Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesenajā Pietiek publikācijā [1] tika skarts jautājums par Eiropas Savienības un valsts līdzekļu izšķērdēšanu Rīgas Centrālcietumā, kā arī tika norādīts uz turpmākiem materiāliem, kuri atklās naudas apgūšanas metodes. Visupirms jānorāda, ka naudas apgūšanas "shēmas" tiešām ir vecas un labi apgūtas. Pietiek vairāk nekā pirms 10 gadiem tika publicēts raksts, kas atklāja šīs pašas "vecās shēmas", kuras gan Ieslodzījuma vietu pārvaldes toreizējam priekšniekam V. Puķītei maksāja amatu [2].

Pēc ieslodzītā bēgšanas no Rīgas Centrālcietuma 2023. gadā cietuma iekšpusē tika veikti plaši remontdarbi. Cietuma administrācija iesniegusi dokumentus, kas liecina, ka darbus veicis kāds ārējs uzņēmums, kam par to samaksāta ievērojama summa no valsts budžeta. Tomēr reālā situācija ir pavisam cita. Kā izrādās, šos darbus faktiski veikuši paši cietuma iemītnieki – ieslodzītie.

Galvenie darbi, kurus cietuma priekšnieks uzskatījis par steidzami veicamiem nolūkā stiprināt drošību un novērst atkārtotas bēgšanas iespējamību ir: divu ābeļu nozāģēšana; papildu dzeloņstieples uzstādīšana un papildu vārtu ierīkošana cietuma teritorijā starp cietuma korpusiem (tiesa gan, dažviet ir uzstādīti "tukšie" vārti, t.i. bez paša nožogojuma, kuriem var iziet cauri). 

Avoti cietuma iekšienē atklāj, ka administrācija piespiež ieslodzītos veikt dažādus celtniecības un remontdarbus, solot par to labākus apstākļus vai īsākus soda termiņus. Tikmēr dokumentos tiek uzrādīts, ka darbus veikusi kāda ārēja firma, kurai par darbu izmaksāta liela naudas summa. Ieslodzīto darbs - cietuma administrācijas peļņa.

No pievienotā video skaidri redzams, ka dzeloņstieples uzstādīšana uzdota ieslodzītajiem [3] gluži kā kādā Latīņamerikas cietumā, kur ieslodzītie paši nodrošina savu drošību. Vienīgi šajā gadījumā par ieslodzīto darbu, kuru uz papīra veica kāds nopietns, ar drošības sertifikātiem apveltīts uzņēmums, naudu saņēma cietuma administrācija, iespējams, padaloties ar vēl kādu. Jāpiebilst, ka 2023. gadā Rīgas Centrālcietumā tika veikti vērienīgi demontāžas un būvniecības darbi. 

Šī shēma ir identiska tai, kuru Tieslietu ministrijas audits atklāja 2013. gadā [2]. Tomēr to, vai tieslietu ministre šajā gadījumā uzdos veikt auditu, ir šaubīgs jautājums, jo nevar taču būt tā, ka cietumā pēc nopietna audita turpinās pirms 10 gadiem atklātās shēmas... 

Diezgan zīmīgs ir Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieka A. Savko komentārs par šo situāciju, kurš arī ir šaubu pamatā, ka Tieslietu ministrija varētu veikt jebkādu pārbaudi: " Man liekas po**j visiem būs kas tur liek tās dzeloņdrātis vai ko..." 

A. Savko sarunā ar ieslodzīto arī atklāj narkotiku atbalstīšanas un izplatīšanas mehānismus cietumā un ar iepirkumiem saistītus jautājumus. Turklāt A. Savko norāda, ka par attiecīgu (ah*jeno) informāciju ir iespējams atrisināt jautājumu, lai kādam notiesātajam netiktu pastiprināts soda izciešanas režīms. [4]

Nākamajā sarunā A. Savko, cenšoties aizstāvēt cietuma priekšnieku R. Runci, norāda, ka zog naudu "departaments", nevis R. Runcis. Ar "departamentu" tiek domāta Ieslodzījuma vietu pārvalde (vēsturiskais Pārvaldes nosaukums). A. Savko arī piemin kādu nesenu gadījumu kad uz ieslodzīto tika sastādīts nepamatots ziņojums, apstiprinot Pietiek nesen publicēto informāciju par ieslodzīto iegāšanām.

