Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc TVNET publicētā Ineses Bražes raksta "Es vairs nevaru izturēt, mammu, aizved mani uz policiju" iekšā kaut kas uzsprāga. Ne tikai raksta un tajā jūtamā izmisuma dēļ, bet galvenokārt tā dēļ, kas šobrīd notiek valsts tiesībsargājošā sistēmā ar nosaukumu "Valsts policija" un par to atbildīgajā Iekšlietu ministrijā. Tā dēļ, ka Valsts policija jau tuvākajā nākotnē nespēs pamata līmenī aizsargāt sabiedrības locekļu tiesības uz dzīvi drošā  vidē. Tā dēļ, ka Valsts policijas (VP) sistēma vētras ātrumā tiek novesta līdz sabrukumam.

Pēdējā laikā ļoti daudz tiek runāts par Ģenerālprokuratūras un ģenerālprokurora Jura Stukāna nespēju sakārtot prokuratūras darbu, par procesuāliem pārkāpumiem, par safabricētām lietām un prokuroru lomu šajā lietās, par bezdarbību, reakcijas trūkumu, zemu līmeni un visām citām lietām, kuru dēļ jāuzdod jautājums, ko vispār šajā amatā dara cilvēks, kurš nekad mūžā nav strādājis par prokuroru. Bet šobrīd stāsts ne par to.

Tiem, kas ir tālu no tiesībsargājošo iestāžu darba struktūras, jāizskaidro viena vienkārša lieta. Prokurora darba kvalitāte, kriminālprocesu virzība, vainīgo sodīšana lielākā mērā atkarīga no izmeklētāju darba kvalitātes. Savukārt izmeklētāja darba kvalitāte ir atkārīga no vairākiem būtiskiem savstarpēji saistītiem kritērijiem: darba vide, darba organizācija, darba slodze, vadības attieksme, atalgojums, sociālās garantijas utt.

Vai jūs zināt, ka Valsts policijas aprindas vismaz šogad katru mēnesi pamet vidēji 50-70 cilvēku, pārtraucot darba tiesiskās attiecības, un lielākā daļa no šiem policistiem strādāja VP Rīgas reģionā? Vai tādējādi jūs varat iedomāties, cik cilvēku šogad jau ir pametuši dienestu un vēl pametīs?

Vai jūs zināt, ka, sākot no 01.06.2023., ir īstenota katastrofāla, neapdomāta, haotiska  un Valsts policijas Rīgas iecirkņu sistēmu graujoša reorganizācija, kuras rezultātā ir izveidotas 3 pārvaldes: Rīgas Ziemeļu pārvalde, Rīgas Austrumu pārvalde un Rīgas Pārdaugavas pārvalde?

Zināšanai - Rīgas Ziemeļu pārvaldē šobrīd ietilpst bijušie Rīgas Brasas un Rīgas Ziemeļu iecirkņi; Rīgas Austrumu pārvaldē ietilpst bijušie Rīgas Ķengaraga, Rīgas Latgales un Rīgas Centra iecirkņi; Rīgas Pārdaugavas pārvaldē ietilpst Rīgas Kurzemes un Rīgas Zemgales iecirkņi.

Domājams, ka katra reorganizācija ir vērsta uz to, lai optimizētu resursus, izlīdzinātu slodzi un efektivizētu sistēmas vadīšanu ar augsta ranga vadītāju iecelšanu. Ideālajā pasaulē tā tam arī būtu jābūt.

Par reorganizācijas nepieciešamību un veiksmīgu īstenošanu Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks kopā ar saviem padotajiem atskaitījies Iekšlietu ministrijā, vienlaikus skandinot katrā intervijā, ka Valsts policija kļūst modernāka, jaunāka, attīstītāka, profesionālāka. Nav nekādu šaubu, ka A.Ruks neko citu apgalvot nevar, jo savi savārītie s…di jāslēpj un jāmaskē tik ilgi, cik tas ir iespējams. Tomēr šķiet, ka to noslēpt vairs nevar, jo tie lien no visām pusēm un to var apstiprināt jebkurš ierindas policists.

