Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No krāpnieciskām darbībām cietušās personas iesniegums Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai atklāj, ka Latvijā darbojas labi organizēta krāpnieku grupa, kuras cietušie ir nevis lētticīgi pensionāri vai Magoņšovu skatītāji, kuri neorientējas uzņēmējdarbībā un finanšu instrumentos, bet diezgan cienījami un pazīstami uzņēmēji.

Viens no šīs grupas vadošajiem darboņiem ir bēdīgi slavenais Uģis Tabors, kuru kopā ar bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimševiču tiesā par iespējamo liecinieka, "Trasta Komercbankas" akcionāra Igora Buimistera ietekmēšanu.

Protams, var jau teikt, ka pats muļķis, jo ko ielaidies biznesā ar cilvēku, kurš ir mēģinājis izmuhļīt papildus liecības no nelaiķa I. Buimistera par Ilmāra Rimševiča slaveno ceļojumu uz Kamčatku? Bet nu, kā zināms, Latvijā darbojas nevainīguma prezumpcija un ikviens ir atzīstams par nevainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta un nav stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums.

Uģis Tabors bija vērsies pie cietušā kā SIA “FLOKSS”, reģistrācijas Nr.40003286445, juridiskā adrese Augusta Deglava iela 151, Rīga, LV-1021 pārstāvis, minot, ka viņam ir nepieciešama palīdzība, lai reģistrētu savu uzņēmumu Igaunijā. Tā kā cietušais bija pazinis Uģi Taboru jau agrāk, viņam nav radušās aizdomas par to, ka savu naudu viņš vairs nekad neredzēs.

Cietušais uzsāka sadarbību ar Uģi Taboru un sāka veikt nepieciešamās darbības darījuma realizācijai. Uģis Tabors informēja cietušo, ka pilnīgai projekta (ieguldīšana nekustamajos īpašumos) realizācijai būs nepieciešamas investīcijas EUR 1 000 000 (viens miljons euro) apmērā, kuras viņš iegūs no investoriem Apvienotajos Arābu Emirātos. Vienlaicīgi Uģis Tabors informēja cietušo, ka, lai līdz galam sakārtotu investīciju piesaisti no investoriem, nepieciešami EUR 40 000, kuru viņam pašlaik nav, tāpēc viņš ir palūdzis aizdevumu no cietušā.

Uģis Tabors apgalvoja, ka nauda ir nepieciešama, lai samaksātu par juridiskajiem pakalpojumiem un finanšu konsultantu pakalpojumiem EUR 1 000 000 investīciju piesaistes procesā. Uģis Tabors pārliecināja cietušo, ka projekta veiksmīgai realizācijai ir nepieciešams viens mēnesis, tāpēc steidzami ir nepieciešama nauda visu dokumentu kārtošanai.

Uģis Tabors norādīja, ka juridiskos pakalpojumus sniegs Gunārs Brēdermanis pēc Gata Ulmaņa rekomendācijas. Tā kā cietušais ir pazinis Uģi Taboru, viņš nepārbaudīja atsauksmes par Gunāru Brēdermani. Tikai jau pēc notikušās krāpšanas fakta cietušais ir konstatējis, ka interneta dzīlēs ir atrodama informācija, ka Gunārs Brēdemanis veic krāpnieciskas darbības, piedāvājot juridiskos pakalpojumus.

Cietušais, uzticoties Uģim Taboram un uzskatot, ka nekustamo īpašumu investīciju projekts varētu tikt veiksmīgi realizēts, ir aizdevis viņam pieprasīto summu, kuru Uģis Tabors solīja atdot divu nedēļu laikā.

Vēlāk, kad aizdevums netika atdots, cietušais ir uzzinājis, ka aizdotie naudas līdzekļi netika izlietoti to paredzētajam mērķim, kā arī noskaidrojās, ka Uģa Tabora organizētā grupa darbojās vairākās epizodēs, apkrāpjot arī citus cilvēkus. Cietušais pieļauj, ka izkrāptie naudas līdzekļi ir sadalīti starp grupas dalībniekiem, iztērējot tos ceļojumos un izklaidēs.

Uģis Tabors aizņemtos naudas līdzekļus līdz šim brīdim cietušajam nav atdevis, izvairās no jebkuras komunikācijas, neatbild uz zvaniem. Pēc neskaitāmiem mēģinājumiem sakomunicēt ar Uģi Taboru gan cietušajam, gan citām personām, kuras mēģināja pamudināt Uģi Taboru tomēr atdot aizdoto naudu, ar cietušo sazinājās Gatis Ulmanis, pārstāvot SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests”, reģistrācijas Nr. 50003746951. Cietušais, pārbaudot datus, noskaidroja, ka šim uzņēmumam nav vajadzīgo licenču, kā arī uzņēmums ir likvidēts jau 2018. gadā. Gatis Ulmanis mēģināja pārliecināt cietušo neizplatīt nekādu informāciju par Uģa Tabora krāpnieciskām darbībām un solīja, ka nauda tiks atgriezta un SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests” garantēs tās atdošanu un transportēšanu.

