Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 2. jūnijā vairākās interneta vietnēs parādījās šādi tieslietu ministra un vienlaikus arī zvērināta advokāta Jāņa Bordāna citāti:

"Civilās savienības likumprojekta apzināta izgāšana Saeimā, «noraujot kvorumu», varētu būt vērtējama kā apzināta tiesas sprieduma nepildīšana, par ko ir paredzēta kriminālatbildība ”;

"Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par tiesas, kas šajā gadījumā Satversmes tiesa, sprieduma nepildīšanu, ja tā rīkojusies amatpersona, un amatpersonas ir gan Saeimas prezidija priekšsēdētāja, gan Saeimas deputāti".

Satversmes 28. pantā teikts:

Saeimas locekli ne par balsošanu, ne par amatu izpildot izteiktām domām nevar saukt pie atbildības ne tiesas, ne administratīvā, ne disciplinārā ceļā. Saeimas locekli var saukt pie tiesas atbildības, ja viņš, kaut arī amatu izpildot, izplata:

1)   godu aizskarošas ziņas, zinādams, ka tās nepatiesas, vai

2)   godu aizskarošas ziņas par privātu vai ģimenes dzīvi.

Vienlaikus jāatzīmē, ka Saeimas deputāti nevar būt Krimināllikuma 296. panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par tiesas nolēmuma neizpildīšanu, subjekti.

Augsti kvalificēti juristi, kādi ir zvērināti advokāti, nevar nezināt augstāk minēto Satversmes un Krimināllikuma pantu saturu.

Tādēļ nav saprotams, kā zvērināts advokāts var publiski paust atklāti maldinošu informāciju par likumu saturu, par likumu piemērošanas niansēm. Faktiski J. Bordāns nelietīgi izmanto advokatūras prestižu un sabiedrības augsto uzticību advokatūrai, savu politisko mērķu sasniegšanai. Mūsu ieskatā šāda zvērināta advokāta J. Bordāna rīcība grauj advokatūras prestižu sabiedrības acīs, kā arī veicina tiesiskā nihilisma izplatību.

Lūdzu izvērtēt zvērināta advokāta J. Bordāna rīcību atbilstoši Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksa 1.2., 2.2., 8.4. un 8.5. punktiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...