Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sociālajos tīklos vairākkārt apgalvots, ka pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna privātās dzīves partneris esot Krievijas Federācijas pilsonis, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā var radīt nopietnus draudus nacionālajai drošībai. Kamēr Valsts drošības dienests visu atbildību šajā jautājumā veļ uz Satversmes aizsardzības biroju, tas savukārt atbild diplomātiski - ne jā, ne nē, ne melns, ne balts.

„Sociālajos tīklos es esmu pamanījis izteikumus, kas norāda uz to, ka pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna – publiski bieži pieminēta kā geja – privātās dzīves partneris esot Krievijas Federācijas pilsonis, kas pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā var radīt nopietnus draudus nacionālajai drošībai, kuru, kā zināms, apdraud pat personiskā viedokļa izteikšana dažādos jautājumos.

Kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, plānojot mediju publikāciju par nacionālās drošības jautājumiem, vēlos saņemt no Jūsu iestādes atbildi pēc būtības – vai manis minētie apsvērumi ir ņemti vērā, lemjot par valsts noslēpuma pielaidi Jurim Stukānam?” – šādu jautājumu Lato Lapsa aprīļa beigās bija uzdevis gan Valsts drošības dienestam, gan Satversmes aizsardzības birojam.

Valsts drošības dienests nekādu atbildi pēc būtības nesniedza, norādot vien to, ka valsts noslēpuma pielaidi ģenerālprokuroram izsniedz Satversmes aizsardzības birojs (SAB). Savukārt tas sniedz ārkārtīgi diplomātisku atbildi, no kuras tikpat labi var secināt, ka nav dūmu bez uguns.

„Vēlamies vērst uzmanību, ka personu pārbaudes process speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai nav publisks. SAB pārbaudes gaitā iegūtā informācija, pārbaudes apjoms un metodes ir klasificētas saskaņā ar likumu "Par valsts noslēpumu" un citiem ar valsts noslēpuma aizsardzību saistītajiem normatīvajiem aktiem,” oficiālā vēstulē raksta SAB direktora pirmais vietnieks Jānis Batalauskis.

Šādā situācijā SAB nekādu konkrētu atbildi sniegt nevarot: „Šāda informācija ir izpaužama tikai normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā. Izprotot Jūsu iecerētās publikācijas tēmas sabiedrisko nozīmīgumu, SAB tomēr nav tiesīgs izpaust informāciju, kas saistīta ar SAB informācijas izvērtēšanas metodēm speciālo atļauju izsniegšanas procesā.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.Lasīt visu...