Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

10 000 eiro par "krīzes komunikācijas plāna priekšizpēti" un it kā notikušām prāta vētrām, 2500 eiro par sešām sanāksmēm, 1333 eiro par "personāla resursu piesaistes plāna izstrādes uzsākšanu", 3420 eiro par "veiktām diskusijām", 32 000 eiro par "dzīvesvietu izpēti" Itālijā - Pietiek publicē pagājušā gada vasarā parakstītu "pakalpojumu pieņemšanas-nodošanas aktu" skandalozā Latvijas EXPO projekta ietvaros, kas uzskatāmi rāda, cik vērienīgi un nekaunīgi šajā projektā notikusi valsts slaukšana. Publicējam arī apjomīgu sarunas atšifrējumu, kas demonstrē, kā tieši notikusi šīs slaukšanas detaļu apspriešana. "Lai mēs tagad, piemēram, īstermiņā tiktu pie papildus 20 tūkstošiem, kas mums ir vajadzīgi no projektēšanas, tas, kas mums ir kopā jāizdomā - kā mēs, producēšanas ietvaros jums varam atnest jums rēķinu par 20 000..." - šis EXPO 2015 pārstāvja Ģirta Majora izteikums raksturo visu šīs "valsts noslaukšanas apspriedes" gaitu.

"Pakalpojuma pieņemšanas-nodošanas aktu par pakalpojumu daļām avansa summas ietvaros" pagājušā gada jūlijā parakstījuši toreizējais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis un nu jau bēdīgi slavenās komandītsabiedrības EXPO 2015 pārstāvis Ģirts Majors. Saskaņā ar šo aktu Ekonomikas ministrija kā paveiktas pieņēmusi dažādas "pakalpojuma daļas" par kopumā ļoti iespaidīgu summu - vairāk nekā 390 tūkstošiem eiro. Pietiek publicē pilnu ierakstu no apspriedes, kurā sīki un smalki apspriests, kādā tieši veidā iespējams šo summu "saķīmiķot". Tāpat publicējam ieskenētā formā gan šo apspriedes protokolu, gan tās rezultātā sagatavoto pieņemšanas-nodošanas aktu. Tuvākajā laikā publicēsim arī pašu audioierakstu.

Sanāksmes ieraksta garums: 2.15.14 

Sanāksmes sākums plkst.11.00, Ekonomikas ministrijas 507. telpa, 27.05.2014. 

Sanāksmē piedalās (atsaucoties uz 27.05.2014. Protokollēmumu Nr.6):

Pasūtītāja pārstāvji

Ekonomikas ministrijas Stratēģiskās plānošanas un resursu vadības departamenta vadītāja Velta Feodorova;

Ekonomikas ministrijas Juridiskā departamenta Tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Laura Ange;

Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departaments projektu vadītājs Roberts Stafeckis;

Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departaments projektu vadītāja asistente Linda Aršauska;

Producentu un Projektētāja pārstāvji:

KS „EXPO 2015" dalībnieka SIA „Positivus Event" valdes loceklis Ģirts Majors;

KS „EXPO 2015" dalībnieka SIA „Positivus Event" pārstāvis Andis Zusts;

KS „EXPO 2015" vadītāja Elīna Vikmane;

KS „EXPO 2015" būvprojekta vadītājs Jānis Zolbergs;

KS „EXPO 2015" finanšu direktore Linda Andersone;

KS „EXPO 2015" pārstāve juridiskajos jautājumos Baiba Erdmane.

Piezīmes par ieraksta transkripciju:

Saīsinājums ,,KS"- komandītsabiedrība;

Ierakstā skaidri identificējamas R. Stafecka, L. Anges, V. Feodorovas, Ģ. Majora un A. Zusta balsis;

Momentos, kad nav skaidri identificējama balss, lietots apzīmējums sievietes/vīrieša balss, vai lietota „?";

Pēc ieraksta beigām var secināt, ka runātāja, kura tekstā apzīmēta ar „Sieviete 1 (KS)" (arī skaidri identificējama balss) ir L. Andersone, jo savā runā min B. Erdmani un E. Vikmani.

B. Erdmanes un E. Vikmanes balsis ir līdzīgas, tāpēc atpazīt tās var tikai epizodiski, vadoties pēc sarunās izteiktajām frāzēm/konteksta.

Ieraksta transkripcija.

R. Stafeckis: Labi, tad no jūsu puses, laikam, viss. Nūjā, no mūsu puses būs vēl Velta, bet viņa ir pašlaik pie Valsts sekretāra, viņa pievienosies vēlāk. Līdz ar to tas mans priekšlikums, ka mēs vienkārši tos punktus, kas ir saistīti tiešā veidā tad ar tādiem budžetiem, tos mēs atstājam tad, kad viņa būs klāt un attiecīgi tad pagaidām izlaižam. No savas puses gribēju stādīt priekšā Lindu Aršausku, kas ir mūsu komandā papildinājums, kas ir mācījusies Romā un strādājusi Pārtikas Veterinārajā Dienestā ar iepirkumiem, tā kā varēs palīdzēt arī mums saprast itāļu mentalitāti un dīvainības, un visādi citādi atbalstīt projektu. Tas, nu, par šo, un jā, tad mēs varam droši vien - tehniska lieta ir tātad par šo te būvniecības kontroltāmi. Es domāju tur Jāni, Tu jau rakstīji savus komentārus, bet varbūt, ka vari vēl kaut ko papildināt mutiski arī te, manām kolēģēm, un varbūt, ka ir kaut kas vēl nācis klāt kopš tā, ko Tu rakstīji.

J. Zolbergs: Ko es varēju, ko es varu papildināt.. Tad šobrīd mēs izskatām galvenās lietas, kurām mēs varētu mēģināt samazināt izmaksas, un mēs esam konstatējuši, ka tās varētu sadalīties kaut kādās divās daļās. Viena daļa, kas it kā neietekmē to kopīgo paviljona vērtību, teiksim...

Ģ. Majors: Skaistumu.

J. Zolbergs: Skaistumu, jā. Un ir viena daļa, kas ietekmē, vai teiksim tā - būtiski ietekmē, skaistumu. Tātad divas lietas, kas it kā neietekmē, tas ir klimata risinājumi, kurus es redzu, ka mēs jau (neskaidra frāze 2.00) komanda samazinājām. Respektīvi, sākumā bija koncepts, ka tur jābūt tam procesam zaļam un tam līdzīgi un tam līdzīgi, un tad jau tos vienus 10 000 EUR mēs varētu dabūt uz leju jau, nu samazinot, nu taisot ne tik zaļu, nu to ventilācijas sistēmu, klimata sistēmas risinājumu. Tālāk paskatīsimies, ko mēs vēl varam samazināt. Tālāk ir jā, telpu iekšējā apdare, mēģināt, nu, vienkāršāk (2.35 neskaidrs vārds) risinājumus izmantot. Tas atkal būtiski neietekmē to sajūtu paviljonā. Tās ir divas lietas, pārējais viss, teiksim, no kā sastāv pats apjoms viss, nu tur neko īpaši nevar ietekmēt, izmainīt cenā, jo inženiertehniskie risinājumi, nu tur nekas, nekas tāds, kas ir dārgs, ielikts, nav. Nu, mēs tur kaut kādas nianses pieslīpēsim, vairāk akcentējot to, nu, ka tā ir būve pagaidām tikai priekš Milānas. Nu tur, pieņemsim, tur būs drošības krāsojumi un korozijas aizsardzības pasākumi. Skatīsimies uz to kā būvi Milānā, teiksim, Latvijas jautājumu mēs, paviljona izmantošanu Latvijā mēs šobrīd tā kā vispār gribētu atlikt, jo tas prasa papildus sam.. Visādas domāt tālāk, kādas ir tās papildus izmaksas.

Ģ. Majors: Tas uzreiz sadārdzinās to ēku arī Milānā.

J. Zolbergs: Jā.

R. Stafeckis: Nu labi, mēs it kā šajā brīdī varam par to nedomāt, bet vienā brīdī par to būs jāsāk domāt.

J. Zolbergs: Es domāju, kad mums ir ierobežots laiks, mums ir arī, zināt, ierobežoti naudas resursi, un šobrīd domāt par pilnīgi visu paviljonu kā par būvi Latvijā, nu es negribētu, teiksim.. Mums nebūs tik daudz laika. Mēs tāmi dabūjām, kad mēs viņu dabūjām. Un nu, tērēt tagad laika resursus, domāt, domāt risinājumus Latvijai, un arī rēķināt to naudu, man liekas, tas būs sarežģīti.

Ģ. Majors: Ir tikai 2 piegājieni, kurus es gribu iezīmēt, kā par būvi Latvijā var domāt, un mēs vienkārši visi kopā varam izvēlēt, ko, kā, nu, kas ir. Tas viens variants - budžetu, ēku Milānā būvēt tā, lai viņu pēc tam Latvijā uzbūvēt ir pēc iespējas lētāk, vai vienkāršāk, vai viņa ir gatava būvēšanai pēc iespējas vienkāršāk. Tas nozīmē ievērojami sadārdzināt tās ēkas būvi Milānā. Ir ļoti daudzas iekārtas un tehnoloģijas, viņas ir vienreiz lietojamas, un tad, piemēram, elektrība, kas vispār tāmētāju tāmē ārkārtīgi nu, augsts cipars. Tās ir lietas, kuras otrreiz neizmantojas, nu, kā saka - izinstalē vadus, kuri, teiksim, jūsu tāmētāju tāmē tas vispār ir, nu, ārkārtīgi augsts cipars, bet viņus neviens nebūvē tā, ka viņus pēc tam sarullētu rullītī un pēc tam jaunā mājā vēlreiz izritināt. Tas ir sadaļa, kas principā veidojas no nulles, nu, slēdžu kontakti, piemēram, visdrīzāk ir lietojami vēlreiz, varbūt. Un šādā veidā var nonākt pie jau esošajām tehnoloģijām vairākās sadaļās, kur ir jautājums, nu, piemēram, gaisa vadi - vai viņus var nodemontēt tā, lai viņus var uzlikt vēl reiz? Viņi netransportējas.

R. Stafeckis vai J. Zolbergs: Tad gaisa vadu materiāls ir gaiss, tad sanāk gaisu vadāt.

Ģ. Majors: Līdz ar to mēs nonākam pie tā, ka ir ļoti daudz pozīcijas, faktiski, liekot no jauna, ir tā. Otrām kārtām, Latvijā klimats ir pilnīgi cits, jo tur vēl ir citas iekārtas vajadzīgas, siltināšana, kas vispār nav šinī mājā - netiek ņemta vērā, tikai tiek atstāts tajā konstruktīvajā risinājumā. Iespēja, ka sienas ir iespējams nosiltināt, gadījumā, ja viņi būvē vēlreiz. Tā kā tie faktori, kuri būtu jāņem vērā - viņi ir tik daudz, kas faktiski šo esošo jau plānošanu un projektēšanu, ja to darbu grib veikt ļoti kvalitatīvi- viņš laikietilpīgs ir ļoti. Otrām kārtām - kāds tad ir tas rezultāts? Kam viņa tiek likta? Vai viņa tiek likta Latvijā vēlreiz uz ilglaicīgu, vai viņa tiek likta uz gadu, vai tomēr ir tas Kazahstānas projekts reālāks un...? Tur parādās ļoti daudz, iespējams, jautājumu, kurus šobrīd nevar atbildēt, lai tagad šo esošo projektēšanas procesu padarītu, nu, tik komplicētu. Jo, protams, lielos virzienos, tā konstruktīvais risinājums tiek plānots tāds, lai māja būtu uzliekama vēlreiz. Par to nav runa, bet no izmaksu viedokļa, tas ir ļoti nu, teiksim, variējams lielums. Un pilnīgi noteikti, ja mēs gribam maksimāli, nu, vizuālo efektu nezaudēt Milānā. Nu, tad ir tas jāsaka uzreiz - ir ļoti daudz sadaļas, kuras faktiski, vai nu ir otrreiz liekot māju, no jauna jāveido, vai nu ievērojami dārgāks jāveido būvējot viņu pirmoreiz. Un, un, jā...

