Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Izraēla pret “Hamās”

Ex-seržants*
23.10.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī raksta mērķis nav iztirzāt iespējamos cēloņus, kas ļāva “Hamās” pārsteigt izraēliešus nesagatavotus. Izraēlas žurnālists un atvaļinātais specdienestu virsnieks Grigorijs Tamars apgalvo, ka Izraēlas militārā vadība bija brīdinājusi premjeru Benjaminu Netanjahu par apdraudējumu, bet tas tiika ignorēts.

Tas, ka Izraēlas valdības pēdējo gadu politika attiecībā uz “Hamās” bija samiernieciska, ir fakts, tāpat kā nav jāpierāda Izraēlas īpašās attiecības ar Maskavu, kas ļāva viņu premjeram ar piespraustu Georga lentīti doties uz 9.maija svinībām, lai draudzīgi sarokotos ar Kremļa žurku.

Pašlaik izraēliešiem pamazām rodas apskaidrība par to, kas patiesībā ir Kremļa žurka un kāda ir viņa loma 7.oktobra notikumos. Cerams, ka sabiedrības spiediena rezultāta Izraēlā tiks veikta neatkarīga izmeklēšana un katrs dabūs pēc nopelniem. Tāpēc šoreiz ne par to.

Rakstā mēģināšu apskatīt iespējamos notikumu attīstības scenārijus, balstoties uz vēsturisko pieredzi. Izraēla ir valsts, kas vienmēr centusies darīt visu iespējamo, lai atbrīvotu no teroristu rokām savus pilsoņus. Lūk piemērs.

Ir 1976.gada 4. jūlija vēls vakars. Uz neapgaismota Entebbes (Uganda) lidostas skrejceļa viena pēc otras nolaižas Lockheed C-130 “Herkuless” lidmašīnas ar atvērtām kravas nodalījuma lūkām no kuram izripo džipi ar CAHAL            specvienības kaujiniekiem. Kolonnas priekšgalā virzās melns “Mercedess”, lai maldinātu ugandiešu apsardzi, liekot tiem domāt, kā tas ir Ugandas prezidenta Idi Amina kortežs. Pēc ugandiešu sargkareivju likvidācijas trieciengrupa dodas uz termināli, kur atrodas ķīlnieki. Pēc īsas apšaudes visi septiņi teroristi - ķīlnieku sagrābēji ir likvidēti.

Jau tad, kad izraēlieši sāk ķīlnieku izvietošanu lidmašīnas, ugandiešu apsardze attopas un atklāj uguni no dispečeru torņa. Izraēlieši apklusina ugandiešus, atklājot pretuguni no rokas ložmetējiem un prettanku granātmetējiem. Apšaudes rezultātā tiek nāvīgi ievainots specvienības komandieris Jonatans Netanjahu - pašreizējā Izraēlas premjera brālis. Tas arī ir vienīgais kritušais izraēliešu pusē. Pirms izlidošanas kaujinieki apšauda un izsit no ierindas lidlaukā izvietotos ugandiešu MIG iznīcinātājus, lai novērstu iespējamo pakaļdzīšanos. Operācijas rezultāta no 106 ķīlniekiem trīs gāja bojā, un desmit tika ievainoti. Pārējie sveiku un veseli atgriezās Izraēlā.

Kādi tad bija tie apstākļi,. Kas nodrošināja operācijas izdošanos? Pirmkārt, tas bija pārsteiguma moments. Otrkārt, operāciju atviegloja tas, ka ķīlnieki bija izvietoti vienkopus, turklāt izraēliešiem bija zināma ķīlnieku izvietojuma vieta un termināla plānojums, pateicoties informācijai, kas bija iegūta no ķīlniekiem, kurus teroristi bija atbrīvojuši iepriekš (pamatā tie, kuriem nebija Izraēlas pases). Un beidzot - ugandiešu apsardzes zemais sagatavotības līmenis un motivācijas trūkums mirt par kaut kādām tur palestīniešu interesēm. Kā jau tas bija minēts, teroristi bija tikai septiņi, un viņi nebija morāli gatavi uzspridzināties kopā ar ķīlniekiem.

Šodien Gazā situācija ir kardināli atšķirīga. Ne par kādu pārsteigumu runāt nenākas, ja jau tūlīt pēc 7.oktobra notikumiem Izraēlas valdība paziņoja par to, ka “Hamās” tiks iznīcināts. Manuprāt, tas bija lieki, jo radīja zināmu nepacietību sabiedrībā, gaidot tūlītēju rezultātu, kas savukārt radīja zināmu stresu militāras operācijas plānotājiem. Prātīgāk būtu iemidzināt pretinieka modrību un veikt triecienu tad, kad tas to vismazāk gaidītu.

