Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

Ģirts Valdis Kristovskis
15.08.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības 2021.gada vēlēšanās griezās tiesā pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB). Tagad ar tiesas spriedumu atcelts KNAB lēmums par ierobežotas pieejamības informācijas statusa noteikšanu un informācijas izmantošanas ierobežošanu lietā par prettiesisko anonīmo aģitāciju 2021.gada Ventspils pilsētas domes vēlēšanās.

Runa ir priekšvēlēšanu laikā izplatīto reklāmas avīzi Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta. Kā atgādina viens no līdzpieteicējiem Ģirts Valdis Kristovskis, anonīmā aģitācija izpaudās kā 16 lappušu bieza bezmaksas avīze Ventspils vēlētājiem. Tai iznāca pieci numuri 5 nedēļu garumā, katrā izplatīšanas reizē tā saturēja 17 000 eksemplāros iespiestu nepatiesu vai sagrozītu, opozīcijas deputātu kandidātus diskreditējošu un viņiem neslavu ceļošu informāciju latviešu un krievu valodā.

Līdzpieteicēji bez domes opozīcijas deputāta Kristovska un Daces Kornas ir arī bijušie deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis. Viņi uzskata, ka KNAB “divu gadu garumā liedza piekļuvi resoriskās pārbaudes laikā noskaidrotajiem faktiem, pēc gadu ilgušas resoriskās pārbaudes pabeigšanas izsniedza prasītājiem pēc būtības nederīgu faktu par pretlikumīgā aģitācijas izdevuma Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta formālo pasūtītāju jeb piesegorganizāciju SIA Affantion, kas turklāt ir jau likvidēta. Vienlaikus KNAB priekšnieks J.Straume vairākkārt ir informējis žurnālistus, ka minētais SIA Affantion ir tikai čaulas uzņēmums, ka īstie pretlikumīgā aģitācijas izdevuma pasūtītāji un finansētāji ir pavisam citas, KNAB lieliski zināmas, taču izmeklēšanas procesā nepierādītas personas.

Lietas līdzpieteicēji pēc tiesas sprieduma pauž gandarījumu, ka tas paver iespēju ne tikai viņiem, bet arī sabiedrībai un žurnālistiem piekļūt un iepazīties ar KNAB resoriskās pārbaudes materiāliem par Latvijas vēlēšanu vēsturē nepieredzēta mēroga un intensitātes slēptas un manipulatīvas aģitācijas nelikumīgu izplatīšanu Ventspils pilsētas pašvaldības 2021.gada priekšvēlēšanu laikā. Tas izkropļoja vēlēšanu kopējo rezultātu un politisko spēku sadalījumu Ventspils pilsētas domē.

Publicējam nedaudz saīsinātu Ģirta Valda Kristovska runu tiesas sēdē 19.aprīlī:

“Ņemot vērā to, ka Birojs sava šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [2] punkta 2. rindkopā ir norādījis, ka “informācija par administratīvā pārkāpuma lietā sodīto juridisko personu ir sniegta Pieteicēju 2021.gada 8.jūnija iesniegumā Nr.07-06-2021 (turpmāk – Informācijas pieprasījums) norādītajam mērķim.”, informēju, ka Pieteicēji tam kategoriski nevar piekrist.

Paskaidrošu kāpēc.

Kā mēs zinām, tad KNAB vairāk nekā gadu pēc vēlēšanām, tikai uz Pieteicēju vairrākkārtēju pieprasījumu pamata, iespējami vispieticīgākā veidā informēja Pieteicējus, ka lieta ir pabeigta un administratīvi ir sodīta SIA Affnation. Netikām informēti pat par to, kāds ir bijis administratīvā soda apmērs, kā arī neesam informēti par kādu pārkāpumu minētā firma konkrēti ir tikusi sodīta.

Vienlaikus KNAB priekšnieks Jēkabs Straume masu medijos ir klāstījis, ka sodītā juridiskā persona ir fiktīva kompānija!