R. Stafeckis: Un šīnī sakarībā tad tas mans piedāvājums būtu, ka mēs formulējam to viedokli, ka nevis mēs tagad pagaidām aizmirstam, bet, ka, varbūt, ka projektētāji no savas puses mums sniedz tādu tā kā analīzi, šīs te galvenās, vai tās materiālu un darbu pozīcijas tiek uzskaitītas, kuras, teiksim, ievērojami sadārdzinātos, ja tas tiktu jau iepriekš , teiksim, paredzēts, ka visus vadus teorētiski vajadzētu marķēt, ja, un tad pa vienam atkal vajadzētu likt atpakaļ.

J. Zolbergs: (neskaidra frāze 07.29), jo neviens vads, vada izmaksas pret pēc tam pārbaudīšana, vai tas vads ir derīgs ekspluatācijā, otrreizēji.

R. Stafeckis: Es to saprotu. Vienkārši, nu katrai tai darbu vai materiālu grupai, tad acīmredzot, nu vajag pierakstīt kaut kādu pamatojumu, nu, ka netiek atjaunojams vai nav atjaunojams, vai ļoti, teiksim sadārdzinās, trīskārši un tam līdzīgi. Un tad mēs kaut kādā veidā nonākam tad pie tā, ka tiek fiksēts tas bloks, teiksim, tie materiāli vai sastāvdaļas konstrukcijām, kuras tad tiek attiecīgi pārvestas.

08.08

Ģ. Majors : Nu, mēs piedāvājām kaut kādus paskaidrojumu rakstus, sējumus vai kas, kurā tiek aprakstītas visas tās tehnoloģijas, kas nozīmē, ar kurām jāsaskaras, lai māju uzliktu Latvijā, jautājumi, kur jāprojektē par jaunu, kur it jātāmē par jaunu, kuri veido papildus izmaksas, un, kas ir tas lielums, kas ir transformējams un kas tiek, kas ir izmantojams otrreiz. Mums šī pati māja, bet faktiski tiek iezīmētas visas tās blakus lietas, par kurām ir jādomā, ja to māju grib likt vēlreiz.

R. Stafeckis: Nūjā, jo tas ir, no vienas puses mums tas būs svarīgs jautājums būvniecības iepirkumā. Mums ir jādefinē, viņiem ir jāzina, kas būs jāsaglabā, kas nebūs jāsaglabā pēc tam. Un otrs arī, nu, ja mums ir, teiksim, ja mums ir runa ar to iespējamo tālāk izmantotāju, nu, ja tā būtu Kultūras ministrija, piemēram, tad viņiem arī uzreiz uz šī te papīra pamata ir lielāks priekšstats, kas ir tas, ko viņi tad dabū beigu beigās.

J. Zolbergs: Es uztaisīšu tādu dokumentu, jā. Ja mēs paturpinām par tām iespējam samazināt, tad, kā jau minēju, tās apdare un klimats ir tas, ko var samazināt, neietekmējot sajūtas, un nākošais, ko es tagad gribēju teikt, ir galējais ko varētu samazināt - tas, ka mums lapotnē ir diezgan daudz kokmateriāls, kas ir diezgan dārgs. Kopējais budžets lapotnei ir 300 000. Varētu samazināt lapotnes blīvumu, respektīvi, to lapu vai zaru skaitu - tas mazinās būtiski, protams, to arhitektūras kvalitāti. Tas vairs nebūs tas, ja, bet tā ir opcija, kuru samazinot par 30%, gandrīz par 30 % samazināsies arī, nu, tie būs 300 000, bet būs 200 000, apmēram. Vēl viena tāda pozīcija, kur mēs varētu, tur gan arī tas tāmētāja, mēs gaidām vēl cenu no termo koka ražotāja, no termiski apstrādāta koka ražotāja, cik maksās tas detalizētais grīdas risinājums. Šobrīd skaists viņš būs attiecībā pret parastu grīdas terasi, respektīvi tā lielā koka dēļu platības, kur staigās cilvēki, ja, visa tā zem zaru telpa. Apjoms ir liels - viens variants, taisīt skaistu, kvalitatīvu, to, ko ir izdomājuši arhitekti, no termiski apstrādāta koka, kuru noteikti var izmantot otrreizēji. Mēs tā apmēram izrēķinājām, ka tas maksā trīs reiz dārgāk nekā koka parasta terase. Izskatās vismaz trīs reiz labāk, protams. Nu tad ir otrs variants - taisām koka terasi, tad tā būs tikai koka terase, pirmkārt viņa noteikti pa 6 mēnešiem nolietosies, viņa ir izmetama ārā, viņu vest atpakaļ nav jēgas vai šķirot arī nav jēgas, tas ir lieka padarīšana, otrkārt tas jātaisa Latvijā no jauna.

Ģ. Majors: Šeit ir, es atļaušos iestarpināt, pirmkārt, tu neesi rādījis, faktiski, tie 2 paraugi, jo tā grīda tagad, kad es redzu to paraugus arī, veido to visu. Tad šis ir tas dēļu risinājums, kas ir tajā optimālajā vai vēlamajā , jo mēs nu faktiski šādā veidā veidojot, tu panāc visu to apjomu, nu, ka viņš ir vienveidīgs, saproti.

R. Stafeckis : Tas tiek skrūvēts kopā no tādām mazām..

Ģ. Majors : Jā, un Tu viņā vēl vari frēzēt un Tu vēl vari dabūt tos leņķus iekšā, piemēram, ja ir panduss vai eja, vai kas. Nu, viņš sanāk, viņš ir, nu... Viņš ieguļas iekšā tajā visā formā vairāk, un no attāluma tas izskatās, varbūt Tu pat to neredzi, ka tur ir pandusa daļu, bet, pieejot tuvāk, Tu saproti, ka tas ir panduss. Tas efekts, kas izveidojās, protams, viņš ir viendabīgāks, un parasti dēļi ir parasti dēļi. Tie ir tie, no kuriem Tu vari, nu terases dēļi, kurus visi zina.

12.00

J. Zolbergs: Jā, cenas atšķirība ir liela. Nu tad ir - vienā brīdī būs jāizvērtē, ko mēs varam. R. Stafeckis: Bet šie te pieminētie ietaupījumi, tas ir tā kā papildus tiem 600 000, ko Tu atsūtīji tajā...? J. Zolbergs: Jā.

R. Stafeckis: Un kaut kādi komentāri tur tiem papildus izdevumiem, kas ir uz vietas Milānā tur, montāžas apjomi tur, dienu skaits un tas viss?

J. Zolbergs: To ir grūti.. Tas ir viss atkarīgs no tā, kā tiks plānots darbs, cik racionāli un tam līdzīgi, no tā, cik profesionāliem cilvēkiem un tam līdzīgi. Un komentārs, ko teiksim, ko mēs paši esam atraduši - tās dzīvošanas izmaksas, viesnīcas izmaksas - nu, tās ir jaudīgas, ļoti. Saprotu, ka producenti savam pusgadam tik lielas izmaksas ieplānoja.

R. Stafeckis: Nu, jā, bet tā vai citādi, teiksim, ja viņiem šeit ir kopējā summa nedaudz pāri 4 miljoniem un šeit vēl nav iekšā tie ekspluatācijas izdevumi, un nav iekšā arī nojaukšana, kas vēl viss nāktu papildus.

J. Zolbergs : Nojaukšana ir iekšā.

R. Stafeckis: Jā, demontāža ir... Jā, labi. Bet nu, teiksim, uz vietas tā darbības nodrošināšana, tā kā pat, ja te mēs viņu uz pusi samazinām, tas vienalga ir vairāk nekā mums ir tam nauda paredzēta.

Ģ. Majors: Nu, viena lieta ir tas PVN ir jāņem vērā. Tas ir tas, ko mēs redzam, kas ievērojami, maina to summu, tātad...

R. Stafeckis: Nu, jā...

Ģ. Majors: Un, un, protams, jā, to darba spēku ir grūti komentēt precīzi, mēs paši neesam būvnieki un droši vien, cik būs būvnieki, tik ... bet tas, ka tur ir tā programma par maksimumu vai visdrošākais veids, nu, teiksim, visdrīzāk maksimālās stundas rēķinātas un visas tās dzīvošanas... Protams, ka tas variē ļoti, bet, skatoties no praktiskā viedokļa, cik tiešām tas uzņēmējam varētu izmaksāt, nu, mums, protams tad, šie liekas, ka ir ļoti milzīga starpība.

R. Stafeckis: Nu, bet teiksim, ko mēs darīsim tajā brīdī, kad būvniecības iepirkumā mums būs lētākais piedāvājums nu labi - nevis 4, bet 3 vai 2, 5?

Ģ. Majors : Es domāju, ka tas viens jautājums ir - lai precīzi skatītos, cik to tāmi... Cik pietrūkst. Mēs īsti nezinām to būvniecības gala budžeta ciparu, kuru tad mums arī , protams... Viena lieta, mēs tagad esam iezīmējuši te kaut kādus apjomus, par kuriem runāt, kur mēs redzam, kur ir sadārdzinājums, bet teiksim, lai, es nezinu, ar kaut kādu ticamības pakāpi, mēs varētu, tā kā man liekas - es neesmu speciālists šajos jautājumos, bet tas, ko, piemēram, es arī gribētu no Jāņa vai no būvniecības, teiksim, cilvēkiem - kaut kādu ticamības pakāpi, dabūt informāciju vai darba tāmes, kur mēs varam prognozēt, tiešām kādi ir būvnieku reālie piedāvājumi šādā konkursā. Tas ir tas, es domāju, kā mēs varētu nonākt pie kaut kāda, tātad, izšķiršanās, vai risks būvniecības konkursā ir - tad, tāmes piedāvājumi būs divreiz lielāki vai viņi būs budžeta ietvaros, vai viņi būs varbūt 20 % lielāki. Līdz ar to, nu, ja mēs gribam visi kopā pieņemt lēmumu, kurā brīdī mēs sludinām vai nesludinām to konkursu, mums tad droši vien ir vēl vairāk jāpastrādā mājasdarbi. Mums būs vajadzīgas divas šīs lietas. Mums ir jāsaprot, cik īsti , kā veidojas tas būvniecības budžets, plus, mēs nevaram prognozēt tos komunālos, kas arī mums pašiem ir ļoti labi zināms, ir ļoti liels nezināmais. Protams, mēs nezinām tehnoloģiju paketi, kura it kā šeit ir iekšā, nu, vajadzētu pieturēties, ka viņa, piemēram, Itālijā nebūtu dārgāka, ja, cīnīties un skatīties. Tai pašā laikā, tad saprast, strādājot vairāk ar būvniecības, nu, nozarē praktiski, nu ar būvniekiem, saprast, kā tā tāme veidosies. Un arī saprast arī to reālo... Nu, galu galā, viens variants, tāpat kā par pamatiem, mēs palūdzām Itāļu, mūsu projektētājiem, tātad - sadarbības partneriem, sūtīt, nu, es arī domāju, ka jānosauc kaut kāds cipars, piemēram, kas ir pietuvināts mūsu budžetam un jāuzdod jautājums, vai tur ir interese Itālijā, kādam viņu tāmēt un nākt ar piedāvājumu piedalīties konkursā. Tā kā, es redzu to veidu tādā veidā, ka mēs varētu, teiksim, ievākt vairāk informāciju , vai mēs nenonāksim ar būvniecības konkursu strupceļā.

