7] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 21. martā, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, interneta portālā “www.pietiek.com” publiski izplatīts Lato Lapsas sacerējums ar nosaukumu: “Jaunzemes paspārnē noziegumi kļūst masveidīgi: KNAB pieķēris desmitus VID darbinieku, kuri nelikumīgi ieguvuši informāciju no datubāzēm”, kurā publiskots Lato Lapsas sacerējums: “Jaunzemes paspārnē noziegumi kļūst masveidīgi”, “Pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes paspārnē dažāda līmeņa noziegumi ir kļuvuši masveidīgi”, “Taču patiesībā šis ir viens no izplatītākajiem noziegumiem VID, - I.Jaunzemes paspārnē darbinieki nodarbojas ar dažādu sensitīvu datu noskaidrošanu pēc noziedznieku vai uzņēmēju konkurentu pasūtījuma vai arī tos vienkārši pārdod. Pašlaik I. Jaunzemei jau ir nosūtīts informācijas pieprasījums šai sakarā, savukārt finanšu ministram, I. Jaunzemes „politiskajam jumtotājam” Arvilam Ašeradenam - kārtējie jautājumi par iecietīgumu saistībā ar VID plaukstošo noziedzību un pasūtījuma lietām.” Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme paspārnē Valsts ieņēmumu dienestā noziegumi kļūst masveidīgi, turklāt tas tiek sasaistīts ar pasūtījuma lietām, tādējādi nepārprotami tiek norādīts uz to, ka Ieva Jaunzeme piesedz noziedzīgus nodarījumus un iesaistīta “pasūtījuma” lietās, radot iespaidu par Ievas Jaunzemes noziedzīgo rīcību.

[1.2.8] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 22. martā, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, Lato Lapsa sociālajā medija Twitter kanālā “Lato Lapsa” publiski izplatīja sacerējumu: “Pasūtījumu lietas ir tikai viens no VID vadītājas Jaunzemes piesegtajiem un kultivētajiem noziedzīgajiem rūpaliem. Bet nāksies atbildēt gan viņai, gan “jumtotājiem” no “Jaunās Vienotības” ar @aseradens priekšgalā” (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams:

https://twitter.com/Lato Lapsa/status/16384553463174799367s-20). Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme piesedz un kultivē noziedzīgus “rūpalus” - “pasūtījuma” lietas, tādējādi nepārprotami tiek norādīts uz to, ka Ieva Jaunzeme piesedz noziedzīgus nodarījumus.

[1.2.9] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 12. aprīlī, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, Lato Lapsa savā intervijā, kuru publicēja Jānis Goldbergs interneta portālā “Dienas Bizness” ar publikācijas nosaukumu “Lato Lapsa kaļ jau nākamos plānus” publiski izplatīja sacerējumu: “Ir tā, ka Ieva Jaunzeme ir ilgus gadus uzturējusi, piesegusi un veicinājusi Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgo, koruptīvo sistēmu”, “Es pieņemu, ka Initas Lūres atklātie fakti par konkrēto pasūtījuma lietu ir tikai mazs stūrītis no pietiekami apjomīgās un noziedzīgās shēmas, kurā ir iesaistītas valsts augstākās amatpersonas. Paskaidrošu. Proti, ir izmeklētāja, kura saka, ka saņēmusi norādes par pasūtījumu pret mani no vidēja ranga VID amatpersonas, ka šo pasūtījuma lietu atbalstījusi VID ģenerāldirektore un to piesedzis Latvijas Republikas ģenerālprokurors”. Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme ir uzturējusi, piesegusi un veicinājusi Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgo, koruptīvo sistēmu, kā arī apgalvo, ka Ieva Jaunzeme kā VID ģenerāldirektore atbalstījusi “pasūtījuma” lietu.

[1.2.10] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 14. aprīlī, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, Lato Lapsa sociālajā medija Twitter kanālā “Lato Lapsa” publiski izplatīja sacerējumu: “Interesanti, kādā tieši veidā Stukāna-Jaunzemes-Ašerādena-Levita organizētās noziedzības grupējums mēģinās ignorēt ŠO un kādas komandas tas šai sakarā dos “sabiedriskajiem” un “plašstraumes” propagandonu medijiem [..]” (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams:

https://twitter.com/Lato Lapsa/status/1646721744525312001). Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme ir organizētās noziedzības grupējuma dalībnieks.