Proti, 2022. gada 11. jūnijā KNAB priekšnieks Jēkabs Straume žurnālistei Olgai Dragiļevai Delfi videoformāta intervijā nepārprotami paskaidroja, ka kompānija ir viendienīte. Turklāt skaidrojot žurnālistei pretlikumīgās aģitācijas Ventspilī izmeklēšanas rezultātu, KNAB priekšnieks teica sekojošo: “Saprotiet, ko jūs sodīsiet, ja jūs nezināt, ko sodīt, kuru sodīt? Ja nav iespējams organizētāju noskaidrot, tāpēc, ka ir noslēpušies aiz fiktīvām kompānijām un aiz personām, kuras dzīvo ārzemēs, kuras rausta plecus, ka nezina neko par tādu vispār lietu?”

Kāpēc ir svarīgi tiesai pievērst vērību šādiem J.Straumes publiskajiem skaidrojumiem? Pieteicēju skatījumā tāpēc, ka KNAB apzināti ir informējis Pieteicējus ar nekam nederīgu informāciju par kādu vēlēšanas izkropļojošas piesegorganizācijas, fiktīvas kompānijas datiem.

Tādejādi mūsu, pieteicēju skatījumā pieteikums un pieteikuma papildinājums ir pilnībā pamatots.

KNAB mums ir sniegusi informāciju, labi apzinoties, ka sodījuši piesegorganizāciju, kamēr īstie organizatori ir palikuši nesodīti, un daļu, kurus nav bijis ne kādu grūtību noskaidrot, KNAB tā arī nemaz nav centies identificēt. Piemēram, rakstu autorus un karikatūru zīmētājus, kurus noteikti atrada un piesaistīja īstie anonīmās, slēptās un nelikumīgās aģitācijas patiesie organizētāji.

2.

Tā kā Birojs sava šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [2] punkta 3. rindkopā ir aizrādījis, ka Pieteicēji administratīvajai tiesai adresētajā Pieteikumā ir norādījuši tādu pieprasītās informācijas izmantošanas mērķi, proti, sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu, kurš sākotnēji Informācijas pieprasījumā nav ticis norādīts, ka līdz ar to izvērtējams jautājums par to, vai šajā gadījumā ir ievērota lietas ārpustiesas izskatīšanas kārtība, tad pieteicēju vārdā vēlos uzsvērt, ka šāda mērķa – sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu, leģitimitāte nav ne mazākā mērā apšaubāma! Pat vēl vairāk. Tāds ir KNAB darbības viens no pamatuzdevumiem. KNAB būtu jārūpējas par šāda demokrātiskas un tiesiskas valsts drošībai un pastāvēšanai svarīgas informācijas publiskošanu, nevis nepamatotu noslepenošanu.

Nekad nebūtu domājis, ka mums ir jāpārskaita visi tiesību pamatprincipi, kas pastāv paši par sevi, neatkarīgi no tā, vai mēs uz to esamību vēršam KNAB uzmanību, vai uz to nenorādām.

Sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu ir ne tikai Pieteicēju interesēs, bet visas sabiedrības drošības un labas pārvaldības, vienlīdzīgu un taisnīgu vēlēšanu, tātad sabiedrības interesēs.

Vērts atgādināt, ka KNAB mājas lapā ir rakstīts, ka “Iestāde uzrauga priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus un aizliegumus saistībā ar priekšvēlēšanu slēpto aģitāciju preses izdevumos.”

Mēs, Pieteicēji, nevarējām iedomāties, ka pēc gadu ilgušas izmeklēšanas mums dos informāciju par fiktīvām organizācijām. Lai gan KNAB publiski, iepriekš pieminētajā 2022. gada 11. jūnija intervijā žurnālistei O.Dragiļevai skaidroja, ka “mēs (KNAB) lieliski zinām, kurš to izdarīja, bet mums pietrūka pierādījumu.”

