Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.

Ekonomikas ministram J. Vitenbergam nepilnu divu gadu laikā nācās risināt vismaz trīs bezprecedenta krīzes:

1.   Covid-19 pandēmijas ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību;

2.   straujo energoresursu cenu kāpumu;

3.   Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmi uz tautsaimniecību. Nozares visās krīzēs saņēma konstruktīvu ministra pieeju to pārvarēšanai vai mīkstināšanai.

Līdz ar Krievijas uzsākto agresiju pret Ukrainu un ieviestajām starptautiskajām sankcijām, kas uzņēmējdarbībā rādijā piegāžu ķēžu pārrāvumus, energoresursu cenu pieaugumu un citas būtiskas problēmas, uzņēmēju organizācijas kopā ar Ekonomikas ministriju ir uzsākušas aktīvu sadarbību, lai risinātu šos jautājumus un šobrīd visām iesaistītajām pusēm ir svarīgi turpināt iesākto darbu.

Tāpat nozare augstu vērtē sadarbību ar J. Vitenbergu formātos, kur tiek lemts par ierobežojumiem pandēmijas novēršanai, kopīgi aizstāvot uzņēmēju intereses un iestājoties pret atsevišķiem pārmērīgiem ierobežojumiem.

Uzņēmēju organizācijas līdzšinējo sadarbību ar J. Vitenbergu vērtē kā labu un nesaskata pamatojumu ministra demisijas pieprasīšanai laikā, kad notiek ekonomikas pārorientēšanās un esam uzsākuši kopīgu darbu pie plāna, lai sekmētu Latvijas enerģētisko neatkarību no Krievijas energoresursiem, veicinātu eksporta rādītājus, kā arī ir uzsākts darbs, lai restartētu tūrisma nozari un īstenotu Izstrādes procesā esošās uzņēmējdarbības atbalsta programmas.

Tāpēc aicinām ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam dot iespēju turpināt iesākto darbu!

* Andris Bite, LDDK prezidents

Uga Meņģelsone, LDOK ģenerāldirektore

Aigars Rostovskis, LTRK prezidents

Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

Indulis Kovisārs, Latvijas Kokrūpniecības federācija prezidents

Jānis Naglis, Latvijas Viesnīcu un tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs

Asnāte Ziemele, Latvijas lauku tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja

Jānis Jenzis, Latvijas restorānu biedrības prezidents

Līva Stūrmane, Latvijas Eksportētāju asociācijas "The Red Jackets" izpilddirektore

Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja

Arnis Muižnieks, Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs

Ričards Ivanovs, Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība

Jānis Krievāns, "Junior Achievement" valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...