Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī ir jau trešā nedēļa, kopš Dabas aizsardzības pārvalde pūlas piesegt biedrības "Latvijas Mednieku asociācija" barveža Haralda Barvika znota vadītās mednieku skolas "Taurs" izlaideņa – surogāta ar mednieka apliecību kabatā Limbažu novadā pie Korģenes pastrādāto noziegumu pret trim īpaši aizsargājamas sugas – brūnā lāča jaundzimušiem mazuļiem lāču migā (pēc biologa izteiktās prognozes medijos ar garantētu mazuļu bojāeju), pirms tam mežizstrādes brigādei no šīs migas aizbiedējot lāceni, turpina imitēt darbību un vilcina lietas nodošanu kriminālprocesa uzsākšanai.

Par šī nozieguma veicēju un vietu, kur tas pastrādāts, kā izrādās, labi zināms arī vietējās biedrības “Pabažu kungi”, SIA “Piejūras mežsaimnieks”, SIA “CC FOREST”, SIA “CARACOLES” valdes loceklim un Saulkrastu novada domes deputātam no Latvijas Zaļās partijas Normundam Brokam. “Pabažu kundziņš” N. Broks par savu informētību gan par nozieguma pastrādājušā mednieķeļa personu, gan par lāču migas atrašānās vietu ir izpļāpājies soctīklos.

Saistībā ar Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP) uzlikto funkciju nepildīšanu un sekām jau trešā gadījuma sakarā un atbildīgās iestādes medijos paustajiem sabiedrību maldinošajiem “māņu gājieniem” ir ļoti precīzs kāda lasītāja komentārs DAP Facebook lapā aiz dabas aizsardzības iestādi apkaunojoša materiāla pārpublicēšanas no mednieku portāla:

„Tā vietā, lai šausminātos un par absurdu nosauktu graujošo situāciju valstī ar dabas aizsardzību, Latvijai no Eiropas Komisijas saņemot aizrādījumus, brīdinājumus par pārkāpuma procedūru ierosināšanu pret valsti par pārkāpumiem un neatbilstībām dabas aizsardzības sistēmā, uz ko norādījušas dabas un dzīvnieku organizācijas, izrādot satraukumu un pieprasot nekavējoši pieņemt attiecīgus lēmumus un veikt reālas darbības situācijas maiņai, DAP atbildīgā departamenta direktore Strodes kundze nonicina un norāj organizācijas, kuras uzdod jautājumus pieprasa beidzot reālu rīcību, lai panāktu izmaiņas sistēmā, kura sevi apliecinājusi kā nespējīgu pildīt valstij uzliktos dabas aizsardzības mērķus, EK uzliktos uzdevumus dalībvalstīm sugu kritiskā stāvokļa, straujās izzušanas apturēšanai.

Kur tad ir, Strodes kundze, Jūsu 17.februāra mednieku žurnālam sniegtajā intervijā norāde uz kādiem biologiem, sugu ekologiem ar akadēmiskajiem grādiem (būtiska piebilde - sugu aizsardzības virziena zinātnieku) sniegtajiem AKTUĀLAJIEM ZINĀTNISKAJIEM DATIEM par brūnā lāča (Ursus arctos) sugas aizsardzības stāvokli Latvijā? KUR IR ŠIE JŪSU DATI? Vai Jūs domājat, ka mums būtu jātic Jūsu izteikumiem bez pierādījumiem? Vēl jo vairāk tāpēc, ka pēc IUCN klasifikācijas sugas apdraudētība netiek mērīta un iedalīta vienā šaurā kategorijā, kā Jūs pūlāties novienkāršot.

Sugas apdraudētībai ir trīs klases vai gradāciju līmeņi: kritiski apdraudēta (Criticaly Endangered - CR), apdraudēta (Endangered - EN), neaizsargāta/ riskam pakļauta (Vulnerable - VU). Šīs visas trīs klases ietilpst apdraudēto sugu kategorijā. Kā zināt, vēl atsevišķi tiek izdalīta kategorija - gandrīz apdraudēta (Near Threatened -NT). Kategorija – vismazāk riskam pakļauta (Least Concrened – LC), kas ir labvēlīgs aizsardzības stāvoklis, tiek izdalīta atsevišķi.

Ja Jūs kā atbildīgās dabas aizsardzības institūcijas atbildīgā ierēdne apgalvojat, ka pie mums brūnā lāča suga nav apdraudēta, tad, lūdzu, ar aktuāliem zinātniskiem datiem dabas resursa īpašniekam sabiedrībai aplieciniet, kurā no IUCN kategorijām ar precīzi nosauktām klasēm šobrīd no 2019.-2022.gadam atbilst brūnā lāča aizsardzības statuss Latvijā. Lūdzu, izejas datus, nevis datu interpretācijas, lai varam pārliecināties par Jūsu apgalvojumu patiesumu. Lūdzu, atklāti sniedziet mums precīzu informāciju, lai nav Jums publiskajā telpā jāizplata šis Jūsu izmisums par sabiedrības neizpratni, intereses trūkumu un faktu sagrozīšanu.

Attiecībā uz tendenci vai nākotnes prognozēm, kuru Jūs minējāt, ka tikai tās vērot (piedošanu, laikam tikai pa Siguldas biroja logu ar skatu uz skaisto Gaujas ieleju) un prognozēt pamatā esot Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevums, nevis rūpēties par dažu Eiropas nozīmes stingri aizsargājamas sugas mazuļu glābšanu, kas cietuši cilvēku veikto likumpārkāpumu dēļ, tad nevajadzētu aizmirst, ka tā apdraudētības tendence vai vektors sugas aizsardzības stāvokļa vērtējumam kategoriju skalā sākas no - vismazāk riskam pakļauta (Least Concerned) virzienā uz kategoriju – izzūdoša (Extinct). Un tas ir būtiski.

Ne tikai Jūsu atsauce uz sugas aizsardzības plānā minēto it kā tālo, Jūsu izpratnē aizvēsturisko periodu no 2013.gada līdz 2018.gadam, kas apliecina sugas aizsardzības nelabvēlīgo stāvokli Latvijā, bet arī 2019.gada Ziņojums Eiropas Komisijai par Latviju, kuru izvairāties pieminēt, tieši tāpat brūnā lāča aizsardzības stāvokli apliecina kā nelabvēlīgu - neatbilstošu. Vienīgi izplatība un dzīvotņu pieejamība ir vērtēta labā aizsardzības stāvoklī. Vienīgi tās!

Jāšaubās, vai pēdējā laika pieredzētie ārkārtas gadījumi ar cilvēku darbības rezultātā cietušā Valkas-Gulbenes lācēna pasludināšanu par bīstamu un eitanāziju, dabas lieguma “Lubānas mitrājs” vai tā apkārtnē (konkrēto vietu DAP sabiedrībai neatklāj) lācēna vajāšanas gadījumu ar automašīnu un nu šo Limbažos pie Korģenes pastrādāto likumpārkāpumu varētu papildināt kādu no sugas aizsardzības veicināšanas pasākumu datu ailēm ne tikai Latvijas ziņojumos EK, bet atskaitē konkrēti dabas resursa īpašniekam sabiedrībai par šīs īpaši aizsargājamās sugas labu pārvaldību valstī.

Ak, jā… Jūs teiksiet, - pasaule vainīga – jūk prātā! Jūs teiksiet, ka tas nav DAP mērķis, šādus pārkāpumus izmeklēt un pārkāpējus sodīt! Ak, jā... vērst skatu nākotnē, skatīties uz Gaujas ieleju un izteikt prognozes…”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...