Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.

Vispirms, par apgalvojumu, ka esam atteikušies no rotaļu laukuma ieceres. Bērnu rotaļu laukums tiks veidots. Un pašvaldība nav atteikusies no ieceres. Nav taisnība, ka tas saistīts ar finansējumu, kurš netika piešķirts. Patiesība ir tā, ka, izvērtējot prioritātes, tika nolemts sākt ar Neatkarības laukuma izveidi un iekārtošanu. Rotaļu laukums taps pakāpeniski, izmantojot pašvaldības līdzekļus un resursus.

Ja runājam par rotaļu laukuma ieceres noformējumu, tad pārmest to, ka stilizētā senlatviešu pils nav pieskaņota nevienam gadsimtam, ir tikpat pamatoti kā pārmest pasaku grāmatas ilustrācijām, ka zīmējumos nav korekti attēlots konkrēta gadsimta karalis vai princese. Vēl varētu piekasīties, ka rotaļu laukuma batuti nav veidoti no autentiskas lāčādas vai šūpoļu virves no zirga astriem!

Kritiskus vārdus ir veltījis mākslinieks Agris Liepiņš. Es ļoti cienu mākslinieku Liepiņu un viņa devumu novadam. Uldavena pils ir lieliska! Taču, manuprāt, cienījamais mākslinieks uz šo situāciju ir paraudzījies caur sava znota “parista” dzelteno prizmu, kas traucē saprast, ka šis rotaļlaukums nevis ir pretrunīgs mūsu kultūras mantojumam, bet gan rosina interesi par to. Esmu pārliecināts, ka ne viens vien bērns paaugoties, pateicoties rotaļu laukumam, būs ieinteresēts apmeklēt Liepiņa kunga pili un izzināt mūsu vēsturi detalizētāk.

Tiek pieminēta žurnāla Ir publikācija. Atsaukties uz Ir publikāciju nav labais tonis. Šis izdevums ir nevis prese, bet noteikta politiskā virziena reklāmas buklets mazā tirāžā. Valdošās partijas propagandistu izdevums, kuru virsuzdevums ir kritizēt jebkuru ideoloģisko pretinieku. Šis izdevums neuzskatīja par vajadzīgu intervēt nevienu no tiem, kas balsoja “par”, un sagrozīja pat to 3 deputātu atbildes, kas balsoja “pret”.

Vēl viens no iebildumiem ir, ka nepieciešams harmonizēt apbūvi ar divdesmito un trīsdesmito gadu stilistiku, - iesaku aiziet līdz vietai, par kuru runājam, un pavērties apkārt. Vai tur ir kaut viena celtne, kas atbilst minētajam laikam? Kultūras nams, daudzstāvu dzīvokļu mājas, spēļu zāle. Padomju laika celtnes. Ziniet, senlatviešu pils stilizācija ir minētā laika garam daudz atbilstošāka par to, kas tur atrodas šobrīd.

Un noslēgumā. Domāju, ka kādai biedrībai būtu jāmaina nosaukums uz “Ogres Attīstības kavēšanas biedrība”. Neatceros nevienu projektu, kas ir kļuvis par Ogres novada veiksmīgā tēla daļu, pret kuru biedrība nebūtu iebildusi. Ja mēs būtu klausījušies šajos “ekspertos”, šobrīd Ogrē nebūtu grupu mājas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nebūtu Ogres centrālās bibliotēkas, bet būtu kaudzīte mazu lasītavu, nebūtu arī Ogres valsts ģimnāzijas jaunās un Baltijā modernākās ēkas, pateicoties kurai devīto klašu audzēkņi mērķtiecīgi uzlabo sekmes, lai varētu palikt mācīties Ogrē, pateicoties kam darbā ir pieteikušies četri vīrieši. Viņi būs arī klašu audzinātāji. Vīrietis skolā+ mūsdienu Latvijā ir ekstra! Varat par to jautāt jebkurā Latvijas skolā! Ģimnāzija būtu iespiesta bijušajā 43.arodskolā. Biedrības ieteikumi un viedokļi ir kontrproduktīvi un kaitnieciski!

Šo aktīvistu pašreizējās aktivitātes nu jau ir sasniegušas līmeni, kas ir pretrunā valsts nacionālās drošības koncepcijai, kurā uzsvērts, ka visos iespējamos līmeņos ir jāstiprina latviskums un vienota vēstures izpratne.

Tieši to arī šobrīd darām. Gan ar Neatkarības laukumā topošo piemiņas vietu, gan rotaļu laukuma ideju.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...