17.26

R. Stafeckis: Un jautājums manām abām kolēģēm - vai tas nebūs pretrunā ar iepirkuma likumu vai procedūrām, ja mēs tā kā ar gatavu projektu tagad neformāli vienam vai otram prasām sniegt kaut kādu priekšstatu par tāmi, pirms vēl tiek izsludināts tas publiski?

L. Ange: Nē, nu viss ir atkarīgs, kādā formā tas... Tie būvnieki tiek uzrunāti, ja projektētājs veic , nu, tādu ... (fonā komentē „ izpēti").

L. Ange: Jā. Izpēti, lai noskaidrotu, cik tā tāme ir konkurētspējīga, nu tas viss ir no tās komunikācijas atkarīgs. Protams, ja šī tāme tiks nosūtīta ar nepārprotamu tekstu par to, ka nākotnē plānojās tāds iepirkums šādam projektam ar tādu summu un minot tur vēl kaut kādu tur, es nezinu - iepirkuma dokumentācijas, protams, ka šāds uzņēmējs iegūs priekšrocības iepirkumā attiecībā pret citiem iespējamajiem pretendentiem un , protams, tas tādā gadījumā var tikt norādīts kā konkurenci ierobežojošs apstāklis, kas publiskos iepirkumos tā kā nav pieļaujams. Tur ļoti tā taktiski un smalki vienkārši tā komunikācija jāveido šādā gadījumā.

R. Stafeckis: Otra lieta ir ticamība tādam skaitlim, nu teiksim, pieņemot, ka kāds arī tur būs sarēķinājis, bet... Nu tā kā mēs, teiksim, uzskatām, ka šis skaitlis ir ievērojami sadārdzināts, tad ,tik pat labi, arī tas piedāvājums, viņš var būt 50 % turp vai šurp, bet, cik ļoti uz to var paļauties.

Ģ. Majors: Protams, es domāju, ka šeit, nu, ir jāsaprot, ka visdrīzāk šeit neatkarīgais piegājiens ir maksimāli drošs, un, nu, teiksim, uz augšu pēc esošās, droši vien, informācijas, viņam varbūt ir mazāk iespēju iegūt kaut ko uz leju.. Savukārt, es domāju, ka te ir jāņem vērā arī faktori, kāpēc mums tā izpēte vēl ir nepieciešama. Mans personīgais viedoklis ir, ka tomēr šis projekts ir pietiekami, nu. specifisks un sarežģīts, un esošā būvniecības, nu, situācijas ietvaros, varētu būt problēmas ar pretendentiem vispār. Ņemot vērā, ka šis jau nav liel-budžeta pasūtījums. Otra lieta, ka tas nav mājas projekts, bet tas ir ārzemēs, un es tiešām ieteiktu apskatīt, ka mums vajadzētu vairāk ievākt informāciju no Itālijas, kur tomēr šī situācija ir pretēja, krīzes pazīmes ir daudz lielākas kā mums būvniecības nozarē šobrīd šeit, un apskatīties, ka ,varbūt, daudz lielākus darbus pārliekot uz Itāļu partneriem... Nu mēs labi zinām, ka daudzas pozīcijas tur atkrīt pašas no sevis, vai ne? Vismaz ievākt to informāciju, jo galu galā, pamatus mēs redzam, jau Expo piedāvājums faktiski ir 1 pret 1 ar to, ko budžetē mūsu budžetā, ja - tur tā ir? (neskaidra frāze 20.36) Tur vēl darbs jāpieskaita klāt, daļa no tā. Tā kā tas ir tas, kas man lika domāt par to, ka vajadzētu visu projektu kopumā mēģināt paskatīties no kādām šādām kompānijām.

Protams, tam visam noteikti nāk virkne risku klāt, cik tur mums tā kompānija uzticas un tā. Bet es domāju, ka visdārgākais veids viennozīmīgi ir, ka to darīs tikai Latvijas uzņēmums, vedot visus darbiniekus uz turieni, un visu darot no, nu, teiksim, no šejienes un aizvedot tur. Daudz ērtāk to ir izdarīt kompānijai, kuriem ir partneri vai sadarbības partneri vai iestrādes tuvāk pēc adrese, tajā vietā, kur mums tas ir jāuzbūvē un ļoti daudzas lietas tiek vestas no turienes, galu galā, tātad arī šī lapotne - mēs labi zinām, ka Latvijā viņu neviens neizgatavos, un visdrīzāk to darīs lielajās rūpnīcās Eiropā, nu, teiksim, viens tas variants ir par to Austriju, ja?

J. Zolbergs: Jā.

Ģ. Majors: Tas ir jautājums, par to, kā tas darbs tiek organizēts, cik viņi... Teiksim, cik šis tāmētājs to ir ņēmis vērā vai nav, un daudzas detaļas - viņas piegādāt Eiropā noteikti būs lētāk , nekā visu aizvest no šejienes. Tā kā tās ir tādas lietas, tik precīzi, tik daudzas lietas noteikti neviens nav tāmējis.

21.52

L. Ange : Nē, nu, jāsaprot arī par šo konkrēto tāmi. Protams, ka tas ir pilnīgi loģiski, ka šī tāme ir pasūtītāja interesēs, jo, ņemot vērā, ka šo ekspertu arī apmaksā pasūtītājs, un pasūtītājs izprāto to, ka... Nu, kādu mērķu vadīts, respektīvi, tas tāmētājs, izprotot to, kādu mērķu vadīts pasūtītājs pasūta šādu te tāmi - protams, ka tas ir ierēķināts, nu, tā ir drošā tāme priekš pasūtītāja. Tas, ko mēs nojums sagaidījām, lūdzot sniegt paskaidrojumus, ir tas, ka projektētājs ir spējīgs pilnīgi ,nu, argumentēti nopamatot, kāpēc , varbūt, tāmētājs, kaut kādās tāmēs ir nepamatoti piemērojis, šo te maksimumu, nu, to iespējamību. Un šī tāme jau, protams, nav jāuztver kā viennozīmīgi tas dokuments, pēc kā ministrija vadīsies pozīciju izvērtējumā, tāpēc arī, nu, tā patiesības droši vien ir kaut kur pa vidu, bet nu jā... Mēs justos drošāk, ja tā/tas, kas rezultēsies, būs tāds paredzams un plānojams un mums nebūs kaut kādi pārsteigumi.

Ģ. Majors: Nē, nu mēs tiešām nonācām pie secinājuma, ka mēs īsti nezinām, cik pietrūkst - nu tas ir tas uz to, cik mums pašiem. Jo jebkurā gadījumā, šai situācijai arī pieejam no tās puses, ka mūsu interese, lai būvniecības konkursā budžeta ietvaros šo būvniecību ir iespējams veikt, jo tam ir tad mazāks risks, ka kaut kas atsauksies uz producēšanu plus, lai viņš tiešām notiek termiņos un vajadzīgā laikā, lai tā māja tiek uzbūvēta, jo - ja nav māja, tad nav arī projekts. Tā kā tādā ziņā mēs to darām pēc tādas pieejas, ka mums to vajag tik pat daudz kā jums, un , bet, lai, teiksim, mēs vairāk palīdzētu, teiksim, vēl precīzāk nonākt pie tā, cik tad tā tāme ir vairākas reizes par lielu vai kā. Nu, te gribot, negribot ir viens jautājums par to, cik tiešām pietrūkst, otrs ir kaut kāds šis, ko mēs - viena lieta, manuprāt, būtu lietderīgi aptaujāt arī tos rietum... respektīvi, Itāļu kompānijas un, manuprāt, to, ko es zinu, ko mēs līdz šim darījām arī konkursa gaitā, ko mēs darījām - nu, bija sarunas ar tāmētājiem un kaut kādas lietas tika tāmētas. Vai ne, Jāni?

J. Zolbergs: Jā.

Ģ. Majors: Un es atceros, pirmajā kārtā mums pirmā tāme, tad, kad bija vispār runa no pilnīga pilnkoka - nu, ka tas būs koka klucis, tur vispār bija tāmes par 4 miljoniem latu, tad nāca tie risinājumi, ka tie pārvēršas kā zari, nu, kā lapotnes un tad tas... Tā kā tur mēs tomēr nav tā, ka mēs tikai projektējām, bet nekad neko neesam tāmējuši, bet nu te mani ir, gribot negribot, nu, tomēr jāsaka, ka tas ir precīzāk jāuzņemas Jānim, jo nu, mums pašiem nav kontakts ar būvniekiem, un mobilāk, skaidrāk ieskicēt arī visus tos riskus. No vienas puses, vai tiešām mēs redzam, ka būs tie dalībnieki? Vai tiešām man visu laiku pašam liekas, ka šis var būt lielajām kompānijām - cik viņš ir interesants projekts? Un, otra lieta - ka mēs precīzākas tāmes skatāmies no tāda viedokļa, cik mēs viņas, protams, varam precīzi iegūt, lai tas negrauj kaut kādu likumību šim procesam... To, kādi varētu būt reālie būvnieku piedāvājumi.

 J. Zolbergs: Nu ar būvnieku piedāvājumiem šobrīd ir tā, ka mēs varam apspriest tikai šo (neskaidrs vārds 25.28) skiču projektu vai „luminary (?) design" , šo tāmi, jo detalizētie risinājumi nāks ārā kopā ar, nu, ar pilnu tehnisko projektu. Ari ta tāmes varētu rasties, būt detalizētāka. Mēs varam runāt šobrīd tikai un vienīgi par šim te vienības cenām, kas ir satāmētas, vai... tur ir 30% rezerve vai 40 % ...

Ģ. Majors: Bet tu vari pastāstīt par tām iekārtām, ko Tu stāstīji man. Tur ir viss..

J. Zolbergs: Jā, nu, to es arī teicu, ka mēs jau... Mēs jau tagad, no sarunas konteksta - apdari un klimatu mēs ļaujam uz leju...

Ģ. Majors : Bet vienības cenas tur ir tādā veidā, ir, kad, nu, ka reāli tur, piemēram, visām ir veikalu cenas, bet reāli dabā cenas ir...

J. Zolbergs: Nu jā, tas atkal ir tas.. Nu, tad man ir jāprasa tas... Grūti pateikt tagad neformālā sarunā, kādu cenu tas būvnieks... Ja viņš sajutīs konkurenci lielu un lielu vēlmi piestartēt, viņš liks vienu cenu, tur var atšķirties 20 % tā cena. Ja viņš sajutīsies - vienkārši viņam nevajag, vai teiksim tam, kas piestartēsies un jutīs, ka nav konkurences, viņš liks citu cenu, un tur 20 % starpība droši var būt.

Ģ. Majors: Bet jebkurā gadījumā sludināt konkursu, ja ir zināms budžets un jebkurš būvnieks jau arī pilnībā no zila gaisa viņu taču, jeb kā tas ir, kā tas notiek?