[1.2.11] Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, 2023. gada 21. aprīlī, ar nolūku izplatīt nepatiesus, Ievu Jaunzemi apkaunojošus izdomājumus, Lato Lapsa sociālajā medija Twitter kanālā “Lato Lapsa” publiski izplatīja sacerējumu: “Interesanti, vai arī šoreiz Ašeradenam un pārējai “Vienotības” VID noziedzīgā astoņkāja piesedzēju grupai izdosies paglābt korumpēto Jaunzemi un paglābties pašiem. [..]” (sacerējums plašam sabiedrības lokam pieejams: https://twitter.com/Lato Lapsa/status/1649259711412281345?s=20). Sacerējumā Lato Lapsa izplata nepatiesus, kā arī godu un cieņu aizskarošus apgalvojumus, ka Ieva Jaunzeme ir korumpēta.

[1.3] Ar minētajām darbībām Lato Lapsa apzināti izplatīja plašam sabiedrības lokam ziņas, kas nav patiesas un apkauno Ievu Jaunzemi, tādā veidā cēla Ievai Jaunzemei neslavu masu saziņas līdzekļos. Minētajos rakstos norādītie apkaunojošie Lato Lapsas izdomājumi diskreditē Ievas Jaunzemes tēlu sabiedrības acīs un ir vērstas uz viņas autoritātes mazināšanu un ir viņai neslavu ceļošas. Nepatiesi apgalvojumi, ka Ieva Jauzeme ir korumpēta, nepatiesi apgalvojumi par Ievas Jaunzemes izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem, par “pasūtījuma” lietu atbalstīšanu, par Ievas Jaunzemes “saimniekiem”, kuru interesēs Valsts ieņēmumu dienestā amatā tiek apstiprināts darbinieks, par Ievas Jaunzemes piesegtajām noziedzīgām shēmām, par Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgās, koruptīvās sistēmas uzturēšanu, piesegšanu un veicināšanu, par “jumta” izveidošanu augstu amatpersonu darbību piesegšanai, par atstādināšanas iemesliem, grauj Ievas Jaunzemes reputāciju un ir viņas goda un cieņas aizskarošas.

Ar savām darbībām Lato Lapsa izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 157. panta otrajā daļā.

[2] Turklāt Lato Lapsa izdarīja apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu pavairotā sacerējumā masu saziņas līdzeklī (neslavas celšanu), un konkrēti:

[2.1] 2023. gada 24. februārī izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā vietā, Lato Lapsa, personīgu motīvu vadīts, nolūkā tīši celt neslavu žurnālistei Lainei Fedotovai masu saziņas līdzekļos - sociālajā medijā “TikTok” (lietotāja profils: https://www.tiktok.com/@latolapsa ) un YouTube kanālā “Lato Lapsa” (lietotāja profils:

https://www.youtube.com/@latolapsa6866 ), tīši izplatīja nepatiesus un apkaunojošus izdomājumus par Laini Fedotovu.

[2.2] Proti, 2023.gada 24. februārī Lato Lapsa YouTube kanālā publieēja ierakstu ar nosaukumu: “Jautrs stāsts par VID Jaunzemi, viņas jumtotājiem un klientiem, Delfu tindermeitenēm un dolboj.biem ” (ieraksts redzams:

https://www.youtube.com/wateh?v=zNJRQYHINDU&t=1s ), kā arī 2023.gada 24. februārī Lato Lapsa publieēja ierakstu sociālajā medijā “TikTok” (ieraksts redzams: https://www.tiktok.com/@latolapsa/video/7203599110828510470?r=1&t=8a8YiMbFwCU) Ierakstā Lato Lapsa izplata žurnālisti Laini Fedotovu nomelnojošos, nepatiesus, eieņu aizskarošos un neslavu eeļošos izdomājumus.

