Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Prokuratūrā šobrīd strādājam pie plāna, kā uzlabot institūcijas spēju vēl efektīvāk skaidrot tās pieņemtos lēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz krimināllietām, kas sabiedrībai ir nozīmīgas un raisījušas plašu rezonansi,” – šis ģenerālprokurora Jura Stukāna stāstītais valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam ir izrādījiies blēņas un pasaciņas. Pietiek šodien bez plašākiem komentāriem publicē Lato Lapsas informācijas pieprasījumu Jurim Stukānam un atbildi, ko ģenerālprokurora vietā sniegusi prokuratūras administratīvā direktore.

Informācijas pieprasījums LR Ģenerālprokuratūrai

Šā gada 18. jūlijā Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs Juris Stukāns pēc tikšanās ar valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču paziņoja:

„Esmu gandarīts, ka jaunievēlētais valsts prezidents savā dienas kārtībā ir iekļāvis jautājumus, kas saistīti ar efektīvu Krimināllikuma normu piemērošanu un krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu. Esmu vienisprātis ar Valsts prezidentu, ka sabiedrībai nepieciešama pārliecība, ka piemērotie sodi par noziedzīgiem nodarījumiem ir samērīgi un taisnīgi. Prokuratūrā šobrīd strādājam pie plāna, kā uzlabot institūcijas spēju vēl efektīvāk skaidrot tās pieņemtos lēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz krimināllietām, kas sabiedrībai ir nozīmīgas un raisījušas plašu rezonansi.”

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs vēlos saņemt no Jūsu iestādes atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

1)Vai J. Stukāna solītais plāns”, „kā uzlabot institūcijas spēju vēl efektīvāk skaidrot tās pieņemtos lēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz krimināllietām, kas sabiedrībai ir nozīmīgas un raisījušas plašu rezonansi”, ir izstrādāts?

2)Ja jā, kur un kā es varu ar to iepazīties un iepazīstināt ar to sabiedrību?

3)Ja mēneša laikā šāds plāns nav izstrādāts, kādu iemeslu dēļ tas nav izstrādāts?

4)Kuras Jūsu iestādes amatpersonas šo plānu izstrādā?

5)Kuras Jūsu iestādes amatpersonas ir atbildīgas par to, ka mēneša laikā šāds plāns nav izstrādāts?

6)Kāda ir Jūsu iestādes vadītāja – kurš šāda plāna izstrādāšanu apsolīja pēc tikšanās ar valsts prezidentu – atbildība par to, ka šāds plāns joprojām nav izstrādāts?

7)Kad ir plānots izstrādāt šo plānu?

Par iesnieguma izskatīšanu

Latvijas Republikas prokuratūrā (turpmāk – prokuratūra) ir izskatīts Jūsu 2023. gada 18. augusta iesniegums, kurā lūdzat informēt par prokuratūrā veiktajiem pasākumiem sabiedrības informēšanai par kriminālprocesos pieņemtajiem nolēmumiem.

Atbildot uz Jūsu iesniegumu, informējam, ka saskaņā ar Prokuratūras likuma 46. panta otro daļu prokuratūrā ir izveidots Administratīvā direktora dienests (turpmāk – ADD), kas ir prokuratūras struktūrvienība, kas nodrošina prokuratūras finansiālo un saimniecisko darbību.

Saskaņā ar ģenerālprokurora 2022. gada 27. jūlija nolikuma Nr. P-101-153-2022-00002 “Administratīvā direktora dienesta nolikums”4.12. apakšpunktu viena no ADD funkcijām ir iekšējās un ārējās komunikācijas nodrošināšana, tajā skaitā informācijas par prokuratūras darbību un aktualitātēm nodrošināšana sabiedrībai un masu informācijas līdzekļiem.

Atbilstoši ADD noteiktajai kompetencei tā viens no darbības virzieniem ir prokuratūras iekšējās un ārējās komunikācijas stratēģijas izstrāde un īstenošana, informācijas publiskošana par prokuratūras darbību un aktualitātēm prokuratūras iekšējā informācijas tīklā, oficiālajā tīmekļvietnē un sociālajos medijos.

Prokuratūrā ir izstrādāta un Ģenerālprokurora padomē 2023. gada 30. janvārī apstiprināta “Prokuratūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību stratēģija 2023.–2025. gadam” ar mērķi veicināt Prokuratūras darbības stratēģijā 2022.–2027. gadam izvirzīto mērķu sasniegšanu, īstenojot stratēģiski plānotu, proaktīvu, atvērtu, savlaicīgu un mūsdienīgu komunikāciju.

Viens no ADD darba plānā 2023. gadam ietvertajiem uzdevumiem ir līdz 2023. gada 31. decembrim izstrādāt iekšējo dokumentu projektus, kas nodrošinātu kvalitatīvāku un pilnvērtīgāku iekšējo un ārējo informācijas apriti, tostarp prokuratūras komunikācijas vadlīnijas.

Vienlaikus vēlamies paskaidrot, ka plāna, kā uzlabot prokuratūras spēju vēl efektīvāk skaidrot prokuratūrā pieņemtos nolēmumus, izstrāde un īstenošana ir iteratīvs un komplicēts process, kura mērķis cita starpā ir noskaidrot un izprast informācijas lietotāju vajadzības un vēlmes, apzināt un definēt problēmas, izvēlēties attiecīgu stratēģiju un risinājumus, kas visefektīvāk apmierinātu sabiedrības vajadzības.

Administratīvā direktore I.Grīnhofa.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

FotoVēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) skandālā un to. kā jūtas studenti un arī nesenie/senie katedras absolventi
Lasīt visu...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...