Arī mums nav ne mazāko šaubu, ka KNAB lieliski zina, kas to izdarīja. Ne velti žurnālistei O.Dragiļevai J.Straume veikli klāstīja, ka  “tikko kā pirmais laidiens bija izgājis un KNAB uzzināja, ka ventspilnieku pastkastītēs ir šī avīze nonākusi, mēs aktīvi sākām meklēt, kurš viņu izplata. Tas nebija sarežģīti noskaidrot, kura kompānija ir nolīgta to izplatīt. Tālāk mēs noskaidrojām, kur ir nolīgts to iespiest – tas viss tika noskaidrots faktiski nedēļas laikā. Tālāk mēs noskaidrojām, kur ir paslēpti pa pagrabiem tie nākošie laidieni, tie tika visi izņemti. Un tad sākās darbs, lai noskaidrotu, kurš tad par to ir samaksājis. Un tur, protams, bija pietiekoši interesantā veidā – ārzemēs iespiests, kompānija ir viendienīte, īpašnieks citas valsts pilsonis. Klasiskais stāsts par shēmu, lai nevarētu atklāt, kurš tad patiesībā aiz tā stāv, un kurš par to ir samaksājis.”

Pieteicēju skatījumā KNAB labi apzinās, ka šis no paša sākuma jau vairs nav nekāds administratīvais pārkāpums. Tomēr tā vietā, lai lietai pievērstos ar visnopietnāko attieksmi, KNAB mēģina Pieteicējiem aizrādīt, ka Pieteikumā tie ir norādījuši neatbilstošu pieprasītās informācijas izmantošanas mērķi, proti, sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu. Mūsuprāt, tā nav KNAB cienīga spekulācija.

Pieteicēju skatījumā šāda KNAB nostāja, tās mērķis ir neleģitīms. Tas liecina par KNAB vēlmi šo lietu, tās inscenētājus, kas KNAB ir labi zināmi, vienkārši paslaucīt zem tepiķa. Kāpēc?

Lai slēptu savu nevarību?

3.

Pieteicējiem nav saprotams, kāpēc mums nav iespējams saņemt tieši mūsu pieprasīto informācijas apjomu, kāpēc nevar izsniegt resoriskās pārbaudes un administratīvā pārkāpuma lietas materiālus?

Kas gan tajos būtu slēpjams? Ja nu vienīgi KNAB nespēja vai nevēlēšanās saukt pie atbildības patiesos Ventspils pilsētas 2021. gada pašvaldību vēlēšanu anonīmās un nelikumīgās aģitācijas veicējus. Kāpēc tos piesegt? Varbūt, ka Pieteicēji varētu sniegt KNAB nepieciešamos argumentus un pierādījumus!? Pašreizējā KNAB rīcība šādu iespējamību ir pilnībā laupījusi. Kas gan šādā situācijā ir ieguvējs? Tādi ir tikai anonīmās un nelikumīgās aģitācijas noziedzīgie organizētāji un izpildītāji.

Mēs pēc būtības esam cietušie. Mums šādu statusu KNAB nepiedāvāja, lai gan tas bija jādara saskaņā ar likumu. KNAB mūs, cietušos, nepārprotami ir apdalījis. Esam novirzīti pa pilnībā maldīgu ceļu, lai mēs cīnītos ar fiktīvu piesegkompāniju. Kāds šādai KNAB rīcībai ir tiesikais, ētiskais un morālais pamatojums un attaisnojums? Tāda nav.

4.

Birojs sava šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [3] punkta 2. rindkopā aizrāda, ka saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 11.panta trešo daļu informācijas pieprasījums formulējams iespējami precīzi.

Mēs šādam KNAB aizrādījumam nevaram piekrist. Katrā gadījumā KNAB sniegtā atbilde ne tuvu neatbilst tam, ko mēs savā pieprasījumā KNAB esam lūguši izsniegt. Mēs noteikti neprasījām informāciju par fiktīvām piesegkompānijām.

