Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Reirs melo

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
29.04.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza nepatiesu informāciju par LTRK un tās darbību.

LTRK vērš mediju un sabiedrības uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīļa raidījumā “Šodienas jautājums” izteica vismaz četrus nepatiesus apgalvojumus gan par LTRK darbību un biedriem, gan par ministru reitinga pētījumā iegūto datu atbilstību reālajai situācijai.

Raidījumā J. Reirs apgalvo, ka LTRK prezidentu var ievēlēt uzņēmumi ar 0 kapitālu un lielākā daļa no biedriem ir mikrouzņēmumi. LTRK  norāda, ka prezidentu ievēlē biedri, kas pamatā ir kapitālsabiedrības. LTRK uz šodienu ir 2 668 biedri, daļa no tiem ir uzņēmēju nozaru un reģionālās uzņēmēju biedrības. Kopējais LTRK pārstāvēto biedru apjoms ir tuvu 6 000, savukārt biedru kopējais gada apgrozījums atbilstoši LURSOFT datiem ir ap 17 miljardiem EUR. No 2 688 biedriem tikai 51 ir mikrouzņēmums.

Tāpat finanšu ministrs apgalvo, ka komentētā ministru reitinga aptauja nav visaptveroša. LTRK norāda, ka aptauju veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS un pētījuma tehniskajā informācijā norādīts, ka aptaujā piedalījušies 750 Latvijas uzņēmumu vadītāji no visiem Latvijas reģioniem un datu svēršana veikta atbilstoši CSP 2019. gada statistikai pēc pazīmēm: nozare, atrašanās vieta, pievienotā vērtība pēc darbinieku skaita uzņēmumā.

Lai arī J. Reirs norāda, ka uzņēmēju organizācijas negatīvi vērtē ministra darbu, jo tām neizdodas panākt samazināto PVN, LTRK atzīmē, ka līdz šim brīdim nekādā veidā nav iestājusies par PVN samazināšanu. Vienīgais izņēmums ir bijis LTRK atbalstītais samazinātais PVN Latvijas augļiem un dārzeņiem, kas pēc LTRK ieskata bija pareizs solis.  

“Vai var ticēt un paļauties uz ministru, kurš sabiedriskajā televīzijā tikai 3 minūšu laikā spēj izplatīt nepatiesu informāciju vismaz četras reizes? Atliek arī konstatēt, ka mūsu finanšu ministram acīmredzami ir ļoti kļūdaina izpratne gan par Latvijas lielāko uzņēmēju biedrību – LTRK, gan par tās uzturētajām pozīcijām. Šis tikai vēlreiz apstiprina SKDS aptaujā atspoguļoto zemo uzņēmēju novērtējumu J. Reiram. Ja nerunā un neiedziļinās, cits rezultāts nav sagaidāms,” situāciju komentē LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...