Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka cilvēkiem, kuri pēc sekmīgās azartspēļu vietu izskaušanas ir pārcēlušies uz interneta vidi – kuru Latvijas valsts gan izliekas kontrolējam, bet, protams, to realitātē nespēj -, neko neizteiks persona vārdā Jānis Trēgers, kurš oficiāli ir valdes priekšsēdētājs interaktīvo azartspēļu kompānijā “William Hill Latvia”. Bet velti, nudien velti…

Lai pierādītu savu atbildīgumu un godīgumu, kompānija rīko, piemēram, konferences. Vēl tikai nupat, 13. oktobrī norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) un jau pieminētā azartspēļu uzņēmuma organizētā starptautiskā konference "Par godīgu un atbildīgu spēli". Konferences mērķis bija “veicināt sabiedrības informētību par jautājumiem, kas saistās ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm, un riskiem, kas saistīti ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un godīgas spēles principu pārkāpšanu”. Skaisti, neko teikt.

"Esam gandarīti jau otro gadu kopā ar LFF rīkot šo konferenci. Daudzi jautājumi, kas saistās ar mūsu nozari, ir dažādu stigmu un mītu klāti. Konference ir mūsu pienesums kvalitatīvākas diskusijas par šīm jutīgajām problēmām veidošanā, balstot to pētījumos un starptautiskā pieredzē," konferenci publiski – un vēl skaistāk – komentēja J. Trēgers.

Tāpat šis kungs raksta pamācošus un skaistus rakstus (piemēram, ar maksas publikācijām bēdīgi slavenajos “Delfos” 14. septembrī). Viņš apgalvo, ka azartspēles, kas esot viens no daudziem izklaides veidiem, kas pieejami cilvēkiem, tiekot dzelžaini kontrolētas un kaut kādi pārkāpumi neesot iespējami. „Interaktīvo azartspēļu operatori pēc būtības ir augstu tehnoloģiju uzņēmumi, kas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Ar tām tiek iedarbināti atbildīgas spēles rīki, uzraudzīti riski un izmaiņas spēlētāju uzvedībā,” skaisti deklarē atbildīgais kungs.

Bet paraudzīsimies nedaudz pamatīgāk un dziļāk. Sāksim ar to, ka Latvijā klusi darbojas 2007. gadā dibināta firmiņa „Widenet”.  Formālā nodarbe – „Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās”, 2021. gadā oficiāla apgrozījuma nav bijis, zaudējumi – 117 168 eiro, viens darbinieks. Valdes loceklis un vienīgais īpašnieks – 1981. gadā dzimušais Jānis Trēgers.

Taču šai SIA „Widenet” pieder 100% kapitāldaļu SIA „OG Services” un vēl 50% kapitāldaļu SIA „SERPA Media Group”. Arī šīs firmiņas ir tikpat mazzināmas - „SERPA Media Group” nodibināta tikai pagājušā gada novembrī, līdz ar to nevienu gada pārskatu nav iesniegusi, valdē ir J. Trēgers un 1994. gadā dzimušais Mārtiņš Tanne, kuram pieder otra puse firmiņas.

SIA „OG Services” jau ir ar daudz ilgāku vēsturi – dibināta tai pašā 2007. gadā, deklarējusi, ka nodarbojas ar „konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās” un „kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanu”, valdes loceklis tas pats J. Trēgers, 2021. gadā strādājusi ar nulles apgrozījumu, bet spējusi gūt… 3 155 971 eiro peļņu.

No kurienes peļņa? SIA „OG Services” pieder kripatiņa – 5,4% SIA „William Hill Latvia” ar pagājušā gada apgrozījumu – 9,74 miljoni eiro, kuru oficiāli kontrolē Maltā reģistrētā „Green Gaming Group PLC” (90%).

„Mēs esam oficiāls azartspēļu operators „William Hill”, kas reģistrēts Latvijas teritorijā, un atrodamies 2022. gada labāko online spēļu portālu reitinga augšgalā. Kaut arī daudzi no labākajiem „online” kazino Krievijā un Eiropā nav tiesīgi mūsu valstī nodrošināt azartspēles internetā, mēs piedāvājam savus pakalpojumus jau no 2012. gada un rīkojamies pilnīgi likumīgi. Mūsu vietnē tu vari būt pārliecināts par patērētāju tiesību aizsardzību, spēles drošību un taisnīgumu, kā arī ātru laimestu izmaksu,” deklarē „William Hill Latvia”, kur J. Trēgers ir valdes priekšsēdētājs.

Taču ir pāris jautājumi. Pirmais – galīgi nav skaidrs, kā „OG Services” (kurai „sava” apgrozījuma nav un kurai „William Hill” pieder tikai nepilni seši procenti kapitāldaļu) ir tikusi pie 2021. gada peļņas 3,155 miljonu eiro apmērā, ja visa „William Hill Latvia” 2021. gada peļņa ir bijusi tikai nedaudz lielāka – 3,376 miljoni eiro.

Savukārt otrs jautājums ir par to, vai tiešām interaktīvo azartspēļu nozarē būtu parādījies cilvēks ar augstu morāli un principiem. Būtu jauki, taču ir kāds “bet”. Proti, azartspēļu reklāma Latvijā oficiāli ir aizliegta, taču tas nenozīmē, ka Latvijā darbojošies uzņēmumi nevar reklamēties ārzemju medijos, kurus izmanto Latvijas iedzīvotāji.

Vēl ir arī SEO jeb meklēšanas rezultātu optimizēšana. Redzot, cik līdzīgs ir meklētājos uz dažādiem atslēgvārdiem iegūtais rezultāts par interneta spēļu vietām, kļūst skaidrs, ka tas tā nav nejauši, viss ir sakārtots, - un vesela virkne apsvērumu un faktu netieši norāda tieši J. Trēgera un viņa „ļoti ētiskā” biznesa virzienā.

Kā jau minēts, J. Trēgers ir patiesā labuma guvējs pirms gada nodibinātajā SIA “SERPA Media Group”. RTU Attīstības fonds par šo plašāk maz zināmo firmiņu, kas ir fonda partnere, vēsta: “”SERPA Media Group” ir digitālā mārketinga aģentūra, kas fokusējas „iGaming” nozarē un strādā ar SEO, „Google”, reklāmu, sociālajiem tīkliem un saturu. Esam neliela bet jaudīga un mērķtiecīga komanda, kas katru dienu pilnveido sevi un uzņēmuma produktus.”

Savukārt otrs “SERPA Media Group” patiesais labuma guvējs un valdes loceklis M. Tanne savā „LinkedIn” kontā par sevi norāda: “Vairāk nekā 8 gadu pieredze digitālā mārketinga, SEO un vadības lomās. Man patīk strādāt ar vairākiem digitālā mārketinga kanāliem, rīkiem un platformām. Manas personīgās prasmes un ikdienas darba rutīna sastāv no meklētājprogrammu optimizācijas (SEO), satura pārvaldības sistēmām (CMS) un stratēģijas izstrādes digitālajiem uzņēmumiem, tirgiem dažādās nišās”.

Vai gadījumā nav tā, ka pieminētais kungs patiesībā ir parasts divkosis, kurš interaktīvo azartspēļu tīklu un vienlaikus nodarbojas ar sava un citu azartspēļu uzņēmumu reklamēšanu? Protams, ka sēdēšana uz diviem krēsliem nav aizliegta, tikai nevajadzētu publiski izlikties un gvelzt par godīgu spēli, atbildīgumu un citām nereālām un nepiemītošām īpašībām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...