Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kas gaidāms

Leonards Inkins
22.01.2019.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš 2017. gada janvāra. Tas ir gandrīz trīs Latvijas, ieskaitot pensionārus un zīdaiņus. Tai skaitā vairāk nekā četri simti tūkstošu jaunu darbavietu - ražošanā. Šādas tendences nebija vērojamas ASV jau sen. Arī iepriekšējo prezidentu valdīšanas laikos bija mēģinājumi palielināt darbavietu skaitu, bet tas izdevās, tikai radot vēl papildu birokrātus.

Zivis

Triju iepriekšējo prezidentu laikā no ASV uz citām valstīm pārcēlās vairāk nekā septiņdesmit tūkstoši rūpnīcu un dažādu ražotņu. Darbavietu skaita samazināšanos ASV skaidroja ar to, ka citās valstīs darbiniekiem maksā mazākas algas, tur ir lētāks darbaspēks, tur ir lētāka elektroenerģijas maksa un lētākas izejvielas, lētākas telpu īres un vispār citur viss ir lētāks, tāpēc uzņēmējs izvēlas, kur labāk, un zivis, kur dziļāk.

Tika skaidrots, ka tāda ir lietu kārtība un realitāte, ka tur neko nevar mainīt. Papildus tam arodbiedrības, kas bieži nav nekas cits kā organizēta izspiedēju grupa ar lielu ietekmi organizētās noziedzības pasaulē, ražotājus terorizēja, un tie bija spiesti doties turp, kur valstis vēl neļauj arodbiedrībām diktēt: tev ir jāmaksā, kur ņemsi, nav svarīgi. Maksā, un viss! Strādniekiem jādzīvo cilvēka cienīga dzīve, viņiem pienākas!

Rezultātā tie, kuriem paveicās dabūt darbu, salīdzinot ar citām pasaules malām, saņēma milzīgas algas, labu sociālo nodrošinājumu, un uz citiem noteikumiem amerikāņi nebija ar mieru strādāt. Toties labprāt par zemāku samaksu un mazākām sociālām garantijām, pat nelegāli bija gatavi strādāt migranti, kas veicināja migrāciju un amerikāņu dzīvošanu no pabalstiem.

Problēma

Vidējā un minimālā alga pieauga, uz papīra, bet realitātē to, kuri šīs algas saņem, palika aizvien mazāk. Šāda sistēma, lai būtu dzīvotspējīga, lika aizvien palielināt algas, lai no tām iekasētu nodokļus un no šiem nodokļiem uzturētu bez darba palikušos. Ar nodokļiem to nevarēja nodrošināt, tāpēc ASV aizņēmās naudu. Pieauga ASV ārējais parāds, par kura esamību tā īsti ASV neviens neuztraucas. Tas ir stāsts par banku un aizdevuma ņēmēju. Ja tu esi bankai parādā tūkstoti, tad tā tev ir problēma, bet, ja tu esi bankai parādā miljonu, tad tā jau ir bankas problēma, kā atgūt.

Līdz Donalds Tramps nāca pie varas, ASV spītīgi nemeklēja izeju no apburtā loka. Palielināja algas, un aizņēmās naudu, lai valsts nebankrotētu. Rezultātā aizvien vairāk rūpnīcu vai nu slēdza vai pārvietoja uz Meksiku vai Ķīnu. D. Trampam kļūstot par valsts prezidentu, izrādījās, ka ir arī kāds cits risinājums, kā nesamazinot algas palielināt ražošanu.

Jaunā kārtība

Lai to panāktu, bija jāatceļ aizliegumi iegūt izejvielas, tas ir dažāda veida degvielas, dabīgus vai mākslīgus jebkura veida enerģijas avotus, jāatceļ liels skaits dažādu normu, regulu un nodokļu, kuri ierobežo uzņēmējdarbību, jāiegūst jauni ASV ražotā un iegūtā pārdošanas tirgi, un bezdarbs samazinās, labklājība pieaug, kas izraisa ticību rītdienai un piešķir dzīvei citu jēgu.

