Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc, domājams, Nacionāās apvienības pārstāvju „piespēles” un Saeimas telpās ierakstītas politiķu sarunas Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojs (KNAB) Latvijā izplatīto „politisko tirgošanos” un vienošanos par amatiem ir kvalificējis kā kukuļošanu un piemērojis bijušajam ekonomikas ministram, Saeimas deputātam Ralfam Nemiro statusu – persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, KNAB kriminālprocesu oficiāli ir sācis pēc Krimināllikuma 323. panta „Kukuļdošana” otrās daļas, kas attiecināma uz „kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja šādas darbības izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”.

Taču par īpašu šo lietu padara fakts, ka, kā apliecina Pietiek informācijas avoti, šī varētu būt pirmā reize Latvijā, kad kukuļošanas kriminālprocess ir sākts par diezgan ikdienišķu „politisko tirgu”, politiķiem vienojoties par konkrētiem amatiem. Tieši viens konkrēts amats KNAB skatījumā tad arī varētu tikt uzskatīts par kukuli.

Pietiek informācijas avoti vēsta, ka runa, visticamākais, ir par notikumiem, kas kulminēja, pirmdien savu amatu zaudējot Dobeles novada domes priekšsēdētājam Edgaram Gaigalim no Nacionālās apvienības un šo amatu iegūstot LZS pārstāvim Ivaram Gorskim.

„Zelta balss”, lai notiktu varas maiņa, piederēja domniekam Mārim Feldmanim, kurš ir ievēlēts no partijas R. Nemiro pārstāvētās partijas KPV LV. Savukārt pirms šiem notikumiem norisinājusies – un tikusi ierakstīta – „politiskās tirgošanās” saruna Saeimā, ZZS frakcijas telpās, kurā piedalījies Uldis Augulis, Viktors Valainis, kā arī R. Nemiro un „zelta balss” īpašnieks M. Feldmanis.

Sarunā apspriesta domes vadības rīcība, nerūpējoties par nākamā gada budžeta tapšanu. Tieši M. Feldmanim par viņa balsojumu, gāžot Nacionālās apvienības pārstāvi un atbalstot LZS politiķi, sarunā piesolīts domes priekšsēdētāja vietnieka amats, ko viņš arī ieņēmis, un šādu Latvijas – un ne tikai Latvijas – apstākļiem ikdienišķu politisku darījumu KNAB tad arī uzskatījis par kukuli, apliecina Pietiek informācijas avoti.

Mediji jau infornējuši, ka trešdien KNAB darbinieki Dobeles novada domes ēkā veikuši procesuālas darbības, taču nekādu plašāku informāciju KNAB nav vēlējies sniegt un joprojām nesniedz.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...