Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar mūsdienīgo Latvijas tiesību piemērošanas praksi vairākas Amerikas un Eiropas very important persons vajadzētu saukt pie kriminālatbildības. Juridiski to izdarīt nav iespējams, bet kāpēc lai nepasapņotu? Esmu sastādījis “melno VIP sarakstu”. Un esmu pacenties maksimāli precīzi atveidot Latvijas prokuratūras pret mani celtās apsūdzības loģiku un stilu.

Donalds Tramps jaunākais (Donald Trump Jr), uzņēmējs, ASV eksprezidenta Donalda Trampa dēls. Vairākkārt izvietojis “Twitter” sociālajā tīklā Ukrainas prezidentu Vladimiru Zelenski pazemojošus tekstus un kolāžas. Vienā kolāžā Zelenskis ir attēlots kā striptīza dejotāja, kurai ASV prezidents Džo Baidens maksā naudu.

Pazemojot Ukrainas prezidentu, Donalds Tramps jaunākais līdz ar to aizvaino ukraiņu nāciju, kas brīvās vēlēšanās ievēlēja Vladimiru Zelenski par savu prezidentu.

Izmantojot vizuālos līdzekļus, Donalds Tramps jaunākais ved savu auditoriju pie secinājuma, ka ukraiņu nācija nav spējīga uz demokrātiju un tai ir nosliece uz korupciju. Kas pilnībā sakrīt ar Krievijas propagandas melīgajiem naratīviem.

Ar savām publikācijām Donalds Tramps jaunākais izraisa naidu arī starp ukraiņiem un amerikāņiem.

Tādējādi ASV pilsonis Donalds Tramps jaunākais ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā: “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Savos “Twitter” sociālajā tīklā izvietotajos tekstos un kolāžās Donalds Tramps jaunākais vairākkārt apvainojošā formā ir kritizējis ASV finanšu palīdzības piešķiršanu Krievijas agresijai pakļautajai Ukrainai.

Līdz ar to Donalds Tramps jaunākais ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Īlons Masks (Elon Musk), uzņēmējs, miljardieris. Nāca klajā ar “miera noregulējuma plānu”, kurā solidarizējās ar Vladimira Putina nostāju.

Saskaņā ar Īlona Maska plānu Krimai būtu jākļūst par Krievijas Federācijas daļu, un ilggadējā Krimas atrašanās Ukrainas sastāvā tiek ciniski nodēvēta par “Hruščova kļūdu”.

Piedevām Masks ierosināja rīkot starptautiskā kontrolē referendumus okupētajās Ukrainas Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalos, kas tika nelikumīgi iekļauti Krievijas Federācijas sastāvā.

"Maska plāns" paredz neitrālu Ukrainas statusu, kas pilnībā atbilst melīgajiem Krievijas propagandas naratīviem.

No iepriekš izklāstītā izriet, ka ASV pilsonis Īlons Masks ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Rodžers Voterss (Roger Waters), rokgrupas Pink Floyd dibinātājs un ideologs. Publiski uzstājoties, vairākkārt uzlika atbildību par Ukrainas karu “Rietumu imperiālismam” un “ASV militāri rūpnieciskajam kompleksam”, līdz ar to attaisnojot noziedzīgo Krievijas agresiju.

Uzstājoties ANO Drošības padomes priekšā video formātā, Rodžers Voterss atzina Krievijas iebrukumu par “nelikumīgu”, bet nodēvēja to arī par “izprovocētu”, ar “provokatoriem” domājot NATO dalībvalstis.

Ar savu publisko nostāju, pielīdzinot miermīlīgas valstis agresorvalstij, Rodžers Voterss aizstāv un attaisno galveno un vienīgo kara vaininieku – Krievijas Federāciju.

Līdz ar to Apvienotās Karalistes pilsonis Rodžers Voterss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), bijušais Itālijas premjerministrs, uzņēmējs, miljardieris. Pateica, ka karš nebūtu sācies, ja Ukrainas prezidents Vladimirs Zelenskis būtu pārstājis uzbrukt Donbasam.

Parādot ukraiņus kā vainīgus kara izraisīšanā, Silvio Berluskoni pievienojas melīgajiem Krievijas propagandas naratīviem un attaisno agresorvalsti.

Apsūdzot prezidentu Zelenski par “savas valsts izpostīšanu” un ukraiņu bojāeju, Silvio Berluskoni attaisno KF bruņoto spēku paveiktos noziegumus Ukrainas teritorijā.

Līdz ar to Itālijas pilsonis Silvio Berluskoni ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Džefrijs Sakss (Jeffrey David Sachs), Kolumbijas Universitātes profesors, ANO ģenerālsekretāra padomnieks. Savās publikācijās un intervijās vairākkārt apgalvoja, ka Krievijas un Ukrainas kara cēlonis esot nevis diktatora Vladimira Putina neprāts, bet gan “NATO virzīšanās uz Austrumiem”.

Līdz ar to ASV pilsonis Džefrijs Sakss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Piedevām, sekojot Krievijas propagandas naratīvam, Džefrijs Sakss apsūdzēja Ukrainas politiķus, ka viņi neesot gatavi pieņemt etnisko dažādību valstī. Ar šādiem izteicieniem Džefrijs Sakss izraisīja naidu ukraiņu un krievu starpā, kā arī veicināja ukraiņu demonizāciju amerikāņu un citu pasaules tautu acīs.

Šādi rīkojoties, ASV pilsonis Džefrijs Sakss ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Seimūrs Heršs (Seymour Hersh), žurnālists, Pulicera balvas laureāts. Publicēja uz Krievijas dezinformācijas balstītu rakstu “Kā Amerika iznīcināja gāzesvadu Nord Stream”. Rakstā tiek apgalvots, ka gāzesvadu esot uzspridzinājušas ASV militārpersonas sadarbībā ar Norvēģijas militārpersonām.

Ar savu rakstu Seimūrs Heršs atbalsta Kremļa propagandas izplatīto mītu par apdraudējumu Krievijai no “kolektīvo Rietumu” puses. Un līdz ar to attaisno Krievijas agresiju pret Ukrainu, ļaujot to maldīgi interpretēt kā pašaizsardzības aktu.

Tādējādi ASV pilsonis Seimūrs Heršs ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 74.1 pantā “Genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana”.

Piedevām ar savu rakstu “Kā Amerika iznīcināja Nord Stream” Seimūrs Heršs izraisa naidu pret amerikāņiem un norvēģiem, piedēvējot šīm miermīlīgajām nācijām tām neraksturīgu agresivitāti. Kā arī sēj naidu starp amerikāņiem un krieviem, starp amerikāņiem un Eiropas nācijām.

No tā izriet, ka Seimūrs Heršs ir izdarījis noziegumu, kas paredzēts LR Krimināllikuma 78. pantā “Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana”.

Es varētu turpināt šo sarakstu. Bet kādēļ? Tāpat ir saprotams, ka pasaulē pastāv dažādi viedokļi par Krievijas un Ukrainas konfliktu. Taču ne ASV, ne Lielbritānijā, ne ES valstīs cilvēki, kuru uzskati par konfliktu atšķiras no valdības nostājas, netiek pakļauti kriminālvajāšanai. Tā ir unikāla Latvijas īpatnība, tās know-how jeb zinātība.

Un es nemaz nepārspīlēju. Tieši šāda līmeņa apsūdzības pašlaik tiek celtas pret Latvijas iedzīvotājiem (ieskaitot mani), kas uzdrošinājušies teikt ko “nepareizu” par Krievijas un Ukrainas karu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...