Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Politiskā alkatība

Guntars Gūte, Diena
23.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzņēmēja, iniciatīvas Par algu iesaldēšanu valsts prezidentam, ministriem un citiem tautas kalpiem autore Nora Freimane LTV raidījumā Kas notiek Latvijā? trāpīgi ilustrēja sabiedrības sašutumu izraisījušo algu milzīgo palielināšanu politiķiem: "Valsts pārvaldē algu reformai ir jābūt. Tas, kam es nepiekrītu, – ar ko šī reforma tiek sākta. Kāpēc algas ir jāceļ tur, kur vispār nav nekādu problēmu piesaistīt speciālistus? Par ministriem plēšas. Valsts prezidentam zemākais reitings vēsturē, alga būs lielākā Valsts prezidentu vēsturē. Tas būtu kā uzņēmumā atrast sliktāko darbinieku un viņam iedot labāko algu. Saeimas deputātiem algas bija iesaldētas, tur es vēl piekristu, ka vajadzētu pārskatīt, – jautājums atkal par procentiem – ne jau par 34% – tikko ir sākuši strādāt!"

Nekādu kritiku neiztur arī premjera Krišjāņa Kariņa "argumenti" politiķu algu celšanas aizstāvībā, pieminot, ka algas taču ceļot visiem – mediķiem, pedagogiem un tā tālāk. Taču nez kādēļ premjers pakautrējās savā aizstāvības runā salīdzināt pašreizējās politiķu un šo profesiju algas un to pieaugumu. Varbūt vienkārši nebija lietas kursā, cik tad katrs ārsts, medmāsa, sanitāre, pedagogs, policists, ugunsdzēsējs šobrīd reāli saņem un cik liels būs viņa algas pieaugums.

Savā ziņā nepārsteidz informācija, ka arī pašvaldību (nav gan zināms, vai pilnīgi visu) deputāti īpaši nekautrējas izmantot radušos iespēju un tikpat naski ceļ sev algas kā lielās politikas spēlētāji. Un patiesībā ir pilnīgi vienalga, vai lēmums par algu celšanu ir pieņemts iepriekšējās Saeimas laikā vai arī to būtu darījuši pašreizējie politiķi paši. Runa ir par principu, ka nav īsti korekti organizēt sev dzīres laikā, kamēr nodokļu maksātāji un šīs valsts patiesie uzturētāji meklē jebkādas iespējas ietaupīt, lai varētu izdzīvot un vienlaikus samaksāt valstij nodokļus. Taču dziļi šaubos, vai uzņēmējam ir patiešām augsta motivācija maksāt nodokļus, redzot, ka viņa samaksātā nauda tiek izmantota nevis skolotāju, mediķu, ugunsdzēsēju algām vai jauna bērnudārza būvēšanai, bet gan visu līmeņu politiķu un tiem pietuvināto ierēdņu turīguma līmeņa paaugstināšanai. 

Diemžēl skaidrs, ka savus algas pielikumus politiķi nemaz netaisās iesaldēt un nekāda kritika viņus neuztrauc un nerada ne mazāko kauna sajūtu. Līdz ar to atliek izdarīt bēdīgu secinājumu – šāda politiķu rīcība un attieksme pret sabiedrības iebildumiem nav nekas cits kā savdabīga politiskā alkatība uz nodokļu maksātāju rēķina, turklāt – diemžēl paredzami nemainīgi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Govs jeb Pļeka uz prostituētās zinātnes

FotoMan ir bijusi tā privilēģija dzīvē redzēt un izprast daudzas parunas un sakāmvārdus, kā arī to rašanās pamatojumu. Tas notika tad, kad ar ģimeni pārcēlāmies uz dzīvi laukos un uzsākām saimniekot. Piemēram, visiem zināmais, nobružātais teiciens “cāļus skaita rudenī” reāli un visai skarbi “atdzīvojās” tad, kad pats sāku turēt vistas, kā arī inkubēt olas.
Lasīt visu...

21

Vēlētos atgādināt ministrei Andai Čakšai par dubulto standartu esamību Izglītības un zinātnes ministrijā

FotoSekojot līdzi Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas intervijai LTV, kurā tika minēti fakti, ka Daugavpils Universitātes (DU) padomes loceklis ir iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, visai universitātes padomei būtu jāatkāpjas, lai nebojātu augstākās izglītības reputāciju kopumā,
Lasīt visu...

21

Meklējot TAISNĪGUMU, nevis tautā populāro lieko štuku

FotoCienījamās Tautietes! Godājamie Tautieši! Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas LPSR AP deputāti, kuri bija ievēlēti pēc totalitārās valsts PSRS likumiem, PATVAĻĪGI, nesaņemot Latvijas pirmās brīvvalsts un tās likumīgo pilsoņu pilnvarojumu/uzticības mandātu, sev piešķīra LR AP deputātu statusu.
Lasīt visu...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...