Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau iepriekš publiski izskanēja informācija par Latvijas vēlēšanu tehniskā nodrošinātāja - SIA SOAAR valdes locekļa Renāra Kadžuļa bezbailīgo dzīvesveidu. Vairāki avoti apgalvo vienu un to pašu – fakts, ka jau otro dienu enerģiskā un ierēdņus motivētspējīgā uzņēmēja tālrunis ir atslēgts, varētu būt saistīts ar aktīvām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbībā, tostarp aizturēšanu un kratīšanām gan dzīvesvietā, gan birojā.

Tieši pirms gada kāds Pietiek lasītājs jau publicēja apjomīgu aprakstu par R. Kadžuļa veiksmes stāsta atslēgām – domājams, ir jēga to tagad atgādināt:

„Kā SIA „SOAAR” jau vairāk nekā 10 gadus izdodas būt vienīgajiem uzvarētājiem, kas nodrošina Latvijas valsts vēlēšanas? Mums tiešām Latvijā trūkst IT kompāniju, kam tas būtu pa spēkam? Kā to var panākt? Pavisam vienkārši, recepte - kļūsti par labu draugu pietuvinātām personām un iemācies izteikt pateicību mantiskā veidā. Viss zemāk lasāmais ir mans viedoklis par uzņēmuma īpašnieka Renāra Kadžuļa metodēm.

Interesants fakts - kā Renāram Kadžulim izdodas „iefiltrēties” valsts iestādēs ar sev vēlamā mērķa sasniegšanu, ak jā, tās ir SIEVIETES. Būdams prasmīgs orators, manipulators un savaldzinātājs, viņš veiksmīgi sāk ar vadībai pietuvinātām sievietēm, uzzina visus paradumus, intereses un sāk savas medības.

Viss sākas kā klasika – komplimenti, ziedi, konfektes, izpalīdzēšana privātā dzīvē, kļūst par uzticības personu, kam var zvanīt jebkuros jautājumos, jebkurā laikā. Bet kur ir tagad šīs sievietes? Renārs Kadžulis ir uzvarējis valsts iepirkumos, un interese par šīm sievietēm pamazām pazūd vai sen jau pazudusi.

Viena no pimajām (noteikti savas iemaņas uztrenēja jau agrāk) bija Tieslietu administrācijas darbiniece Ieva Sarma, pateicoties kurai, tika iegūti uzreiz pirmie divi lielie pasūtījumi: 2010.gadā „Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatu sistēmas izstrāde un ieviešana” par 436 438.00 latiem un „Programmatūras pakotne un informācijas sistēmas” par 428 122.00 latiem. Nav slikti.

Cik saņēma tie, kas palīdzēja? Vai Renārs Kadžulis bija devīgs? Tas ir jautājums, ko derētu papētīt sīkāk, bet tas jāatstāj institūcijām, kas saņem algu par šāda veida gadījumu pētīšanu.

Tad 2011.gadā seko jauns iepirkums Tieslietu ministrijā „Skeneru infrastruktūras iegāde” par 49 984.90 latiem. Summas sāk kristies, pasūtījumu apjoms mazinās, kapēc? Neparasti ir tas, ka aprakstītā sieviete maina darbavietu. Varbūt tāpēc? Vai citā darbavietā tiek uzturēts kontakts un kalti plāni, par to „lācītis” klusē.

Visās iestādēs līdzīga stratēģija: lai nonāktu pie lemtspējīga darbinieka, jāsavaldzina darbinieces sievietes, lai iegūtu uzticību, sadraudzētos un neformālā vidē pārrunātu sadarbības iespējas. Un ar „burvju nūjiņu” vai „medus podu” tiek panākts sev vēlams rezultāts.

Tad seko iemaņu uzkrāšana, kļūdu analizēšana, jaunu stratēģiju pieņemšana nelielos iepirkumos valsts iestādēs.