Nākošais moments. Ķīlnieki atrodas ne vien “Hamās” rokās, bet tos notur arī citi grupējumi, tai skaita kriminālie, kas sekoja “Hamās” kaujiniekiem, lai nodarbotos ar marodierismu, pie reizes sagrābjot ķīlniekus. Par to, ka ķīlnieki tiek turēti maksimāli decentralizēti, šaubīties nevajadzētu. Cik tas zināms no publiski pieejamas informācijas, tad Gazas sektorā “Hamās” ir izbūvējis veselu pazemes pilsētu ar tuneļiem un bunkuriem vairākos līmeņos, kas vēl vairāk sarežģī atbrīvošanas operāciju.

Ja visi tie līdzekļi, kas tika piešķirti palestīniešiem no citām valstīm dažādu atbalstu programmu ietvaros, tiktu izmantoti lietderīgi, tad pilnīgi iespējams, ka šodien Gazā būtu Silikona ieleja vai mazā Taivāna, bet šie izvēlējās rakt tuneļus un būvēt bunkurus.

Ja runa par motivāciju, tad tādu, kas būs gatavi mirt “mocekļa” nāvē, uzspridzinot sevi un apkārtējos, lai nokļūtu savā “paradīzē” un tur izdr...tu 76 jaunavas (nav skaidrs, kāpēc vajag tik daudz), šīs tumsonīgās publikas vidū nebūs mazums. Tad kādi varianti problēmas risināšanā? Personīgi redzu tikai vienu - darījums „ķīlnieki pret Izraēlas cietumos esošajiem palestīniešu teroristiem ar otro sekojošu novirzīšanu uz Gazas sektoru, kur tos arī aprakt kopā ar viņu “cīņu biedriem” viņu tuneļos”.

Un tagad par gaidāmo CAHAL sauszemes operāciju. Vēl tai nesākoties, dažādi “liberasti-pederasti” un citi “noderīgi idioti” rietumvalstīs ceļ trauksmi par Izraēlas vardarbību pret civilajiem, kaut vēl neviens civilais Izraēlas vainas dēļ nav gājis bojā (attiecīgiem dienestiem vajadzētu papētīt, kas ir šo protesta akciju organizētāji un no kurienes tam “kājas aug”).

Apzīmējums “civilais” konkrētā gadījumā ir nosacīts, jo (tas ir mans viedoklis) 80% no Gazā mītošajiem palestīniešiem atbalsta “Hamās” teroru. Nu bet labi, ja nav rokās paņēmis ieroci, tad civilais. Attiecīgi Izraēla paziņo ka līdz noteiktam datumam visiem civilajiem Gazas zona ir jāpamet. Pretēja gadījumā jebkurš operācijas gaitā tur sastaptais tiks uzskatīts par teroristu neatkarīgi no vecuma un dzimuma. Citādāk var nākties satapties ar situāciju, kad nebūs skaidrs kur ir “Hamās” kaujinieks un kur civilais. Piemērs - palestīniete ar bērnu uz rokām tup ielas vidū un lūdz CAHAL karavīru palīdzību, bet izrādās, ka zem paltraka tai apjozta pašnāvnieka josta.

Problēma ar Ēģipti, kas saprotamu iemeslu dēļ nevēlas ielaist šo publiku, var būt risināma, iesaistoties ASV, un tas, ņemot vērā Ēgiptes ekonomikas problēmas, varētu būt tirgošanās jautājums. Saprotams, ka jāveic pasākumi, lai no Gazas neizlaistu teroristus. Kad tas atrisināts, tad iziet cauri ar aviāciju un artilēriju, bet pazemes tuneļu un bunkuru sagraušanai izmantot atbilstošu bruņojumu, tādu kā paaugstinātas jaudas aviācijas bumbu GBU-57 (Massive Ordnance Penetrator) ar spēju caururbties zemes slānim 61 m dziļumā vai caursist 19 m biezu armēta betona sienu, vai tās jaunāko modifikāciju GBU-72 (tehniskie dati noslepenoti).

Drošības labad ventilācijas atverēs var ielaist kādu draņķi, lai “izslēgtu” tur palikušos. Un tikai pēc tam kājnieki tīra teritoriju bruņutehnikas aizsegā - ēka pēc ēkas (vai drupu kaudze pēc drupu kaudzes), kvartāls pēc kvartāla un nekādu atsevišķu apakšvienību reidu iepriekš nenodrošinātā teritorijā. Pretējā gadījumā var nākties sastapties ar kaut ko līdzīgu tam, ko piedzīvoja amerikāņi Somālijas pilsētā Mogadišā 1993.gadā, medījot vietējo bruņoto formējumu līderi, par ko savulaik tika uzņemta Holivudas filma ar nosaukumu “Black Hawk Down” https://youtu.be/97OGWTfObQw?si=nMG1AVAH3OAFJdwm.

Nobeigumā atzīmēšu, ka “Hamās” iznīcināšana neatrisinās problēmu tikmēr, kamēr Teherānā pie varas būs islāmistu radikāļi, kas ir atklāti paziņojuši savu dzīves galveno mērķi - iznīcināt Izraēlu. Tiks radīts “Hamās” 2, Al-Aksas mocekļi vai kas tamlīdzīgs. Nosaukumam nav nozīmes - mērķis paliks nemainīgs.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...