Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien ir 14. jūnijs. Šis datums komentārus neprasa. Sagadīšanās dēļ šodien Latvijas Avīze publicēja manu interviju ”Šādus noziegumus pašplūsmā atstāt nedrīkst”. Runa tajā skaitā bija arī par plaši zināmo uzbrukumu zēnam ar Ukrainas karogu. Tieši šodien no prokuratūras saņēmu paziņojumu, ka ir nonākts pie secinājuma, ka uzbrucējam V.L. nav nepieciešams piemērot sodu, kas ir saistīts ar brīvības atņemšanu. Skāde sabiedrības interesēm iemērīta ar 200 stundām sabiedriskā darba.

Sauss fakts. Šobrīd bez komentāriem. Bet noteikti būs… Vienīgi, kā var secināt no prokurora lēmuma, V.L., būdams nopratināts, protokolā esot “atvainojies cietušajam”. Atvainošanās kabineta klusumā cietušajam bez viņa klātbūtnes? Interesanti. Parasti tas notiek publiskā tiesas procesā. Klātienē vai vismaz ar vēstuli. Nu ko, kādi laiki, tādi tikumi. Nulles tolerance par excellence.

Tagad arī tamlīdzīgiem personāžiem amats rokā. Algoritms šāds: piekaut un pazemot, pēc tam kaut ko tukšumā nomurmulēt par atvainošanos - un dzīvo tālāk. Dzīve izdevusies. Līdz nākamajai reizei. Vai vismaz līdz “atbrīvotāju” atnākšanai. Tad varēs atvainošanos ar uzviju paņemt atpakaļ. Individuāli audzinošs un citus pamācošs gadījums. Kā teica Kurts Vonnegūts - “tā gadās”. Kāpēc pēdējos gadus es ar tādu riebumu skatos, kas notiek Latvijas politikā?

Piedodiet, ka kaisu sāli uz brūcēm! Tikko pamanīju, ka prokurora priekšrakstā par sodu norādīts, ka “huligāna” rīcībā neesot saskatāmi atbildību pastiprinoši apstākļi! Nopietni? Kā tas var būt? Krimināllikuma 48. pants 1. daļas 14. punkts - “noziedzīgs nodarījums izdarīts rasistisku, nacionālu, etnisku vai reliģisku motīvu dēļ”.

Vai naids pret “fašistiem-ukraiņiem” šeit nebija konstatējams? Nu tad varbūt lietu vajadzēja izmeklēt nedaudz ilgāk? Kāpēc bija vajadzīga šāda steiga? Visā. Apcietinājuma atcelšanā, lietas izmeklēšanā un beigu beigās nenosūtīšanā tiesai sprieduma taisīšanai. Prokuratūra uzņēmās tiesas lomu. Jā, likums to pieļauj. Bet vai tas bija īstais gadījums? Vai baidījās no atklāta tiesas procesa? Tas ir spļāviens sabiedrībai sejā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...