Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas valsts ir nonākusi neērtā situācijā, jo divas valsts institūcijas (Latvijas televīzija un Latvijas radio) atklāti nostājas pozīcijā, kas apdraud valsts drošību (kritizējot Nacionālās drošības koncepciju), kā arī aktīvi veido sabiedrisko domu (izmantojot valsts resursus), kas būtu pretēja valsts drošības interesēm.  

Būtībā šis ir bezprecedenta gadījums, kur būtu vajadzīga ātra un izlēmīga valsts vadītāju rīcība. Ja kāds vēl nav pamanījis, tad mēs šobrīd dzīvojam kara laikos. Mūsu ienaidnieks (krievija) izvērš pret mums karu (šobrīd mēs atrodamies hibrīdkara fāzē), bet pavisam netālu no mūsu robežas izvērš nežēlīgu konvencionālu karu. No šī kara iznākuma būs atkarīgs, vai krievija veiks arī konvencionālu uzbrukumu mūsu valstij/NATO. Tāda ir šī brīža faktiskā situācija. Ne visai laba.   

Tātad šādos faktiskajos apstākļos, kad mūsu valsts saskarās ar reāliem draudiem, top valsts Nacionālās drošības koncepcija, uz kuru balstoties tiek izstrādāts Nacionālās drošības plāns, kurā ietverti konkrēti apdraudējuma neitralizēšanas un novēršanas pasākumi un izmantojamie līdzekļi. Piekritīsiet, ka diezgan svarīgs dokuments.

Šajā dokumentā skaidri un gaiši ierakstīts, ka Latvijas valsts informatīvās telpas drošība ir būtisks aspekts Latvijas nacionālās drošības nodrošināšanai. Turklāt dokumentā tiek skaidri norādīts, ka no 2026. gada 1. janvāra arī sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt tikai latviešu valodā un valodās, kas ir piederīgas Eiropas kultūrtelpai, tādējādi veicinot visu Latvijas iedzīvotāju piederību vienotai informatīvajai telpai, kas ir balstīta latviešu valodā un citās ES, Eiropas Ekonomikas zonas un ES kandidātvalstu valodās. Ļoti loģiski, skaidri un saprotami.  

Jūs spējat iedomāties situāciju, kad, piemēram, Nacionālo bruņoto spēku vai Valsts Robežsardzes vadība pateiktu, ka viņiem nepatīk tas, kas ir ierakstīts Nacionālās drošības koncepcijā, un viņi vēl stipri padomās, vai pildīt to, kas tur ierakstīts. Domājams, ka šādu uzvedību nevarētu nekādi citādāk traktēt kā valsts nodevību un būtu nepieciešama tūlītēja abu šo iestāžu galveno vadītāju atstādināšana un, iespējams, pat kaut kas vairāk. Bet izrādās, ka mūsu valsts sabiedriskie mediji var pilnīgi mierīgi uzspļaut Nacionālajai drošības koncepcijai un tagad paši uz savu galvu risinās valsts drošības jautājumus.  

Kopš kura laika mūsu valstī sabiedriskajiem medijiem ir dotas šādas pilnvaras? Mūsu valsīt ir konkrētas iestādes, kuras atbild par šāda dokumenta tapšanu. Sabiedriskā medija darba devējs ir valsts/sabiedrība. Sabiedriskais medijs nedrīkst realizēt kaut kādu savu no valsts stratēģiskajiem mērķiem atšķirīgu politiku, un šajā situācijā valsts stratēģiskie drošības mērķi ir noteikti Nacionālās drošības koncepcijā.

Būtībā šajā situācijā mūsu tā saucamajām augstākajām valsts amatpersonām būtu jāsasauc ārkārtas Nacionālās drošības padome un ātri jālemj, ko darīt ar sabiedrisko mediju vadību. Vai mēs kā sabiedrība varam būt droši par sabiedrisko mediju darbību, ja mūsu valstij vēl vairāk pieaugs apdraudējums? Pēc šī brīža situācijas mēs nevaram būt droši. Šobrīd ir situācija, kad mūsu valsts sabiedriskie mediji un krievijas propagandas kanāli, kā arī, protams, vietējās prokremliskās partijas („Stabilitātei”, „Latvija pirmajā vietā!”, „Progresīvie” u.c. veidojumi) ir apvienojušies pret Latvijas valsts drošības interesēm.   

Izrādās, ka ne tikai valsts sabiedriskie mediji ir nostājušies pret valsts drošības interesēm, bet diemžēl arī Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals publiski ir nācis klajā ar viedokli, ka sabiedriskajos medijos jāturpina uzturēt divvalodību, tādā veidā graujot valsts vienotību un drošību. Ierēdnis, kurš ir it kā „atbildīgs” par valsts stratēģiskās komunikācijas ieviešanu, vienkārši atnāk un pasaka, ka visas valsts drošības institūcijas, kas atbild par valsts drošības veidošanu, neko nesaprot.

Kāda veida stratēģiskā komunikācija šeit tiek pausta un kuras valsts interesēs tas notiek? Tā vietā, lai iznāktu sabiedrības priekšā un skaidri komunicētu par Nacionālās drošības koncepcijā nospraustajiem valsts drošības mērķiem (kas ir šī ierēdņa galvenais darbs), Rihards Bambals sāk runāt tieši pretējo, burtiski norādot, ka krievu valodai būs būt Latvijas sabiedriskajos medijos.

Un trakākais ir tas, ka viss tas notiek par valsts/sabiedrības naudu. Persona, kura saņem iespaidīgu atalgojumu (pagājušajā gadā valsts šim liekēdim samaksāja 81 tūkstoti euro) un ir atbildīga par valsts stratēģisko komunikāciju. Kur ir tā komunikācija, šeit ir skaidri redzams, ka Bambals ne tikai neko nedara, bet vēl grauj nacionālās drošības intereses.  

Un tagad nobeigumā. Viena no koalīcijas partijām („Progresīvie”) skaidri un gaiši pasaka, ka mēģinās grozīt Nacionālo drošības koncepciju, lai tajā nebūtu iekļauts punkts par divvalodības izskaušanu no sabiedriskajiem medijiem. Mēs esam nonākuši situācijā, kad viena no valdības partijām atklāti nostājas pret valsts drošības interesēm. Satraucošākais ir tas, ka viens no šīs partijas ministriem (Andris Sprūds) vada Aizsardzības ministriju, kas ir kritiski svarīga institūcija saistībā ar valsts drošību.

“Progresīvie” atklāti pasaka, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas ir rakstīts Nacionālajā drošības koncepcijā, un viņi to “labos” pa savam. Jautājums, kura interesēs labos. Vienīgie, kuri iegūst no divvalodības Latvijā, ir krievija, kas var turpināt veiksmīgi uzturēt aktīvu piekto kolonnu mūsu valstī. Un šīs prokremliski noskaņotās partijas pārstāvis ir aizsardzības ministrs.   

Izskatās, ka, ja sabiedrība un vēl atlikušie pie prāta esošie politiķi nesāks rīkoties, tad mēs nonāksim situācijā, kāda bija 1940. gadā, kad mūsu valsts tika okupēta bez ne viena šāviena. Diemžēl šobrīd viss uz to iet, un, ja nebūs izlēmīgas rīcības, tad mums draud lielas nepatikšanas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...