Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Patriots, zemessargs, caurcaurēm godīgs cilvēks un īstens kristietis, kas vēlas nonākt Eiroparlamentā, lai tur rūpētos par visas Latvijas ļaužu interesēm, - tā Progresīvo partija pasniedz izbijušo Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, kas tagad ļoti vēlas kopā ar Elīnu Pinto nonākt Briselē un tikt pie vairāk nekā divdesmit tūkstošus eiro lielās mēnešalgas un citiem labumiem. Taču ir vēl otra – no sabiedrības slēptā Mārtiņa Staķa seja, un par to vēsta šis fragments no jaunās Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes grāmatas „Iznireļi”.

„Kā jau minēts, Māris Mičerevskis ir jauks, korekts, pieklājīgs un lādzīgs cilvēks, to nenoliegs faktiski neviens – un vienalga viņa diplomātiski zīmētais tagad jau pie Progresīvajiem pārceļojušā bijušā Rīgas mēra portrets nav diez ko simpātisks. Drīzāk jau otrādi – patukšs cilvēks bez ideāliem un principiem, divkosīgs un nekompetents, uz naudu un personisko spožumu orientēts.

Bet vai tā tiešām ir? Kāpēc mums tā vienkārši ticēt cilvēkam, kura ceļi ar Mārtiņu Staķi ir šķīrušies ne tajā sirsnīgākajā gaisotnē. Galu galā publiskās uzstāšanās mums zīmē pavisam citu cilvēku. Darīsim tā – politiķa Mārtiņa Staķa apkārtnē ir bijuši arī citi cilvēki: lielākoties gan viņi ir gauži nerunīgi, bet viens tomēr ir gatavs uz anonīmu interviju, un viņa skats un viņa secinājumi ir pietiekami interesanti, lai tos uzklausītu.

– Jūs izlasījāt to, ko par Mārtiņu Staķi stāsta Māris Mičerevskis. Ko varat teikt? Vai nav tā, ka Mičerevskis tomēr ir sarūgtināts par šķiršanos un Staķa kungu nedaudz aprunā?

– Hahahahahaha! (Ilgi un aizrautīgi smejas.) Jūs to nopietni? Nopietni jautājat? Nu, tad es jums arī nopietni atbildēšu. “Docents Mičerevskis”, kā viņam savulaik labpatika saukties žurnālā Klubs, ir ārkārtīgi jauks, ārkārtīgi korekts un neizmērojami lādzīgs cilvēks. Viņš par Staķi runā taisnību, bet tā ir taisnība no ļoti laba un lādzīga cilvēka skata punkta. Ja uz pasauli skatītos bez šādām brillēm, reālais, ikdienas, tuvplānā skatāmais Mārtiņš Staķis ir tikai attāli līdzīgs tam jaukajam portretējumam, kādu sniedz Mičerevskis.

– Nu jūs ieintriģējāt. Mičerevskis taču skaidri pasaka – ne visai gudrs cilvēks bez principiem, cilvēks bez cienījamiem mērķiem, cilvēks bez atbildības un bez intereses par amata pienākumiem, bez vēlēšanās kaut ko izdarīt valsts vai pilsētas labā. Kas tad var būt vēl sliktāk?

– Lielos vilcienos – jā, bet ir svarīgas izpausmes. Ikdienas izpildījums, tā sacīt. Ja Mičerevskis vēl pieklājīgi saka, ka nav īsti saprotams, kas Staķis par cilvēku, tad man, ilgu laiku pavadot faktiski blakus, gan tas ir saprotams. Viņš ir nevis baigi rafinētais, bet baigais bambālis, ja tā var teikt. Viņš ne tikai nav gudrs, viņam ne tikai nav zināšanu, bet viņam arī nav vēlēšanās tās iegūt. Viņš no mēra krēsla izlidoja, par Rīgas lietām būtībā zinot apmēram tikpat daudz, cik zināja – vai, pareizāk, nezināja – pirms stāšanās amatā.

