Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā atvaļināta militārpersona vēlos uzsākt plašāku sabiedrības diskusiju par Krievijas sponsorētā grupējuma "Vagner" tālākajiem soļiem un pret mums uzsākto hibrīdkaru.

Pēc neveiksmīgā "dumpja" Krievijā vāgnerieši nolēma pārvietoties uz Baltkrieviju. Drīz vien pēc tam, abiem diktatoriem smīnot, Lukašenko paziņoja, ka vāgnerieši vēlas doties ekskursijā uz Poliju. Polija un arī Lietuva šo paziņojumu uztvēra ļoti nopietni, armija atrodas pastiprinātā kaujas gatavībā, snaiperu vienības tiek izvietotas robežas tuvumā. Bet ekskursijā devās nevis vāgnerieši, bet gan divi Baltkrievijas armijas helikopteri, kas izraisīja plašu rezonansi un lika Polijai vēl vairāk pastiprināt robežas drošību.

Kāds mērķis bija šīm provokācijām? Vai ir pamats domāt, ka vāgnerieši vai Baltkrievija tiešām taisās iebrukt Polijā? Es domāju, ka ne. Šādi manevri tiek veikti ,lai pārbaudītu armijas un militārās vadības gatavību reaģēt uz šādām provokācijām, sabiedrības reakciju un arī ministriju augstākās vadības kompetenci. Nav jābūt militārajam ģēnijam, lai saprastu, ka uzbrukums Polijai būtu tīrākā pašnāvība vāgneriešiem, Polija viņus uzvarētu bez NATO palīdzības, jo nav zināms, vai uz hibrīduzbrukumu attieksies NATO 5.pants.

Skatāmies tālāk, kurām vēl NATO valstīm ir robeža ar Baltkrieviju? Tikai Latvijai un Lietuvai. Lietuva uz vāgneriešu/baltkrievu provokācijām noreaģēja ļoti adekvāti un arī deva diezgan nepārprotamu signālu, ka vāgneriešiem būs jācīnās nevis ar robežsargiem, bet gan ar Lietuvas armiju.

Kādus secinājumus vāgnerieši izdarīs par Latvijas augstākās militārās vadības spēju reaģēt uz provokācijām? Armija ir diezgan labi sagatavota, labi motivēta, bet vēl joprojām mazskaitlīga, obligātais militārais dienests ir ieviests tikko, jauniesaukto ir maz, un tie ir nepietiekami apmācīti. Politiskā situācija ir diezgan nokaitēta, populistu reitings aug.

Skaidrs, ka arī Latvijā vāgnerieši neplāno ienākt ar pilna mēroga frontālu uzbrukumu, droši vien plāns ir par tādu uzbrukumu/provokāciju, kas liktu Latvijas augstākajai militārajai vadībai pieļaut kādu kļūdu, lai pēc tam to varētu izmantot propagandas mērķiem, vai arī radīt nestabilitāti Latvijas iekšienē, - ne par velti tieši tagad ir sižeti par nabaga pensionāriem, kurus guļošus piespiedu kārtā spiež kārtot valodas eksāmenus.

Kas ir vajadzīgs, lai militārā vadība pieļautu kļūdas? Vēlams būtu ministrs bez militāras pieredzes, vēlams, ar lielām ambīcijām, kas nešaubās par saviem lēmumiem, vēlams, lai šim ministram būtu nevainojama pagātne un neviens viņu neturētu aizdomās sadarbībā ar Kremli, un vēlams, lai šim ministram nebūtu kompetentu padomdevēju.

Ko mēs redzam Latvijas gadījumā? Mūrnieces kundzei ir žurnālista izglītība, nav pieredzes cilvēku vadībā, šis vispār ir pirmais izpildvaras amats Mūrnieces kundzes karjerā un uzreiz viena no sareģītākajām ministrijām, kurā ir jāmāk saskaņot NBS un ministrijas ierēdņu intereses, kur ministrs uzreiz nonāk intrigu pašā epicentrā.

Par Mūrnieces kundzes godīgumu un lojalitāti Latvijai es personīgi nešaubos, šaubas man ir par Mūrnieces kundzes kompetenci, par spēju stresa situācijās pieņemt lēmumus. Kremlim ministra amatā nevajag sev lojālu cilvēku, Kremlim vajag cilvēku, kas pieļaus kļūdas. Šis, starp citu, lieliski sasaucas ar Kremļa pielautajām kļūdām karā pret Ukrainu: arī Krievijas aizsardzības ministrs ir lojāls Kremlim, bet militārajā jomā absolūta nulle, un tieši viņa – briežkopja no Tuvas republikas pieņemtie lēmumi ir ļāvuši ukraiņu varoņiem tik veiksmīgi iznīcināt Kreivijas armiju.

