Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā viņš piemin Valsts policiju un publiski bez pamatojuma apšauba tās darbiniekus un to lojalitāti valstij un nostāju saistībā ar Krievijas karu Ukrainā. Ņemot vērā, ka šī intervija ir radījusi diskusijas, kā arī sēj nepamatotas bažas par iestādi, Valsts policija sniedz savu komentāru.

Valsts policija apstiprina, ka, sākoties karam Ukrainā, ir būtiski pastiprināta iekšējā kontrole, attiecīgi iekšējā komunikācijā ar personālsastāvu tiek regulāri pārrunāti šie jautājumi un nepārprotami tiek norādīts, ka Valsts policijā nav vietas cilvēkiem, kuri atbalsta un attaisno Krievijas karu Ukrainā, kā arī pauž nopēlumu ukraiņu tautas atbalstam. Nekāda atsevišķa pavēle par to nav izdota, un tā nemaz nav nepieciešama, jo par šādām darbībām ir paredzēta vai nu administratīvā vai kriminālatbildība atkarībā no nodarījuma būtības.

Nenoliedzami Valsts policijā dienē un strādā dažādu tautību cilvēki – tai skaitā krievu, baltkrievu un ukraiņu tautības –, kas ir Latvijas pilsoņi un Latvijas sabiedrības daļa. Valsts policijas priekšnieks A. Ruks uzsver, ka Valsts policijā jāstrādā Latvijas valsts patriotiem, kuri mīl savu valsti un atzīst demokrātijas un tiesiskuma pamatvērtības, neatkarīgi no dzimuma, tautības, izcelsmes, mantiskā stāvokļa utt.

Vērtējot izteiktos apgalvojumus, ka “tomēr tāda problēma, ka Valsts policijā ir darbinieki, kuri atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā, ir pietiekami nopietna. Ir atsevišķi iecirkņi, kuru cilvēki nav īstajā pusē", Valsts policija kategoriski noliedz to, ka ir kaut kādas masveida problēmas.

Varam apstiprināt, ka iekšējās kontroles rezultātā esam konstatējuši atsevišķus nodarbinātos, par kuriem ir iegūta riska informācija, kas ļoti rūpīgi tiek pārbaudīta gan iekšēji, gan kopā ar kompetentajām iestādēm. Mēs uztveram šādus apgalvojumus ārkārtīgi nopietni, iestādē ir izstrādāti strikti iekšējās kontroles mehānismi, gan pieņemot dienestā un darbā jaunos darbiniekus, gan vērtējot esošos. Vienlaikus norādām, ka sabiedrībai nav pamata bažām un uztraukumam – Latvijā ir Valsts policija, kas rūpējas un rūpēsies par iedzīvotāju drošību.

Gadījumā, ja pat tiek un tiks saņemtas ziņas par darbiniekiem kā riska informācija, tās uzreiz tiek vērtētas un nodotas Valsts drošības dienestam. Ja tiks konstatēti konkrēti gadījumi un personas, kuri atbalsta Krievijas uzsākto karu, militāro agresiju un veiktos noziegumus Ukrainā – Valsts policijas rīcība būs stingra un tūlītēja – dienestā tādām personām nav vietas.

Šis ir valsts iekšējās drošības jautājums. Aicinām tos, kam ir šādas ziņas par personām, tai skaitā par policijā nodarbinātajiem, kas pauž atbalstu Krievijas karam Ukrainā vai nopēlumu Ukrainas atbalstam, par to nekavējoties ziņot, vēršoties dienestos, nevis televīzijas raidījumos vai publikācijās izteikt nepatiesus faktus, tādējādi mēģinot diskreditēt gan policiju, gan iekšējās drošības situāciju.

Pie Valsts policijas centrālās ēkas aizvien lepni plīvo arī Ukrainas karogs, un Valsts policija ir kopā ar Ukrainu, paužot tai atbalstu un sniedzot palīdzību, kā tas ir iespējams.

Vienlaikus policija atgādina, ka ir paredzēta kriminālā vai administratīvā atbildība par Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu vai Ukrainas atbalsta nopēlumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...