Atceraties stāstiņu par Šerloku Holmsu, kas nezināja, ka Zeme griežas ap Sauli? To varbūt Staķis arī zina, taču viņa nekompetence daudzās lietās bija vienkārši apbrīnojama. Atceros, kā viņš tika dīdīts pirms kādām uzstāšanām televīzijā, lai galīgi neizgāztos. Birojam galīgi negāja viegli – kaut arī tur mums nebija nekādi intelektuālie spīdekļi, tomēr salīdzinoši…

Šerlokam Holmsam bija grandioza nekompetence, bet viņam bija specifiskas, unikālas zināšanas un prasmes noteiktās jomās. Staķim tādu nav. Ja tā padomā, viņš ir diezgan kompetents mūzikā – bet tas arī viss. Citādi viņš ir tukšs. Vienkārši tukšs. Arī Ušakovs nebija nekāds gudrais, bet Ušakovs bija daudz labāks aktiermeistarībā.

Un Ušakovam nekad nebija ne tā, ka viņš atnāk uz darbu, bet nezina savu dienaskārtību, ne tā, ka viņam ir pilnīgi nospļauties par cilvēkiem, kas viņam apkārt, kamēr vien tie ir sajūsmā par viņa aktiermeistarību. Un tā arī ir atšķirība starp vienu, kas nācis no Ķengaraga, un otru, kas nācis no Tumes. Vilkadirkšņi liek sevi manīt. Cilvēks no Tumes ir izkļuvis, bet Tume joprojām ir viņā.

– Labi, dienaskārtība ir dienaskārtība. Bet uzstājās taču viņš pats.

– Uzstājās pats, bet lasīja to, ko viņam bija uzrakstījuši priekšā. Mazsvarīgās uzstāšanās viņam tekstus rakstīja Zoldners, svarīgās – Knoks. Patiesībā viņš ļoti lielā mērā bija Knoka marionete. Knoks viņu smagā intrigu cīņā bija atkarojis Jaunupam un tad nu arī darīja visu, ko uzskatīja par vajadzīgu.

– Bet ne visu var uzrakstīt priekšā.

– Jā, un tā ir viņa superspēja, ja tā to var saukt, ka Staķis māk iepatikties. Viņš ir tukšs kā izēsta olas čaumala, viņš var runāt vistukšāko, visbanālāko ūdeni, bet lielai daļai klausītāju viņš vienalga patiks. Viņš ir tāds kā Gorbunovs 2.0. Tāds pieklājīgiņš, gludiņš, runā tukšas, pareizas lietas – tieši tas, kas vajadzīgs tantēm no Tumes, ja tā var teikt. Tantes no Tumes atpazīst savējo. Kaut vai pēc papagailīgā ģērbšanās stila. Cilvēks izmisīgi grib būt stilīgs, bet tas sanāk ļoti komiski. Tume paliek Tume.

– Un jūs tā arī sakāt – Knoka marionete?

– Atšķirībā no Staķa Knokam ir smadzenes, un atšķirībā no Staķa, kurš pats pat nosacīti savu kafijas biznesu nespētu vadīt, Knoks ir biznesmenis. Nu, labi, ne biznesmenis, bet šeptētājs. Protams, viņam nav tādu smadzeņu un spēju kā Jaunupam, bet viņš ir izcils zemisku intrigu jomā.

Starp citu, par Staķa kafijas biznesu runājot… Es jums atļaušos nocitēt divus Pietiek.com lasītāju rakstiņus no nu jau tālas pagātnes – 2020. gada.

Pirmais: “Visiem ir zināms, ka M. Staķis vēsturiski ir strādājis Narvesen un pēc tam uzņēmumos, kuri ir kļuvuši bagāti, jo sadarbojušies ar Narvesen. Šiem kafijas tirgotāju uzņēmumiem īpašnieki daudzus gadus ir slēpušies ārzonās.

Vai tas ir bijis tāpēc, ka starp īpašniekiem ir bijis M. Staķis vai kādi citi bijušie Narvesen darbinieki, un vai tas bija vajadzīgs, lai Narvesen īpašnieki nepamanītu, ka kafija tiek iepirkta no savējiem un par iespējami augstāku cenu pārdota Narvesen tīklam?

Ja tomēr M. Staķis iepriekš nav slēpies ofšoros, tad situācija kļūst vēl interesantāka, jo ir grūti izskaidrot to, kādā veidā viņš 2019. gadā kļuva par uzņēmuma King Coffee Service īpašnieku.