Augstāko izglītības iestāžu absolventi nu spēj atrast darbu. Tā nebija pēdējos desmit gadus. Augstskolas beigušie sēdēja mājās, saņēma pabalstus un neveiksmīgi meklēja darbu.

Prezidents Baraks Obama pat bija pieņēmis speciālu likumu, ka šādu bērnu vecāki drīkst iekļaut savā veselības apdrošināšanā savus bērnus līdz divdesmit sešu gadu vecumam, (iepriekš bija līdz astoņpadsmit), jo viņi paši sevi apdrošināt nespēja. Cik bezcerīga situācija bija, bet dažu gadu laikā viss ir mainījies.

Iepriekšējās kārtības piekritēji nevēlas samierināties ar izmaiņām, jo aizvien vairāk cilvēku atzīst, ka iepriekšējās varas bija darbojušās nevis ASV interesēs, bet pret. Un tagad tas kļūs acīmredzams. Tāpēc bijušie varneši ir tik agresīvi pret D. Trampu un viņa administrāciju.

Darbs

Latīņamerikas izcelsmes un afroamerikāņu bezdarbs ir būtiski samazinājies. Nu vecāko klašu skolēni spēj atrast īslaicīgu darbu, brīvdienās.

Pirms gadiem divdesmit bija normāli, ka vecāko klašu skolēni un studenti strādā ātrās ēdināšanas uzņēmumos, tad darbavietu tur vairs nebija un nu atkal ir.

Valsts ar nodokļu piemērošanas izmaiņām ir panākusi, ka kara veterānus un invalīdus darba devēji ņem darbā. Tā iepriekš nebija. Vairākkārtīgi ir samazinājies gaidīšanas laiks, lai saņemtu medicīnisko palīdzību un medicīniskās procedūras kara veterāniem.

Ienākumi

68% strādājošo ASV 2018. gadā paaugstināja algas, un 85% ASV iedzīvotāju aptaujās apgalvo, ka uz rītdienu skatās optimistiski, kas izpaudās un tika apliecināts Ziemassvētku pirkumos. Par 20% palielinājās pirkumu daudzums interneta veikalos, un gandrīz par septiņiem procentiem vairāk cilvēki šogad Ziemassvētkos iepirkās veikalos. Pirmo reizi ASV vēsturē Ziemassvētku pārdošana pārsniedza triljonu ASV dolāru.

Vidējie ģimenes ienākumi gadā izauga gandrīz līdz 62 000 dolāriem. Ja iepriekšējā ASV prezidenta Baraka Obamas laikā ēdināšanas talonus saņēma četrdesmit četri miljoni amerikāņu, tad D. Trampa laikā šis skaits ir krities par četriem miljoniem un turpina samazināties.

Nauda

Veicot izmaiņas nodokļu politikā, tika panākts, ka ASV atgriezās vairāk nekā četri simti piecdesmit miljardu dolāru. Līdz šim šī nauda bija ārpus ASV, jo pastāvošie likumi neveicināja to ieplūšanu ASV. Līdz šim uzņēmēji, kuri bija pārcēluši savas ražotnes ārpus ASV, peļņu glabāja ārpus ASV, investēja ārpus, bet tagad šī nauda ir atgriežas ASV.

Vairāk ne kā desmit tērauda lējuma ražotnes ir sākušas savu darbību ASV, bet tās rūpnīcas, kuras darbojās līdz šim, paaugstināja ražošanas apjomus.

Vairāk nekā simts dažādas kompānijas, kuras ražo elektrību, piegādā ūdeni, gāzi, un tamlīdzīgi samazināja savu piegādāto ražojumu un pakalpojumu cenas. Amerikāņiem, un ne tikai, tā ir neierasta prakse. Cilvēki pieraduši, ka cenas strauji vai pakāpeniski ceļas, bet to pazemināšana ir reti piedzīvota. Tirgus ir tik atdzīvojies, ka uzņēmēji var atļauties samazināt cenas, lai vēl vairāk pārdotu enerģiju un sniegtu pakalpojumus.

