Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka cilvēkiem, kuri pēc sekmīgās azartspēļu vietu izskaušanas ir pārcēlušies uz interneta vidi – kuru Latvijas valsts gan izliekas kontrolējam, bet, protams, to realitātē nespēj -, neko neizteiks persona vārdā Jānis Trēgers, kurš oficiāli ir valdes priekšsēdētājs interaktīvo azartspēļu kompānijā “William Hill Latvia”. Bet velti, nudien velti…

Lai pierādītu savu atbildīgumu un godīgumu, kompānija rīko, piemēram, konferences. Vēl tikai nupat, 13. oktobrī norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) un jau pieminētā azartspēļu uzņēmuma organizētā starptautiskā konference "Par godīgu un atbildīgu spēli". Konferences mērķis bija “veicināt sabiedrības informētību par jautājumiem, kas saistās ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm, un riskiem, kas saistīti ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un godīgas spēles principu pārkāpšanu”. Skaisti, neko teikt.

"Esam gandarīti jau otro gadu kopā ar LFF rīkot šo konferenci. Daudzi jautājumi, kas saistās ar mūsu nozari, ir dažādu stigmu un mītu klāti. Konference ir mūsu pienesums kvalitatīvākas diskusijas par šīm jutīgajām problēmām veidošanā, balstot to pētījumos un starptautiskā pieredzē," konferenci publiski – un vēl skaistāk – komentēja J. Trēgers.

Tāpat šis kungs raksta pamācošus un skaistus rakstus (piemēram, ar maksas publikācijām bēdīgi slavenajos “Delfos” 14. septembrī). Viņš apgalvo, ka azartspēles, kas esot viens no daudziem izklaides veidiem, kas pieejami cilvēkiem, tiekot dzelžaini kontrolētas un kaut kādi pārkāpumi neesot iespējami. „Interaktīvo azartspēļu operatori pēc būtības ir augstu tehnoloģiju uzņēmumi, kas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Ar tām tiek iedarbināti atbildīgas spēles rīki, uzraudzīti riski un izmaiņas spēlētāju uzvedībā,” skaisti deklarē atbildīgais kungs.

Bet paraudzīsimies nedaudz pamatīgāk un dziļāk. Sāksim ar to, ka Latvijā klusi darbojas 2007. gadā dibināta firmiņa „Widenet”.  Formālā nodarbe – „Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās”, 2021. gadā oficiāla apgrozījuma nav bijis, zaudējumi – 117 168 eiro, viens darbinieks. Valdes loceklis un vienīgais īpašnieks – 1981. gadā dzimušais Jānis Trēgers.

Taču šai SIA „Widenet” pieder 100% kapitāldaļu SIA „OG Services” un vēl 50% kapitāldaļu SIA „SERPA Media Group”. Arī šīs firmiņas ir tikpat mazzināmas - „SERPA Media Group” nodibināta tikai pagājušā gada novembrī, līdz ar to nevienu gada pārskatu nav iesniegusi, valdē ir J. Trēgers un 1994. gadā dzimušais Mārtiņš Tanne, kuram pieder otra puse firmiņas.

SIA „OG Services” jau ir ar daudz ilgāku vēsturi – dibināta tai pašā 2007. gadā, deklarējusi, ka nodarbojas ar „konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās” un „kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanu”, valdes loceklis tas pats J. Trēgers, 2021. gadā strādājusi ar nulles apgrozījumu, bet spējusi gūt… 3 155 971 eiro peļņu.

No kurienes peļņa? SIA „OG Services” pieder kripatiņa – 5,4% SIA „William Hill Latvia” ar pagājušā gada apgrozījumu – 9,74 miljoni eiro, kuru oficiāli kontrolē Maltā reģistrētā „Green Gaming Group PLC” (90%).