Interesantas īpašnieku maiņas šajā uzņēmumā, (kuram ilgus gadus īpašnieks bija Kiprā reģistrēts ofšors) sākās jau 2018. gada beigās, dažās dienas pēc M. Staķa kļūšanas par Saeimas deputātu, kad pēkšņi Kipras ofšors no īpašnieku saraksta pazuda.”

Šos visus datus jebkurš interesents var pārbaudīt publiskās datu bāzēs, un, protams, ja mums būtu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, nevis Korupcijas novērošanas un atbalstīšanas birojs, ko vada Kariņa piebarotais resnais Straume, tad Staķim būtu jāatbilst uz ļoti nopietniem jautājumiem. Bet tā… Vēl citāts no tā paša raksta:

“Ir interesanti, ka priekšvēlēšanu debatēs pie Jāņa Dombura Attīstībai/Par! Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis nespēja īsti atbildēt uz jautājumu, kā viņš – kā tik ļoti veiksmīgs uzņēmējs – visus savus oficiālos līdzekļus ir ziedojis partijai, turklāt nav īsti saprotams, par kādiem līdzekļiem M. Staķis uzturējis sevi un savu ģimeni. Tomēr visinteresantākais jautājums palika neuzdots.

Jautājums: ja J. Domburs norādīja, ka M. Staķim nav bijis naudas, lai iztiktu, jo visu ziedojis partijai, kādā veidā un par kādu naudu viņš kļuva par King Coffee Service īpašnieku?

Ja viņš bija iepriekš Kipras ofšora Voles Services Limited īpašnieks un pēc Saeimas vēlēšanām tikai legalizēja savu slēpšanos ofšorā, kāpēc tas netika minēts amatpersonas deklarācijā? Vai tādas pašas shēmas – kā Narvesen darbinieks iepērkot kafiju no sev un draugiem piederoša uzņēmuma – M. Staķis piekops Rīgas domē?”

Un tad otrais raksts – par šī kunga “nevainojamo reputāciju”:

“Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis definē, ka viņam esot perfekta reputācija, viņš vienmēr esot sadarbojies ar labas reputācijas cilvēkiem un to pašu darīšot arī Rīgas domē. Ja kādam ir kādas krimināllietas, ar tādiem nesadarbošoties.

Lursoft dati rāda, ka M. Staķis ir līdzīpašnieks SIA King coffee service, kurā līdzīpašnieks ir Aivars Kaulakalns. Savukārt Aivars Kaulakalns ir līdzīpašnieks arī citam uzņēmumam SIA Plastik, kas darbojas būvniecības jomā.

Saistībā ar šī uzņēmuma amatpersonas rīcību 2017. gada decembra beigās par 223 650 EUR lieliem valstij nodarītiem zaudējumiem tika ierosināta krimināllieta Nr. 15830017817 pēc Krimināllikuma 218. panta 3. daļas – izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, ja tas izdarīts organizētā grupā. Nav šaubu, ka uzņēmuma līdzīpašnieks par to neko nezināja.

Par šā panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Bet Mārtiņš Staķis to neuzskata par problēmu un turpina sadarbību ar SIA King coffee service un SIA Plastik līdzīpašnieku Aivaru Kaulakalnu…”

Ar vārdu sakot – šim kristietim un zemessargam vienmēr ir bijušas divas morāles. Viena – izrādīšanai stulbajiem vēlētājiem, otra – biznesam.

– Bet tātad pats tomēr, nevis Knoka marionete?

– Kā paskatās. Laikā, kad Staķis bija Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, Knoks gribēja Aizsardzības ministrijā izdarīt to pašu, ko vēlāk izdarīja Rīgas domē. Knoks gribēja tikt pie Aizsardzības ministrijas pasūtījumiem, bet Pabriks bija pret un viņu pasūtīja, un Knoku ģimenei nekas nesanāca. Tas bija tik komiski, kā Gintiņš staigāja apkārt un pētīja, kā varētu kaut ko nozagt uz ķīniešu masku rēķina. Bet nesanāca, tur bija citi zagļi priekšā. Toties domē pēc tam labu laiku pat ļoti labi sanāca.

Tieši Knoks bija tas, kurš kopā ar Mičerevski lika pamatu Latvijas Attīstībai un Par! apvienībai, ne jau Staķis, un pēc tam Knoks ar Jaunupu izdomāja, ka Staķis varētu būt mērs. Staķis vienkārši piekrita tam, kas viņam tika nolikts priekšā. Tu sēdēsi augstā amatā, zīmēsies, griezīsi lentītes, smuki izskatīsies!

