Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par bēdīgi slavenā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus partnera Armanda Rasas (attēlā) advokātu biroja rīcību, piestādot pārdota uzņēmuma jaunajiem īpašniekiem iespaidīgus, bet, visticamākais, nepamatotus rēķinus uz viltotu dokumentu pamata par it kā sen pirms pārdošanas sniegtiem pakalpojumiem. Interesanti gan, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, kas bieži tiek saukāta par „pasūtījumu galdu”, šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim.

Kā rāda pietiek.com rīcībā esošie dokumenti, 2016. gadā kāds uzņēmējs no cita pašmāju uzņēmēja un Igaunijas uzņēmuma „Roheline OAAS” nopirka Latvijā reģistrēto SIA „Onix Invest”, no abiem iegādājoties pa 50% kapitāldaļu un pirkuma līgumos cita starpā atrunājot, ka vienīgās saistības pret kādām personām uzņēmumam ir tikai pret abiem tā nu jau bijušajiem īpašniekiem.

Taču piecus gadus pēc īpašnieku nomaiņas SIA „Onix Invest” pēkšņi saņēma tai adresētu SIA “Zvērinātu advokātu birojs RER Lextal” priekšsēdētāja Jāņa Ešenvalda parakstītu vēstuli “Par rēķinu nosūtīšanu”, kurai bija pievienoti ar 2021.gada 31.jūliju datēti astoņi rēķini kopumā par 39 tūkstošiem eiro par zvērinātu advokātu biroja “Rasa un Ešenvalds” (iepriekšējais “Zvērinātu advokātu biroja RER Lextal” nosaukums) par laikā no 2014.gada 9.maija līdz 2016.gada 31.maijam it kā sniegtiem pakalpojumiem SIA “Onix Invest”.

Šai vēstulei sekoja brīdinājums par to, ka advokātu rēķini atbilstoši Civilprocesa likumam ir izpildu dokumenti, kurus var nodot piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam bez tiesas starpniecības.

Konsultējoties ar iepriekšējo uzņēmuma valdes locekli un līdzīpašnieku, tika noskaidrots, ka par dokumentiem, kas bija norādīti advokātu biroja brīdinājumā, viņam nekas nav bijis zināms un arī iepriekšējā valde nebija viņu par tādiem informējusi.

Taču, kamēr uzņēmuma tagadējā vadība vēl komunicēja ar advokātu biroju, tas jau nodeva tiesu izpildītājam rēķinus kopumā vairāk nekā 46 tūkstošu eiro piedzīšanai, pēc kā arī uzņēmuma jaunā vadība vērsās ar iesniegumu Valsts policijā.

„Ievērojot norādītos apstākļus un iepazīstoties ar SIA “ Onix Invest” rīcībā nonākušo dokumentu saturu, SIA “ Onix Invest” ir pamats uzskatīt, ka pret to tiek īstenota rūpīgi izplānota krāpšanas shēma, izmantojot viltotus (ar atpakaļejošu datumu sastādītus dokumentus), ar mērķi prettiesiski iegūt svešu mantu - SIA “ Onix Invest” finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Šīs krāpšanas idejas iniciators, visticamāk, varētu būt zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds, kuru, ļoti iespējams, piedaloties fiktīvu (ar atpakaļejošiem datumiem) dokumentu izgatavošanā (parakstīšanā), atbalstīja SIA “ Onix Invest’ bijušais valdes priekšsēdētājs Aigars Gailis,” teikts iesniegumā.

Iesniegumā policijai, pēc kura saņemšanas sākts kriminālprocess, minēts - pastāv liela varbūtība, ka advokāts J.Ešenvalds ir apzināti noklusējis faktu par to, ka viņa advokātu birojs tieši vai pastarpināti bija jau iepriekš saņēmis samaksu par to darbu izpildi, kuri norādīti rēķinos.

Noklusējot šo faktu, tas ļāva J.Ešenvaldam kā zvērinātam advokātam prettiesiski izmantot likumā paredzēto bezstrīdus piedziņas kārtību, vēršoties pret SIA “Onix Invest” ar prasījumu, kas pamatots, visticamāk, uz viltotiem, ar atpakaļejošu datumu sastādītiem un parakstītiem dokumentiem.

Policijas uzmanība ir vērsta uz vairākiem patiešām dīvainiem apstākļiem. Ja ticēt advokātiem, viņi laika periodā no 2014.gada 9.maija līdz pat 2016.gada 23.maijam it kā bez atlīdzības veikuši simtiem dažādu darbu, kopumā 370,5 stundu apjomā, taču par to izpildi divu gadu garumā nebija prasījuši atlīdzību no klienta. Turklāt visā šajā divu gadu periodā advokātu birojs – ja ticēt tā versijai – nepanāca ar klientu vienošanos par norēķinu atlikšanu un arī neaprēķināja līgumsodu.

„Izbrīnu rada arī apstāklis, ka 2014.gada 9.maija līguma vispārīgiem noteikumiem neatbilstoša izpildīto darbu (ne)apmaksas kārtība pastāvēja līdz pat 2016.gada 23.maijam, un tikai tad, divas dienas pirms SIA “Onix Invest” kapitāldaļu pārdošanas, līgumslēdzēji beidzot nolēma vienoties pat darbu izpildes apmaksas termiņa atlikšanu, to pagarinot vēl uz 5 gadiem (!),” norādīts iesniegumā Valsts policijai, pieminot arī to, ka iepriekšējā valde par šādām saistībām vispār neko nav minējusi.

Vēl papildu šaubas par advokātu godprātīgumu radījis fakts, ka tad, kad „Onix Invest” lūdza advokātu birojam „RER Lextal” uzrādīt darbu izpildi apliecinošus dokumentus, tas tos iesniedza tikai daļēji, aizbildinoties ar to, ka lai aizsargātu personu datus, atbildei netiek pievienoti dokumenti, kas klienta uzdevumā sagatavoti trešo personu interesēs. Taču, iepazīstoties ar atbildei pievienotajiem rēķinu datiem, tajās atklājās tādu fizisku un juridisku personu dati, ar kuriem SIA “Onix Invest” nebija bijuši ne darījumi, ne jebkāda cita tiesiska rakstura attiecības.

„Konkrētajā gadījumā pastāv pamats atzīt, ka visticamāk, noklusējot un sagrozot faktus par jau iepriekš izpildītiem un apmaksātiem Biroja darbiem, ar viltu paziņojot par it kā nenokārtotu saistību, organizētā personu grupa, kurā ietilpst SIA “Onix Invest” bijušais valdes priekšsēdētājs A.Gailis, zvērināts advokāts J.Ešenvalds, iespējams, arī zvērināta tiesu izpildītāja Z.Trasūne un citas personas, kuras piedalījās dokumentu viltošanā, darbojoties saskaņoti un mantkārīgā nolūkā, ar viltu ieguva tiesības uz svešu mantu lielā apmērā, kas tiem nepienākas,” norādīts iesniegumā Valsts policijai.

Kā zināms pietiek.com, Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XVIII nodaļu – „Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”. Tiesa, par to, cik sekmīga varētu būt izmeklēšana, šaubas rada tas, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...