Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kas beidzot būtu jāsaprot Latvijas vēlētājam? Esošā valsts ir daudzu apstākļu summa - neveiksmīga etnoģenēze, nepiepildītas cerības, sagrauta demogrāfija, zems politiskais briedums un politikas dominance pār ekonomiku. Un viss augšminētais ir katra Latvijas vismaz pieļauts un noklusēts! Par savu valsti un labklājību ir jācīnās! Jo jau senie grieķi zināja, ka sods par pilsonisko pasivitāti ir ļaundaru vara!

Īsumā apskatīsim galvenās problēmas un nacionālās īpatnības, kas padara Latvijas valstiskumu neiespējamu pašreizējā formā, pieņemot, ka vēlēšanas var pienākt ātrāk par 2024.gadu.

Neveiksmīga un kavēta nācijas attīstība.

Agrārais nacionālais dzīvesveids saturēja ģints kopienas iekārtas elementus līdz pat 19.gs vidum. Latvietis ir palicis viensētnieks līdz šim brīdim un spēj koordinēt savu darbību tikai ģimenes vai tuvāko radu lokā, nespējot uzņemties atbildību par lielākām struktūrām.

Visi valstiskumi ir paši krituši rokās, arī 1918. gadā angļi parūpējās par sanitārā kordona izveidi Krievijas pierobežā. Nemaz nerunājot par skarbo salaveci, kas ne tikai nolaida asinis Latvijas elitei 1940.gadā, bet atnesa līdzi jaudīgu industrializāciju un pamatos izmainīja Sūnu ciemu, piešķirot tam pašreizējo veidolu.

 Līdz ar to tauta savu valstiskumu īpaši nevērtē, jo pie tā nav pielikts daudz pūļu. Tāpēc arī 1991.gadā neviens pat neiedomājās par sekām, kādas varētu būt dzīvei “brīvībā”- vidēji statistiskais latvis toreiz bija pārliecināts, ka viss būs kā LPSR, tikai klāt nāks 300 šķirņu desu, auseklīši, džinsi un mežģīņu biksītes. Bet rezultātā tika nošķūrēts postkoloniālās sistēmas perifērijā un lēnām dezaktivizēts un izdeldēts pilnā saskaņā ar Darvina teoriju.

Zems nacionālais briedums un politiskais analfabētisms.

Zīmīgi, ka līdz pat 2023.gadam tā sauktā elite nebija spējusi izveidot saprotamu nacionālo ideju, jēdzīgu konceptu vai kādu virsnacionālu ideju kā darbības plānu nākotnei. Un, ja tāds nav ticis izveidots, ir tikai loģiski, ka nekas nav izdarīts. Visas kustības ir bijušas reaktīvas un tāpēc arī absolūti neveiksmīgas.

Visi lielie plāni un koncepti pieder pagātnei - jaudīgā sociāldemokrātu kustība, pasionārie komunisti un strēlnieki, pat Ulmaņa “vadoņa valsts” ideja bija labāka par to viendzimuma svingeru klubu, ko vērojam šodien Jēkaba ielā. Atzīmējams ir koncepts “Tilts starp Austrumiem un Rietumiem”, bet tā uzturēšana prasīja cita izmēra olas, nu, vismaz kā Aleksandram Lukašenko. Un nav brīnums, ka Rietumu orbītā nokļuvusī valsts nespēja to uzturēt arī stihiskās deindustrializācijas dēļ, ko Baltkrievija nepieļāva.

Īsi sakot, nacionālās vīzijas un plāna nav. Slikti ir tas, ka to nāksies radīt ātri un piedevām vēl ekonomiska kraha apstākļos. Savukārt kā plusu var minēt apstākli, ka vēl dzīvi monetāristi un vecās skolas ekonomisti, kas var mīkstināt kritienu.

Politiskais infantīlisms.

Daļēji mantots no LPSR, jo Maskava tomēr toreiz risināja visus globālos jautājumus, tāpēc tālaika LV elite nodarbojās ar lokāliem jautājumiem, nebāžot degunu lielajā ekonomikas plānošanā un ārpolitikā. Tāpēc arī nav brīnums, ka PSRS atstātās kurpes bija stipri par lielu un pie pirmās sadursmes ar angloamerikāņu politisko lokomotīvi tās aizlidoja tālu no bāleliņa ķermeņa.

