Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien, 30.janvārī darbā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atgriežas Ieva Jaunzeme, kuru pagājušā gadā toreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs (Jaunā vienotība) par daudzkārtējiem pārkāpumiem atstādināja no amata uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku, bet pašreizējais finanšu ministrs Arvils Ašeradens (Jaunā vienotība) atjaunoja amatā, par visiem viņas pārkāpumiem izsakot tikai aizrādījumu. Kā pēc tik daudziem pārkāpumiem, kliedzošas korupcijas gadījumiem un absolūtas nekompetences demonstrācijas amatā tika atlikta atpakaļ šī ierēdne?

Pastāv vairākas versijas. Ticamākās no tām - Jaunajā vienotībā nevalda nemaz tik liela vienotība, un daudziem tās biedriem savs maks un āda ir svarīgāki par valsts interesēm. Pēdējās Saeimas vēlēšanas mainīja JV biedru oficiālos reitingus, un līdz šim pie lielās naudas dalīšanas netikušie JV biedri izvērsa nopietnu cīņu par amatiem. I.Jaunzemes atjaunošana amatā ir daļa no šīs cīņas.

Otra versija - jaunizceptā finanšu ministra A.Ašeradena senā biznesa partnere Sarmīte Ēlerte, kura pašreiz strādā pie valsts prezidenta Egila Levita, vienojās ar A.Ašeradenu par I.Jaunzemes atjaunošanu amatā, tādējādi iegūstot sviras ietekmēt politiskos un saimnieciskos procesus un pie reizes palīdzot tikt galā ar dažiem E.Levitam neērtiem cilvēkiem.

Ja šīs versijas atbilst patiesībai, kļūst skaidrs, kāpēc A.Ašeradens bija gatavs norīt krupi, saņemot plašu kritiku par savu vēlās piektdienas pēcpusdienas lēmumu atjaunot amatā I.Jaunzemi. 

Cerams, ka pašai I.Jaunzemei veselība tagad ir savesta kārtībā, jo Latvijā disciplinārlietām ir apbrīnojama ietekme uz amatpersonu veselību - tās gandrīz vienmēr saasina aizdomās turēto amatpersonu veselības stāvokli tik ļoti, ka nepieciešama ilgstoša ārstēšanās. Savukārt disciplinārlietu izbeigšana brīnumainā kārtā spēj izārstēt pat vissmagāk saslimušos ierēdņus.

I.Jaunzemes gadījumā jāatzīmē, ka pēc disciplinārlietas uzsākšanas viņa varonīgi cīnījās ar pēkšņo slimību un padevās tikai tajā novembra dienā, kad tika izziņots par plāniem viņu rotēt uz Finanšu ministrijas Ēnu ekonomikas apkarošanas departamentu. Tomēr kā īsta cīnītāja, par spīti slimības lapai, viņa turpināja iet uz tikšanām, kuras tikai sakritības dēļ varētu saistīt ar pūliņiem tikt ieliktai atpakaļ VID vadītājas amatā.

I.Jaunzemes atgriešanos amatā tā īsti negaida ne tie VID darbinieki, kuriem traucēja viņas haotiskais un nekompetentais vadības stils, ne tie VID darbinieki, kuri par spīti dažādām aizdomām un baumām saglabā savus amatus, tieši pateicoties I.Jaunzemei.

Tā, piemēram, Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes direktore Inga Brutāne uzmanīgi turpināja savas rebes auditu strīdu jautājumos. Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls gan nedaudz iesvīda pēc kārtējo muitnieku aizturēšanas, bet, tā kā arī pēc 29 muitnieku aizturēšanas viņa darbs tika atzīts par nevainojamu, par nodokļu maksātāju naudu medijiem atkal tika iebarots stāsts par muitnieku zemajām algām. Savukārt līdz ar R.Zukulu savu darbību ir turpinājusi arī viņa vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine, kurai palīdz gan vīrs ar saviem radiniekiem, gan nakts deju partneri, gan tikai dažreiz pieķertie Latgales muitnieki Loits un Kokins.

Tomēr visaktīvāk I.Jaunzemes prombūtni ir izmantojis VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītājs Aigars Prusaks. Kaut arī I.Jaunzeme pēc savas atstādināšanas mirkļa vājumā izpauda ierobežotas pieejamības informāciju par 6 izmeklēšanām, ko IDP veic pret VID darbiniekiem, A.Prusaks par to neuzsāka resorisko pārbaudi, kā to prasa likums. Tā vietā viņš ar saviem darbiniekiem vairāk laika velta interesei par uzņēmumiem un biznesiem, kuras neietilpst IDP kompetencē, bet kurās apgrozās ievērojami līdzekļi un tādi personāži kā Juris Jurašs.

Iepriekš jau rakstīts par A.Prusaka plānu kļūt par VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) direktoru. Tagad šī vieta ir atbrīvojusies, jo janvāra sākumā negaidīti atlūgumu iesniedza līdzšinējais NMPP direktors Kaspars Podiņš.

Tā kā I.Jaunzemes atgriešanās amatā toreiz bija tikpat neticama kā tas, ka viņa ir spējīga nokārtot ierēdņa kvalifikācijas pārbaudi, izskan dažādas versijas par K.Podiņa atkāpšanās iemesliem. Viena no tām - K.Podiņš saņēma darba piedāvājumu, kurā tiks izmantota viņa darbā iegūtā pieredze un informācija. Otra - K.Podiņš izlēma necīnīties par amatu un ar savu atkāpšanos uzņēmās atbildību par notikušo NMPP. Kā ir patiesībā, zina tikai viņš.

Diemžēl vai par laimi I.Jaunzemes atgriešanos VID nesagaidīja arī viņas preses sekretārs Andrejs Vaivars. Tas ir devies strādāt pie sava iepriekšējā darba devēja Māra Kučinska (Apvienotais saraksts) Iekšlietu ministrijā. Kaut arī nelielu neizpratni rada situācija, ka informācija par A.Vaivara pašreizējo darbavietu ir atrodama gan Iekšlietu ministrijas, gan VID mājaslapā, VID darbinieki ir priecīgi, ka vairs nevajadzēs klausīties A.Vaivara anekdotes, pieglaimošanos I.Jaunzemei klātienē un viņas aprunāšanu aizmuguriski.

Visumā I.Jaunzemei nav daudz iemeslu justies kā uzvarētājai. Visdrīzāk viņai paredzami grūti laiki. Papildus daudzajiem jaunajiem uzdevumiem korupcija VID nekur nav zudusi, tieši otrādi - tā ir plaukusi un zēlusi tieši tāpēc, ka VID vadītājas amatā ir bijusi tik nekompetenta ierēdne. Agri vai vēlu būs kārtējais korupcijas skandāls, kārtējās pasūtījumu lietas un nopirkti auditi. Kādus argumentus sevis attaisnošanai izmantos I.Jaunzeme un A.Ašeradens, to rādīs laiks.

Tomēr pirms tam redzēsim vismaz dažus piemērus, kā I.Jaunzeme atstrādā atgūto amatu. Paredzams, ka drīz tiesā nonāks krimināllietas gan pret Lato Lapsas brāli, gan pret Jurģa Liepnieka sievu. Bet gadījumā, ja L.Lapsa un J.Liepnieks turpinās publicēt pašieceltajai elitei un I.Jaunzemei neērtu informāciju, tiesā nonāks arī krimināllietas pret viņiem pašiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...