[2.3] Ierakstā Lato Lapsa saka: “Mums ir tāds kantoris, kas saucas portāls “Delfi”, kas vienmēr bijis slavens ar to, ka nauda tam ir bijusi pāri visam un kurš grib pelnīt da vienalga no jebkā un kurš pārtiek ļoti trekni no visvisādām valsts naudām, no pasūtījumiem, no projektiem, no atbalstiem, no grantiem, kā tik vēl ne. Davai - iesim pie Delfiem. Prasīsim: “Delfi, uztaisiet man kaut ko foršu!”. Bet - “Delfi”, kā zināms, ir kantoris, kurš tik tiešām rūpējas tikai un vienīgi par naudu. Un “Delfi” ļoti labi saprot, ka viņi varētu uzrakstīt kaut ko jauku par lielisko Valsts ieņēmumu dienestu, kurš ir atmaskojis nomelnotājus un tā tālāk, un tā tālāk. Bet tad, kad viņi to izdarīs, viņi automātiski zaudēs savus reklāmdevējus, jo reklāmdevēji viņiem ir uzņēmēji. [..] Kaut kas ir jāizdomā. Un tad “Delfi” nolemj ķerties pie ģeniāla risinājuma. Pilnīgi gar acīm redzu, kā vadība. Tā, kas tur ir vadība? Bija tāds Ingus Bērziņš. Bet tas kaut kā pelnīja un pelnīja naudu un tad pēkšņi atcerējās, ka viņam ir kaut kāda lieta, ko sauc par principiem, ētiku un tā tālāk. Tikko viņš ko tādu iepīkstējās, viņu, latviski sakot, izpirda ārā ar kājas nospiedumu uz pakaļas. Lai dzejo citur. Un tagad tur ir ļoti paklausīgi, ļoti naudu orientēti ļaudis. [..] Un pilnīgi gar acīm redzu, kā šie visi Filipi Lastovski sapulcējas un domā “Tā, ko lai dara? Ko lai dara? Ko lai dara? Kaut kas ir jāuzraksta, lai Valsts ieņēmumu dienests ir kaut cik laimīgs, bet, lai arī mūsu reklāmdevēji ir laimīgi. Izdarīsim tā - paņemsim visstulbāko, visdumjāko, visnekompetentāko mūsu līdzstrādnieku vai līdzstrādnieci. Dzimums nav svarīgs. Izdomāsim visstulbāko tēmu, ko mēs varam šajā sakarā. Uztaisīsim kaut kādu rakstiņu, iebāzīsim viņu mūsu maksas sadaļā, kur tāpatās neviens normāls cilvēks par to, ko mēs tur iebāžam, naudu nemaksā. Un tātad puslīdz droši, neviens mūsu reklāmdevējs tur nelasīs. Iebāzīsim vēl šo rakstiņu pilnīgā pakaļā, lai viņu, pasarg Dievs, kāds nepamana. Un būs labi.” Tātad - tiek atrasta tā nu sanāk visdumjākā, visaprobežotākā, visnekompetentākā un visambiciozākā meitene visā “Delfu” kolektīvā. Viņai tiek teikts: “Davai uzmauc kaut ko! Tā, lai ir!” Meitene pakasa aiz auss, pakasa aiz otras auss, varbūt vēl kaut kur pakasa un izdomā tā - par pasūtījumiem kā tādiem nevar rakstīt, davai rakstīsim par to, vai ir labi intervēt cilvēkus par Valsts ieņēmuma dienesta pasūtījumiem. Lieliska ideja. Tā [..] Ja jūs gribat redzēt to, kā darbojas valsts pasūtījums, kā, cik stulbi tas tiek īstenots, cik stulbi tas tiek realizēts. Un viena maza nelaimīte - par lielāko daļu no tā tiek maksāts par mūsu, jūsu nodokļu maksātāju naudu. Apmeklējiet portālu “Delfi”, tur šitādu sūdu ir lielā vairumā. Turpinājums sekos.”

[2.4] Publikācijā Lato Lapsa nepatiesi, kā arī godu un cieņu aizskaroši apgalvo, ka Laine Fedotova ir nezināmo pasūtītāju atrasta kā visdumjākā, visaprobežotākā, visnekompetentākā un visambiciozākā žurnāliste, lai izveidotu pasūtījuma publikāciju, tādējādi nepārprotami norādot, ka Laine Fedotova kā žurnāliste nav objektīva un neatkarīga publikācijās satura veidošanā.

Ar minētajām darbībām Lato Lapsa ir veicis noziedzīgu nodarījumu, publicējot apzināti nepatiesu, apkaunojošu izdomājumus par pasūtījuma neobjektīvu rakstu veidošanu, kas negatīvi ietekmē žurnālistes Laines Fedotovas reputāciju, diskreditē Laines Fedotovas tēlu sabiedrības acīs, grauj viņas reputāciju un ir viņas goda un cieņas aizskaroši.

Ar savām darbībām Lato Lapsa izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 157. panta otrajā daļā.

Pamatojoties uz iepriekš minēto un saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 402. pantu, 403. panta pirmās daļas 1. punktu, 403. panta otro daļu un 405. pantu, nolēma:

1. Saukt šajā kriminālprocesā pie kriminālatbildības Lato Lapsu kā apsūdzēto, uzrādot apsūdzību divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēti Krimināllikuma 157. panta otrajā daļā, izsniedzot viņam apsūdzības kopiju un rakstveida informāciju par apsūdzētā tiesībām Kriminālprocesa likuma 406. pantā noteiktajā kārtībā.

2. Uzsākt kriminālvajāšanu pret Lato Lapsu.

Lēmums nav pārsūdzams.

Prokurors J. Baumanis

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

Aivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli....

Foto

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

Manu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas....

Foto

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne...

Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...