Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Jūtos kā Mirttante

Jānis Streičs
23.06.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu pagodināts, ka šī gada Līgo vakars Raiskumā tiek veltīts filmai „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Veltījuma forma iepriecina, jo mēģinājumi izspēlēt „seno dziesmu jaunās skaņās” ar blīkšķi izgāzušies. Ne reizi vien centos atrunāt no šīs aplamības.

Esmu ieteicis koncertu, kas savā garā būtu tuvs Māras Svīres un manai filmai. Rādās, ka šoreiz es it kā būtu „caur sputņiku” saklausīts. Kaut neesmu nedz informēts par sarīkojumu, nedz ielūgts. Nejauši izlasīju sludinājumu internetā un jūtos pārsteigts par solījumu šinī vakarā sveikt mani 85 gadu jubilejā, kas patiesībā ir jau pagājusi.

Iespējams, ka rīkotāji ir iecerējuši, pieminot krietno gadu skaitu, attālināti novēlēt man labu veselību un aicināt publiku apliecināt to ar aplausiem. Jauki! Nekādu izdevumu, maz pūļu un veselīgi tiem, kas aplaudēs. Tikai ko darīt lāga tautietēm, kuras ieradīsies, lai sveiktu mani vaigu vaigā? Tā vienmēr ir noticis. Un trakākais, ka pēc tam pārmetumi par mānīšanos tiks sūtīti man. Kā jau notika iepriekšējā reizē.

Tāpēc daru zināmu, ka ar šo 23. jūnija sarīkojumu Raiskumā man nav nekāda sakara. Tikai ir tā pajocīgi ap dūšu gluži kā Mirtas tantei, kad, pārsteigta par Uģīša centību iztīrīt klētiņu, viņa ar rūgtumu teica: „Aprunāties vajadzēja! Vēl jau es esmu dzīva.”

Un tomēr prieks, ka mūsu „Limuzīns” joprojām vēl ripo un latvieši tajā vizinās jau četrdesmit otro gadu. Vēlu panākumus aktieriem, kuri piedalīsies koncertā, un sanākušajiem - skaistu Līgo vakaru. Bet rīkotājiem apliecinu, ka pat tad, ja Jūs būtu mani ielūguši, es neierastos, jo man ir kauns dižoties ar seniem lauriem. Bet, ja jums dažas lapiņas no tiem lieti derēs garšīgai gaiļa zupai, tad no sirds vēlu labu apetīti! Līgo, līgo, lai sarīkojums izdodas arī jums un iet pie sirds visiem, kas to baudīs!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...