Pēc Jēkabpilī pastrādātās sievetes slepkavības bērnu un sieviešu aizsardzība ir viena no Valsts policijas un prokuratūras prioritātēm. Nav šaubu, ka tas ir pilnīgi pareizi un pamatoti. Bet, kā jau ir pieņemts, pastiprinātu interesi tam pievērsa tikai tad, kad policijas un prokuratūras vienaldzības un klaju likuma pārkāpumu rezultātā noticis prātam neaptvērams noziegums. Noziegums, kuru varēja novērst, ja policija savu darbu darītu tā, kā to vajadzētu darīt.

Šī gada jūnijā Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldē par iespējamo zādzību kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts un ievietots brīvības atņemšanas vietā bērns. Vai jūs zināt, ka aizturēšanas brīdī kirminālprocess jau sen bija izbeigts, un tādējādi bērna brīvības atņemšana bija pilnīgi nelikumīga? Vai Valsts policijas priekšnieks A. Ruks ir uzdevis veikt dienesta pārbaudi par šo gadījumu, kā viņam patīk darīt visos citos gadījumos, īpaši kad policijas pieļautajam pārkāpumam pievērsta masu mediju uzmanība?

Tas ir tikai viens no spilgtajiem pēdējā laika notikumiem, kuru dēļ ne tikai Rīgas Austrumu pārvaldes priekšniekam S. Gaļilejevam būtu jālido prom no amata uz inspektora amatu, bet arī visas Rīgas reģiona pārvaldes priekšniekam J. Staļgevicam būtu uzdodāms daudz jautājumu.

Darbinieki no dienesta iet projām lielā mērā jaunieceltās vadības un tās izraisītā haosa dēļ. Zīmīgi ir tas, ka vadības sastāvs iecelts bez konkursa un bez objektīvas spēju un zināšanu izvērtēšanas. Šāda kārtība ļāva iecelt amatos vajadzīgus cilvēkus bez jebkādas apstrīdēšanas un izvērtēšanas iespējas. Rezultātā citiem policijā strādājošiem neatkarīgi no viņu nopelniem ir liegta jebkāda iespēja pretendēt uz vadošajiem amatiem. Turklāt izvērtējot jauno pārvalžu vadību sastāvu bez šaubām var apgalvot, ka A. Sozinova astoņkājis turpina plaukst, jo amatos ir salikti viņam lojālie cilvēki, no kā var noprast, ka arī J. Staļgevics ir cieši saistīts ar A. Sozinovu. 

Piemēram, par Rīgas Pārdaugavas pārvaldes priekšnieku iecelts A. Petrovs, kurš iepriekš knapi tika galā ar mazā kādreizējāRīgas Centra iecirkņa vadīšanu, taču bieži un par labu atlīdzību palīdzēja augstākajai vadībai (un ne tikai) sakārtot ļoti daudzus "jautājumus". Informācija par to apkopota un nodota atbildīgajām iestādēm.

Par Rīgas Pārdaugavas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku iecelts A. Sozinovam pietuvinātais S. Smirnovs, kurš nekad savā dzīvē nav strādājis policijas iecirknī, bet A. Sozinova vadīšanas laikā vadījis laupīšanu un specializētu zādzību izmeklēšanas biroju Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē. Priekšnieks, kuram nav ne mazākas izpratnes par darba specifisku un organizāciju rajona iecirkņu līmenī. Viņa padotībā par nodaļas vadītāju iecelts A. Sozinova uzticības persona R. Afanasjevs, kurš bezjedzīgi cīnās ar alkohola atkarību. Jautājums, kā cilvēks ar smagu atkarību spēj vadīt kriminālpolicijas nodaļu.

Par Rīgas Ziemeļu pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku iecelts A. Steļmakovs, kurš strādājot VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē savas nekompetences un procesuālo pārkāpumu dēļ tika pazemināts līdz nodaļas priekšnieka vietnieka amatam kādreizējā Ziemeļu iecirknī, taču, lai veiksmīgi kārtotu jautājumus vajadzīgiem cilvēkiem, iecelts vadošajā amatā.  