Un, lūk, padsmit gadu veiksme! Vai tā ir tikai veiksme un sagadīšanās, šeit un tagad princips? Sākot no 2012.gada, kad Renāra Kadžuļa izveidotā kompānija SIA „SOAAR” (uzņemums dibināts 2006.gadā) pirmo reizi uzvarēja Centrālās vēlēšanu komisijas izsludinātā konkursā „Tautas nobalsošanas automatizēta datu apkopošana” (2012), tapa cieša draudzība starp Renāru Kadžuli un ilgadējo bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas priekššēdētāju Arni Cimdaru. Pirmā uzvara ir 19 527.76 lati, bet tas ir tikai sākums. Ir maksimāli jāieguldās draudzības izveidošanā un uzturēšanā.

Bingo, 2014.gads, SIA „SOAAR” uzvar Centrālās vēlēšanu komisijas iepirkumu konkursā „Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu elektroniskās iesniegšanas, publicēšanas nodrošināšana un rezultātu elektroniskā apkopošana” par 112 001.85 EUR un „12.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu elektroniskās iesniegšanas, publicēšanas nodrošināšana un rezultātu apkopošana”’par 147 700.00 EUR. Veiksmes ritens „lācītim” ir pagriezts, jo jau 2015.gadsā atkal jauns iepirkums „Parakstu vākšanu sistēma” par 170 197.95 EUR .

Šajos gados nedaudz jāuzkavējās, jo šajā periodā tiek savaldzināta jauna vientuļā māmiņa, kas tiek paņemta pie sevis darbā ar mērķi interneta vidē meklēt IT programmētājus un tos pārvilināt uz uzņērmumu SIA „SOAAR”. Renāram Kadžulim parādās jauna biznesa sfēra – pārvilināt un pārdot programmētājus, būt par starpnieku. Jaunajai darbiniecei Leldei ļoti labi izdevās atrast programmētājus, tie tika meklēti visur, pat iepazīšanās portālos. Sākotnēji sakontaktējoties kā brīva sieviete, un tad jau pēc vairākām tikšanās reizēm tiek izteikts piedāvājums pāriet uz citu kompāniju.

Paralēli šī darbiniece kļūst arī par gultas biedreni Renāram Kadžulim, kurai var stāstīt visu un uzticēt vēl vairāk. Tādēļ Lelde kļūst par dāvanu nogādātāju dažādiem svarīgiem cilvēkiem valsts iestādēs, piemēram, Arnim Cimdaram Lelde ved dāvanas, ziedus, dažādus sūtījumus, tai skaitā noorganizē svinības nozīmīgos svētkos no ēdiena pasūtīšanas līdz galda uzklāšanai. Arī Valsts zemes dienesta konkursa „ABBY programmatūras licenču iegāde” par 25 463.87 EUR izpildes laikā Leldei nācās risināt konfliktus par to, ka Renārs Kadžulis nav norēķinājies ar Valsts zemes dienesta darbinieku, kas palīdz realizēt konkursus.

Laiks iet, Lelde pārliecināta, ka Renārs Kadžulis ir viņas topošais vīrs, jo „saldi vārdi” no Renāra Kadžuļa puses tiek teikti regulāri, bet ir viens „bet” – viņš ir precējies. Lelde pieliek lielas pūles, lai laulība tiktu izjaukta, to palīdz arī pats Renārs Kadžulis. Lelde sāk pamazām sapņot par savām kāzām ar Renāru Kadžuli, plāno kāzu scenāriju, izsaka vēlmi braukt ar baltiem zirgiem, meklē kleitas fasonu utt., bet tad Renārs Kadžulis pēkšņi sāk izvairīties un kļūt vēsāks, arī darbā sāk nemaksāt sarunātos atalgojumus par izpildītiem darījumiem.

Kas notiek? Renārs Kadžulis ieguva visu, ko vēlējās no savas darbinieces Leldes un no mīļākās Leldes vienā personā, bet tad tā kļuva nevajadzīga, neinteresanta. Renārs Kadžulis pārtrauca darba attiecības ar Leldi, palika parādā, nesamaksājot norunātās summas, kas izteikta aptuveni 5000.00-6000.00 EUR apmērā, ko diemžēl Lelde nav pienācīgi vēlējusies atgūt. Vēlāk jau Renārs Kadžulis ir atzinis, ka Lelde bija tikai izklaide, kas tika apvienota ar darbu!