J. Zolbergs: Nu, budžets ir zināms, nu, būvnieks tad arī paskatās un izvērtē, vai vispār viņš grib ieguldīt resursu tāmēšanā. Veicot tirgus izpēti kopumā, nu ir pazīmes tam, ka nevienam tā... Nevis nevienam, bet lielas konkurences nebūs uz šo pasākumu, tāpēc, ka ir skaidrs, ka process ir sarežģīts, par cik tā ir būvniecība projām, termiņi ir tādi, kādi viņi ir. Neviens pusgada pagarinājumu neiedos, tāpēc, ka izstādi pārcelt nevaram. Iestrādnes ārzemēs vai pieredze, personāl komandas, kas var strādāt ar būvniekiem ārzemēs, būvniekiem nav. Tāpēc, ja viņi nestrādā, viņiem nav jēgas tik kvalificētu personālu, kas spējīgs novadīt projektu ārzemēs tur. Tas viss ļoti sašaurina to vispār - vispār tos, kas vispār varētu interesēties. Ja kādam ir ambīcijas, iztērēties un ieguldīt resursu, lai uztaisītu sev labu PR - varbūt, bet jautājums, vai viņš dabūs labu PR?

V. Feodorova: loģisks jautājums, loģisks.

J. Zolbergs: Līdz ar to, es prognozēju - ja mēs dabūsim 3 piedāvājumus, tas jau būs ļoti liels., un ļoti labi. Jo, nu, nav nevienam...

V. Feodorova: Jums nemaz nedrīkst būt mazāk kā trīs, ja? J. Zolbergs vai R. Stafeckis - pēc iepirkuma, vismaz, jā.

Sievietes balss: Var būt arī viens, bet tad ir jāraksta pamatojums, kāpēc mēs šo izvēlamies, tur ir jābūt...

V. Feodorova: Un ar vienu tur ir problēmas, ja?

(skaļš fona troksnis, īsas frāzes no vairākām personām vienlaicīgi)

J. Zolbergs Tāpēc jā, paturpinot to iepirkuma nolikuma jautājumu, teiksim, tā bāzīte ir uztaisīta, atsūtīta, ko rakstīt prasībās. Vēl nav tādas... Negribas tā, ka var jebkurš atnākt, izdomāt, ka viņš var pastrādāt Milānā un negribas uzlikt tā, ka neviens nespēs izpildīt. Mēs mēģinām saprast to balansu šobrīd, bet tās pirmās pazīmes nav tādas, ka baigi degtu tie būvnieki, skrietu uz turieni. Jo nav viņam, viņam nav... Es domāju, ko viņš sūtīs uz turieni? Cilvēku darba spēka izmaksas iet pa mēnešiem uz augšu, jau grūti ir atrast cilvēkus, kas strādā šeit, Latvijā. Pierunāt, lai viņš brauc strādāt uz Milānu.

Ģ. Majors: Tas faktors, ka ziemā jābūvē, tas nevar palīdzēt? Tas var palīdzēt, vai ne? V. Feodorova: Tam vajadzētu palīdzēt, te nav darba.

Ģ. Majors: Vai ne?

J. Zolbergs: Nu, it kā nav darba, bet tajā pašā laikā, darbaspēks jau nu, atsevišķi būvniecības speciālisti, kas strādā objektā, betonētāji, jau, piemēram, saņem 1500 EUR uz rokas - un viņus nevar atrast, viņi migrē no viena objekta uz citu, viņi nepastāvīgi ļoti ir - tas ir tas, ko man šobrīd stāsta būvniecības nozares pārstāvji. Tā ir.

29.57

R. Stafeckis: Tas nozīmē, ka tā īsti jēgas šai te tāmes aptaujai, nu, praktiski nav... Vienkārši mēs zaudējam 2 nedēļas laiku, 3 nedēļas.

J. Zolbergs: Tai kontroltāmei?

R. Stafeckis: Jā. Nē, respektīvi, ja mēs prasām tiem kaut kādiem dažiem itāļiem tā kā uztaisīt, jo mēs iegūsim kaut kādu skaitli, kam mēs īsti paļauties uz skaitli nevarēsim, un par šo te laiku mums aizkavēsies iepirkums, līdz ar to mums paliks mazāk laika tur pēc tam tālāk visu to...

J. Zolberts: Es domāju, ka mēs paralēli visām lietām varam prasīt itāļiem ciparu .

R. Stafeckis : Nu, uz šī esošā projekta stadijas .

Ģ. Majors: Jā, jā, jā...

J. Zolberts: (daži nesadzirdami, aprauti vārdi 30.35) tad ir , tajā brīdī ir jāzina apmēram, kas tas tāds ir...

R. Stafeckis : Nūjā, vismaz tās darba vienību cenas, tās jau varētu no viņiem dabūt, ja tur, zinot, cik konkrēti rozetes būs vajadzīgas, viņš var pateikt, cik maksā vienas rozetes montāža.

J. Zolberts: Nu, mēs varam virzīt vēl papildus informāciju - lai viņi uzrāda, par kādām vienības cenām viņi strādātu, bet noteikti viņi nobudžetētu to pasākumu varbūt tādās lielākās pozīcijās, nekā, piemēram jūsu tāmētājs.

Ģ. Majors : Bet mēs salīdzinātu darba algas... Bet mums, manuprāt, interesē darba algas, jo , pēc loģikas - visas iekārtas, nu jebkuru iekārtu nopirkt Latvijā vai Eiropā, nu, viņa nav, visdrīzāk, Eiropā dārgāka. Nu, pēc definīcijas, ja mēs zinām ka šeit ir pilnās cenas - plus mums atkrīt liela daļa transporta izmaksu, ja. Es gribētu redzēt darbaspēka izmaksas, man liekas, tās izteiks visu. Betons visur maksā vienādi, vadi visur maksā vienādi un kondicionieri visur maksā vienādi. Tā ir mana loģika, kāpēc es gribētu redzēt kādu itāļu piedāvājumu, jo mums ir pirmā indikācija par pamatiem, ka cenas ir līdzīgas, tas ir Expo pamati, tā kā es domāju, ka privāta kompānija - nu, viņa nevar būt dārgāka.

V. Feodorova: Nevar gan, pareizi.

R. Stafeckis: Nu jā, ja strādā itāļi, mums atkrīt viesnīcas un dienas naudas, un tādas visādas lietas, jā.

Ģ. Majors: Tas vismaz mums pienāks klāt darbā, bet tad kopējais noteikti nebūs lielāks, bet nu tad mēs varam cerēt, ka atnāks jau mazāk un tur, un es tomēr , domāju, ka, ja tas ir caur, piemēram, mums ir references, mums ir pretī mūsu projektētāji, nu viss.. Un tad, teiksim, paņemt pilnīgi nezināmu, nu tad lai viņi arī, protams, piedalās iepirkumā, pilnīgi ,teiksim, nevienam nezināmu vietējo kompāniju, kurai pieredze, piemēram, varētu nebūt - nu, es modelēju situāciju - un mums ir kaut kādas Itāļu kompānijas piedāvājumi pretī iepirkumu konkursā pretī, nu un tad mums ir drošība, ka, kuru ceļu labāk iet. Es domāju, kamēr mēs neredzam, ka Itāļu piedāvājumi ir divreiz dārgāki, es domāju, ka vajag iesaistīt. Jautājums - es nekad neesmu komunicējis ar mūsu tiem projektēšanas partneriem - nu, cik viņi ir atsaucīgi un , cik viņi ir gatavi ap sevi iesaistīt to visu.

J. Zolbergs : Pagaidām ir sajūta, ka viņi nedeg pēc tā.

Ģ. Majors: Jā...

J. Zolbergs: Es komunicēju ar viņiem par pamatiem, tā kā...

Ģ. Majors : Bet tad varbūt paņemam tos komplektus, kas ir spietojuši apkārt un sakām, ka mums šobrīd ir tas „prime element design"(?) projekts, mums ir... Teiksim, mēs pasakām kaut kādu ciparu, kurš ir aptuvenais un, lai viņiem ir iespēja piedāvāt...

J. Zolbergs : Tie, kas spietoja apkārt ir divu veidu kompānijas. Tie, bija arhitekti, kas tiešām bija arhitekti, līdz ar to viņi ar būvniecību īstenībā nenodarbojas, tieši tāpat kā mūsu partneri. Un otras kompānijas bija menedžeri, kas bija gatavi piedāvāt visu, un attiecīgi viņi uz tā visa grib nopelnīt, un, nu, tur mēs neko neiegūsim, neko neietaupīsim.

33.22

Ģ. Majors : Nu, tas koka džeks - tas bija sakarīgs? J. Zolbergs: Nu, viņi nosauca to pirmreizējo ciparu. Ģ. Majors: Kur?

J. Zolbergs: Nu, paviljonam - ka, ja viņi taisītu visu, tad būtu tie 4 miljoni.

R. Stafeckis: Nu, bet tas bija tā pilnīgi tur neredzot... Viņi bija iedomājušies masīvkokā viņu taisīt.

J. Zolbergs: Jā, bet tajā brīdī viņi dega ar to koku, ar savu masīvkoku. Tajā brīdī, kad mēs viņiem piedāvāsim taisīt no metāla rāmi, tas vairs nav viņu, tas nav home, līdz ar to viņi neies iekšā tajā.

R. Stafeckis: Es tikai gribēju papildināt, ka nu, tie arhitekti, kas ap mums spietoja, viņiem jau katram ir komplektā ir kaut kāds viens vai otrs būvnieks, tā kā, ja mēs viņiem pajautājam, mēs varam dabūt kaut kādu sarakstiņu. Kaut vai 5, 4, ja. Un mēs varbūt varam, Jāni, ar Tevi, apskatīties e-pastos, kas tur ir sasūtīts pa pēdējo pus gadu, un kaut kādu mazo sarakstiņu uztaisīt, un tad mēs tā kā varētu neformāli deleģēt jums, lai jūs uzrunātu, acīmredzot.

J. Zolbergs: Jā, mēs varam mēģināt.

R. Stafeckis: Nebūtu pareizi, ja mēs viņus kā pasūtītājs uzrunātu, bet...

J. Zolbergs: Viss kārtībā, es pārstāvu projektēšanas grupu un mēs meklējam budžetu, citus mūsu palielus maksājumus, un, viss kārtībā.

R. Stafeckis : Nu, jā, tad pie tā arī varētu palikt. Par tiem būvniecības budžeta skaitļiem, tur nu, mēs atsūtīsim vēl precīzāk, bet pa lielam, tas ir tā, ka ir - ja paņem nost to ministrijas daļu, tai kopējā projektā un tur neatliekamo, respektīvi, neaiztiekamo rezervi, tad ir 5 miljoni, un tad jūs varat sarēķināt jūsu tā kā projektēšanas plus producēšanas līgumus un to paņem nost - tad, kas paliek pāri, tas ir tas, kas ir būvniecībai kaut kad.

Sievietes balss: Tas ir bez PVN, ja? R. Stafeckis: Tas ir ar PVN?

Ģ. Majors: Ministrijas cipari ar PVN, bet būvniecībā var sanākt bez PVN.

R. Stafeckis: Respektīvi tā... Nu tad tur tajā summā tur jāietilpst visam, ieskaitot arī visu ekspluatāciju un arī pēc tam nojaukšanu. Bet nu, precīzāk mēs vēl tad sarēķināsim un atsūtīsim tad pavisam precīzi tos ciparus. Jo nu, kā jau mēs pašā sākamā to runājām, ka, protams, ka negribētos, bet ja mēs redzam, ka būvniecībā nevar iekļauties tajā skaitlī, tad nu jādomā kaut kādā veidā ietaupīt uz producēšanas līguma rēķina, ko nevienam negribētos, bet, ja tās naudas vairāk nav, tad...