Par Rīgas Austrumu pārvaldes priekšnieku iecelts S. Galilejevs, šogad ar Viestura ordeņi apbalvotais J.Staļgevica stukačs, kas noveda bijušo Rīgas Latgales iecirkni līdz pilnīgam haosam. 

Savukārt par Rīgas Austrumu pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku iecelts E. Jefremovs, bijušais VP Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja nodaļas priekšnieka vietnieks, I. Tomaševa "laba rokā", ar kuru tik pat tuvas attiecības, iespējams, uztur arī šobrīd. Ņemot vērā to, ka I. Tomaševs bija galvenais A. Sozinova uzdevumu un pasūtījumu izpildītājs 3. birojā, šobrīd gan I. Tomaševam, gan A. Sozinovam ir pavērtas visas iespējas atrisināt jebkuru kriminālprocesu visā Rīgas Austrumu pārvaldes apkalpošanā esošajā teritorijā. 

Tas nozīmē, ka A. Sozinova astoņkājis, ar kuru tik bravurīgi cīnījās A. Ruks, pa labi un pa kreisi rotējot bijušo vadību, nemaz nav nekur pazudis, bet mainījis seju un citādākā veidā izplatījās pa visām Rīgas pārvaldēm. 

Lai arī pēc J. Šultes neveiksmīgajām medībām parādījās cerība, ka, J. Šultem aizejot, no pilsētas pazudīs arī A. Sozinova astoņkājis, realitātē viss izrādījās tieši otrādi. Neoficiālā informācija liecina, ka A. Sozinovs, kuru A. Ruks bija aizrotējis uz J. Staļgevica vietu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldi, turpināja un joprojām turpina uzturēt ciešu sadarbību ar J. Staļgevicu, jo abiem bija izdevīgi sadarboties, lai saglabātu ietekmi savās bijušajās pārvaldēs. Par šadu sadarbību liecina A. Sozinova izaudzināto kadru iecelšana amatos. 

Ņemot vērā jaunu struktūrvienību izveidošanu, šobrīd Rīgas rajonu teritorijas apkalpo "apvienotās reaģējošo spēku grupas", kuru darbs organizēts tādā veidā, ka minēto grupu darbiniekiem ir pienākums operatīvi reaģēt uz gandrīz visiem izsaukumiem pārvalžu apkalpotajās teritorijās, ko pirms 01.06.2023. apkalpoja vairākas dežūrdaļu grupas. Darbinieku akūta trūkuma dēļ reaģējošo spēku grupas nav pilnībā nokomplektētas (trūkst vismaz 50%), kā rezultātā visus notikumus apvienotajās teritorijās apkalpo vidēji 2 izbraukuma grupas, kas liedz iespēju kvalitatīvi atrisināt izsaucēju problēmas uz vietas, uzsākt kriminālprocesus un operatīvi veikt sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, jo izsaukumu ir ļoti daudz.

Katrā pārvaldē operatīvās reaģešanas nodaļās pēc štata būtu ikdienā būtu jāstrādā ne mazāk kā 22 cilvēkiem, taču to vietā strādā labākajā gadījumā 8, kuriem jāapkalpo vismaz divreiz lielākas teritorijas nekā pirms reorganizācijas. Veicot visu Rīgas dežūrdaļu darbinieku aptauju, konstatēta dramatiska situācija - cilvēki ir pārslogoti, izdeguši, darbs 24 stundu laikā ir tik intensīvs, ka izturēt to bez mazākas atslodzes nav iespējams.

Jāsaprot, ka operatīvās reaģēšanas speciālistam jābūt labā formā, lai viņš varētu kvalitatīvi izvērtēt situāciju notikuma vietā, pareizi noformēt dokumentus, sniegt izsaucējiem nepieciešamo palīdzību. Taču realitātē darbinieki tiek dzīti no viena izsaukuma uz otru, neļaujot pabeigt iepriekšējā notikuma noformēšanu, kas rada neizpratni un vilšanās galvenokārt sabiedrības locekļiem, kuri nesaprot, kāpēc policija nevar paspēt no viņiem pieņemt iesniegumu.

