Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

“Lietus” sezona

Viedais Manels
19.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Runā, ka tukša muca tālu skan. Pērn pa visu pasauli izskanēja skandāls ap “Lietu” jeb “Дождь” vai, kā pieņemts englanderu iztapoņām, “Rain”. Starptautiskā organizācija “Reportieri bez robežām” pat aplinkus vainoja baltiešu urrāpatriotus piespēlē Kremlim. Propagandas ziņā kremlini tiešām ieguva spēcīgu argumentu. Autoritārajā Krievijā opozīcijas kanāls darbojās 12 gadus, kamēr demokrātiskajā Latvijā noturējās četrarpus mēnešus.

Es “lietuvēniem” līdzi nejutu. Iepriekš šie ņirdza par Krievijas kanālu aizvēršanu Latvijā, bet, kad pienāca pašu kārta, smiekli kaut kā iesprūda rīklē. Protams, ja Latvija būtu neatkarīga un tiesiska valsts, – vismaz tāda, kā es to redzu, – tad likumu ietvaros varētu darboties jebkuri kanāli, lai tik dod pienesumu budžetam. Taču jāvadās no skarbās realitātes: jo vairāk liberāļu un pastalnieku pie teikšanas, jo valsts ir totalitārāka.

Prasto būtību par Latvijas varnešu un “Дождь” konfliktu neviens tā arī nav uzdrošinājies pateikt. Mans pieticīgais viedoklis ir tāds, ka tā bija tēvoča Sema sulaiņu sāncensībā. Gan vietējiem vagariem, gan “dožģevikiem” saimnieks atrodas “aiz peļķes”. Tāpēc Krievijas opozicionāri šeitan nedeva nekādu profītu vietējiem bonzām un, uzskatot sevi par līdzvērtīgiem, ja pat ne svarīgākiem, nevis klanījās, bet tikai viegli kniksēja, viņuprāt, “aborigēnu” barvežu priekšā. Tāpēc izrēķināšanās ar “Lietu” bija laika jautājums.

Iemesls uzpeldēja reāls. “Дождь” žurnālists ēterā neslēpa rūpes par krievu karavīriem ierakumos. Lai gan balamutem nekavējoties izrakstīja “vilka pasi”, kanālu vienalga aizklapēja. Pašmāju jeņķu pakalpiņi parādīja pārbēdzējiem no Krievzemes, kurš te ir noteicējs.

Šeit iederētos varas bļodlaiža Daiņa Īvāna jūsmīgā oda: “Es lepns par Rinkēviča kungu, kurš, manuprāt, ir cilvēks, kurš nevis piebalso vai lūdz, bet kurš arī diktē Eiropas politikas notikumus.”

Taču šogad “lietuvēni” pasūtīja Baltijas vietvalžus uz Puntuļa lustru un saņēma apraides licenci Nīderlandē, kas, visticamāk, dos iespēju “TV Rain” izplatīt savus raidījumus kabeļtelevīzijā visās ES valstīs, tostarp arī Latvijā. Tā kā jautājums, kura ir aizokeāna onkuļa “mīļotā sieva”, paliek atklāts.

Cik zinu, “dožģevikiem” joprojām nav dotas skaidras instrukcijas, kā uzrunāt Krievijas militārpersonas. Manuprāt, konkrētajā situācijā, lai “Lietus” žurnālisti atbilstu augstajiem Putina režīma nodevēju standartiem, viņi mobilizētajiem var dot tikai vienu padomu: labāk doties nevis uz fronti, bet cietumā. Lielākas iespējas izdzīvot un nekļūt par slepkavu.

Tiesa, ieslodzītiem paveras ceļš pa taisno uz “Vāgnera orķestri”. Bet zaldātiem ierakumos derēs vecais sauklis: durkli zemē, rokas augšā! Noklusējot par iespēju tikt nošautiem vai izdotiem “kuvaldas cienītājiem”. Citādi arī raidīšanu Vakareiropā var pievērt.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Govs jeb Pļeka uz prostituētās zinātnes

FotoMan ir bijusi tā privilēģija dzīvē redzēt un izprast daudzas parunas un sakāmvārdus, kā arī to rašanās pamatojumu. Tas notika tad, kad ar ģimeni pārcēlāmies uz dzīvi laukos un uzsākām saimniekot. Piemēram, visiem zināmais, nobružātais teiciens “cāļus skaita rudenī” reāli un visai skarbi “atdzīvojās” tad, kad pats sāku turēt vistas, kā arī inkubēt olas.
Lasīt visu...

21

Vēlētos atgādināt ministrei Andai Čakšai par dubulto standartu esamību Izglītības un zinātnes ministrijā

FotoSekojot līdzi Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas intervijai LTV, kurā tika minēti fakti, ka Daugavpils Universitātes (DU) padomes loceklis ir iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, visai universitātes padomei būtu jāatkāpjas, lai nebojātu augstākās izglītības reputāciju kopumā,
Lasīt visu...

21

Meklējot TAISNĪGUMU, nevis tautā populāro lieko štuku

FotoCienījamās Tautietes! Godājamie Tautieši! Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas LPSR AP deputāti, kuri bija ievēlēti pēc totalitārās valsts PSRS likumiem, PATVAĻĪGI, nesaņemot Latvijas pirmās brīvvalsts un tās likumīgo pilsoņu pilnvarojumu/uzticības mandātu, sev piešķīra LR AP deputātu statusu.
Lasīt visu...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...