Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com, - arī turpmāk to darīsim regulāri reizi nedēļā.

Fiziskajai personai bija atvērts norēķinu konts Latvijas kredītiestādē, un šajā kontā vairāku gadu periodā atradās šai personai piederošie naudas līdzekļi. Valsts policijas amatpersona 2020. gada jūlijā uz Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojuma pamata saistībā ar aizdomām, ka attiecīgās fiziskās personas bankas konts varētu būt ticis izmantots iespējamai naudas līdzekļu legalizācijas īstenošanai, nolēma bankas kontā esošos naudas līdzekļus vairāk nekā 160 tūkstošu euro apmērā arestēt, bet jautājums par arestēto naudas līdzekļu konfiskāciju tika nodots izskatīšanai tiesā.

Tiesas lēmumā tiek detalizēti aprakstītas bankas kontā notikušās bankas operācijas, tostarp naudas līdzekļu saņemšana kā aizdevums no citas fiziskās personas un naudas līdzekļu pārskaitījums vienam no lielākajiem Latvijas būvuzņēmumiem par nekustamā īpašuma pirkumu. Abas šīs bankas operācijas ir attiecināmas uz gandrīz 10 gadus senu pagātni, pirms Valsts policijā saistībā ar tiem tika ierosināts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu mantu.

Turklāt tiesas lēmumā tiek aprakstītas arī naudas aizdevēja (trešās personas) bankas kontā notikušās operācijas 8-15 gadus senā pagātnē. Tiek konstatēts, ka fiziskā persona no trešās personas galvenokārt ir saņēmusi naudas līdzekļus nekustamā īpašuma iegādes finansēšanai, un šie naudas līdzekļi tika izmantoti tieši šim mērķim.

Tiesa lemj fiziskās personas bankas kontā esošos naudas līdzekļus atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt to par labu Latvijas valsts budžetam. Lēmums tiek pamatots ar lietā esošiem, bet konkrēti nenorādītiem dokumentiem, jo tie it kā esot “izmeklēšanas noslēpums”. Papildus tam tiek norādīts, ka fiziskā persona nav spējusi pati pierādīt savas naudas līdzekļu legālu izcelsmi, un ar to vien jau pietiek, lai nauda tiktu konfiscēta.

Tā kā tiesas lēmuma motīvu daļā vairāk informācijas praktiski nav, atliek pētīt šī lēmuma aprakstošo daļu, lai vismaz aptuveni saprastu, kādi argumenti bija par pamatu tieši šāda lēmuma pieņemšanai. Un izrādās, ka šī fiziskā persona ir saņēmusi Latvijā termiņuzturēšanās atļauju, pamatojoties uz nekustamā īpašuma iegādes darījumu, bet īsi pirms šīs termiņuzturēšanās atļaujas termiņa beigām savu nekustamo īpašumu pārdevusi. Un kas te ir aizdomīgs?

Vēl viena ļoti “aizdomīga” štelle – fiziskā persona savu nekustamo īpašumu iznomāja citai juridiskajai personai un saņēma par to nomas maksu, un tas liecinot par “naudas atmazgāšanas shēmu”… vai tiešām?!

Konkrēti “aizdomīga” lieta, kas liecina par ļoti smagu noziegumu – 2011. gadā iegādātais nekustamais īpašums tika pārdots 2015. gadā par būtiski zemāku cenu. Iespējamās nekustamo īpašumu cenu svārstības, kas būtu pilnīgi loģiskas un pamatotas ar ekonomiskiem argumentiem, protams, vispār netiek vērtētas.

Pilnīgi jebkādas aizdomas par faktiski notikušu noziegumu noņem arī fakts, ka attiecīgā fiziskā persona 2017. gadā Uzbekistānā tika notiesāta par automašīnas zādzību… Tas taču ir loģiski, ka naudas mazgātāji un “karuseļu shēmu” domas giganti to vien dara brīvajā laikā, kā zog uz ielām automašīnas vai ķeksē naudas maciņus no sabiedriskā transporta pasažieru somiņām. Kurš gan to nezina!?

Šo tiesas procesu un tajā pieņemto lēmumu par naudas konfiskāciju laikam varētu atzīt par pilnīgi normālu un mūsdienu tiesu praksei pilnīgi atbilstošu – pilnīgi nenormālai, prettiesiskai un amorālai tiesu praksei atbilstošu!

Kriminālprocesa Nr. 11905004620.

Izmeklētājs: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas inspektore Jana Sustrupe.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Govs jeb Pļeka uz prostituētās zinātnes

FotoMan ir bijusi tā privilēģija dzīvē redzēt un izprast daudzas parunas un sakāmvārdus, kā arī to rašanās pamatojumu. Tas notika tad, kad ar ģimeni pārcēlāmies uz dzīvi laukos un uzsākām saimniekot. Piemēram, visiem zināmais, nobružātais teiciens “cāļus skaita rudenī” reāli un visai skarbi “atdzīvojās” tad, kad pats sāku turēt vistas, kā arī inkubēt olas.
Lasīt visu...

21

Vēlētos atgādināt ministrei Andai Čakšai par dubulto standartu esamību Izglītības un zinātnes ministrijā

FotoSekojot līdzi Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas intervijai LTV, kurā tika minēti fakti, ka Daugavpils Universitātes (DU) padomes loceklis ir iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, visai universitātes padomei būtu jāatkāpjas, lai nebojātu augstākās izglītības reputāciju kopumā,
Lasīt visu...

21

Meklējot TAISNĪGUMU, nevis tautā populāro lieko štuku

FotoCienījamās Tautietes! Godājamie Tautieši! Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas LPSR AP deputāti, kuri bija ievēlēti pēc totalitārās valsts PSRS likumiem, PATVAĻĪGI, nesaņemot Latvijas pirmās brīvvalsts un tās likumīgo pilsoņu pilnvarojumu/uzticības mandātu, sev piešķīra LR AP deputātu statusu.
Lasīt visu...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...