Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai nav pamats runāt par iespējamo Eiropas Parlamenta deputātu Rīcības kodeksa pārkāpumu Ivara Ijaba rīcībā, jo neskatoties uz to, ka dažādos sociālajos medijos plaši izplatījās ziņa par viņa parlamentārā palīga Pētera Viņķeļa dalību palestīniešu autonomijas atbalsta un pret Izraēlas pretterorisma politiku vērstajā demonstrācijā Briselē, līdz šim Eiropas Parlamenta deputāts I.Ijabs nav paudis savu viedokli par šo faktu?

Viņa parlamentārais palīgs Pēteris Viņķelis svētdienā Briselē piedalījās demonstrācijā, kuru norises dažādās pasaules valstīs faktiski tika iniciētas pēc teroristiskās organizācijas Hamās aicinājuma, aicinot uz atbalsta akcijām palestīniešu cīņai pret Izraēlu, tai skaitā aicinot uz vardarbību, īpaši pret ebreju tautas pārstāvjiem.

Saskaņā ar ES Parlamenta darbības tiesisko regulējumu reģistrētie palīgi, kas pilda savus pienākumus Briselē (vai Luksemburgā/Strasbūrā), atrodas tiešā Parlamenta administrācijas pakļautībā. No minētā secināms, ka P.Viņķelis atrodas darba attiecībās ar Eiropas Parlamenta administrāciju, atrodoties tās pakļautībā un saņemot atlīdzību no Eiropas Parlamenta budžeta līdzekļiem.

Savukārt I.Ijabam atbilstoši Eiropas Parlamenta deputātu Rīcības kodeksā noteiktajam ir JĀIEVĒRO tajā noteiktie vadošie principi - deputāti rīkojas vienīgi publiskās interesēs un darbā ievēro neitralitāti, integritāti, atklātību, rūpību, godīgumu un atbildību, kā arī respektē Parlamenta reputāciju.

NEPAUŽOT KRITISKU NOSTĀJU un NEVEICOT KONKRĒTAS DARBĪBAS, lai ATBRĪVOTU SAVU PALĪGU NO AMATA, I.Ijabs faktiski pats ir pieļāvis deputāta ētikai neatbilstošu rīcību un faktiski ir kaitējis Eiropas Parlamenta REPUTĀCIJAI.

Eiropas Parlamenta deputātu Rīcības atbilstību kodeksa normām uzrauga Padomdevēja komiteja deputātu rīcības jautājumos, un pēc Parlamenta priekšsēdētāja pieprasījuma Padomdevēja komiteja izvērtē arī varbūtējos šā Rīcības kodeksa pārkāpumus un iesaka priekšsēdētājam, kādus iespējamos pasākumus veikt.

Vai nebūtu pamata vērsties minētajās institūcijās?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...