36.02

L. Ange: Vēl ir atbalstītāji. Cik daudz izdosies piesaistīt atbalstītājus attiecīgi tad tur ir kaut kādas iespējas tur kaut kādu trūkstošo finansējumu mēģināt vēl kaut kā apgūt.

R. Stafeckis: Tā... Par šo laikam mēs esam nobeiguši, bet par naudu turpinās- budžeta sadārdzinājums ir no jūsu puses nākamais darba kārtības punkts

J. Zolbergs: Projektēšanas.

Ģ. Majors (36.39): Protams, ņemot vērā visas itāļu iesaistītās puses, kuras nākušas klāt, mums ir problēmā... Mums ir projektēšanas budžets jau pārtērēts un faktiski, nu, mēs būtu teorētiski gatavi, teiksim, kaut kādas izmaksas daļas, tad šobrīd segt no tā producēšanas budžeta, bet esošā līguma ietvaros droši vien, tas nav iespējams, un mēs varētu, protams, iesniegt precīzi kā izskatās, bet nu mēs projektēšanas tāmi, tātad veidojās, pieņemot, ka mums varbūt tikai itāļu arhitekti būs nepieciešami, bet šobrīd mēs zinām, ka tas ir apaudzis ar ļoti daudz vēl papildus sadaļām, bez arhitektiem, kuri no mums visu laiku kaut ko prasa. Tā ir tāda situācija pie kā tas novedis, runa ir par aptuveni...

Sieviete 1 (KS): Šobrīd tie ir 27 tūkstoši EUR, tas ir šobrīd.

Ģ. Majors: Tas ir tā plūsmas simulācija vien, nu, kas tagad bez, ko mēs visu laiku mēģinājām, nu bez/neiesaistot, ir 7 tūkstoši EUR.

R. Stafeckis: Bet it kā taču viņi piekrita, ka tur, ka mēs klātienē runājām, ka tur pietiek ar kaut kādām tādām , nu, teiksim, tā kā multiplikācijas filmas, tādiem moment uzņēmumiem.

A. Zusts: Nu, ja mēs sataisām visu, ko mēs varam paši ar saviem spēkiem sataisīt, un nu tad tajā atskaitē „paper df' (?) tas mums ir sarkans un mums ir jāizmanto plūsmas simulācija, tātad, ja taisīs citu, mūsu piedāvājums ar 7 tūkstošiem EUR un to var arī kompānijas uzbūvēt Milānā, 2 paviljoniem viņi jau ir uztaisījuši un jau pēdējā stadijā saskaņojuši viņus un viss. Mēs ar saviem spēkiem izmēģinājām visādus tur risinājumus, tas ko mēs (ineskaidrs vārds 38.46), tas viss tika atmests atpakaļ kā nederīgs, kā nepietiekošs. Nūjā...

R. Stafeckis: Tā, jūs tā kā par tiem 7 tūkstošiem esat parakstījuši?

Ģ. Majors: Nē, neesam, nē.

R. Stafeckis: Es varētu tur tiem dažiem kolēģiem no citām valstīm pajautāt, kur man ir labāki kontakti, kā konkrēti viņi ir šito risinājuši. Varbūt, ka tad kaut kā tā.

Ģ. Majors: Nē, es piekrītu, tāpēc, ka es arī, neskaidri... Es gribu iedziļināties, ko mēs esam paši zīmējuši. Nē. Jo tad, kad mēs sēžam Milānā, tad tur ir stāsts, ka tas ir vienkārši, tas arī bija pēdējo reiz, kad mēs pagājušonedēļ bijām, bet nu pretī ir, es piekrītu, vienkārši tās, nu tas Jāņa, ko saka, Miķeļa, ir vairāki varianti zīmēti un tagad tajā saskaņojumā ir, nezinu, varbūt viņi ņēmuši kaut kādu vecāku vēl vērā vai vēl kaut ko.. Nu, kā tas, kas ir tas, ko viņi tur ir skatījušies. Tas ir vienkārši viens no piemēriem, bet nu, reāli jau kā nu, teiksim, tātad itāļi, kas sākumā, mēs, protams, bijām, pret, mēs esam...Projektēšanas tāmē tika veidota kaut kāda rezerve, paredzot Itālijā kaut kādas izmaksas, bet mums kaut vai arhitekta piesaiste 30 000 EUR ir vairāk, ko pamata arhitekts Latvijā saņem, un tas ir viss projektē, nu labi, interjers, vēl ir atsevišķi no projekta, un visas inženierijas, viss tas ir, protams, atsevišķi, bet tā runa par to, ja skatās pēc galvenā arhitekta tāmes, kas ir nu šeit uz vietas, nu tas, kas ir Itālijā tikai kā starpposms, nu tur protams, ka tās proporcijas nojūk, nu neiet.

L. Ange (40.19): Bet tad, es atvainojos, ka es pārtraucu - kāda ir jūsu tā doma, ka mēs tagad nogrozām tāmi, palielinot projektēšanas tāmi un samazinot producēšanas tāmi... Kā tas, teiksim, korelē ar to plānoto sniedzamo pakalpojumu apjomu , piemēram, producēšanā, tad jūs tos pašus producēšanas pakalpojuma apmērus sniegsiet par lētāku cenu?

Ģ. Majors: Nu protams, pirmām kārtām, producēšanā mums plāns vēl nav saskaņots ar visu galējo pakalpojumu, plāns mums ir kaut kāds , teiksim, šis apjoms un lietas, ko mēs esam runājuši pirms nu budžetējuši pirms pus gada, nebija vēl konkrēts pasaukumu plāns, un, protams, viens koncerts mazāk, un rodas kaut kāda papildus nauda. Precīza programma pus gada laikā, ja mēs pat vēl neesam līdz tam pakalpojumam plānā tikuši, tā kā nu tad mēs vienmēr, pie tām lietām jau strādāsim zināmā budžeta ietvaros. Bet atkal projektēšana neapstājās, tāpēc mēs gribējām to jautājumu pacelt tagad un par viņu runāt tagad, nu zinot, ka mums vienkārši apstājās maksājumi un mēs jau nevaram jums piestādīt nu rēķinu, producēšanas, rakstot, ka tie ir saistībā ar projektēšanu. Faktiski tas ir tas, kāpēc ir tā situācija, savukārt tas par producēšanām, protams nu kā mums tāpat kā mums gadījuma, ja gadījuma būvniecībai pietrūks nauda, nu tāpat būs kaut kādā brīdī, kur iespējams pazeminājums būs vēl lielāks, par kuriem mēs runāsim, bet, ņemot vērā, ka mums konkrēts pakalpojumu plāns jau vēl arvien nav pat... Mums ir tikai līdz izstādei šobrīd saskaņošanas stadijā, tad to, ko mēs visu darīsim uz priekšu un projektēsim, mēs projektu plānosim uz priekšu un mēs to darīsim jau zināmā budžeta ietvaros.

Sievietes balss (KS) (41.57, iespējams, ka E. Vikmane): Līgumiski jau mums ir paredzēts tikai pēc gabaliem, nu tie pakalpojumi. Tur jau nav apjoms, piemēram, tā kā mēs pirms tam runājām par to nacionālo dienu, viens ir, piemēram, piepildīt milzīgu teātri ar programmu, ar publiku un ar visu, kas pie tā, tās izmaksas, ir nu, milzīgas. Vai, teiksim, veidot to nacionālo dienu savādāk, mazākam cilvēku skaitam un pakalpojums ir sniegts - teiksim, viņš būs tik pat kvalitatīvs, tikai tās izmaksas būs citas, (fonā L. Ange komentē „tieši tā") Nūjā, bet to neviens mēs neesam no tā saskaņojuši, vienkārši mēs to...

L. Ange: Mēs nepateiksim, kas ir tas no tā visa nenotiks. Vienkārši, tur ir, tāda nu, es gribēju to konceptuālo vienošanos, jo, protams, kaut kādas summas pārdale, nu prezumē to, ka ir jāpanāk vienošanās, kas tad notiek ar to mazāko summu, bet, ja godīgi, nu Velta šobrīd viņa tika atkal atsaukta atpakaļ pie valsts sekretāra, viņa nevar piedalīties, tur, protams, tur ir vajadzīgs viņas viedoklis, bet, ja godīgi, es šobrīd neredzu veidu, kā to tāmi projektēšanai nogrozīt, paredzot papildus finansējumu, jo tas ir viennozīmīgi līguma summas palielināšana, pat, ja tas ir uz producēšanas līguma un jūs esat abu līgumu izpildītāji un tas it kā ir viena līguma ietvaros, bet mainās šī te summa, bet mums šiem te priekšmetiem, šie te sarunu piedāvājumi tika iesniegti atsevišķi. Nu, tās summas par to producēšanas priekšmetu un par to tehnisko. Projektēšana tika iesniegta atsevišķi un tika vērtēta atsevišķi, līdz ar to, manuprāt, tas var tikt interpretēts kā līguma summas palielināšana attiecībā uz konkrēto priekšmetu, bet, vai jums ir nu, kaut kādas grūtības jūsu uzņēmuma iekšienē. Nu jūs esat, bet tas ir, es nu, finanses nav tā kā, nu, mans tas lauciņš - ja jūs esat abu šo te līgumu izpildītāji un jūs par šo te līgumu saņemat šo te summu, vai jūs kā, vai jūs uzņēmumā nevarat pārdalīt šos te ieņēmumus, un izlietot viņus nu, tā, kad {fonā atskan neskaidrs komentārs) attiecībā pret mums kā pasūtītāju jūs ievērojat šo te tāmi, bet jūsu uzņēmuma iekšienē jūs šo te finanšu plūsmu maināt {fonā sieviete 1: „ sadalat"), un tas var neatbilst šai te tāmei, kas ir tā kā pret kontraktoru, jo jūs nu, nu tas ir jūsu bizness, kā jūs izpildāt savas saistības pret mums.

Sieviete 1 (KS): Tas, protams, ir iespējams, bet tas ir atkarīgs no tā pakalpojuma plāna, kuru mēs saskaņojam ar jums.

Ģ. Majors : Tas jautājums, par to - par ko jūs mums varat maksāt rēķinu?

Sieviete 1 (KS): Tās pašas naudas plūsmas, plūsmu prognoze, ja. To tik pat labi var pagriezt kā producēšanas daļu, kur tas jau ir gatavā projektā, kā tad tur tie cilvēki plūst, vai ne. Tad, kad viņi apmeklēs šo te paviljonu, tas ir jautājums par šo te, par mūsu sniegto pakalpojumu.

45.04

L. Ange: Es, es varbūt teikšu...

Sievietes balss (KS): Šobrīd viņš nav iekļauts.

L. Ange (45.06): Tas protams nebūs priekš protokola, tas būs, nu tā, pilnīgi tieši, ja. Jūs esat uzņēmušies par vienu noteiktu summu veikt producēšanu un par vienu noteiktu summu projektēšanu. To, ka tā būs summa, par kuru tas pakalpojums ir jāveic - lūzt vai plīst - to mēs visi sapratām jau šajā līguma noslēgšanas brīdī. Šīs summas, kas parādās šajos līgumos, viņas nebūtu korekti mainīt, grozīt, jo mēs esam tā kā...

Ģ. Majors: Nu tā ir problēma jums vairāk nekā mums, jā.

