Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.

Līdzīga reklāma ar tiešām norādēm uz politisko partiju, kā arī paši ar reklāmu aplīmētie autobusi ir redzami politiskās partijas „Latvija pirmā” premjerministra amata kandidāta Aināra Šlesera „Facebook” lapā, kurā ir atainota politiskās partijas kampaņa daudzās Latvijas apdzīvotajās vietās. Tāpat šī reklāmā izmantotā stilistika un saukļi ir izmantoti politiskās partijas “Latvija pirmā” bezmaksas avīzēs, kas bija izdalītas Liepājā. Ir acīmredzami, ka uz autobusiem izvietotā reklāma ir tieši sasaistāma ar politisko partiju “Latvija pirmā”, kā arī Aināru Šleseru.

Pēc Aināra Šlesera „Facebook” lapā un citur publiskajā telpā esošās informācijas, līdz šim dažādos politiskās reklāmas kampaņas pasākumos iespējams konstatēt, ka ir izmantoti vismaz 4 dažādi „Liepājas autobusa parka” autobusi un uz vismaz 5 autobusiem ir izvietota reklāma, kas ir saistāma ar A.Šlesera politiskajām aktivitātēm.

Atbilstoši LETA 2022. gada 23. aprīlī publicētajai informācijai “Liepājas autobusu parka” mazākuma akcionārs (34%) ir Liepājas pašvaldība, bet vairāk nekā puse uzņēmuma (59,82%) pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Ņemot vērā, ka Liepājas pilsētas pašvaldība ir viens no lielākajiem uzņēmuma “Liepājas autobusu parks” akciju turētājiem un faktiski autobusi, kurus izmanto politiskās kampaņas laikā un uz kuriem ir izvietota politiskā reklāma, daļēji pieder Liepājas pašvaldībai, lūdzam Liepājas pašvaldībai un konkrētajām Liepājas domes un pašvaldības amatpersonām – Atim Deksnim un Didzim Jēriņam, sniegt atbildes uz sekojošiem jautājumiem: 

1. Vai ir likumiski, pieņemami un ētiski, ka uz pašvaldībai daļēji piederošās kustamās mantas tiek izvietota politiska reklāma? Jo īpaši ņemot vērā, ka uz pašvaldībai piederošajiem nekustamajiem īpašumiem, to tuvumā un tajos projicēties ir atļauts tikai ar šīm institūcijām saistītai reklāmai. 

2. Vai ir pieņemami un ētiski, ka uz pašvaldībai daļēji piederošās kustamās mantas tiek izvietots aicinājums, kas faktiski vērsts uz Latvijas Republikas Satversmes grozīšanu?

3. Vai ir pieņemami un šķiet ētiski, ka uz pašvaldībai daļēji piederošās kustamās mantas tiek izvietots aicinājums faktiski ierobežot daļas Latvijas iedzīvotāju tiesības (pretēji Satversmes tiesas nolemtajam šajā jautājumā un pieņemtajai izpratnei)?

4. Ņemot vērā AS „Liepājas autobusu parks” ciešo sasaisti ar Šlesera kunga ģimeni, vai konkrēto reklāmu izvietošanai un autobusu nomai politiskās reklāmas kampaņas nodrošināšanai tika piemēroti tieši tādi paši vai augstāki tarifi nekā citiem autobusu nomniekiem un reklāmas izvietotājiem, šādi nodrošinot uzņēmuma pārvaldes caurspīdīgumu un vislabāko pašvaldības interešu pārstāvniecību? Ja nē, kura AS „Liepājas autobusu parks” amatpersona pieņēma lēmumu par citu tarifu piemērošanu un kāds ir šī lēmuma pamatojums?

Papildus, ņemot vērā, ka Kustības “Par!” Liepājas nodaļā ir saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības par to, ka reklāma “Par dabisku ģimeni” un ar to saistītais aicinājums parakstīties par Satversmes grozījumiem nav pieņemami, tie rada neizpratni, negatīvas emocijas un izsauc personisku aizskārumu (jo tiek norādīts, ka viņi vai viņu tuvākie nav vēlami sabiedrības locekļi), aicinām nekavējoši šo – uz iedzīvotāju šķelšanos vērsto reklāmu noņemt no Liepājas pašvaldībai daļēji piederošajiem autobusiem.

Atklātā vēstule nosūtīta Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijai, Liepājas valstspilsētas deputātam, AS Liepājas autobusu parks padomes loceklim Atim Deksnim, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietniekam, AS Liepājas autobusu parks padomes priekšsēdētāja vietniekam Didzim Jēriņam.

* Kustības “Par!” Liepājas nodaļas vārdā

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.Lasīt visu...