2016.gads: Valsts ieņēmumu dienests „Kases čeku atpazīšanas programmas piegāde, pilnveidošana, uzturēšana un garantijas nodrošināšana” par 130 000.00 EUR, tad Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs „Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnes satura vadības sistēmas izveide, programmēšana un tehniksā uzturēšana” par 79 850.00 EUR.

Gandrīz katru iepirkumu laikā – pirms un pēc konkursa – Renārs Kadžulis skraidīja pa bankomātiem, izņemot dienā maksimālo pieļaujamo summu, lai savāktu nepieciešamo summu, kas jāatdod tajā brīdī iesaistītai personai.

Un atkal sagadīšanās? Tai pašā gadā Centrālās vēlēšanu komisijas iepirkumu konkurss „Vēlēšanu organizēšanas e-pakalpojums” par 691 153.50 EUR. Viss pasaulē kļūst dārgāks, arī valsts vēlēšanas, tas ir skaidrs.

 Kādēļ iepirkumu konkursa izpildītājs tiek uzaicināts uz savu dzimšanas dienas pasākumu savā privātā mājā Ozolniekos?

Renārs Kadžulis tiek uzaicināts kā goda viesis uz ļoti privātām Arņa Cimdara kāzām 2016.gada janvārī. Diemžēl šīs bildes nevar publicēt (bet tādas ir), saudzējot tuviniekus.

Tad seko arī paralēlie projekti, lai sagaidītu kārtējās Latvijas vēlēšanas, un bingo - „2018.gada Saemas vēlēšanu organizēšana” par 208 585.00 EUR.

Paralēli draudzība netiek pārrauta, neizpaliek arī kopējie braucieni, piemēram, uz Ameriku aptuveni 2018.gadā uz konferenci:

Tad seko kopīgi braucieni uz Vāciju, mašīnu iegāde gan pašam Renāram Kadžulim gan Arnim Cimdaram. Vienā braucienā tiek atdzīta mašīna A.Cimdara sievai, un, protams, „lācītis” arī sev iegādājas jaunāku automašīnu.

Nākošā braucienā uz Vāciju pēc A.Cimdara BMW džipa un Renāra Kadžuļa 2 automašīnām - Ford Kuga un slepus iegādātā Porsche Cayenne. Jūs jautāsiet, kāpēc slepus, jo A.Cimdars vairākus gadus nenojauta, ka Renāram Kadžulim sen jau apetīte ir augusi, jo darba darīšanās pārvietojās ar neuzkrītošu, bet tieši ar Ford Focus markas automašīnu. Kāpēc Ford Focus? Jo Vecrīgā pie Centrālās vēlēšanu komisijas Renārs Kadžulis var atstāt šādas markas automašīnu tumšā krāsā ar vecu, sen beigušos derīguma termiņa caurlaidi, ko reizēm pats atjaunoja, tēlojot Centrālās vēlēšanas komisijas pakļautībā esošo automašīnu. Pat automašīnas stāvvietas apmaksu Renārs Kadžulis mēģināja ieekonomēt. Bet pēc darba visur pārvietojās ar lepnu Porsche Cayenne, par kuru A.Cimdara ģimene nenojauš vēl joprojām. Žēl, bet A.Cimdars bija pārliecināts, ka Renārs Kadžulis ir godīgs cilvēks un saņemtie līdzekļi nosedz esošos uzņēmuma tēriņus un ir tikai neliela peļņa stimulam darboties tālāk.

Pats interesantākais ir tas, ka Renārs Kadžulis uz Vāciju devās ar lielu skaidrās naudas summu, bet sev automašīnu iegādājās ar pārskaitījumu. Kur palika līdzi paņemtā skaidrā nauda? Uz Rīgu „lācītis” atgriezās bez tās!

Tad seko 2019.gads „2019.gada Eiropas parlamenta vēlēšanu administrēšana” par 215 000.00 EUR un „Elektroniska vēlētāju datu apmaiņas sistēma starp vēlēšanu iecirkņiem Latvijā. Sistēmas tehniskās infrastruktūras produkcijas vides nodrošināšana” par 91 828.00 EUR. Tad Renāram veiksme nedaudz pagriež muguru, tiek atlaists Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Liekas viss, šai iestādei jāliek miers, bet vai tā ir?