L. Ange: ...saistīta ar normatīvajiem aktiem, jā tā. Tas, kā jūs nodrošināt mums saistību izpildi, mēs to neuzraugām.

Ģ. Majors (45.49): Nē, bet tas noteikti tā ir, bet ieskicēšu lietu tādu, tūlīt beidzās projektēšana, mums vajag, nu, tikt pie tās naudas, kādi ir mums izdevumi projektēšanā. Savukārt tad, kad mēs jums nesam rēķinus, mēs rakstam, par kuriem pakalpojumiem mēs jums izstādām rēķinus, kas ir tas nodevums un kas ir tas. Tanī gadījumā, lai mēs tagad, piemēram, īstermiņa tiktu pie papildus 20 tūkstošiem, kas mums ir vajadzīgi no projektēšanas, tas, kas mums ir kopā jāizdomā - kā mēs, producēšanas ietvaros jum varam atnest jums rēķinu par 20 000.

L. Ange: Lūk, tā ir jūsu problēma.

Ģ. Majors (46.16): Jā, bet tas ir tas jautājums, ka, teiksim, esošā pakalpojumu plāna ietvaros, nu, kamēr mēs nodarbojamies vēl ar vien ar plānošanas lietām un salīdzinoši sīkumiem, ir tas, vai mēs redzam, ka mēs tiešām varam jums atnest pēc mēneša... Nu tas ir - nu, tā ir tā situācija, kur atnāk kaut kāds rēķins par kaut kādu konkrētu pakalpojumu vai lietu, kur ir iekšā neadekvāta, neadekvāta summa. Tas ir tas, nu tas, nu, kā mēs to redzējām, kur atkal varētu būt nākamā problēma.

R. Stafeckis: Nu es... Divas lietas no manas puses - viens ir, tomēr, ja mēs runājam par naudas plūsmu, tas projektēšanas, producēšanas avanss bija pietiekoši liels. Es domāju, ka viņš nav vēl tā, ka iztērēts?

Ģ. Majors (46.52): Jā, bet mēs zinām, ka viņš reāli stāv bankā, lai nodrošinātu bankas garantiju.

R. Stafeckis: Nūjā, bet nu ok, bankas garantija būtu jānodrošina jebkurā gadījumā - vai ir pārtēriņš budžetā, vai nav. Un otra lieta ir, nu man tā kā negribas apšaubīt arhitektu tā kā tiesības uz šo autoruzraudzības summu, ja, bet, un tomēr, nu, teiksim, tie 92 tūkstoši - tas ir pietiekoši liela summa, lai tur varētu arī būt kaut kāds spilvens.

Ģ. Majors: Mēs esam iebraukuši, mēs autoruzraudzībā esam iebraukuši. Tai pašā laikā es runāju šodien vēl ar Jāni, nu projektēšanas ietvaros, jo mēs varam reāli, nu to izpildes tāmi arī, jo mēs jau esam iebraukuši autoruzraudzībā, tai pašā laikā, mēs viņam negribam nomazināt līdz absolūtam minimumam, nezinot, ko prasīs itāļu uzraudzīt, kādas nāks vēl papildus lietas būvniecības konkursa, nu, iepirkuma ietvaros. Kāds būs būvnieks, cik mums pašiem tur būs bieži jābrauc un tā. Jo var būt labais variants ar uzticīgu partneri un mazāk ir jābrauc

kaut kas pārbaudīt, vai varbūt tāds, kuram ir jāstāv klāt trijiem cilvēkiem visu laiku, tā kā šeit ir tā, bet es varu * pateikt, ka mēs jau esam, tātad tur, tur ir vislielākā rezerve bijusi, bet mēs nevaram iztērēt visu, jo ir grūti par autoruzraudzību runāt šobrīd, nezinot būvnieku.

L. Ange (48. 01): Vai mēs šo problēmu kaut kādā veidā varam risināt, pārskatot apmaksas kārtības nosacījumus, respektīvi, priekš mums nosacīti nesāpīgāk būtu grozīt nevis šo tāmi un gala summas, bet kaut kādus apmaksas nosacījumus, kas... Kurus mēs varētu notraktēt nu kā tehniskus grozījumus, kas nu, nemaina to būtību, jā. To piedāvājumu summas, tāmes summas, ar kuru jūs startējāt vērtēšanā un visu to... Vai jūs esat pavērtējuši, kā mēs varētu, iespējams, pagrozīt tos apmaksas nosacījumus, vai varbūt - par to mēs varam vienoties, ka jūs to pavērtējat, un, ja jūs saskatāt kaut kādas lietas, ko mēs teiksim, pagrozot, iespējams kaut kur kaut kādus, varbūt, es nezinu, nu tas ir mans minējums, varbūt kaut kādus avansa maksājumus, varbūt kaut kādus par kaut kādiem pakalpojumiem.

Sieviete 1 (KS): Mēs esam to domājuši. Mums ir vesela virkne darbu, kurus mēs darām, bet, kur nav tas nodevums vēl sagaidāms ilgu laiku, un tas laiks tiek ieguldīts un izmaksas mums ir un mēs gribētu piestādīt rēķinus, teiksim, pa daļām, kaut kādā noteiktā, noteiktā laikā, periodā. Tā kā par katru mēnesi.

Sievietes balss (KS) Par izpildi mēneša termiņā, par ,,on going" lietām, kuras ir bez... Principā visu projekta norises laiku mēs to darām, kaut kādu, piemēram, projekta vadību, tas visu laiku tiek darīts, un piestādīt rēķinu par noteiktiem laika posmiem, aprakstot aptuveni, kas ir veikts...

Ģ. Majors: Nē nu, piemēram, projektēšanas vadība, kas ir...

L. Ange: Tas jums risinātu to pastāvošo problēmu (fonā - „protams, protams") ar to finansējumu? Sieviete 1 (KS): Noteikti.

L. Ange (49.41): Nu, mēs to katrā ziņā varētu izskatīt, jo, nu, jo tas mums būtu, nu mums tur nav tādu konceptuālu iebildumu, ka mēs tajā sadaļā, mēs varētu vienoties par līguma grozījumiem, ka mēs tā kā, transformējam šo te apmaksas kārtību no tās, kas sākotnēji tika paredzēta līgumā uz tādu, kas labāk nu, veicinātu līguma izpildi un saistību nodrošināšanu. Tā, kā es pat ierosinātu, varbūt tad mēs varam jau, varbūt jūs varat sagatavot kaut kādus tos reālos priekšlikumus līguma grozījumiem un tad mēs kontekstā ar šo te līgumu, bet tas tad būtu producēšanas līguma grozījumi, ja, attiecībā uz apmaksas kārtību, (fonā piekrītoši „Jā")

R. Stafeckis: Bet, vai mums ir vajadzīgi līguma grozījumi, jeb kaut kāds akts...

Sievietes balss 2 (KS): Šeit mums nav vajadzīgi līguma grozījumi, vienkārši, sanāk mainīt sistēmu, mēs līdz šim vienmēr esam jums rakstījuši rēķinus un taisījuši aktus ar nodevumu, nu tātad - par reāli paveiktām lietām. Vai tā ir mārketinga esence, mājas lapa - lieta, kas ir izdarīta. Ja jūs piekristu tad, ka mēs rakstam aktus par lietām, kuras ir turpinošas, norādot izpildes laiku, par kuru ir katra konkrētā summa, tas īsti nav līgumā atrunāts.

L. Ange: Jā, nu man vienkārši jāiedziļinās...

R. Stafeckis : Īstenībā mums jau vajadzētu nevis taču, pat nevis mainīt to vispārējo sistēmu, bet tas būtu faktiski vienreizējs pasākums, šāds te akts.

Sievietes balss (KS): Tas pat nav vienreizējs, vienkārši nav vēl tāda prakse bijusi, bet tādu praksi, tur pat tas nav tā, man liekas... Nu, juridiski tā ir tāda vienošanās. Jautājums, vai mēs varam rakstīt p/n aktus par pakalpojumu punktiem, norādot apakšpunktos, kas laika periodā ir paveikts un , tas ir tāds kā statusa „update". Man liekas, ka tas nav pat nekas tāds...

R. Stafeckis: Nē, es domāju, tādā ziņā, ka jūs sakāt, ka jums 20 000 pašlaik ir iztrūkums, un tas ir tas, ko mums tā kā vajadzētu nokompensēt no producēšanas līguma. Tad tas nu ir viens akts, ko mēs sastādām, teiksim, par līdz šim padarītajiem, bet nepabeigtajiem, darbiem. Tas nav tā, ka mums turpmāk katru mēnesi šādus aktus rakstīsim. Tas ir, nu, vismaz, kā es to saprotu, mēs, tagad nu tāds...

Sievietes balss (KS): Nē, bet producēšanas sadaļā ir ļoti daudz tādas pakalpojumu sadaļas, kas ir „ongoing", kas visu laiku notiek un notiks, teiksim, līdz izstādes sākuma brīdim, kas nozīmē, ka principā, ka nodevums mums varētu būt atklāta izstāde 1. maijā, kas nozīmē, ka mēs nevaram, nu, mums nav naudas plūsmas gadu, nu...

Ģ. Majors: Kas daļēji sasaucās arī ar to projekta vadību, ko es vienu brīdi ierosināju plānā, budžetā skatīt kā atsevišķu pozīciju, tad mēs varētu vienmēr par viņu norēķināties - tas faktiski ir tas pats, no kuras naudas mēs fiziski uzturam savu pamatofisu un tas...

R. Stafeckis: Bet nūjā , par to mūsu viedoklis tomēr bija, ka mēs nerakstām atsevišķi šo te projektu vadību.

Ģ. Majors : Nē, tas ir saprotams, vienkārši tas ir tas, no kā tas veidojas.

Sieviete 1 (KS): Bet mēs jau varam atšifrēt, ko nozīmē šī projektu vadība, nevis kā projektu vadības, bet ka Tu esi to darījis, Elīna ir to darījusi, nu, respektīvi, uzskaitīt tos darbus, kas ir veikti un, kas arī turpmāk tiks veikti.

Sievietes balss (KS): Kas ir atbilstoši tam pakalpojumu plānam, piemēram, sabiedriskās attiecības, kas ir lietas, kas tiek darītas, viņas atbilst komunikācijas sadaļai, bet vienkārši tas ir turpinoša lieta, kas nemitīgi tiek darīta, viņai nav tāda gala nodevuma.

Sievietes balss (KS): Nu bet, varbūt vienkārši mēs atšūtam to versiju, ko mēs jau tā esam apdomājuši... (fonā sāk komentēt vairāki dalībnieki)

L. Ange (53.06): Nē, jā ir taisnība arī tajā ka mēs varētu interpretēt šos te līguma punktus arī bez grozījumiem. Vienīgais, kas mums vēl nepastāv - mūsu tajā, tajos, par tām pakalpojumu sniegšanas tāmēm, kur mēs sākotnēji novienojāmies par tām, par to pozīciju izvērsumu un te mēs, man ir arī pierakstīts, ka mēs kaut kādā sarunā vienojāmies, ka šīs te tāmes pozīcijas vienlaikus kalpo arī kā nodevumi.

Sievietes balss (KS): Tāmes pozīcijas kā nodevumi...?

L. Ange: Cik tālu tad mums ir tagad ar tām tāmēm? Tad pēdējais mums bija tas, ka mums ir tā tāme ar tām pozīcijām, pozīciju lielo cenu, lielo, un iekļautiem apakšā.

Sievietes balss (KS): Mēs gaidām tā kā saskaņojumu tam pakalpojumu plānam, kuram ir izvērsti, viņš paliek tāds kāds viņš ir, tās pozīcijas, tad tam attiecīgi iet klāt tāme.

