Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav pagājušas pat vēl ne simt dienas, kopš jaunizveidotā Talsu novada dome jaunajā sastāvā sākusi darboties, taču jau šauru interešu vārdā tiek lauzts līdzšinējais atbalsta iniciatīvu mehānisms. Sagaidāms, ka ceturtdien, 2021.gada 30.septembra Talsu novada domes sēdē tās 47.dienaskārtības jautājumā deputāti, iespējams, centīsies lobēt kāda konkrēta uzņēmēja, lokālpartijas valdes locekļa un tās lielākā sponsora intereses, panākot 40 000 EUR lielu pašvaldības budžeta līdzekļa piešķīrumu.

Ir plānoti grozījumi Talsu novada pašvaldības domes 2014.gada 13.februāra noteikumos Nr.1 “Talsu novada pašvaldības projektu līdzfinansējuma piešķiršanas un kontroles kārtība”. Līdz šim maksimālās atbalsta summas, uz kurām varēja pretendēt, bija 5 000 EUR, taču, lai sev vēlamo iegūtu partijas “Mēs Talsiem un novadam” valdes loceklis, atbalsta slieksnis bez racionāla pamatojuma tiek celts astoņkārtīgi. 

Tas notiek arī situācijā, kur Mērsraga novada budžets faktiski ir izsmelts un no kopējā novada kases jau bija piešķirti pirmie desmiti tūkstoši pašvaldībā nodarbināto algu nomaksai.

Zīmīgi, ka piedāvātās izmaiņas paredz šādu ievērojamu atbalsta pieejamību tikai Talsu pilsētā sagatavotajiem projektiem – pārējā novada teritorijā uzņēmēju un NVO projektu atbalstam maksimālais pieejamais finanšu līdzekļu apjoms saglabājas līdzšinējā apmērā. Novada pašvaldība skaidri apstiprina iepriekš izskanējušās Talsiem piekļauto Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu iedzīvotāju bažas, ka attīstība paredzama tikai pašā novada centrā, vēl vairāk palielinot atšķirības starp starp teritorijām un vairojot “nomaļu atpalicību”. 

Neoficiālās partiju pārstāvju konsultācijas, kurās esošās Talsu novada domes koalīciju veidojošās partijas paudušas iebildumus par šādu manieri tik nepārprotami lobēt vienas personas intereses un tām pakārtot novada atbalsta mehānisma dokumentus, nav izsaukušas ne mazāko šaubu ēnu partijas vadītājam, neveiksmīgajam tiesībsarga amata kandidātam Edgaram Zelderim. E. Zelderis, kurš uz īsu laiku ieņēma arī Domes priekšsēdētāja amatu, ko zaudēja autoritārā vadības sila dēļ, pēc neoficiālas informācijas, uzskata, ka viņa partijas iegūtās četras deputātu vietas ir t.s. “zelta akcija”, lai nodrošinātu formālo stabilitāti pašvaldībā, kurā patlaban vadības grožus tur Nacionālās apvienības pārstāve.

Talsu novada pašvaldībā darbojas kopumā 19 deputāti.

https://talsunovads.lv/pasvaldiba/dome/domes-un-komiteju-sedes/domes-sedes-darba-kartiba/

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...