A. Savko sarunā atklāj interesantu pārstāvniecību, norādot, ka, ja piedzērušos ieslodzīto nepasauks uz analīzēm, tad tas esot A. Savko cilvēks. Savukārt, ja piedzērušos ieslodzīto pasauks uz alkohola koncentrācijas noteikšanu, tad tas neesot A. Savko cilvēks. Šādas, lūk, privilēģijas dažiem ieslodzītajiem.

Bet tas nebūt nav viss, jo, kā norāda A. Savko, cietumā no Drošības daļas amatpersonām bija iespējams "īrēt" kameru, t.i. samaksājot noteiktu summu, varēja kamerā atrasties viens.

Pēc A. Savko vārdiem cietuma Drošības daļas amatpersonas turīgākajiem ieslodzītajiem piemeta narkotikas un par kriminālprocesa neuzsākšanu pieprasīja naudu. [5] Interesanti vai šie acīmredzamie noziegumi, par kuriem A. Savko ir bijis informēts, ir jebkad nonākuši tiesībsargājošajās iestādēs? Un vai šādas situācijas vairs nenotiek? 

Šis pats Andris Savko organizēja gan naudas, gan liecību izspiešanu no A. Babenko (tā saucamajā "Bunkus slepkavības lietā" viens no apsūdzētajiem), ievietojot pie A. Babenko kamerās Nr. 319. un Nr. 336 divus no Dānijas izdotos ieslodzītos, uz kuru ciešu saikni ar Bunkus slepkavību norādījis apsūdzētais Viktors Krivošejs.

A. Savko ir izveidojis vairākas tā sauktās "pres-hātas", kurās tiek "iegūtas" izmeklēšanai vajadzīgās liecības (piemēram, kameras Nr. 322 un Nr. 324). Līdz ar ko zināma pēctecība ir novērojama.

Sarunas beigās A. Savko, komentējot jau vairākkārt pieminētā bēdīgi slavenā Uzraudzības daļas darbinieka V. Reča īpatnējo attieksmi pret amata pienākumu pildīšanu, piemēram, piemetot ieslodzītajiem aizliegtos priekšmetus, nododot citiem ieslodzītajiem paša savervēto aģentu, veidojot viltus profilus un rakstot ieslodzīto radiniekiem, veicot citas atklātas nelietības, norāda, ka tāpēc V. Rečs ir norīkots cietuma 5. korpusā, kur var tā rīkoties, jo citā korpusā sen dabūtu pa galvu. [5] 

Ja šādi V. Reča uzvedību un rīcību novērtē cietuma Drošības daļas priekšnieks, tad nerodas šaubas par iepriekšējās Pietiek publikācijās norādītajām V. Reča nelietībām. Paliek gan atklāts jautājums, vai Drošības daļas priekšnieks kādam, izņemot ieslodzīto, ir darījis zināmus minētos apstākļus.

[1] https://pietiek.com/raksti/slepeni_veikti_sarunu_ieraksti_atklaj_rigas_centralcietuma_notiekoso/

[2] https://www.pietiek.com/raksti/pukites_saimniekosanas_laika_cietumos_atklati_vel_jauni_parkapumi/

[3] https://www.youtube.com/watch?v=zKuJ1g4O9iU

[4] https://www.youtube.com/watch?v=JWA_mAb2FKU

[5] https://www.youtube.com/watch?v=Y9ReeHVXNjE

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

Aivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli....

Foto

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

Manu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas....

Foto

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne...

Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...