Iespēju zonas

Valsts nelabvēlīgos reģionos (izrādās, tādi ir arī ASV) tika izveidotas iespēju zonas, tas ir - vietas, kur ir daļēji atcelti nodokļi. Automātiski šais apvidos nevis papildus pulcējas meksikāņi vai ieceļotāji no Dienvidamerikas valstīm, bet uzņēmēji tur sāka atvērt uzņēmumus un investēt esošajos.

Tehnoloģijas

Ķīnas uzņēmumi ASV rada lielus zaudējumus, zogot tehnoloģijas un pēc šīm tehnoloģijām ražojot preces, kuras pārdod ASV, tā radot ASV no piecdesmit līdz simt miljardiem dolāru zaudējumus. Turklāt Ķīna neļauj daudzas preces ievest Ķīnā no Eiropas un ASV, bet tai pašā laikā šīs preces ražo un tirgo ES un ASV.

Iepriekšējās administrācijas bijīgi un bailīgi par to Ķīnai aizrādīja, bet stingri uzstāt izbeigt neuzdrošinājās. ASV ir parādā Ķīnai daudz naudas. Aizņēmumi bija nepieciešami gan sociālām programmām un īpaši dažādiem kariem Afganistānā, Irākā, Sīrijā un citur, kuros piedalījās ASV. Naudu aizņēmās arī, lai palīdzētām trešajām valstīm.

Nodevas

D. Tramps, kļūstot par ASV prezidentu, daudzos gadījumos ieviesa muitas nodevas divdesmit piecu procentu apmērā. Tas nepalīdzēja, tad divsimt miljardu preču apjomam no Ķīnas uzlika vēl desmit procentu muitas nodevu, un Ķīna kļuva pielaidīgāka, jo Ķīnā strādājošiem uzņēmumiem samazinājās peļņa un tie sāka meklēt par Ķīnu lētākas zemes.

Uzņēmumi no Ķīnas sāka pārvākties uz Vjetnamu, Dienvidkoreju, Mazāziju un citām. Lai nezaudētu savu ekonomiku, Ķīnai nācās piekāpties. Ķīna apzinājās, ka no šīm valstīm daudz brīvāk varēs ASV ievest preces un uzņēmumi pārvāksies uz šīm valstīm. Rezultātā Ķīnas varas iestādes ir spiestas apturēt vai vismaz samazināt ASV tehnoloģiju zādzību.

Bailes

D. Tramps atšķirībā no iepriekšējiem ASV vadītājiem un daudziem Eiropas valstu vadītājiem nebaidās rīkoties, nebaidās teikt, ko domā, nebaidās aizrādīt. Viņš arī neuztraucas, ka viņu var atkārtoti neievēlēt par ASV prezidentu. Iespējams, ka izliekas, ka nebaidās, bet tas nemaina būtību.

Viņam rūp panākt uzstādītos mērķus, nevis izpatikt vēlētājiem. Viņš, manuprāt, ir vienīgais Rietumu valstu vadītājs, kurš ne tikai reaģē uz notikumiem, bet tos arī plāno un pieskaņo savu rīcību ilgtermiņa darbībai.

Tā rīkojās arī daudzas stiprās Āzijas valstis, un nu tā rīkojas arī ASV. Pavērojiet Āzijas valstis, kam ir ilgtermiņa attīstības programmas, kuras veiksmīgi attīstās. Šīm valstīm varētu piepulcināt arī dažu arābu zemi. Šīs valstis faktiski nekur nekaro un neiesaistās militāros konfliktos. Vienīgais gadījums laikam ir, kad Ķīna okupēja Tibetu.

Ķīnai ir mērķis atkalapvienot arī citas, kā viņi uzskata, savas provinces un arī tās, kuras ir Sibīrijā. Jo Ķīna nekad nav atzinusi tās par Krievijas teritorijām, bet definē kā īslaicīgi zaudētās teritorijas. De iure vēl šīs teritorijas nav atgūtas, bet de facto atgūšanas process iet lieliem soļiem.