Sievietes balss (KS, E. Vikmane - secināts, balstoties uz 56.48) : Un mēs viņu p/n aktā, kopā ar tāmi, zem lielās pozīcijas piestādām, par summām, kas ir apakšējās, kas ir precīzās summas. Vienīgais tas jautājums, kur varbūt ir grūti izvērtēt, kāpēc mēs visu laiku par to vadības līniju runājam, ka šajā pakalpojumā, piemēram, mājas lapa - tur ir nodevums ar noteiktu summu, kas ir jau precīzā tāme, bet tajā jau ir ne tikai apakšuzņēmēju darbs, ko mēs noalgojām web-lapu uztaisīt, tajā jau vēl ir juridiskie, finanšu, vadības, biroja, infrastruktūras, viss tas, kas ir viss Latvijas birojs, ko mēs liekam iekšā papildus tam pakalpojumam, tāpēc, nu pēc tā jūsu ieteikuma, mēs viņu netāmējam atsevišķi kā vadības pakalpojumus. Līdz ar to, ja, piemēram, vai nu tajā p/n aktā tomēr man gribētos aicināt, ka mēs norādām, ka tajā summā ir iekšā visi šie pakalpojumi, jo savādāk jau, piemēram, tāds papīrs iziet kaut kur uz āru, tā summa ir lielāka nekā kāds cits būtu gatavs uztaisīt web-lapu. Viņu var apstrīdēt, bet, ja tur ir p/n aktā skaidri norādīts, ka tajā ir iekšā vēl vesela biroja darbība, nu, kur cilvēki katru dienu nāk un dara visas, visas darbības, kas viņiem ir jādara, ne tikai tas pats apakšpakalpojums. Nu, vienkārši, lai pēc tam nerodas pārpratums, ja kāds sāk skatīties tos ciparus un interpretēt pēc savas saprašanas. Un to, to man ļoti gribētos noprecizēt, vai nu tad mēs liekam vispār atsevišķi vadības pakalpojumus un apakšpakalpojumus, tikai pa konkrētajām tām tirgus cenām, vai tomēr mēs saliekam to visu kopā pēc saturiskajiem, bet, p/n aktā norādot, ka visur tur ir iekšā visi šie pakalpojumi. Nu tas ir divas, tās opcijas. Mēs varam darīt visādi, bet negribētos tā, ka tie pakalpojumi vispār nekur neparādās.

55.43

R. Stafeckis: Nu, viena lieta par ārpakalpojumiem, tie visur, visās specifikācijās, ir bijuši, ka, teiksim, tie arī ietilpst jūsu tāmē. Respektīvi, ja jums ir juristi kā ārpakalpojums, tad to var droši rakstīt iekšā (fonā skan - „jā, jā, jā ") . Tas, kas paliek, tā kā nu, ko it kā mēs negribētu - lai tas ir jūsu pašu, savas, iekšējā biroja izmaksas tā kā rakstāt tā kā atsevišķas pozīcijas, pareizi?

Sievietes balss (KS): Bet tad mēs to liekam iekšā tajā tāmē un norādām p/n aktā, ka tur ir iekšā mūsējās izmaksas, visas.

Sievietes balss (KS) Un, piemēram, aktu sastādot par mājas lapu, mēs rakstām, ka pakalpojumu faktiskās izmaksas ir 5000, izpilde veikta divos mēnešos, un faktiskās izmaksas ietver personāla resursus, nepieciešamo infrastruktūru un citus attiecināmos izdevumus pakalpojumu sniegšanai.

L. Ange: Izklausās labi, bet tur droši vien būs arī jāpārprasa Veltai. Es noteikti nebūšu tas, kas pateiks, ka mūs (fonā skan „ tad mēs varbūt aizsūtām" ) pilnībā apmierina, (fonā skan daudzi komentāri „ apskatiet/nokomentējiet").

Sievietes balss (KS): Jo vienkārši šeit tas uzreiz, bišķītiņ precizē, kas tad ir tās faktiskās izmaksas, un pazūd tas satraukums, ko saka Elīna, ka kāds var pēkšņi apstrīdēt, kāpēc par šādu naudu tieši ir mājas lapa.

R. Stafeckis: Nūjā, izklausās loģiski.. Labi, tas mums bija... Mēs vēl esam joprojām pie 2. punkta tikai no kaut kādiem 12 punktiem. Pamatu būvniecības piedāvājums. Respektīvi, tur es tā no savas puses drusku nokomentēšu... Tas, man piektdien ap septiņiem vakarā zvanīja tas Stefano, ko jūs esat arī satikuši tur, un nu, tam telefona zvanam tā jēga bija tāda, ka viņi, acīmredzot, tajā visā korupcijas skandāla gaismā jūtās atbildīgi, lai mēs, nu, teiksim, dalībvalsts, nedomātu, ka viņiem tiek uzspiests šis te pamatu piedāvājums. Nu tur, vismaz, kā viņš stāstīja, ka tas, kurš tagad ir tajā izmeklēšanas izolatorā, tas viņu infrastruktūras direktors, ka viņš ir bijis tas, kurš ir tā kā to Expo vadību pierunājis rakstīt toreiz to vēstuli, kurā tiek kategoriski pateikts, ka 30. jūnijā visiem pamatiem jābūt gataviem, un tāpēc mums visiem tagad ir jāpērk šis pakalpojums no Expo. Tā kā, lai mēs nekādā ziņā nedomājot, ka mēs esam tā kā spiesti šo te pakalpojumu ņemt, ka mēs drīkstam ar latviešu būvniekiem strādāt, ar kādiem itāļu, paši viņus arī atrastu, un izkontraktētu, un, teiksim, mums brīvas rokas. Bet - tai pašā laikā, nu, tos termiņus tomēr vajadzētu ievērot un, teiksim, tur nesakot, vai tas ir pirmais septembris vai pēdējais, jā, bet nu, ka līdz septembrim tomēr vajadzētu tiem pamatiem visiem būt, nu, tas tā kā pats pēdējais brīdis. Un, nūjā... šāda te tā saruna īsumā bija, kas attiecas uz pamatiem, un, bet tai pašā laikā, to viņš arī apsolīja, ka to, to 157 000 EUR to piedāvājumu, ko viņš iedeva toreiz mums Milānā, tā kā, nu, aiz muguras, tad viņi atsūtīs tuvākajās dienās arī oficiālu parakstītu, lai mums būtu dokuments, uz kā pamata tad tālāk to lēmumu pieņemt. Tā kā tas, bet nu līdz šim brīdim vēl tas parakstītais dokuments nav, bet nu, it kā es domāju, ka viņš arī tuvākajās dienās parādīsies. Un tad ir tagad tie varianti, ko darīt, un faktiski mēs šeit, ministrijā, vairāk sliecamies uz to pusi, ka ir, ja mums nav, alternatīvie piedāvājumi uz galda, kas ir uz pusi lētāki, ka tomēr iet šo te bez stresa variantu un slēgt līgumu ar Expo to piedāvāto, (fonā komentē „vismaz mums ir pamati").

J. Zolbergs: Nu mēs redzam, kā mums vispār iet ar itāļiem dažādu piedāvājumu sniegšanā, par cik, nu, mēs uzrunāsim firmu no ielas, viņi iedos kaut kādu savu standarta cenu standarta objektā, un tad, kad sāks iedziļināties, kādas prasības būs - darba drošība, būs piekļūšana, un uz kaut ko vēl, ko pieprasa Expo... Vienkārši tā cena pēkšņi sāks augt līguma izpildes gaitā, un mēs , nu, mēs varam dabūt tādu...

Ģ. Majors: Nu, tas vienmēr ir tas jautājums, nu arī kā mēs nodīlojam visus apakšuzņēmējus, kurus mēs, piemēram, organizējam tā pat kā pasūtītājs viņus ir nodefinējis pret mums, nu, ja viņš parakstās par to, tad viņš uzņemas visus risku par, nu, iepazinās ar to situāciju. Protams, ja mēs tiekam, līdz tāda veida vienošanai, protams, ar to iespējamo būvnieku, bet es jau vienmēr arī skatos divējādi - nu, vai nu tu esi gatavs arī kaut kādu risku uzņemties, vai nē. Pretējā gadījumā visus riskus uzņemamies tikai mēs.

J. Zolbergs : Protams, tāpēc arī skatīsimies, cik ir liela šī te cenu starpība, tad arī domāsim, vai tas risks varētu būt tā vērts.

Ģ. Majors: Jā, jā, jā...

J. Zolbergs (1.00.45): Jo, pieņemsim, 10 līdz 20 tūkstoši - es nedomāju, ka tam ir jēga, riskēt ar kaut kādu kompāniju no malas.

Ģ. Majors: Tam es arī pilnīgi piekrītu, jā.

Sievietes balss (KS): Kā, bet tad tu esi uzrunājis, ja, tos itāļus?

J. Zolbergs: Es esmu aizsūtījis itāļu partneriem lūgumu, vai nu pārsūtīt to pamatu projektu, vai arī vienkārši iedot kontaktus.

R. Stafeckis: Varbūt, ka viņus varētu kaut kā drusku konkrētāk uzmundrināt, teiksim, mēs izdomājām kaut kādu deadline, kas varētu būt, teiksim, nākošās nedēļas trešdiena... Un, ka mēs gaidām, kaut kādus daudz maz vai saistošus tāmes piedāvājumus, pamatojoties uz to...

J. Zolbergs: Viņi man nav atbildējuši, ka viņi ir pārsūtījuši viņiem... Nu, kā tad mēs tādā... R. Stafeckis: Nu, piektdien?

J. Zolbergs : Es mēģināšu dabūt šonedēļ apstiprinājumu, kad man vispār ir ar ko runāt un tas, varētu mēģināt dabūt nedēļu, pa nedēļu tāmi, ja.

Ģ. Majors: Un ka viņi paši nosauc termiņu, kad viņi ar dabūt tāmi un tad mēs savā starpā ar ministriju varam saskaņot, vai tas deadline mums der, vai neder. Nu, vismaz vienojamies, ka šonedēļ dabū atbildi par to...

J. Zolbergs: Vai mums ir cerības no viņiem vispār kaut ko sagaidīt.

R. Stafeckis: Varbūt viņi paši pasaka, ka nemaz negrib, tur nemaz nerēķināsim.

Sievietes balss (KS): Bet kā - tur nav jābūt kaut kādam oficiālam papīram- jums nav vajadzīgs iepirkuma procedūrā tāds papīrs?

R. Stafeckis: Nē, protams, ja mums būs... Nu tas ir līdzīgi tā, kā mēs pirms tam runājām, par to lielo iepirkumu...

Sievietes balss (KS): Nūjā, tā kā neoficiālu un oficiāli.

R. Stafeckis: Ja. Protams, ka tad mums ir jāiet cauri, tā saucamais, mazais iepirkums, ja, un tad mes * pazaudēsim droši vien mēnesi un, nu, jā. Nu nav jēgas mums vispār neko sākt, ja mums rezultāts būs tāds pats ka...

Ģ. Majors: Bet nu, iedodam viņiem ari to kontrolskaitli, nometām 20 % nost no tā Expo un pasākām budžetu. Tad mēs saprotam, jo tad ir otrā galā vienmēr cilvēki, uzreiz netērē viens otra laiku - vai interesē. Pateikt Expo budžetu, pateikt mīnus 20% (fonā skan „mīnus 30-40%, lai būtu drošāk"). Nūjā, tagad es domāju, vienkārši tādā ziņā, viņiem obligāti jāpaliek zem tā un vēl pielikt klāt tos argumentus, ka, nu, viņam jābūt ievērojami lētākam, jo ar Expo kompānijām ir mazāks risks, zinot, ka mums būs papildus sarežģījumi.

Sievietes balss (KS): Bet nu Expo jau pats arī pateica ļoti atklāti, ka 20 % ir viņu fee.