Paskatīsimies vēl, kas ir Aizsardzības ministrijas vadībā bez Mūrnieces kundzes. Vai ministra birojā ir kāds padomnieks ar militāru izglītību/pieredzi? Diemžēl ne. Es neesmu ievācis statistiku, bet, manuprāt, Mūrnieces kundze ir pirmā aizsardzības ministere bez padomnieka militārajos jautājumos. Tieši brīdī, kad Krievijas – NATO karš ir iespējamāks nekā jebkad iepriekš.

Manuprāt, adekvāti būtu, ja ministres birojā būtu vismaz pāris padomnieki militārajos jautājumos. Kādus padomniekus ir izvēlējusies Mūrnieces kundze? Kādi būs tie cilvēki, kas dos ministrei padomus, kad vāgnerieši uzsāks savas provokācijas? Ministrei ir viena padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, padomniece stratēģisko komunikāciju jautājumos un padomniece administratīvajos jautājumos Ieva Holma, kuras vienīgais darbs dzīves laikā ir bijus asināt Mūrnieces kundzes zīmuļus.

Nezinu, ar ko nodarbojas sabiedrisko attiecību un stratēģiskās komunikācijas padomnieces, bet Mūrnieces kundzes komentāri pār vāgneriešu aktivitātēm ir bijuši gaužām vāji. Atceramies, vēl nesen, kad bija Mūrnieces kundzes pirmās ugunskristības ar NBS pārtikas afēru, komentāri, kas izskanēja medijos, bija vienkārši katastrofāli, mētāšanās ar tukšām frāzēm par “kliedzošajiem pārkāpumiem”, teksta lasīšana no lapiņas. Nezinu, vai tikai man radās tāds iespaids, bet likās, ka Mūrniece kundzi neviens pirms uzstāšanās nesagatavoja.

Ņemiet vērā, gadījumā, ja Latvijas gaisa telpā ielidos Baltkrievijas helikopteri vai arī vāgnerieši palīdzes pensionāriem špikot valodas eksāmenā, tad tieši šīs kundzes dos padomus ministrei, kā rīkoties…

Kāds iebildīs un teiks, ka ir taču arī ministrijas vadībā ne tikai ministres birojs, - tad nu paskatīsimies, kas ir ministrijas vadībā. Bēdīgi slavenais Jānis Garisons un viņa komanda, pret kuriem visiem tagad ir ierosinātās disciplinārlietas par nekompetenci saistībā ar NBS pārtikas iepirkumu un kuriem visdrīzāk augusta vidū būs jāšķiras no saviem amatiem. Parlamentārā sekretāra ministrijā arī vairs nav, Jānis Eglīts bija spiests no ministrijas aiziet, lai nenāktu gaismā iepriekš sastrādāti nesmukumi.

Ko tas nozīmē mums visiem? Tas nozīmē, ka septembrī lēmumu par to, kā reaģēt uz vāgneriešu provokācijām, pieņems ministres kundze ar pāris dāmām, kurām ar militāro jomu vai vispār kaut kādu darbu ārpus partijas vispār nav nekāda sakara.

Es patiesi ticu, ka Mūrnieces kundze ir Latvijas patriote un grib šai valstij tikai labu, tāpēc es ceru, ka Mūrnieces kundze pieņems pareizu lēmumu un atkāpsies no šī amata, saviem vēlētājiem godīgi pasakot, ka nesanāca, un arī Nacionālajai apvienībai vajadzētu godīgi pateikt, ka šo nastu nevar panest, un pārraudzību par šo ministriju nodot Apvienotajam sarakstam, jo tur ir profesionaļi, kas spēs adekvāti reaģēt uz provokācijām.

Bergmaņa kungs, piemēram, nav ar militāru izglītību, bet viņš mācēs ap sevi sapulcēt profesionāļus, kas zinās, kā vadīt ministriju. Daudzi ir izteikuši minējumus, ka augustā vāgnerieši testē vājos posmus, bet septembrī jau sāks īstās provokācijas, tā ka laika sagatavoties mums nav daudz.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...