Pēc tam, kad Staķis paša stulbuma dēļ – un arī tāpēc, ka Knoks tomēr nav Jaunups – izlidoja no mēra krēsla, nez vai es kļūdīšos, apgalvojot, ka tieši Knoks bija tas, kas savu marioneti sāka iekārtot Progresīvajos. Caur Kleinbergu, caur Kossoviču. Pēdējās Saeimas vēlēšanās Knokam ļoti gribējās tikt klāt Progresīvajiem – un, redz, kā tagad viss pagriezās. Arī “progresīvo” Briškenu tādā vai citādā veidā acīmredzot apkalpo Knoks ar dzīvesbiedri – rokrakstu ir grūti sajaukt.

– Bet, ja reiz Staķis ir tik labs aktieris un pie sāniem ir tik labs Knoks, kāpēc tad tomēr nācās izlidot no mēra posteņa? Tie oficiālie skaidrojumi bija, maigi izsakoties, nepārliecinoši.

– Iemeslu bija daudz, bet viens no galvenajiem – droši vien Knoks gribēja izsvēpēt Vilni Ķirsi, lai nevajadzētu dalīties, tad kopā ar Jāni Langi tika sacerēts “trauksmes cēlāja” ziņojums, bet, kā jau teikts, Knoks nav Jaunups, smadzeņu nepietiek, ar pliku intrigošanu vien nepietiek, un tā nu no Ķirša nomešanas sanāca Staķa nomešana.

Turklāt smieklīgākais ir tas, ka pats Staķis līdz pēdējam mirklim vienkārši tupi nesajēdza, kas īsti notiek, bet pēc tam viņš noticēja pasaciņām, ko viņa labsajūtai bija sacerējis Knoks, un apvainojās līdz nāvei uz visiem sliktajiem – ne tikai Ķirsi un citiem, bet arī uz “nodevēju” Mičerevski. Kaut patiesībā to visu sastrādāja Knoka alkatība un tuvredzība.

Nu un tagad… tagad Knoks dikti vēlas būt pat eiroparlamentārieša palīgu, tas varētu pavērt jaunas iespējas biznesam. Bet nu redzēsim, redzēsim… Un, ja kādam ir kaut mazākie jautājumi par Staķa personisko godīgumu, tad atcerēsimies, kā vēl pirms KNAB priekšvēlēšanu tēriņu uzskaites sākuma tika investēta liela nauda Staķa atpazīstamības celšanas kampaņā. Tā nebija nekāda šķīstā nauda, bet Staķim bija vienalga – viņam jau bija iepatikusies doma par augstu amatu un lentīšu griešanu. Kamēr nav jāiegulda pašam sava nauda, kamēr var izbraukt uz sveša rēķina…

– Tādu iespaidu gan Staķis nemaz neatstāj.

– Es jau teicu, ka tā ir viņa superspēja – izlikties un iepatikties. Tāds glumš iznirelis savā būtībā. Un spēj melot, acīs skatīdamies, un mainīt savu viedokli un “principus” atkarībā no apstākļiem.

Paņemsim kaut vai visu, kas attiecas uz Okupācijas pieminekli. Progresīvajos jau ir viens glumais šajā jautājumā – Mārtiņš Kossovičs. Tagad ir otrs – Staķis. Es jums speciāli sagatavoju pāris precīzus citātus.

Tātad: “Sarunās par pieminekļa nojaukšanu neiesaistīšos, jo varam to izmantot mūsu tautas sarežģītās vēstures skaidrošanai.” Tas ir viens Staķis, 2021. gada jūlija “izlaidums”, intervijā Mājas Viesim.

Bet laiki mainās, un līdz ar tiem mainās arī “patriota un zemessarga” stingrie principi. “Par Uzvaras parkā Rīgā esošo pieminekli ir jāpieņem lēmums nevis vai, bet kā to demontēt.” Šis ir 2022. gada maija “izlaiduma” Staķis, intervijā Latvijas Televīzijai. Saodis gaisā, kas pareizi jāsaka.

