Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti rūpīgi sekoju līdzi galveno Latvijas Satversmes “ekspertu” viedokļiem „Rododendra” akcijas laikā. Par pamatu ņemot iepriekš minēto ekspertu gudrākās un dziļākās tēzes, vēlos burtiski īsumā padalīties ar nelielu padomu kopumu par to, kā mūsdienās ir vispareizāk īstenot savas konstitucionālās tiesības.

1. Pārkāp epidemioloģiskos ierobežojumus. Pandēmija neeksistē. Lai to izdarītu, vislabāk ir izvēlēties periodu, kad cilvēka imunitāte ir visvairāk novājināta, un pulcēties kopā ar vairākiem tūkstošiem citu cilvēku nelielā laukumā, nevalkājot masku. Pēc tam visiem klātesošajiem ir jāpieiet pie prezidenta pils logiem un jāsāk pēc iespējas skaļāk kliegt, ka vīrusa izplatībā vainojama valdība, premjers un prezidents.

2. Pilnībā atsakies no veselā saprāta. Satversme tevi apveltīja ar tiesībām, un tajā nekas nav teikts par nepieciešamību, tās īstenojot, izmantot galvu. Kad tu dodies uz mītiņiem, tev ir tiesības galvas vietā izmantot jebkuru citu ķermeņa daļu, un absolūti neviens nevar tev šo tiesību atņemt.

3. Nekādā gadījumā neiedziļinies mītiņa organizēšanas un rīkošanas motīvos un necenties atbildēt uz jautājumu "kādu lomu šajā visā spēlēju personīgi es?". Tā nav tava darīšana. Tavs bizness ir doties uz mītiņu un izmantot savas konstitucionālās tiesības, bet viss pārējais, ieskaitot šī mītiņa sekas, tevi neskar. Ne tu to organizēji, ne tu esi atbildīgs par sekām.

4. Nekādā veidā nemēģini izprast mītiņa organizatoru reputācijas, jo Satversme atļauj organizēt mītiņus cilvēkiem ar jebkāda veida reputāciju. Turklāt kāpēc tev pēkšņi būtu jāiedziļinās reputācijas detaļās? Tu taču neesi reputācijas eksperts. Ja nākamos mītiņus rīkos Ivans Haritonovs, Māris Sprūds vai Ināra Vilkaste, dodies arī uz tiem jo iespēja izmantot savas konstitucionālās tiesības velreiz var vienkārši netikt nodrošināta. Nav svarīgi, ar ko tu dosies ārā uz mītiņu, svarīgi, lai tu vienkārši būtu tur.

5. Īstenojot savas konstitucionālās tiesības, noteikti pazemo policistus. Ej pie viņiem pēc iespējas tuvāk un sauc viņus sejā par mentiem, kā arī izmanto krievu lamuvārdus. Ja ir iespējams, ieraksti video, kurā tu viņus pazemo, un ievieto šo video internetā. Ja tādu iespēju nav, tad atrodi citu cilvēku video un dalies ar tiem savos sociālajos tīklos pēc iespējas vairāk.

6. Īstenojot savas konstitucionālās tiesības, noteikti pielieto fizisku spēku pret policiju. Nevienam policistam nav tiesību ierobežot tavas ar Satversmi dotās tiesības, un, ja tu viņam par to iesitīsi pa galvu ar smagu priekšmetu, tad vainīgs būs viņš pats. Viņš taču ir ments.

7. Mītiņu laikā pārkāp ceļu satiksmes noteikumus un nopelni pēc iespējas vairāk naudas sodu. Kad esi nopelnījis sodus apmēram uz 500 eiro, nekavējoties dodies uz mītiņa centru un sāc skaļi kliegt mikrofonā, ka pie visām tavām problēmām, tai skaitā finansiālajām, vainīga valdība, Kariņš un Levits.

8. Ņem līdzi uz mītiņiem savus bērnus, īpaši, ja šie mītiņi notiek aukstā ziemas naktī starp simtiem cilvēku, kas pārkāpj epidemioloģiskos ierobežojumus. Turklāt nekur Satversmē nav teikts, ka ar zīdaiņiem nevar iet uz mītiņiem, kuru laikā var un notiks vardarbīgas sadursmes ar policiju, tāpēc, ņemot viņus līdzi, tu vienkārši īsteno savas pilsoņa tiesības.

9. Par to, ka esi mieru mīlošs, gādīgs un līdzsvarots pilsonis, kurš vienkārši īsteno savas konstitucionālās tiesības, nekas nerunā tik skaļi kā asa izkapts, kuru tu atnes uz niecīgu cilvēku pilnu laukumu. Jo draudzīgāks tu vēlies izskatīties kādā no šīm sanāksmēm, jo vairāk asu un smagu priekšmetu tev jāņem līdzi. Derēs jebkas - mačetes, sirpji, zobeni, medību naži, šķēpi, loki, āmuri un veseri. Atceries, ka, jo vairāk cilvēku uz mītiņu paņems līdzi asus un smagus priekšmetus, jo mazāka ir iespējamība, ka mītiņu laikā notiks traģēdija.

10. Ja esi celtnieks, tad pirms došanās uz mītiņu noteikti izlasi Satversmi un esi gatavs dalīties ar savām Satversmes interpretācijām, pirmkārt, ar mentiem un tad ar pēc iespējas vairāk cilvēku mītiņā. Tas ir ļoti svarīgi. Mūsu valsts ir dziļā pakaļā nevis tāpēc, ka kādi 20% strādājošo nemāk rakstīt bez kļūdām un nezina no galvas nevienu Raiņa dzejoli, bet gan tāpēc, ka celtnieki nepietiekami interpretē Satversmi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mediķi varas kalpībā

Foto“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo arī pārējos gadalaikos (Levits neļaus samelot). Turklāt šie mediķi nebūt nav pārtraukuši aģitēt par potēšanos pret kroņa vīrusu.
Lasīt visu...

18

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

FotoEs kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi augstāk par cilvēkiem tur, kaut aiz kauna tiem jau sen zemē būtu jāielien. Pie velna Jūs visus! Pie velna peklē, kur Jūsu īstā vieta kungus tēlot būs. Šī izrāde jau pārāk ievilkusies. Tā jāpārtrauc tūlīt! Vairs nav nedz smieklīgi, nedz jautri. Vairs nav pat drāma absurdā. Nu skatītāji maksā par to ar savām asarām un sāpi.
Lasīt visu...

20

Levitam ir arī citas prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu

Foto18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes NVO pārstāvjiem. Valsts prezidents sarunā īpašu uzmanību pievērsa nevalstiskā sektora nozīmīgajam darbam un iniciatīvām Satversmes simtgades gadā demokrātijas vērtību stiprināšanā: “Mūsu pilsoniskā sabiedrība ir aktīva, un pilsoniskās sabiedrības iespējas līdzdarboties ir pat augstākas nekā dažā labā senākā demokrātijā. Tas ir ļoti būtiski šajā laikā, kad demokrātija pasaulē piedzīvo pārbaudījumu laikus. Jūsu pienesums šajā gadā, stiprinot demokrātiju un pilsonisko līdzdalību, būs neatsverams.”
Lasīt visu...

8

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

FotoLatvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo līdz šim piedāvātie atbalsta risinājumi ir nepietiekami un situācija energoresursu patērētājiem - gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem - ir kritiska.
Lasīt visu...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...