„Mēs esam oficiāls azartspēļu operators „William Hill”, kas reģistrēts Latvijas teritorijā, un atrodamies 2022. gada labāko online spēļu portālu reitinga augšgalā. Kaut arī daudzi no labākajiem „online” kazino Krievijā un Eiropā nav tiesīgi mūsu valstī nodrošināt azartspēles internetā, mēs piedāvājam savus pakalpojumus jau no 2012. gada un rīkojamies pilnīgi likumīgi. Mūsu vietnē tu vari būt pārliecināts par patērētāju tiesību aizsardzību, spēles drošību un taisnīgumu, kā arī ātru laimestu izmaksu,” deklarē „William Hill Latvia”, kur J. Trēgers ir valdes priekšsēdētājs.

Taču ir pāris jautājumi. Pirmais – galīgi nav skaidrs, kā „OG Services” (kurai „sava” apgrozījuma nav un kurai „William Hill” pieder tikai nepilni seši procenti kapitāldaļu) ir tikusi pie 2021. gada peļņas 3,155 miljonu eiro apmērā, ja visa „William Hill Latvia” 2021. gada peļņa ir bijusi tikai nedaudz lielāka – 3,376 miljoni eiro.

Savukārt otrs jautājums ir par to, vai tiešām interaktīvo azartspēļu nozarē būtu parādījies cilvēks ar augstu morāli un principiem. Būtu jauki, taču ir kāds “bet”. Proti, azartspēļu reklāma Latvijā oficiāli ir aizliegta, taču tas nenozīmē, ka Latvijā darbojošies uzņēmumi nevar reklamēties ārzemju medijos, kurus izmanto Latvijas iedzīvotāji.

Vēl ir arī SEO jeb meklēšanas rezultātu optimizēšana. Redzot, cik līdzīgs ir meklētājos uz dažādiem atslēgvārdiem iegūtais rezultāts par interneta spēļu vietām, kļūst skaidrs, ka tas tā nav nejauši, viss ir sakārtots, - un vesela virkne apsvērumu un faktu netieši norāda tieši J. Trēgera un viņa „ļoti ētiskā” biznesa virzienā.

Kā jau minēts, J. Trēgers ir patiesā labuma guvējs pirms gada nodibinātajā SIA “SERPA Media Group”. RTU Attīstības fonds par šo plašāk maz zināmo firmiņu, kas ir fonda partnere, vēsta: “”SERPA Media Group” ir digitālā mārketinga aģentūra, kas fokusējas „iGaming” nozarē un strādā ar SEO, „Google”, reklāmu, sociālajiem tīkliem un saturu. Esam neliela bet jaudīga un mērķtiecīga komanda, kas katru dienu pilnveido sevi un uzņēmuma produktus.”

Savukārt otrs “SERPA Media Group” patiesais labuma guvējs un valdes loceklis M. Tanne savā „LinkedIn” kontā par sevi norāda: “Vairāk nekā 8 gadu pieredze digitālā mārketinga, SEO un vadības lomās. Man patīk strādāt ar vairākiem digitālā mārketinga kanāliem, rīkiem un platformām. Manas personīgās prasmes un ikdienas darba rutīna sastāv no meklētājprogrammu optimizācijas (SEO), satura pārvaldības sistēmām (CMS) un stratēģijas izstrādes digitālajiem uzņēmumiem, tirgiem dažādās nišās”.

Vai gadījumā nav tā, ka pieminētais kungs patiesībā ir parasts divkosis, kurš interaktīvo azartspēļu tīklu un vienlaikus nodarbojas ar sava un citu azartspēļu uzņēmumu reklamēšanu? Protams, ka sēdēšana uz diviem krēsliem nav aizliegta, tikai nevajadzētu publiski izlikties un gvelzt par godīgu spēli, atbildīgumu un citām nereālām un nepiemītošām īpašībām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

10

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

FotoPie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks, mēs integrēsimies. Un tad sapratu, ka man šis jāpasaka. Latvija nekad nebūs bagāta, ja Latvijā tiks ienīsti cilvēki.
Lasīt visu...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....