Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunās koalīcijas tapšanai un Krievijas pilsoņu uzturēšanās atļaujām ir daudz līdzību, daudz vienojošu motīvu, kas spilgti raksturo mūsu valsts un sabiedrības neviennozīmīgo savienību, attieksmi un mijiedarbību. Jo tāpat kā gadījumā ar kādu krāsainu politiķi un viņa vietu uz šīs zemes arī latviešu valodas klātbūtne starp Latvijā dzīvojošajiem krieviem met tādus lokus un cilpas, rada tādas kaislības, ka pats nelabais netiktu gudrs. Lai gan patiesībā – viss ir tik vienkārši.

Pagājušajā nedēļā kāda sociālā virinātava piedāvāja kādas laikabiedres skarbo sāpi, ka, raug, slavenā latviešu hokeja vārtsarga Artūra Šilova vecmāmiņa neesot nokārtojusi valsts valodas pārbaudi un tāpēc viņu visticamāk izraidīs no valsts. Izrādās, Šilova vecmāmiņa ir Krievijas pilsone, kopš 1980. gada dzīvo Latvijā, bet tagad – līdz ar Latvijā noteikto kārtību – viņas uzturēšanās atļauja ir apdraudēta. Jo vecmāmiņa neprot latviešu valodu.

Pārdomās vai nosacītajā aizstāvībā daugavpiliete Olga Petkēviča raksta, ka ļoti daudziem Krievijas pilsoņiem tagad būs līdzīgs liktenis, jo viņus dzīs ārā no Latvijas Republikas – tomēr, lai glābtu savus bērnus un mazbērnus, viņi šo pazemojumu izcietīs.

Un tad vēl tiek teikts, ka Latvijā dzīvo daudz Krievijas pilsoņu, kas esot īsti Latvijas patrioti… Saprotams, viņi esot atdevuši mūsu valstij savus labākos gadus, turklāt izrādās, ja nebūtu vecmāmiņai Krievijas pensijas, Artūrs Šilovs nemaz nevarētu kļūt par izcilu hokejistu. Tikai pateicoties Krievijas pensijai – tieši tā arī raksta daugavpiliete Olga – “jūsu nacionālās izlases vārtsargs” kļuva par izcilu sportistu.

Tiktāl vienas interfontistes kājminamais domāšanas ratiņš, kas pilnībā atbilst visiem pašreizējās Krievijas šovinistiskajiem vēstījumiem, sludinot krievu pasaules īpašo lomu un vietu, savu izredzētību.

Tas, ka Irina Šilova ir Artūra Šilova vecmāmiņa, viņai nedod nekādas priekšrocības likuma un kārtības priekšā. Okupācijas seku mantiniekiem ar Krievijas pasēm ir jāsaprot, ka Latvijā viņi atrodas īpašā statusā – ar uzturēšanas atļaujām kabatā. Ja viņi šeit vēlas šādā statusā palikt arī turpmāk, latviešu valodas eksāmens ir jānokārto. Šilova vecmāmiņa Latvijā dzīvo 43 gadus – ieprecējusies šeit agrā jaunībā – un nav spējusi apgūt mūsu valodu pat tādā apjomā, ko prasa valodas prasmes A2 līmenis. Kauns.

Vai šie krievi vispār nojauš, par ko šajā sakarā ir runa? Tas ir ne vairāk kā 100 vārdu krājums, lai nebūtu neveiklību sadzīvē un varētu izburtot iestāžu veidlapas. “Mani sauc Irina”, “Cik pulkstens?”, “Es mīlu Putinu”, “Kurš rindā pēdējais…”, “Man nav laika…” – apmēram tādā garā. Tas ir tieši tik daudz vārdu, cik savas dzīves laikā spēj apgūt Āfrikas pelēkais papagailis. Tas ir A2 līmenis! Un viņi – šie Krievijas pilsoņi – nav spējīgi apgūt pat to? Tas nav slinkums, tā nav arī kaut kāda vecuma kaite ar slimām ausīm vai trīcošām rokām. Tā ir atklāta demonstrācija, ka viņi mums uzspļauj! Tādi izskatās krievu tanku bučotāji. Viņi nepārsteidz.