Parīzes nolīgums

ASV pagājušajā gadā izstājās no Parīzes nolīguma (ANO Vispārējā konvencija par klimata pārmaiņām), kura būtība ir atņemt bagātajām valstīm un iedot nabadzīgākām. Izmantojot dažādas vides un dabas glābšanas koncepcijas, apķērīgi cilvēki jau sen ir iemanījušies to pārvērst par izdevīgu biznesu. Atņemt un pārdalīt to, ko paši nav ražojuši, celt degvielas cenas, ieviešot jaunus, ceļot esošos nodokļus, un citādi labi iekārtoties uz bagāto valstu rēķina.

Pārmaiņas

Līdz pie varas nāca D. Tramps, ziņās bieži dzirdēja pieminam Ziemeļkoreju. Te viņi izšāva kādu raķeti vai veica kodolizmēģinājumus. Nu Ziemeļkorejas aktivitātes ir beigušās.

D. Trampa valdīšanas laikā Meksika, Turcija, Ziemeļkoreja un citas valstis sāka atbrīvot ASV pilsoņus, kuri bija ieslodzīti šais valstīs. Atbrīvot bez izpirkuma naudas – pretēji tam, kā tas notika Obamas laikā.

D. Trampa prezidentūras laikā ASV sāka piegādāt ieročus Ukrainas armijai, ko atteicās darīt iepriekšējais ASV prezidents.

Bruņotie spēki

D. Tramps modernizē bruņotos spēkus, padarot tos par divdesmit pirmā gadsimta armiju. Izveidojis arī kosmiskos spēkus. Liels darbs tiek ieguldīts datortehnoloģijās un speciālistu sagatavošanā, lai ASV nedraudētu uzbrukumi kiberjomā.

Divdesmit pirmajā gadsimtā aizvien lielāku lomu mūsu dzīvē, ražošanā, pārtikas apgādē, tirdzniecībā un citur ieņem datori. Pietiek ievainot atbildīgu datoru, piemēram, enerģētikas nozarē, un var kādu valsts daļu vai pat visu valsti atstāt bez elektrības. Ja nav elektrības, tad mūsdienās nedarbojas pat tualetes.

D. Tramps panāca, ka NATO valstis palielināja tēriņus aizsardzības vajadzībām. Viņš arī rosina, lai ASV izstātos no NATO, jo tas ir dārgi un, Trampaprāt, ASV NATO nav nepieciešams. Vienalga vienīgā kaujas spējīgā armija NATO ir ASV bruņotie spēki, un pārējie tur piedalās tikai kompānijas pēc.

Pagājušā gada nogalē D. Tramps paziņoja, ka izvedīs ASV karaspēku no Sīrijas (aptuveni divi tūkstoši karavīru) un no Irākas (deviņi tūkstoši karavīru). Jaunos militāros konfliktos ASV vairs neiesaistās. Cenšas lietas vērst par labu ar ekonomiskām metodēm.

Migrācija

D. Tramps cenšas samazināt nelegālo migrāciju uz ASV. Viņaprāt, ASV nav nepieciešami vairāki miljoni neizglītotu migrantu gadā. D. Tramps negrib sekot tolerantās Eiropas pēdās, kur ir skaidrs, ka pēc divdesmit gadiem daudzas Eiropas valstis būs musulmaņu valstis. Tas būs Eiropas kultūras noriets un beigas.

Labs piemērs šai ziņā ir Benito Musolīni. Reiz pie viņa atnāca arābu delegācija un lūdza iecietības vārdā atļaut Romā uzcelt mošeju. Benito laipni piekrita, tikai ar vienu noteikumu, ka Mekā tiks uzcelta kristiešu baznīca. Arābi aizgāja neatbildējuši...

