Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Mūs aizmirsa!

Aizsardzības ministrija
20.04.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, Aizsardzības ministrija atkārtoti apstiprina, ka Latvijas sniegtais militārais atbalsts ir vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā.

Latvija ir starp Eiropas līderiem palīdzības sniegšanā Ukrainas bruņotajiem spēkiem un turpinās darīt visu iespējamo, lai veicinātu Ukrainas uzvaru un sekmētu tās pašnoteikšanās un suverenitātes principu aizstāvību. Mēs iestājamies par Ukrainas brīvību ne tikai tagad, bet esam to darījuši arī krietni pirms Krievijas iebrukuma 24.februārī, stiprinot Ukrainas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

Operacionālās drošības apsvērumu dēļ informācija par NATO dalībvalstu sniegto militāro atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem tiek publicēta ļoti ierobežotā apjomā vai netiek publicēta vispār. Tāpat arī informācija par militāro atbalstu netiek publicēta apkopotā veidā. Publicējamās informācijas ierobežošanas mērķis ir nodrošināt drošu atbalsta sūtījumu nogādāšanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Aizsardzības ministrija skaidro, ka militārais atbalsts Ukrainai sniegts, finansējumu novirzot šādās kategorijās:

13% bruņojumam, tostarp ieročiem un munīcijai;

56% pretgaisa raķetēm "Stinger" un to palaišanas iekārtām;

5% bezpilota sistēmām;

24% helikopteru un to rezerves daļu iegādei;

2% individuālajiem aizsardzības līdzekļiem un ekipējumam;

0,22% sausajām pārtikas uzturdevām.

Ukraina ir augstu novērtējusi Latvijas komersantu produktus, līdz ar to sadarbību šajā virzienā plānots turpināt arī nākotnē.

Aizsardzības ministrija jau iepriekš ziņoja, ka Latvija sniegusi militāro atbalstu Ukrainai, nodrošinot militāro ekipējumu vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā, tostarp ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger".

Aizsardzības ministrija norāda, ka atbalsta sniegšana Ukrainas bruņotajiem spēkiem turpinās. Vakar, 19.aprīlī, Ministru kabinets lēma ļaut Aizsardzības ministrijai novirzīt 283 000 eiro NATO Ukrainas visaptverošās palīdzības programmai (no NATO Afganistānas nacionālās armijas trasta fonda neizmantotā finansējuma), lai tādējādi sniegtu kārtējo atbalstu Ukrainas spējām aizsargāt sevi un pārējo Eiropu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...