Acīmredzot tālajos 90. gados gūtā trauma neļauj tautai kopumā saprast pašas elementārākās lietas. Kaut vai to, ka ekonomika ir primāra un politika to apkalpo. Tāpēc, ne mirkli nedomājot, LV elite atteicās no nacionālās valūtas par labu eiro, uz visiem laikiem zaudējot pat mazāko iespēju regulēt savu ekonomiku.

Ja jūs pajautāsiet vidēji statistiskajam latvietim, ko dara Latvijas Banka jeb Pasaules Bankas Latvijas ofiss, tad nevienā gadījumā neiegūsiet saprātīgu atbildi. Jā, Latvijas Banka kaļ jubilejas monētas un rūpējas, lai, nedod, Dievs, kāds nesāktu veidot valsts atbalsta programmas reālā sektora attīstībai. Jo Pasaules Bankas uzdevums visur ir viens un tas pats - nodrošināt visā pasaulē globālo korporāciju dominanci gan ražošanā, gan finansēs.

Vidēji statistiskais latvietis nesaista savas izvēlētās partijas ideoloģisko piederību ar tās darbības rezultātu! Ja kāds mēģinātu cerēt iegūt pilnu slauceni ar pienu un ar šādu mērķi regulāri ietu pie buļļa, tad ātri atjēgtos slēgta tipa ārstniecības iestādē. Bet latvietis jau 20 gadus balso par Vienotību un neoliberāļiem, kuri visā pasaulē pārstāv baņķierus un globālās korporācijas! Un atsakās saprast, kāpēc paliek sliktāk un sliktāk.

Viņš nesaprot, ka demokrātija ir Demokrātu partijas vara, kas izpletusies pa zemeslodi. Un tajā sistēmā nav nekādu latviešu, Latvijas un tamlīdzīgu blēņu. Līdz ar to vienīgais, pie kā latvietis var tikt, sekojot šai paradigmai, ir “15 minūšu pilsēta”, maska un būsterītis. Tas arī būs tas, kas sagatavots teritorijām Eiropā ar ļoti zemu suverenitātes līmeni, ja vien Eiropā pēc haosa perioda nenostiprināsies islāma struktūru vara.

Partiju sistēmas specifika un prognozes.

Latvieša labais tonis prasa norobežoties no jebkā kreisa, kas varētu izskatīties pēc nostaļģijas pēc LPSR vai pat normālas rietumnieciskas sociāldemokrātijas. Jo latvietis ir sociāldarvinists, kas labāk mirst stāvus un vientulībā, nekā kopā risina savas problēmas un mēģina uzlabot vidi ap sevi.

 Tāpēc arī viņu nemulsina esošo partiju absolūti absurdās un klaji idiotiskās programmas, no kurām pat nav saprotama konkrētās partijas ideoloģija. Visas latvju partijas ir labējas. Un liberālas!!! Bet tas saknē konservatīvo latvieti ne nieka nemulsina, pietiek ar dažām rusofobiskām pasāžām, un jebkādas kognitīvās problēmas tiek dzēstas.

Īstenībā sabiedrībā eksistējošā polarizācija nekādi neatspoguļojas praksē, acīmredzot kaut kādu izmaiņu realizācijai būtu jābalso par ļoti radikāliem spēkiem, tikai tā būtu iespējams kaut nedaudz apkarot to stagnāciju, kurā atrodamies šobrīd. Esošo spēku galvenā problēma ir apstāklī, ka neoliberālajā sistēmā esošās graujošās problēmas nav risināmas ar metodēm un zināšanām, kuras ir šajā pašā sistēmā radušās.

2018. gada ekonomikas asinspirts.

“Tilts starp Austrumiem un Rietumiem” galīgi tika piebeigts 2018.gadā ludīta Kariņa vadībā, kura ticība svaigi sagrieztam, zaļam papīram joprojām ir neiedragāta... Cik jau nu kvalitatīvi var būt kognitīvie procesi nemitīgi smaidošam amerikānim un viņa svītai…

Bet kurss uz valsts parāda kāpināšanu kosmosā ir ārkārtīgi bīstams pat stabilitātes apstākļos, un par 2018.gada kļūdām nāksies skarbi samaksāt tagad, kad FRS likmes tiek strauji celtas. Neizbēgams ir bankrotu vilnis un grūtības ar valsts parāda refinansēšanu - ar jaunajām likmēm valsts parāda apkalpošana varētu maksāt ap 3 miljoniem dienā tikai procentu maksājumos. Savukārt samudžinātā nodokļu likumdošana un banku regulācija rada pārliecību, ka jauni biznesi te vairs neradīsies, bet vecie iznīks, samazinot nodokļu maksātāju bāzi.