Tas, ka tiek vēl visam pa vidu iepīts kaut kāds hokeja vārtsargs, ko vecmāmiņa ir audzinājusi un tāpēc viņa ir īpaša, ir vēl nožēlojamāk. Mēs, latvieši, hokeja vārtsargus pret latviešu valodu nemainīsim! Tas nebūs barters – pat, ja tas slavenais mazdēls lūgtu iekļaut savu radinieci sarkanajā grāmatā, pie īpaši aizsargājamajām sugām… Lai viņa iet un kārto valodas eksāmenu – kamēr nokārtos. Lai beidzot iespringst latviešu valodā! Kā iespringa minētā daugavpiliete Olga, gribot paspīdēt kā Kremļa zvaigzne, bet sanāca viņai tieši tāpat kā tam krievu karakuģim – tāpat kā krievu kosmosa stacijas mēģinājumam trāpīt uz Mēness, tāpat kā faktiski visam, kur krievi sakās lieli esam, kur viņi parādās, lai gan – prasītos nevis plātība un aprobežota bravūra, bet elementāra cieņa. Elementāra izpratne par tematu…

Latvijas laicīgajā politikā tāds savdabīgs, tā sauktais A2 līmenis ir attieksme pret Aivaru Lembergu. Pret cilvēku, kas ir sinonīms vietvārdam – Ventspils, īpašības vārdam – mazais, lietvārdam – truba… Un tad nāktu vesela virkne ar darbības vārdiem sadzīves žargonā, sākot no kārtošanas un beidzot ar zagšanu, kas kā viena laikmeta kopums apraksta bijušā Ventspils mēra sabiedriski politisko manieri. Viņu tiesā jau vairākas desmitgades, viņš ir iemests kaut kādos sankciju sarakstos, ar viņu baida gan bērnus, gan pieaugušos, bet – Hūte (viena no Lemberga palamām) turas.

Vēl vairāk – kopš viņa stāsts iegājis tā sauktajā garajā fāzē, ko nosaka viņa paša nelabvēļu vai ienaidnieku materiālās intereses, dziļās kabatas un radošās spējas – Lembergs pasācis arī spilgti un izaicinoši ģērbties, gluži kā būtu vienojies ar “Benetton” krāsām vai pievienojies varavīkšņu kustībai. Ja Lembergu liek mierā, viņš iznīkst, jo tāda ir šī cilvēka dabīgā konstrukcija. Viņam organiski vajadzīga sacīkste un izaicinājumi, tāpēc – izbrīna jaunās un vidējās paaudzes politiķi, kas kā apmāti un nepārtraukti pabaro Latvijas slavenākā oligarha ambīciju, lepnumu, neļaujot vīram baudīt mierīgas vecumdienas ģimenes lokā. Tas ir kā Šilova vecmāmiņai – būtu vienkārši pateikuši tai sievai, ka ir jāiemācās 100 vārdi latviešu valodā, bet tā vietā viņu māca piesegties ar mazdēlu, lai tikai atrastu ieganstu… nepiedalīties. Skaidrs, ka pēc tā uzreiz mute liela un dūšai kruīza režīms!

Ja Latvijas politiķi nodarbojas ar Lembergu, būtu naivi cerēt, ka viņš nenodarbosies ar viņiem. Turklāt nav nekādi izprotama retorika, ka Lembergs pie koalīcijas galda var būt bīstams. Kādā veidā? Pirmkārt, viņš ir zināms kadrs, paredzams. Faktiski to, ko gribējis ar politiku panākt savās interesēs, jau panāca pirms divdesmit, trīsdesmit gadiem. Viņa interešu laicīgajās orbītās grūti izcelt kādus pavadoņus, kas šobrīd būtu tā vienkārši novirzāmi – klusajās sānielās, sagrābšanai, pakampšanai. No shēmošanas viedokļa – pirmklasīgs, no jaudas puses – joprojām tēlo jaunu kumeļu, bet nodilušie pakavi jau nav vairs maināmi…

Kā tautsaimnieks, kas iedziļinās visā – no apkopējas slotas līdz vidējai temperatūrai slimnīcā – ļoti konkurētspējīgs. Nepatīk, ja nepiekrīt viņa viedoklim, patīk – ja izdabā… Nepātraukti liek visiem citiem klausīties kaut kādu savu singlu par “ostapu benderu” – kas domāts ir Šveices advokāts Meroni –, lai gan pats šo cilvēku līdz mūsu kuģu un tiesiskuma ostām atveda… Karietē! Smieklīgi. Ironiski. Vārdu sakot, Lembergs nav mainījies un nemainīsies un tāpēc – paredzams. Ko diemžēl nevar teikt par tiem citiem…