KNAB lieliski zināja, kādu informāciju pieprasījām. Ne velti KNAB savā šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [3] punkta 3. rindkopā ir uzskaitījis, ka ”Pieteicēji Informācijas pieprasījumā lūguši izsniegt informāciju par personām, kas organizēja, pasūtīja, finansēja un izpildīja anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu. Tāpat lūgts uzrādīt minētajā izdevumā publicēto rakstu un karikatūru autorus, patiesā labuma guvējus.

Pieteicējiem ir neiespējami noticēt, ka tā būtu kāda problēma, ja KNAB godprātīgi ir paveicis savus pienākumus, pienācīgi izmeklējis lietu. Mūsu līdzšinējā pieredze saskaroties ar Valsts policijas darbu, ir tāda, ka ar resoriskās pārbaudes materiāliem tiek dota iespēja iepazīties, to pat neprasot. Tāda iespēja tiek dota kā pašsaprotama puses tiesība.

Mēs sagaidījām, ka saņemsim informāciju par tiem, kas to anonīmo priekšvēlēšanu aģitācijas laikrakstu saražoja, īpaši tad, ja J.Straumes vārdiem, KNAB ir lieliski zināmi, kas konkrēti bija šie ļaudis. Tomēr KNAB ir norādījis, ka “Birojam nav nepieciešams noskaidrot, personas, kas konkrētajā gadījumā bija karikatūru vai rakstu autors”. Kāpēc? Šādu līdzdalībnieku noskaidrošana noteikti būtu palīdzējusi noskaidrot patiesos noziedzīgo darbību organizētājus, kā arī tos, kas viņus piesaistīja šādiem prettiesiskiem pasākumiem.

Nav saprotams, kāpēc KNAB nepievērsās žurnālistiem un karikatūristiem, kuri, izpildot šādu ar vēlēšanu likumu aizliegtu pasūtījumu, apzināti riksēja arī ar savu reputāciju.

5.

KNAB savā šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [5] punkta 1. rindkopā norāda, ka “Pieteicēji nav apmierināti ar to, ka Birojs ir izsniedzis informāciju par juridisko personu, kura kā aģitācijas veicējs veica anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” pasūtīšanu un izplatīšanu, jo Pieteicēji vēlas celt prasību tieši pret fiziskajām personām – rakstu, karikatūru autoriem un anonīmā izdevuma patiesā labuma guvējiem. Tas, vai ar izsniegtās informācijas palīdzību tiks sasniegts vēlamais rezultāts, nav izskatāmās lietas strīdus priekšmets un nevar būt par pamatu Pieteikuma apmierināšanai.

Pieteicēju skatījumā šāda KNAB nostāja ir absurda un prettiesiska. Ja mums neizsniedz informāciju par figurantiem, kuri līdzdarbojās pret mums, valsti un sabiedrību vērstu mērķu sasniegšanā, kas ir KNAB rīcībā, tad mums, protams, ir nesiepējami sasniegt ne mazāko, kur nu vēl vērā ņemamu rezultātu. Lai tādu sasniegtu, gluži pretēji KNAB nostājai Pieteikums ir jāapmierina!

6.

KNAB savā šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [6] punkta 1. rindkopā ir norādījis, ka “Birojs uzskata, ka Pieteikums ir nepamatots, jo Birojs jau ir izsniedzis visu tā rīcībā esošo un pieprasīto informāciju, savukārt lūgums par resoriskās pārbaudes un administratīvā pārkāpuma lietas materiālu izsniegšanu iepriekš Birojā nav iesniegts.”

Mēs, Pieteicēji uzsveram, ka nevarējām zināt, cik pārdomāti un pamatoti rit Ventspils pilsētas pašvaldības vēlēšanu aizliegtās, anonīmās aģitācijas fakta izmeklēšana. Mēs saskatījām daudz dīvainību, tikām publiski pazemoti prieksvēlēšanu procesā, tomēr mums bija pārliecība, ka agri vai vēlu KNAB sniegs skaidru pārskatu par pabeigtās izmeklēšanas rezultātiem.

