Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.

2. Tā rezultātā ukraiņu spēkiem ir risks nonākt aplenkumā pie Severodoneckas – runa ir par vairākām brigādēm. Tas ir tad, ja krievu spēkiem izdodas sekmīgi izmantot šo izrāvienu. Vai tam pietiks spēka – grūti pateikt.

3. Tas ir rezultāts krievu galveno centienu maiņai – februārī tika sākts ar visaptverošu karu un trim lielām frontēm; pēc atkāpšanās no Kijivas bija centieni izveidot lielu aplenkumu Austrumos ar Dnipro pilsētu kā “spīļu” saskares punktu; tagadējie centieni ir daudz pieticīgāki.

4. Krievi trīs mēnešu laikā varētu būt iemācījušies moderno karadarbību. Kas ir modernā karadarbība? Tā ir visu spēku veidu un spēju salāgota darbība viena nodoma īstenošanai – tanki, artilērija (tiešā un netiešā), gaisa spēki, pretgaisa spējas, protams, kājnieki.

5. Runas par tanku ēras beigām ir jāuztver ar skepsi. Tanku sastrēgums Ziemeļukrainā bija vienkāršs mērķis partizānu taktikai. Cits stāsts ir, ja tankus pielieto Dienvidukrainas stepēs, kur ir klasiska fronte, ir manevru iespējas, kā arī tos izmanto saskaņoti ar pārējām spējām.

6. Pēc Krievijas spēku atvilkšanas no Kijivas un koncentrēšanas Donbasā bija gaidāms, ka ukraiņiem ies grūtāk. Runa ir par teju visu Krievijas armiju! Vai tos var uzskatīt par izciliem panākumiem? Trīs mēneši, 30 tūkstoši kritušu karavīru, ~1/2 zaudētu kaujasspējīgo tanku… Spriediet paši.

7. Bet nevar gaidīt, ka trīs mēnešus būs tikai ukraiņu uzvaras ar jautriem video par traktoriem, kas zog krievu tankus. Karš nav nekāds TikTok joks. Cieņai pret ukraiņiem nav jāpārvērš domāšana par mēmēm, kur vieni visu laiku uzvar, jo ir labie.

8. Krieviem arī palīdz Mariupoles krišana, kas ir atbrīvojusi spēkus, kurus var sūtīt uz pārējo fronti. Jāpiebilst gan, ka mobilizētie doņeckieši (lielgabalu gaļa) ir sākuši dumpoties, jo Mariupolē ir cietuši smagus zaudējumus un ir demoralizēti.

9. Par "Azov" varoņu likteni nevēlos spekulēt. No Ukrainas puses tiek runāts, ka viss ir kārtībā. Es nezinu, ar ko ukraiņi piespiedīs krievus izturēties pret “azoviešiem” cienīgi un viņus atbrīvot. Negribu ticēt, ka viņi paļāvās uz goda vārdu, kas pretiniekam ir svešs.

10. Kopumā situācija ir smaga, bet ne bezcerīga. Viss ir atkarīgs no ukraiņu spējas būt elastīgiem, organizēti atkāpties (ja nepieciešams), izvairoties no aplenkumiem, no ieroču piegādēm (ko Vācija sabotē – bet tas ir cits jautājums).

11. Ukraiņiem joprojām ir morālais un [kopumā] skaitliskais pārākums. Krieviem par labu spēlē kaujas vides maiņa, spēku koncentrācija, spēja kaut daļēji mācīties no kļūdām.

12. Gribētu tomēr ticēt, ka krievi nespēs izmantot šī brīža panākumus, jo spējīgākās vienības jau sen ir apkautas – Popasnas situācija drīzāk būtu izņēmums, ne tendence. Uz to jācer mūsu visu labad. Tas šodienai viss.

Pārpublicēts no Twitter.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...