Reaģējošie spēki šobrīd pilda gan izbraukuma izmeklētāju, gan ceļu policijas, gan patruļpolicijas pienākumus, jo šajos amatos vienkārši vairs nav, kas strādā, kadru trūkums ir katastrofāls. Savukārt jaunpienācēji no Valsts policijas koledžas - lielākā daļa ir jaunas meitenes, kurām bail dot ieroci un kas pēc neilga nostrādātā laika lemt atstāt dienestu, jo saskaras ar neadekvātiem un nepieņemamiem darba apstākļiem. 

Un, ja kāds pateikss, ka tas viss ir atalgojuma dēļ - viņam nebūs taisnība. Policijā algas nekad nebija augstas, taču vēl neilgu laiku atpakaļ cilvēki policijā strādāja par ideju, ar cēlu mērķi aizsargāt sabiedrību, sniegt palīdzību, kas deva vislielāko gandarījumu. Taču šobrīd vadības attieksme visos līmeņos ir tik nievājoša, pazemojoša un demotivējoša, ka darbinieki iet projām bez jebkādas nožēlas. 

Ja darbinieku plūsma no Valsts policijas turpināsies pašreizējā līmenī (bet patiesībā šī gada beigās/2024. gada pirmajā pusē plūsma sasniegs rekordlielus apmērus), jau tuvākajā nākotnē policija nespēs nodrošināt iekšējo drošību, kvalitatīvu kriminālprocesu izmeklēšanu un virzīšanu uz prokuratūru, draudu novēršanu un noziegumu prevenci. Ir jāsaprot, ka tos darbiniekus, kurus minimālajā skaitā uzņem Valsts policijas aprindās aizgājušo policistu vietā, faktiski nav kam apmācīt. Darba apjoms un intensitāte Rīgas policijā ir tik liels, ka jaunie izmeklētāji bez iemaņām un pieredzes, ar to saskaroties, grimst krimināllietu sējumos un rezultātā nolemj meklēt darbu citās vietās, tāpēc viņus nav iespējams uzskatīt par potenciālo policijas kadru attīstības bāzi.

Pāšreizējā situācija ar lielu varbūtību liecina par to, ka, ieceļot par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku J. Staļgevicu un ļaujot viņam īstenot reformu ar sev pietuvinātu kadru iecelšanu un A. Sozinova cilvēku bīdīšanu, A. Ruks ir nospiedis Valsts policijas iznīcināšanas sarkano pogu. Līdz sprādzienam atlicis ļoti maz laika. Un diemžēl no valsts iekšējās drošības sistēmas sagraušanas visvairāk cietīs tādi kā noslepkavotā meitene Jēkabpilī, kā Agate un viņas bērns I. Bražes rakstā, kā nelikumīgi aizturētais un izolatorā iemestais bērns. 

Valsts policijas izmeklētāju kapacitātes, neadekvātas darba slodzes un neprātīgas darba organizācijas dēļ jau tagad ir ļoti nopietnas problēmas smagu, sevišķi smagu un sarežģītu lietu izmeklēšanā. Un prokuratūras vaina šajā situācijā ir vienīgi tajā, ka prokurori nespēj (vai nevēlas) operatīvi un asi reaģēt uz policijas pārkāpumiem un bezdarbību. Protams, ka tas ir tikai laika jautājums, kad arī prokuratūrā beidzot sapratīs, ka A. Ruka un J. Staļgevica īstenotās reformas būtiski pazemināja izmeklēšanas kvalitāti un efektivitāti, bet reakcijai jābūt savlaicīgai, lai vēl varētu glābt vismaz daļu no atlikušā policijas kadru sastāva. Cik vēl overtona logi jāatver, lai kāds apturētu Valsts policijas sabrukumu?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...