Pretinieks

Paredzu, ka šogad notiks varena grūstīšanās starp ASV un Krieviju. ASV Krievija nav vienīgais pretinieks, jo arvien varenāka kļūst Ķīna. Atšķirībā no Krievijas Ķīna Amerikas Savienotajām Valstīm ir vairāk sāncensis vai konkurents nekā ienaidnieks. Krievija ir pretinieks pilnā šī vārda nozīmē un arī ienaidnieks.

Krievija nav spējīga konkurēt. Vienīgais, kas Krievijai ir tās, ir milzīgas zemes dzīles ar visu Mendeļejeva tabulu. Krievija nav spējīga masveidā pat uztaisīt kaut vienu atbilstošu pasaules līmenim vieglo automašīnu. Tehnoloģiski ir atpalikusi un nav izredžu tai panākt ASV, kaut N. Hruščovs solīja, ka panāksim un apsteigsim...

Vienīgais, kas Krievijai ir prātā, tas ir provocēt, saasināt, konfliktēt, terorizēt, iejaukties, ietekmēt un ja iespējams arī sagraut. Tā teikt, Sibīriju jums, Krimu mums!

Krievijas devīze ir vienkārša - jo sliktāk citiem, jo labāk mums. Paredzu, ka šo triju valstu spēku mērošanās beigsies ar vājākā galu. Ķēdes stiprumu nosaka pēc vājākā posma. Vājākais posms šai gadījumā ir Krievija.

Ķēdes posms

2020. gads ASV ir vēlēšanu gads, tas nozīmē, ka attiecības ar Krieviju saasināsies un noskaidrosies, kurš ir vājākais ķēdes posms 2019. gada vidū.

ASV ar Ķīnu vienosies un noslēgs vienošanās, kuras abas puses pildīs, ko nedarīs Krievija, un D. Trampam nāksies uz to reaģēt. Kāda būs šī reakcija, nezinu. Divdesmit pirmajā gadsimtā ir daudz spēcīgāku un ietekmīgāku līdzekļu nekā bruņotie spēki. Bruņotie spēki ir pēdējais arguments tad, kad pārējais nedarbojas. ASV ir tik daudz iedarbīgu «argumentu», ka būs vien jāklausa.

Ķīna jau sākusi atgūt savas īslaicīgi zaudētās zemes, tas ir tagadējos Krievijas austrumus. Tā nav tikai teritorija, bet tur ir milzīgas dabas bagātības, saliekot kopā ķīniešu čaklumu un dabas bagātības, ar tām Ķīna kļūs par varenāko valsti pasaulē. To D. Tramps nevēlējās pieļaut un mēģināja atrast kopēju valodu ar V. Putinu. Ne tāpēc, ka Krievija viņam būtu mīļa, bet tāpēc, ka pašlaik ir tāds spēku samērs pasaulē un Ķīnas varenībā nav ieinteresēta nedz ASV, nedz Krievija. Tas izskaidro D. Trampa līdzšinējo draudzēšanos ar Krieviju.

Māla kājas

Krievijas rīcības Sīrijā, cilvēku indēšanas Anglijā, iejaukšanās ASV vēlēšanās, agresija Ukrainā padara bezjēdzīgus un bezcerīgus līdzšinējos D. Trampa mēģinājumus. Kas atliek? Atmest naivo cerību un meklēt kopēju valodu ar Ķīnu. Tā arī būs, Ķīna paņems Sibīriju, konkurēs ar ASV, un šo sacensību rezultātā iegūsim mēs visi.

Krievija zaudēs visu, jo sit parasti vājo un gulošo. Drīz milža māla kājas drups. Mainīsies Krievijas vadītāji, D. Trampam līdzīgie cerēs, runās, ticēs, vienosies, bet viss atkārtosies kā iepriekšējos gadsimtos. Tā atkal sarausies izmēros, kaimiņi uzelpos, un pēc kāda laika atkal kaut kur kaut kas tiks noindēts un Latvija Masļenkos Krieviju apdraudēs...

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...