Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.

Ekonomikas ministram J. Vitenbergam nepilnu divu gadu laikā nācās risināt vismaz trīs bezprecedenta krīzes:

1.   Covid-19 pandēmijas ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību;

2.   straujo energoresursu cenu kāpumu;

3.   Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmi uz tautsaimniecību. Nozares visās krīzēs saņēma konstruktīvu ministra pieeju to pārvarēšanai vai mīkstināšanai.

Līdz ar Krievijas uzsākto agresiju pret Ukrainu un ieviestajām starptautiskajām sankcijām, kas uzņēmējdarbībā rādijā piegāžu ķēžu pārrāvumus, energoresursu cenu pieaugumu un citas būtiskas problēmas, uzņēmēju organizācijas kopā ar Ekonomikas ministriju ir uzsākušas aktīvu sadarbību, lai risinātu šos jautājumus un šobrīd visām iesaistītajām pusēm ir svarīgi turpināt iesākto darbu.

Tāpat nozare augstu vērtē sadarbību ar J. Vitenbergu formātos, kur tiek lemts par ierobežojumiem pandēmijas novēršanai, kopīgi aizstāvot uzņēmēju intereses un iestājoties pret atsevišķiem pārmērīgiem ierobežojumiem.

Uzņēmēju organizācijas līdzšinējo sadarbību ar J. Vitenbergu vērtē kā labu un nesaskata pamatojumu ministra demisijas pieprasīšanai laikā, kad notiek ekonomikas pārorientēšanās un esam uzsākuši kopīgu darbu pie plāna, lai sekmētu Latvijas enerģētisko neatkarību no Krievijas energoresursiem, veicinātu eksporta rādītājus, kā arī ir uzsākts darbs, lai restartētu tūrisma nozari un īstenotu Izstrādes procesā esošās uzņēmējdarbības atbalsta programmas.

Tāpēc aicinām ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam dot iespēju turpināt iesākto darbu!

* Andris Bite, LDDK prezidents

Uga Meņģelsone, LDOK ģenerāldirektore

Aigars Rostovskis, LTRK prezidents

Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

Indulis Kovisārs, Latvijas Kokrūpniecības federācija prezidents

Jānis Naglis, Latvijas Viesnīcu un tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs

Asnāte Ziemele, Latvijas lauku tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja

Jānis Jenzis, Latvijas restorānu biedrības prezidents

Līva Stūrmane, Latvijas Eksportētāju asociācijas "The Red Jackets" izpilddirektore

Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja

Arnis Muižnieks, Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs

Ričards Ivanovs, Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība

Jānis Krievāns, "Junior Achievement" valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.Lasīt visu...