Renāram Kadžulim īslaicīgi ir ļoti jāpadomā, jāizdomā jauna taktika un atcerās sen aizmirstās iemaņas – ķerties klāt sieviešu auditorijai. Spēlē iestājas jauns kandidāts, Centrālās vēlēšanu komisijas locekle Sofija Grīnvalde. Ar Sofiju bieži tiekas gan darba laikā gan pēc darba, tiek apmeklēti restorāni un citas sabiedriskas vietas. Tiek apspriests viss, kas saistās ar sadarbību un CVK iekšējiem jautājumiem. Bet vai tā ir? Ir tikai darbs? Ja šīs tikšanās būtu tikai kā darba jautājums, tad kāpēc Renārs Kadžulis savā lepnajā Porsche Cayenne reizēm vedā šo dāmu uz viņas mājām un no tās, ir bijis arī pie viņas mājās, kas atrodas Zemitānu tilta tuvumā, kā reiz netālu no SIA „SOAAR” biroja Klijānu ielā.

Tad seko „2020.gada pilsētas ārkārtas vēlēšanu organizēšana” par 412 729.00 EUR un „2020.gada Rīgas domes vēlēšanas” par 24 855.00 EUR, un „Vēlēšanu vadības sistēmas bāzes un pašvaldību vēlēšanu moduļa izstrāde” par 743 225.00 EUR. Paralēli nodrošina arī PMLP pasūtījumu „Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistrācijas informācijas sistēmas izstrāde un darbības nodrošināšana” par 227 943.00 EUR.

Nav slikti! Viss būtu labi, ja tas tiešām būtu kompetences un veiksmes jautājums, bet diemžēl Renārs Kadžulis pats ir vairākiem cilvēkiem lielījies, ka „bez kukuļiem” valsts pasūtījumus realizēt nav iespējams. Kā arī Renārs Kadžulis ir lielījies, ka atradis cilvēku, kas nodibinājis uzņēmumu, lai piedalītos valsts iepirkumos,viņa labā. Shēma visiem zināma – ir vairāki kandidāti, reizēm tikai divi, vienam ir perfekts iepirkumu piedāvājums, kas atbilst visām prasībām, bet cena par augstu, savukārt otram gandrīz perfekts, varbūt pat ar zemāku summu, bet neatbilst kaut kādai prasībai.

Šo visu „lācītis” perfekti izprot, iepirkumos ir kā zivs ūdenī, kā arī ir stāstījis, ka abām kompānijām sastāda iepirkumu piedāvājumus pats, zinot, kur drīkst un kur nedrīkst pieļaut kļūdu. Tā saucas tirgus kropļošana un šmaukšanās. Šis papildu spēlētājs ir arī kļuvis par labu draugu, „lācītis” pazīst viņa ģimeni, zina par vaļaspriekiem – medībām un nodarbēm brīvajā laikā, ir pat kopīga nostaļģija par dzimteni – Renāra Kadžuļa vecāki dzīvo Jēkabpils rajonā, un šī otra spēlētāja sievas vecāki arī dzīvo Jēkabpils rajonā.

Nezskatoties uz visu, CVK tiek izpildīts 2021.gada pasūtījums ”Par programmatūras piegādi un programmatūras pakalpojumu sniegšanu Elektronisko iepirkumu sistēmas dalībniekiem” par 899 328.00 EUR un „Vēlēšanu vadības sistēmas aktuālo izmaiņu realizācija, kandidātu sarakstu un vēlēšanu zīmju sagatavošanas tehniskā pavadīšana un lietotāju atbalsts 2021.gada pašvaldības domes vēlēšanās” par 154 802.00 EUR. Pateicoties tiem, Renārs Kadžulis iegādājās jaunāku Porsche Cayenne brūnā krāsā.

Red.piez. KNAB šodien nevēlējās sniegt nekādus komentārus saistībā ar savām darbībām attiecībā uz SIA SOAAR un tā valdes locekli.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...