Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Esiet gatavi! Jums jebkurā mirklī „tiesiski” var atņemt visu! Tāds ir jaunais „bezkompromisa tiesiskums”! Un neceriet, ka ar jums tā negadīsies! Tā var gadīties ar burtiski ikvienu! Atņems – un viss!” – ar šādu brīdinājumu nezināmu personu izveidota interneta vietne komunisms.com ir sākusi publicēt līdz šim no Latvijas sabiedrības slēptos tiesu nolēmumus par mantas konfiskāciju. Ņemot vērā problēmas nopietnību, šos nolēmumus turpina pārpublicēt pietiek.com.

Kārtējais tiesas lēmums par Latvijas kredītiestādes kontā esošo naudas līdzekļu atzīšanu par noziedzīgi iegūtu mantu, tās konfiscēšanu un ieskaitīšanu valsts budžetā. Kārtējais gadījums, kad uz “aizdomu”, “nepilnīgas informācijas” un “nepietiekami ticamu pierādījumu” pamata gluži kā vienā senā dziesmiņā nauda no jūsējās kļūst mūsējā… Tikai šoreiz nav runa par saburzītu piecīti, bet krietni lielāku summu, kura pārsniedz 2,5 miljonus euro.

Žanra klasikas ietvaros Finanšu izlūkošanas dienests (FID) ir kaut ko pētījis un analizējis, un secinājis, ka viena ārvalstu juridiskā persona ir saņēmusi “finanšu instrumentus” no citas ārvalstu juridiskās personas, taču samaksa par to it kā neesot veikta un tāpēc šajā darījumā “neesot konstatējams skaidrs ekonomiskais pamatojums”, bet tas savukārt norādot uz to, ka darījuma iespējamais mērķis esot bijis slēpt darījumā izmantoto līdzekļu izcelsmi un/vai iesaistītās personas.

Iespējams, šādi secinājumi ir ar savu loģiku, jo darījumi, kuros nav iespējams izsekot samaksas veikšanai, tiešām var izskatīties aizdomīgi, un tādi var izraisīt jautājumus par darījuma ekonomisko būtību. Protams, jāņem vērā, ka bezatlīdzības darījumi nav nedz aizliegti, nedz prettiesiski. 

Diemžēl šī šķietamā loģika noved pie galīgi neloģiskām sekām. Proti, FID loģika, secinājumi, aizdomas un darījuma ekonomiskās būtības nesaprašana noved pie atzinuma, ka bankas kontā esošajiem naudas līdzekļiem “visticamāk nav likumīga izcelsme”. Un vēl sliktāk – šāda loģika, aizdomas un secinājumi, kas noformēti FID atzinuma veidolā, Kriminālprocesa likuma 133. panta izpratnē tiek vērtēti nevis kā “informācija zināšanai” par iespējamām šaubām un aizdomām, bet jau kā pierādījums naudas noziedzīgai izcelsmei. Un, ja naudai ne tikai uz “aizdomu”, bet nu jau arī uz “pierādījumu” pamata ir noziedzīga izcelsme, tad tā ir jākonfiscē un jāieskaita valsts budžetā.

Šajā situācijā pat kompetenti speciālisti var kasīt pakausi nesaprašanā, vai mūsu valstī darbojas pilnīgi aplami likumi vai tomēr mūsu valsts tiesību aizsardzības iestādes piemēro un interpretē likumus pavisam aplamā manierē?

Dokumenti

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Govs jeb Pļeka uz prostituētās zinātnes

FotoMan ir bijusi tā privilēģija dzīvē redzēt un izprast daudzas parunas un sakāmvārdus, kā arī to rašanās pamatojumu. Tas notika tad, kad ar ģimeni pārcēlāmies uz dzīvi laukos un uzsākām saimniekot. Piemēram, visiem zināmais, nobružātais teiciens “cāļus skaita rudenī” reāli un visai skarbi “atdzīvojās” tad, kad pats sāku turēt vistas, kā arī inkubēt olas.
Lasīt visu...

21

Vēlētos atgādināt ministrei Andai Čakšai par dubulto standartu esamību Izglītības un zinātnes ministrijā

FotoSekojot līdzi Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas intervijai LTV, kurā tika minēti fakti, ka Daugavpils Universitātes (DU) padomes loceklis ir iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, visai universitātes padomei būtu jāatkāpjas, lai nebojātu augstākās izglītības reputāciju kopumā,
Lasīt visu...

21

Meklējot TAISNĪGUMU, nevis tautā populāro lieko štuku

FotoCienījamās Tautietes! Godājamie Tautieši! Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas LPSR AP deputāti, kuri bija ievēlēti pēc totalitārās valsts PSRS likumiem, PATVAĻĪGI, nesaņemot Latvijas pirmās brīvvalsts un tās likumīgo pilsoņu pilnvarojumu/uzticības mandātu, sev piešķīra LR AP deputātu statusu.
Lasīt visu...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...