Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No šodienas Baltijas valstis oficiāli pārtraukušas pēdējo elektroenerģijas importu no Krievijas, tikmēr no oficiālajiem datiem var secināt, ka paklusām jau kopš aizvadītās pirmdienas tiek importēta Krievijas gāze vairāk nekā 50 tūkstošu megavatstundu apjomā ik dienu.

Elektrības birža "Nord Pool" no svētdienas pārtraukusi tirdzniecības operācijas ar Krievijas enerģētikas uzņēmuma "Inter RAO" meitaskompānijām, tādējādi arī Baltijas valstīs vairs netiek pārdota Krievijā ražota elektrība. Pret Krievijas "Inter RAO" noteiktas sankcijas pēc iebrukuma Ukrainā. Piegādes Somijai pārtrauktas pirms nedēļas, tā šodien vēsta ziņu aģentūras.

Pēdējos gados komerciālais elektrības imports no Krievijas Latvijā un Lietuvā pakāpeniski sarucis. Komerciālās elektrības plūsma no Krievijas uz Latviju tika pārtraukta maija sākumā, bet Lietuva vēl saņēma Krievijas elektrību. Baltijas valstis vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā bija sākušas procesu, lai desinhronizētu savus elektrotīklus no Krievijas.

Tajā pašā laikā Latvija atsākusi dabasgāzes importu no Krievijas caur Kornetu — Izborskas gāzesvadu savienojumu. Kā parāda oficiālie dati, tad 31. martā tika importēta tobrīd pēdējā dabasgāze, kas ekvivalenta 22 692 megavatstundu enerģijai, pēc kā imports no 1. aprīļa bija nulle, savukārt tradicionālais apkures sezonas reeksports atpakaļ uz Krieviju bija apstājies jau senāk. Līdz pat aizvadītajai pirmdienai, 18. maijam, gāzes plūsma starp Latviju un Krieviju nenotika. Savukārt kopš tā brīža katru dienu Latvijā ierodas Krievijas gāze vismaz 50 tūkstošu MWh apjomā.

Tā kā Krievija pieprasījusi maksāt par tās gāzi rubļos, tad ir noprotams, ka pēdējo nedēļu laikā klusībā ir atrasti veidi, kā to izdarīt, — 2. maijā FKTK ziņoja, ka nedos speciālo atļauju "Latvijas Gāzei" maksāt "Gazpromam" rubļos, ko jāpārskaita "Gazprombank" kontos. Taču, tā kā imports ir atsācies pilnā apmērā, tad acīmredzot agresorvalstij tiek maksāts par tās gāzi ar rubļiem.

Ikviens pats var aplūkot gāzes importa dinamiku šeit (meklēšana maināma pa laikposmiem un savienojumiem ar kaimiņvalstīm):

https://capacity.conexus.lv/?id=158&lang=eng&fp_punkti%5B%5D=10&fp_punkti%5B%5D=11&fp_pa_dienam=1&fp_datums_no=2022-03-26&fp_datums_lidz=2022-05-30&fp_submit=Generate+report

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...