Tomēr pašreiz mums tādas ticības vairs nav. Īpaši tāpēc, ka KNAB paskaidrojumā apgalvo, ka ir sniedzis Pieteicējiem visu tā rīcībā esošo un pieprasīto informāciju. Vai fiktīvas kompānijas uzrādīšana ir visa KNAB rīcībā esošā informācija? To, ka tā nav visa KNAB rīcībā esošā informācija apliecina KNAB priekšnieka J.Straumes 2022. gada 11. jūnijā žurnālistei O.Dragiļevai skaidrotais. J.Straume izsakās nepārprotami: “Protams, jūs varat pārmest, ka neizdevās noskaidrot, bet teiksim tā – mēs lieliski zinām, kurš to izdarīja, bet mums pietrūka pierādījumu. Tas varētu būt rezumē. Līdz ar to es to publiski teikt nevaru.”

Vai tas ir pamats, lai lietas izmeklēšanas gaitā savāktos materiālus paslaucītu zem tepiķa? Pieteicēji šādai KNAB politikai nevar piekrist. Amatpersonas kometence nav maldināt, bet gan atbalstīt cietušos un vest uz taisnīgu konfliktā iesaistīto pušu attiecību atrisinājumu un vainīgā saukšanu pie atbildības.

KNAB mums ir devis nepilnīgu, būtībā maldinošu informāciju. Tādejādi Pieteicēji domā, ka resoriskās pārbaudes lieta noteikti satur norādes, kas ļautu mums mērķtiecīgi sagatavot mūsu pieteikumu tiesai par mums nodarīto kaitējumu Ventspils pilsētas 2021. gada pašvaldības vēlēšanu laikā.

Mēs gribētu saprast, kāpēc anonīmā laikraksta Ko visādi Ventspilnieki.lv tev nestāsta izplatīšana netika apturēta pēc pirmā izdevuma, atbilstoši likumam, kas anonīmu aģitāciju atzīst par nelikumīgu.

Nelikumīga aģitācija ir nelikumīga un tās dalība priekšvēlēšanu kampaņā ir sodāma parādība! Taču tas jau, visticamāk, ir citas prasības un citas lietas konteksts. Tas, kā tā izpaudīsies, lielā mērā būs atkarīgs no šīs administratīvās tiesas lietas rezultāta un KNAB tālākās rīcības un godaprāta līmeņa. Līdz šim tas ir bijis neadekvāti zems, tas ir, noziedzīgās darbības atbalstošs un piesedzošs.

Tādejādi KNAB attieksmes un neattaisnojamās rīcības rezultātā izplatītā dezinformācija, tās veidotāji daudzu ventspilnieku apziņā palikuši kā legāli priekšvēlēšanu aģitācijas veicēji. Diemžēl šādi KNAB tos ir pozicionējis. Domāju, ka resoriskās pārbaudes materiāli šādu KNAB nostājas pamatojumu satur. Un tur nu nebūtu vairs nekas slēpjams.

Vēlreiz atgādinu, ka KNAB mājaslapā ir rakstīts, ka “Iestāde uzrauga priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumus saistībā ar priekšvēlēšanu slēpto aģitāciju preses izdevumos”. Vēlreiz vēršu vērību, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3.panta pirmā daļa nepārprotami pasaka, ka Slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta. To, cik smagas sekas ir šādas tiesību normas pārkāpumam, vislabāk apzināmies mēs, Pieteicēji. Mūsu skatījumā KNAB rīcībai nav nekāda attaisnojuma. Diemžēl šādu pretdabīgu procesu rezultātā Latvijas sabiedrībā ir vērojama pakļaušanās dezinformācijai, ko lieliski izmanto ļaudis un politiski spēki, lai manipulētu ar cilvēku prātiem, tostarp, lai būtiski ietekmētu, lai izkropļotu vēlēšanu rezultātus, kā tas notika 2021. gada Ventspils pašvaldības vēlēšanu laikā.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...