Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Diezgan rūpīgi sekojot ziņām no „gadsimta slepkavības” prāvas – maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības kriminālprocesa tiesas sēdēm, pamanīju kādu interesantu niansi, kuru, ļoti iespējams, nav ievērojusi par LR Prokuratūras vadība: nez kāpēc jau vismaz pāris mēnešus tiesas sēdēs nav rādījies virsprokurors Armīns Meisters.

It kā tas nebūtu nekas īpašs, - galu galā oficiālais valsts apsūdzības uzturētājs ir gados jaunais prokurors Aldis Lasmanis. Taču ir viens būtisks apstāklis – pirms tiesas virsprokurors A. Meisters publiski skaļi apgalvoja, ka A. Bunkus slepkavības lieta viņam esot īpaši svarīga un viņš pilnīgi noteikti piedalīšoties prāvā.

Pameklēju un atradu šā gada vasarā žunālā „Klubs” publicēto A. Meistera interviju, kurā šādi drosmīgi un apņēmīgi apgalvojum ir pat vairāki – cits par citu krāšņāki. Tā, piemēram, uz jautājumu „būsiet vienīgais prokurors?” virsprokurors A. Meisters atbild:

„Iesim divatā kopā ar Aldi Lasmani - šīs lietas uzraugošo prokuroru un procesa virzītāju. Varēju neiet uz tiesu, bet tā ir mana iniciatīva un profesionālā atbildība. Šī ir viena no pēdējo gadu nozīmīgākajām lietām gan izmeklēšanai, gan sabiedrībai, gan prokuratūrai un tiesai. Tās sekmīga norise ir izmeklēšanas un profesijas goda jautājums. Process būs diezgan sarežģīts, tāpēc pieslēdzos, lai apsūdzētās personas tiek atzītas par vainīgām un saņem pelnīto sodu.”

Un tas nav viss – uz jautājumu „kāda bija jūsu paša sākotnējā versija par to, kas ir Mārtiņa Bunkus slepkavības pasūtītājs, organizators un izpildītājs?” virsprokurors A. Meisters sniedz tikpat pārliecinošu un apņēmīgu atbildi:

„Reālākais, loģiskākais un izskaidrojamākais virziens bija tieši šis, kas tagad rezultējies ar apsūdzībām. Visas pārējās versijas bija tendenciozas un vairāk abstraktas. Protams, iztiesāšanas procesā viss zināmā mērā sākas no nulles. Rūpīgi gatavojamies, un tas būs izaicinājums - tiesas zālē būs nopietni cīniņi ar advokātiem un apsūdzētajiem. Arī pats esmu uzņēmies tiesā uzturēt apsūdzību.”

Taču skaļi paziņojumi ir viena lieta, bet realitāte – pavisam cita: jau vairākas tiesas sēdes virsprokurors Armīns Meisters tiesas sēdēs nav manīts, liekot uzdot jautājumu – kas tad noticis ar viņa attieksmi pret savu „goda lietu”, kā tika apgalvots labticīgajam žurnāla „Klubs” redaktoram Aivaram Pastalniekam?

Tajā pašā intervijā gan A. Meisters sūdzējās par „spiedienu”, kas pret viņu tiekot izdarīts dažādos rafinētos veidos: „Tas tiek izdarīts joprojām, Kaut vai, piemēram, ar it kā likumīgu, cēlu mērķi apstrīdēt jebkādu manu rīcību, iesniedzot sūdzības augstākām amatpersonām, organizējot pasūtījuma rakstus, publikācijas, vācot informāciju par manu vēsturi un tamlīdzīgi. Fonā tas viss notiek.”

„Kur šis publikācijas parādās?” virsprokuroram jautā A. Pastalnieks un saņem atbildi: „Piemēram, pietiek.com un tā tālāk.” Domāju, daudziem lasītājiem būtu interesanti – vai tiešām pietiek ar dažām publikācijām Pietiek, lai drosmīgs un apņēmīgais un drosmīgais virsprokurors Armīns Meisters iespiestu asti kājstarpē un vairs nerādītos tiesas zālē? Vai arī iemesls ir pilnīgi cits? Bet tad kāds?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...