Vai atkal par runāšanu krievu valodā. “Tie, kas pie manis vēršas, parasti ir sabiedrības visneaizsargātākā daļa, un viņiem uzkraut vēl valodas nastu, tāpēc ka principiāli nerunāju krieviski, – es to nevaru izdarīt,” – šis atkal ir 2021. gada izlaiduma Staķis. Varu saderēt – ja tagad kāds viņam pajautātu, atbildē skanētu pašlaik “pareizas” frāzes par valsts valodu utt. Kaut patiesībā viņš ir gatavs uz jebko – pēc vajadzības. Nekādu cietu principu šim cilvēkam vienkārši nav, ir tikai personiskais izdevīgums.

– Mēs laikam nepabeidzām tēmu par Staķi un naudu…

– Naudu… Kas attiecas uz naudu – nekad un nekur viņš nav bijis gatavs ielikt savu naudu, ja var izmantot citu. Kapeiku p…sējs – tas vēl ir ļoti maigi teikts. Vai tas būtu burgeru labdarības pasākums vai mašīnas iegāde Ukrainai, – vienmēr ir bijis šis pretīgais, dīvainais skopums un knauzerība. Iespējams, tā ir kaut kāda ietekme no zaglīgā Jura Pūces, kurš pat stāvvietas abonementu nozaga. Droši vien sliktākais jautājums, ko televīzijā var uzdot Staķim, ir – kad jūs kaut ko labu esat darījis pats par savu naudu?

Ja kādam vēl bija kādas ilūzijas šajā jautājumā, tad pats Staķis tās iznīcināja ar savu slaveno Tamperes “komandējumu”. Ja kāds vairs neatceras, par ko runa, – amatpersona, kurai alga svaigi palielināta 1,7 reizes, līdz vairāk nekā sešiem tūkstošiem eiro, sagrib aizbraukt uz hokeja spēli Tamperē. Un, protams, kāpēc gan cilvēkam ar vairāk nekā seštūkstoš eiro mēnešalgu braukt par savu naudu, ja var aizbraukt par nodokļu maksātāju naudu. Nu kā vajag izbadēties, lai tik sīki blēdītos, pēc tam vēl taisnotos un pat savu dēlu piepītu klāt kā attaisnojumu. [Publikācijas par šo Mārtiņa Staķa “kroņa blēdību” izlasāmas šīs grāmatas II pielikumā.] Un algu paaugstināšana sev un savējiem, pēc tam pārējiem atmetot kapeikas. Nu iznirelis, protams…

– Nu gan jūs īpatni izsakāties par īstu patriotu un kārtīgu kristieti.

– Kārtīgu kristieti? Kārtīgu kristieti? To, kurš nepārkāpj laulību, piemēram? Hahahahahaha! Protams, Selma jums nekad neko nestāstīs, ja vien nebūs sarijusies tabletes, un arī Mārtiņa interesēs galīgi nebūs, bet… nu, kā lai jums to pasaka…

Mārtiņš Progresīvo meitenes nekad par cilvēkiem īpaši neuzskatīja, bet kā pret sievietēm gan viņam nekādu iebildumu nebija. Selma nebija vienīgā – bet nu, abi kaut cik pieauguši cilvēki, un, ja sieva neko nesaka…

Un, ja taisnība ir kaut desmit procentiem no tā, ko stāsta par braucienu uz Taizemi… Viņš taču pat tādai leģendārai personai kā Šmaragdu Magda kaut kādā pasākumā esot grābstījies gar… nu, bet lai paliek

Vārdu sakot, ja Staķis kritīs pa īstam, tad tas būs šī te modernā me too dēļ. Ballītes, alkohols, dibenu spaidīšana, laulības pārkāpšana – viss šitas un papilnam. Kaut kad vienā brīdī vadzis lūzīs. Kristietis atradies… un domāju, ka arī zemessargs viņš ir tieši tāds pats kā kristietis.

Sliktā ziņa Staķa kungam ir tā, ka šī, ja tā varētu teikt, universālā divkosība un liekulība ir pamanīta. Man šķiet, ka sociālajos tīklos tikai Krišjānim Kariņam iet vēl trakāk – atliek ierakstīt kaut kādu patriotisku tekstiņu, kad sanāk cilvēki, kas atgādina “patriotam” visādas nepatīkamas lietas.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...