Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar mūsdienīgo Latvijas tiesību piemērošanas praksi vairākas Amerikas un Eiropas very important persons vajadzētu saukt pie kriminālatbildības. Juridiski to izdarīt nav iespējams, bet kāpēc lai nepasapņotu? Esmu sastādījis “melno VIP sarakstu”. Un esmu pacenties maksimāli precīzi atveidot Latvijas prokuratūras pret mani celtās apsūdzības loģiku un stilu.

Donalds Tramps jaunākais (Donald Trump Jr), uzņēmējs, ASV eksprezidenta Donalda Trampa dēls. Vairākkārt izvietojis “Twitter” sociālajā tīklā Ukrainas prezidentu Vladimiru Zelenski pazemojošus tekstus un kolāžas. Vienā kolāžā Zelenskis ir attēlots kā striptīza dejotāja, kurai ASV prezidents Džo Baidens maksā naudu.

Pazemojot Ukrainas prezidentu, Donalds Tramps jaunākais līdz ar to aizvaino ukraiņu nāciju, kas brīvās vēlēšanās ievēlēja Vladimiru Zelenski par savu prezidentu.

Izmantojot vizuālos līdzekļus, Donalds Tramps jaunākais ved savu auditoriju pie secinājuma, ka ukraiņu nācija nav spējīga uz demokrātiju un tai ir nosliece uz korupciju. Kas pilnībā sakrīt ar Krievijas propagandas melīgajiem naratīviem.

Ar savām publikācijām Donalds Tramps jaunākais izraisa naidu arī starp ukraiņiem un amerikāņiem.

Tādējādi ASV pilsonis Donalds Tramps jaunākais ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā: “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Savos “Twitter” sociālajā tīklā izvietotajos tekstos un kolāžās Donalds Tramps jaunākais vairākkārt apvainojošā formā ir kritizējis ASV finanšu palīdzības piešķiršanu Krievijas agresijai pakļautajai Ukrainai.

Līdz ar to Donalds Tramps jaunākais ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Īlons Masks (Elon Musk), uzņēmējs, miljardieris. Nāca klajā ar “miera noregulējuma plānu”, kurā solidarizējās ar Vladimira Putina nostāju.

Saskaņā ar Īlona Maska plānu Krimai būtu jākļūst par Krievijas Federācijas daļu, un ilggadējā Krimas atrašanās Ukrainas sastāvā tiek ciniski nodēvēta par “Hruščova kļūdu”.

Piedevām Masks ierosināja rīkot starptautiskā kontrolē referendumus okupētajās Ukrainas Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalos, kas tika nelikumīgi iekļauti Krievijas Federācijas sastāvā.

"Maska plāns" paredz neitrālu Ukrainas statusu, kas pilnībā atbilst melīgajiem Krievijas propagandas naratīviem.

No iepriekš izklāstītā izriet, ka ASV pilsonis Īlons Masks ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Rodžers Voterss (Roger Waters), rokgrupas Pink Floyd dibinātājs un ideologs. Publiski uzstājoties, vairākkārt uzlika atbildību par Ukrainas karu “Rietumu imperiālismam” un “ASV militāri rūpnieciskajam kompleksam”, līdz ar to attaisnojot noziedzīgo Krievijas agresiju.

Uzstājoties ANO Drošības padomes priekšā video formātā, Rodžers Voterss atzina Krievijas iebrukumu par “nelikumīgu”, bet nodēvēja to arī par “izprovocētu”, ar “provokatoriem” domājot NATO dalībvalstis.

Ar savu publisko nostāju, pielīdzinot miermīlīgas valstis agresorvalstij, Rodžers Voterss aizstāv un attaisno galveno un vienīgo kara vaininieku – Krievijas Federāciju.

Līdz ar to Apvienotās Karalistes pilsonis Rodžers Voterss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), bijušais Itālijas premjerministrs, uzņēmējs, miljardieris. Pateica, ka karš nebūtu sācies, ja Ukrainas prezidents Vladimirs Zelenskis būtu pārstājis uzbrukt Donbasam.

Parādot ukraiņus kā vainīgus kara izraisīšanā, Silvio Berluskoni pievienojas melīgajiem Krievijas propagandas naratīviem un attaisno agresorvalsti.

Apsūdzot prezidentu Zelenski par “savas valsts izpostīšanu” un ukraiņu bojāeju, Silvio Berluskoni attaisno KF bruņoto spēku paveiktos noziegumus Ukrainas teritorijā.

Līdz ar to Itālijas pilsonis Silvio Berluskoni ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Džefrijs Sakss (Jeffrey David Sachs), Kolumbijas Universitātes profesors, ANO ģenerālsekretāra padomnieks. Savās publikācijās un intervijās vairākkārt apgalvoja, ka Krievijas un Ukrainas kara cēlonis esot nevis diktatora Vladimira Putina neprāts, bet gan “NATO virzīšanās uz Austrumiem”.

Līdz ar to ASV pilsonis Džefrijs Sakss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Piedevām, sekojot Krievijas propagandas naratīvam, Džefrijs Sakss apsūdzēja Ukrainas politiķus, ka viņi neesot gatavi pieņemt etnisko dažādību valstī. Ar šādiem izteicieniem Džefrijs Sakss izraisīja naidu ukraiņu un krievu starpā, kā arī veicināja ukraiņu demonizāciju amerikāņu un citu pasaules tautu acīs.

Šādi rīkojoties, ASV pilsonis Džefrijs Sakss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Seimūrs Heršs (Seymour Hersh), žurnālists, Pulicera balvas laureāts. Publicēja uz Krievijas dezinformācijas balstītu rakstu “Kā Amerika iznīcināja gāzesvadu Nord Stream”. Rakstā tiek apgalvots, ka gāzesvadu esot uzspridzinājušas ASV militārpersonas sadarbībā ar Norvēģijas militārpersonām.

Ar savu rakstu Seimūrs Heršs atbalsta Kremļa propagandas izplatīto mītu par apdraudējumu Krievijai no “kolektīvo Rietumu” puses. Un līdz ar to attaisno Krievijas agresiju pret Ukrainu, ļaujot to maldīgi interpretēt kā pašaizsardzības aktu.

Tādējādi ASV pilsonis Seimūrs Heršs ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Piedevām ar savu rakstu “Kā Amerika iznīcināja Nord Stream” Seimūrs Heršs izraisa naidu pret amerikāņiem un norvēģiem, piedēvējot šīm miermīlīgajām nācijām tām neraksturīgu agresivitāti. Kā arī sēj naidu starp amerikāņiem un krieviem, starp amerikāņiem un Eiropas nācijām.

No tā izriet, ka Seimūrs Heršs ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Es varētu turpināt šo sarakstu. Bet kādēļ? Tāpat ir saprotams, ka pasaulē pastāv dažādi viedokļi par Krievijas un Ukrainas konfliktu. Taču ne ASV, ne Lielbritānijā, ne ES valstīs cilvēki, kuru uzskati par konfliktu atšķiras no valdības nostājas, netiek pakļauti kriminālvajāšanai. Tā ir unikāla Latvijas īpatnība, tās know-how jeb zinātība.

Un es nemaz nepārspīlēju. Tieši šāda līmeņa apsūdzības pašlaik tiek celtas pret Latvijas iedzīvotājiem (ieskaitot mani), kas uzdrošinājušies teikt ko “nepareizu” par Krievijas un Ukrainas karu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...