Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kuram  politiķim ir bijusi un joprojām ir vislielākā ietekme uz  drošības arhitektūru? Viennozīmīgi Edgaram Rinkēvičam. 11 gadus Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs: ministri nāk un iet, bet valsts sekretārs ir nozares “smadzenes” un de facto persona Nr 1. 

Prezidenta Valda Zatlera kancelejas vadītājs trīs gadus ar piekļuvi vissensitīvākajai informācijai valstī un pastarpinātu ietekmi uz valdības lēmumiem, vismaz noteikti drošības jautājumos.  Zatlera Reformu partijas līdera V.Zatlera absolūtā uzticības persona (nezinu gan, kuram bija ideja vilkt “ar tankiem” Saskaņu valdībā?).

11 gadus ārlietu ministrs ar piekļuvi visaugstākās slepenības informācijai valdības “bunkurā”, koalīcijā, NATO samitos utt. 11 gadus piedalījies visos ar drošību saistītos lēmumos. Ministrs, kura teiktais koalīcijā un valdībā tiek respektēts un realizēts ar ~90% garantiju (zinu kā bijušais ministrs). 

9 no pēdējiem 11 gadiem pārstāvējis valdošo partiju – Jauno Vienotību ar premjera, finanšu un, protams, ārlietu ministra portfeļiem. Milzīga politiskā jauda, var dabūt gatavu gandrīz visu, ja grib.

Diemžēl droša austrumu žoga vēl nav, jāceļ militāri civilā gatavība krīzes situācijām, de facto divvalodu sabiedrība utt. 

Gandrīz pusgadu valsts prezidenta amatā, kas labi zināms no V.Zatlera laika. Premjere un visi ministri klanās gudrā un populārā politiķa priekšā: atkal var valdībā izdarīt visu, ko sirds un prāts vēlas. Laiks rādīs, vai izmest NA un AS no koalīcijas un atvērt durvis ZZS un PRO bija atbildīgs gājiens šajā laikā.

Ar visu šo bagāto drošības jautājumu pieredzi un augstākā līmeņa politisko ietekmi, E.Rinkēvičam, es ceru, ir skaidrs plāns un vīzija, kā izkuģot šodienas drošības un ģeopolitisko pārmaiņu bangojošajos ūdeņus. Atbildības nasta ne pa jokam, bet kurš teica, ka būs viegli.

Pārpublicēts no Twitter

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...