Vai Latvijā vēl ir alternatīvas elites?

Diemžēl tās ir marginalizētas un izskaustas. Neoliberāļi ir prasmīgi izmantojuši monopolu uz kontroli pār medijiem un pilnīgi iztīrījuši publisko telpu no jebkādām alternatīvām idejām. Un tas var rezultēties ar tādu triecienu pa daudz cietušo valsti, pēc kura tā vairs nepiecelsies.

Šobrīd, ja ticēt neangažētiem, ar finanšu sektoru saistītiem ekspertiem, Latvijas iedzivotāju skaits nepārsniedz miljonu. Teritorija savukārt ir kā 2 Nīderlandes, ar attīstītu ceļu un dzelzceļu tīklu, kas mantots no PSRS. Esošās nereālās, politiski noteiktās energonesēju cenas nav savietojamas ar tik lielas, tranzīta nodrošināšanai paredzētas infrastruktūras uzturēšanu un saglabāšanu. Sistēmas kolapss ir tikai laika jautājums.

Vienīgā cerība ir turīgais slānis, kas savu nākotni saista ar Latviju, kura aktīvi neatrodas Delaverā un citos ofšoros. Jo drīzais NATO zaudējums Ukrainā izsauks ES sairumu, radīs iespēju Latvijas elites grupu nomaiņai un piekļuvei lētiem energoresursiem Latvijas ekonomikas atjaunošanai .

Ir vienalga, kādā krāsā ir kaķis, kas ķer peles!

Ir pamatotas aizdomas, ka jaunais latviešu kaķis varētu būt tumši sarkans. Jeb kārtīgs kreisi konservatīvais projekts, kuram vēl atrastos prasmīgi realizatori. Jo esošais purvs nav likvidējams ar lekcijām un morālām pamācībām, tuvākās nākotnes apstākļi to vienkārši neļauj. Nāksies saskarties ar ES sabrukumu, esošās monetārās sistēmas krahu, lokāliem kariem nākošo piecu gadu laikā, NATO sairumu un jaunu reģionālu bloku veidošanos.

Pat pavirši paskatoties Kariņa sejā, ir skaidrs, ka ne viņš, ne viņa partija nevienu no šiem izaicinājumiem ne fiziski, ne intelektuāli pieņemt nespēs. Tieši pretēji, Kariņa formējuma eksistence un esošā neoliberāļu kontrolētā elite ir šķērslis jebkādām izmaiņām, kas palīdzētu novērst katastrofu. Ja īsāk, tad pozīcijas partijas arī ir šī katastrofa.

Smagie uzdevumi.

Atkabināties no mirstošā Bretonvudas modeļa, pārstāt maksāt nodevas SVF un PB.

Padzīt PB ofisu no valsts, atlaist lielāko daļu no Latvijas Bankas augstākās un vidējās vadības un aizstāt ar konceptuāli adekvātiem vadītājiem.

Ieviest drukātu pārejas naudu paralēli eiro, apritē palaist digitālu latu, kas būtu pielietojams kā valsts un pašvaldību investīciju valūta.

Atjaunot tranzītu no Baltkrievijas, Kazahstānas un Ķīnas, atvieglot multivalūtu un kriptovalūtu darījumu likumisko regulējumu, izveidot beznodokļu zonu visu valstu uzņēmumiem.

Ņemot vērā Eiropas nākotnes satricinājumus, izmantot savu ģeogrāfisko stāvokli, lai ātri nomainītu ārpolitiskās prioritātes.

Pilnīgi nacionalizēt enerģētikas nozari, ieskaitot degvielas vairumtirdzniecību un ostas.

Ieviest valsts plānu.

Valsts finansēti projekti pārtikas rūpniecībā un dabas resursu ieguvē un tirdzniecībā.

Izveidot darba grupu, kas sagatavotu Latviju dalībai reālās ekonomikas projektos Eirāzijas ekonomiskajā telpā.

Ir skaidrs, ka arī ģeopolitiskā vektora nomaiņa nav iespējama bez postošām sekām, bet Latvijai vairs nav labu variantu, - pārāk daudz reižu vēlētāji ir balsojuši nevis par lielāko labumu, bet mazāko ļaunumu. Turklāt jau šobrīd ir redzams, ka tieši Eirāzijas zona būs miera un stabilitātes osta, ko nodrošinās lielie spēlētāji, bet Eiropa ir nolemta haosam un saplosīšanai. Tātad mums vairs nav pa ceļam, atlikusī saujiņa latviešu to vienkārši nepārdzīvos.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...