Protams, ka nu jau likvidētajai SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests” nav nekāda sakara ar Latvijas Republikas drošības dienestiem, bet darboņi par tādiem mēģina uzdoties, iebiedējot no krāpnieciskām darbībām cietušās personas, lai tās nevērstos tiesībsargājošajās iestādēs.

2022.gada septembrī ar cietušo sazinājās Gunārs Brēdermanis – persona, par kuras juridisko pakalpojumu sniegšanu Uģis Tabors (it kā) bija aizņēmies naudu no cietušā. Gunārs Brēdermanis apgalvoja, ka ir tā persona, kas kārto Uģa Tabora darījumu, lai viņš atgūtu savus līdzekļus. Tika norādīts, ka līdzekļi atrodoties Dubaijā, bet Gunāram Brēdermanim ir nepieciešama nauda, lai nopirktu biļetes uz Dubaiju, un tad viņš varētu atdot cietušajam arī Uģa Tabora parādu.

Cietušais 2022.gada 19.decembrī bija saticies ar Gunāru Brēdermani personīgi un norādīja viņam, ka pastāv aizdomas par krāpšanu, bet Gunārs Brēdermanis apgalvoja, ka tā nav, un piedāvāja noslēgt aizdevuma līgumu un iekļaut tajā punktu, kurā apliecina, ka gadījumā, ja neatdos Uģim Taboram un viņam aizdotos naudas līdzekļus, tad viņš piekrīt, ka darbības tiek kvalificētas kā noziedzīgs nodarījums.

Tāpēc starp cietušo un Gunāru Brēdermani 2022.gada 29.decembrī tika noslēgts Aizdevuma un parāda atmaksas līgums, saskaņā ar kuru cietušais līdz 2023.gada 17.janvārim aizdeva Gunāram Brēdermanim EUR 14 000, kā arī Gunārs Brēdermanis apņēmās līdz 2023.gada 17.janvārim atdot cietušajam Uģa Tabora parādu un ar to saistītos izdevumus (t.sk. zaudējumi) pret Pieteicēju EUR 52 000, kas sastāv no parāda EUR 40 000 un zaudējumiem EUR 12 000.

Gunārs Brēdemanis ir apgalvojis, ka ir nepieciešami nevis EUR 14 000, bet EUR 18 000, tāpēc 2023.gada 9.janvārī tika noslēgta vienošanās par grozījumiem aizdevuma līgumā, palielinot aizdevuma summu līdz EUR 18 000.

Aizdevums Gunāram Brēdermanim tika izsniegts konkrētam mērķim – nodrošināt, ka Gunārs Brēdermanis var veikt maksājumus juristiem, finanšu speciālistiem, kredītiestādēm un līdzvērtīgus maksājumus, lai nodrošinātu, ka Gunārs Brēdermanis saņem naudas līdzekļus vismaz EUR 70 000, kas atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos.

Gunārs Brēdermanis bija rezervējis restorānu Dubaijā Gordon Ramsay Hell’s Kitchen 2023.gada 16.janvārī, plkst.19:00, lai satiktos ar cietušo personu un atdotu aizdevumu. Tomēr uz tikšanos restorānā neviens nebija ieradies, un no cietušās personas aizņemtie finanšu līdzekļi tā arī netika atdoti.

No cietušās personas sarakstes un Gunāru Brēdermani izriet, ka tikšanās tika pārcelta no dienas uz dienu un, kad bija norunāta beidzamā tikšanās, Gunārs Brēdermanis bloķēja cietušās personas telefona numuru.

Vēlāk cietušais ir noskaidrojis, ka no līdzīgām Uģa Tabora, Gunāra Brēdemaņa un Gata Ulmaņa darbībām ir cietušas vairākās personas. Vienai cietušai personai Gunārs Brēdemanis bija pārdevis viltoto Covid-19 sertifikātu, tāpēc viņa nebija vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs, baidoties no iespējamas kriminālatbildības.

Zimīgi ir tas, ka 2023.gada 5.februāra raidījumā “De Facto” tika pieminēts, ka Ilmāram Rimševičam ir izvirzīta arī apsūdzība par viltotā Covid-19 sertifikāta izmantošanu. Saliekot šo informāciju kopā ar faktu, ka Rimševičs ar Taboru sēž uz kopīga apsūdzēto sola par Igora Buimistera iespējamo nelikumīgo ietekmēšanu, nav grūti izdarīt secinājumus, kurš Rimševičam ir sagādājis viltoto Covid-19 sertifikātu.

Cerams, ka mūsu tiesībsargājošām iestādēm pietiks iekšējo resursu, lai beidzot apturētu šīs organizētās krāpnieku grupas darbību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jaunlatvijas cietais Rieksts

FotoSabiedrībā rezonansi izsaucis Ernesta Rieksta video: “Es ceru, ka Krievijas armija ienāks Latvijā.” “Sprādzienu” izraisīja tieši šis teikums. Pārējo vēstījuma daļu aizņem pašreiz piekoptās politikas kritika un konstatācija, ka Dievzemītē viss pagalam. Delfi gan cenšas Riekstu rečekot, ka citur, t. sk., Krievijā ir vēl sliktāk, taču “reņģēdājiem” no tā vieglāk nepaliek.
Lasīt visu...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

Godātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā...

Foto

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

Paldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus,...

Foto

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

Valdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi,...

Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...