ZZS kopā ar “Progresīvajiem” un “Jauno vienotību” būs nākamās valdības kodols. Vairāk nav tāpēc, ka “Apvienotais saraksts” gribēja, lai pret Lemberga klātbūtni nosaka “uzraugošu, konsultatīvu veidojumu”. Acīmredzot tas spārns, kas šajā apvienībā pārstāv cita oligarha Šķēles intereses, ir atklāti noraustījies, vai arī – Smiltēns saprata, ka atšķirībā no hokejistu sagaidīšanas Lembergs kā sporta līdzjūtējs viņam autogrāfu neprasīs… Taču vēl ne tik sen “Apvienotais saraksts” bija gatavs monetizēt Lemberga pārstāvošās partijas balsis – tās Saeimā ir divas, ko ieguvusi ir “Latvijai un Ventspilij”, kam ir sadarbības līgums ar ZZS – kad Pīlēns meklējās pirms prezidenta vēlēšanām. Divkosīgi? Cits vārds – lēti…

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām “Progresīvie” arī bēga no ZZS kā no Lemberga trenētiem zvērinātiem heteroseksuāļiem, un vēl šīs vasaras sākumā viņi zīmēja virsrakstus, ka “Lemberga jautājums ir ar lieliem potenciālajiem riskiem”. Taču potenciālam ir tāda blakne kā intereses.

Pārbaudījuši viens otru kaujas uzdevumā – Rinkēviča ievēlēšanā –, “Progresīvie” un ZZS tagad faktiski ir kā Sprīdītis ar lāpstu. Viens otram piestāv. “Jaunajai Vienotībai” attieksmes maiņā pret Lembergu ir vairākas disciplīnas, taču noslēdzošajās, tā sauktajās brīvajās kustībās, kad viņi meklēja atsvarus Pīlēnam pie Rīgas pils mūriem, – pilnīga harmonija! Interesantas ir tās sarunas, kas starp ZZS un “JV” nostiprina uzticību jeb disciplīnas jautājumu, jo – pēc Rinkēviča ievēlēšanas Lembergu neviens neuzmet… Pat vairāk – “JV” dod bāliņam roku, lai tas sēžas viņu kamanās, ratos vai pilnpiedziņas džipā. Ne vārda par rūdīto politiskā procesa recidīvistu Aivaru, lai gan tam pašam Kariņam vēl tagad atmiņā, kā cīņā par Grīnberga jostu Lembergs viņu nolika uz ringa dēļiem. Bet tāds laikam ir sports! Piecelies un ej tālāk. Ja nevari – vaidi.

Kad jums šajās dienās kāds saka, ka tas būs ārprāts, ja Lembergs atgriezīsies pie valdības galda, tad nestrīdieties un nemoralizējiet, bet – piekrītiet. Vēl varētu teikt, ka Evika jau solīja skatīties Lembergam uz nagiem… Bet tajā pašā laikā padomājiet, kurš šajos apstākļos Latvijas politikā ir lielāks drauds? Ja reiz savā Lielvārdes jostā pirms un pēc vēlēšanām ieaudāt visus buramvārdus pret Ventspils ķeizaru, bet tagad ar viņu griežaties dubultajā polkā, vai tomēr tas neizskatās pēc ļoti primitīvas ma...cības, kur Lembergs ir tikai šī pakalpojuma ņēmējs. Kā klients.

Ja oligarhs Aivars Lembergs būtu Artūra Šilova vecmāmiņa, tad gan jau būtu arī tādi, kas teiktu – kā var neiet kopā vienā koalīcijā, ja viņš tādu mazdēlu izaudzināja… Un liela daļa no politiķiem – lielo Edvardu ieskaitot – pat ļoti tagad gribētu, lai Lembergs ir Šilova vecmāmiņa, jo tad vispār varētu teikt, ka hokejistu sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa un tautas attieksme novērš pilnīgi visas potenciālās aizdomas un sniedz pārliecinošu atbildi – kāpēc tas šoreiz ir viņš… Kāpēc valdība būs tāda.

“Jaunā Vienotība” saviem vēlētājiem droši vien gatavo apmēram tādu runu, kā neuzticīgs vīrs taisnojas savai otrajai pusītei: redzi, dārgā, ja tevi kāds izmanto, tad tas nozīmē – mūs abus izmanto, bet, ja es kādu iegūstu…, nu, saproti, tā gadās, pirtī vai siena kaudzē… tad tas nozīmē, ka mēs iegūstam… Saproti? Mēs izturēsim.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...