Ģ. Majors: Pareizi, jā.

R. Stafeckis: Nūjā, bet nu, tā ir teiksim fee kā supervision un tas viss, kas būtībā jebkuram vairāk vai mazāk ir jādara. Piedevām, es domāju, firmai no malas tas pat ir vēl sarežģītāk tur, visas vietējās procedūras iziet, nekā. (fonā sāka īsi komentāri, kuri pārklājas).

J. Zolbergs: Jautājums, tas atkal, ko mēs...

Ģ. Majors: Ideāli - cita firma, kas tur strādā. Nu, piemēram, ja mēs zinām, ka Vācijai būvē pamatus arī privāta firma, nu, tad visideālākais, dabūt kādu citu privātfirmu, kas tur kaut ko jau dara, bet nu, es nezinu, vai mēs to varam dabūt.

Sievietes balss (KS): No budžeta viedokļa mums ir izdevīgāks tas maksājums. R. Stafeckis: Nu, jā. Paņemt vienkārši Expo piedāvājumu un viss.

Ģ. Majors (1.03.47): Nē, nu tad, lai būtu tā starpība ievērojama, ja mēs ejam kaut kādu grūtāko ceļu, nu, protams, ka nedarīs to 5 vai 10 tūkstošu dēļ.

R. Stafeckis: Nu jā, bet tai pašā laikā mums arī būtu ieteicams, ja mums būtu kāds piedāvājums vēl no malas, lai mums ir arī šis te pamatojums, nu, ka mēs esam uzvarējuši.

J. Zolbergs: Man bija jautājums. Ok, pieņemsim, es atradīšu kompāniju no ielas, es teikšu - nu, jābūt pamatiem, bet visiem darbības uzraudzības un visam tam procesam jāatbilst Expo prasībām. Un tad, kurš tad no tiem visiem cilvēkiem ir tas, pie kura var būvfirma no ielas vērsties, lai precizētu šīs te prasības, šo darbu procesu, lai saprastu izmaksas?

R. Stafeckis: Es apskatīšos, jā...

Ģ. Majors: Tas droši vien būs tas pats cilvēks, ar kuru arī būvnieks (neskaidrs vārds 1.04.41.) māju būvē, un tur noteikti ir kaut kādas komunikācijas kanāls, (fonā īsas, nesaprotamas frāzes, smiekli).

R. Stafeckis: Nē, nu ok, es noskaidrošu, jā, tas ir visdrīzāk viens no tiem, ar ko mēs arī toreiz pie galda sēdējām.

J. Zolbergs: Teiksim, kura kontaktus drīkst dot kompānijai no ārpuses.

R. Stafeckis: Ok, labi. Tā, ar to mēs būtu tikuši skaidrībā, tagad par būvniecības iepirkuma procedūras organizēšanu, tur, Jāni no Tevis varbūt ir kaut kādi lieli komentāri, es domāju, ka tas pirmais, Linda paskatījās arī to pirmo variantu, ka lielos vilcienos, ir ok. Protams, tur ir daudzas brīvas vietas vēl, kas tur jāieraksta, bet, nu, es piedāvāju, ka mēs par to vel sarīkojam atsevišķu sanāksmīti šaurākā lokā, jo mums te tagad nav visiem laiks, ko tērē, izņemot, ja kaut kas no Tevis vēl ir tāds.

J. Zolbergs : Tas, ko es teicu, nu, tā iespējamā interese, ir zema.

L. Ange (1.05.53): Tieši šinī kontekstā, tad, kad es iegāju, es gāju meklēt kaut kur izprintētu iepirkuma likumu, bet tur bija, es ātri ieskrēju pie kolēģiem iepirkumu nodaļā, cik mēs tur ātri paskatījāmies, tur ir tā opcija par to, kad, ja piedāvājumi neatbilst prasībām, kad ar šiem te atklātā konkursā startējošajiem pretendentiem var veikt sarunu procedūru, publicējot paziņojumu par līgumu. Ja mēs uzliekam atbilstību cenai kā prasību, viņi, piemēram, startējot ar lielāku piedāvājumu, automātiski neatbilst šai prasībai, mēs viņus noraidām. Nu, uz tā pamata. Tad, ja mums nav neviens piedāvājums, kas iekļaujas līguma summā, tad tīri teorētiski mēs varam pretendēt uz sarunām, kas ir plāns B gadījumā, ja ir tik slikti, ka... Un sarunās mēs varam runāt par cenu, un tad attiecīgi, ja mums ir, nu, tāds brīdis pienāk, ka mēs saprotam, ka neviens, neviens negrib par šo cenu neko būvēt un tas ir, nu, tam skaidrākais piedāvājums būs šī te iepirkuma procedūra, kur būs tie reālie piedāvājumi, nu tad mēs, nu droši vien, ka tad mēs iesim pie savas vadības, jo nu tad tā būs tā reālā situācija, kad mēs patiešām zinām, ka tas finansējums nav. Nu un tad, tad mēs skatīsimies, vai mēs šo te trūkstošo finansējumu tad kaut kā caur atbalstītājiem taisām otro apli, ejam pa visiem un mēģinām tā kā sadabūt, vai tad mēs skatāmies, kādi ir ministrijas iekšējie resursi, kaut ko vēl sagrabināt, bet nu tāda, tas, tas vienkārši mani tā iedrošināja, ka gadījumā, ja tajā būvniecības iepirkumā visi strādā ar dārgākiem piedāvājumiem, tad mums jāskatās, cik dārgākiem, bet nu, gluži vēl bezizeja tajā brīdī nav. Nu, bezizeja droši vien ir tad, ja mēs {fonā R. Stafeckis komentē „vispār neviena nav") aizejam līdz sarunām, jā bet nu nevienojamies pilnīgi par neko. Vai nu, ka mums nav nauda, vai, ka būvnieki nav gatavi runāt par cenu, nu, bet it kā plāns B vēl arī konkursa gadījumā mums ir, ja tie piedāvājumi ir dārgāki.

Sievietes balss (KS): Man bija vēl papildjautājums - vai ir kāda iespēja par termiņiem, kaut kādi risinājumi. Nu, mēs visu laiku skatāmies, nu, maksimālos termiņus, kas ir starptautiskam konkursam, pēc tam pārsūdzēšanai, nu, visur tas aizņem ļoti daudz laika. Vai ir kāds juridisks risinājums, kurā mēs varam saīsināt, nezinu, pārsūdzēšanas laikus, vai kaut kādus, kur mēs varam dabūt drusciņ laiku, kāds...?

L. Ange (1.08.44): Ir - MK. Kad MK pieņem lēmumu par izņēmumu no iepirkuma procedūras, kad tas, nu, tā... Tas pilns lēmums ir tāds, ka atļauj rīkot, respektīvi, atļauj izvēlēties pretendentu nerīkojot publiskā iepirkuma procedūru. Šajā gadījumā gan ir tas ievērojami jāpamato. Mums ir bijusi tāda pieredze. Šajā gadījumā mēs pilnībā neatsakāmies no procedūras, bet mēs neesam saistīti piemērot šo te publiskā iepirkuma regulējumu, mēs, ministrija, šādos gadījumos rīkojas tādējādi, ka piemēro šos te publiskā iepirkuma principus par atklātu izsludināšanu, pieteikšanos, piedāvājuma vērtēšanu pēc iepriekš noteiktiem kritērijiem, bet mēs neesam saistīti ar šiem te termiņiem. Respektīvi,mēs piemērojam visu to pašu, ko publisko iepirkumu likums, izņemot - mēs neesam saistīti ar termiņiem. Bet es nezinu, mēs par to neesam pat domājuši. Es nezinu, vai konkrētajā gadījumā kaut kas tāds būtu iespējams. Es vienkārši atbildu, ka ir tāda pieredze ar citām lietām, bet es nezinu, vai konkrētais gadījums paies zem šī te izņēmuma, vai ir MK gatavs lemt. Bet, nu, es nezinu, mēs varam, teiksim, veikt izpēti šajā jautājumā - kā būtu - ja būtu.

Sievietes balss (KS): Nu vēl jau arī pastāv iespēja jautāt, vai atļauj veikt ārkārtas sarunu procedūru?

L. Ange: Pastāv.

Sievietes balss (KS): Bet te arī te būs nepieciešams pamatojums, tas jau arī nemaina situāciju.

L. Ange: Jā, bet kuru pamatojumu mēs izmantosim. Par steidz... Tur bija par steidzamību tajā pantā sešdesmit (pēc dažām sekundēm fonā L. Ange paralēli pabeidz teikumu „ trešajā " )...

J. Zolbergs : Mums būs steidzamība, ja, jo visi tie plāni A un B un papildus naudas meklēšanas, mums tagad " tas grafiks ir tāds, ka mums pat īsti nav ieplānots grafikā iespēja, ka kāds pārsūdz, līdz ar to mums būs tā steidzamība.

Sievietes balss (KS): Kā tad mums bija, mēs Sanhaju arī nebūvējām steidzami?

R. Stafeckis : Tur vispār nebija iepirkuma. Bet nu tur vēl tagad nupatās tikai...

L. Ange: Bet tur bija kaut kāds MK noteikums, lēmums, es atceros arī par to, ka atļāva kaut ko nepiemērot.

R. Stafeckis: Nu, un tagad visu šo pirmo, nu tas bija pēdējos kaut kādus četrus mēnešus, Eiropas Komisija tur skata lietu pret Latviju...

L. Ange: Nu jā, jā.

Ģ. Majors: Par Šanhaju?

R. Stafeckis: Jā. Par to, ka netika ievērotas...

L. Ange: Vienkārši man bail, ka tas steidzamības arguments konkrētajā gadījumā aizies cauri, ņemot vērā, ka mums kabinets var pakratīt ar pirkstu un teikt - bet, jums taču bija pieredze, kas jums liedza sākt... Es nezinu, vai tas steidzamības arguments...

Ģ. Majors: Vispār, jums tie Expo termiņi bija zināmi, tad, kad jūs, piemēram, sludinājāt mūsu konkursu, nu, kad viņi saka - februārī tagad jābūt mājai gatavai, martā, kad viņi saka? Nu, iekšdarbus var turpināt aprīlī (fonā īsas frāzes „Nebija, nezinājām, vēl nebija slēgts līgums").

L .Ange : Nūjā, bet to, ka izstādei jāsākas maijā, tas gan bija zināms.

Ģ. Majors: Jā, bet tur 2 mēnešus - tur ir arī tas, par ko mēs cīnāmies.

R. Stafeckis: Labi, bet nu, tas reāli, ja, ja mēs saprotam, ka tas februāris, viņi var tagad tā teikt, bet to neviens reāli tu arī neizkontrolēs, līdzīgi, ka viņi pateica, ka pamatiem jābūt jūnijā, tagad viņi saka, pietiks septembrī, ja.

Ģ. Majors: Tas jautājums, vai mēs to varam izmantot, argumentus, teiksim. Es jums saku vienkārši to ideju, ka izstādes dēļ...

Sievietes balss (KS) : Jo man liekas, ka, ja mēs iegūstam jebkādu laiku, nu tas visiem ir ļoti daudz, jo tad mums ir iespēja meklēt, jeb, nu, ir laiks meklēt kaut kādus risinājumus kaut kam. Ja mēs varam pasteidzināt to laiku, kurā mēs vienkārši būsim spiesti sēdēt un gaidīt, nu, noteikto termiņu, jo mēs varam izdomāt visāda veida pamatojumus. Skaidrs, ka tos Expo termiņus neviens nezināja un, ka mums jau arī nav, nu, to mēs varam te pie galda diskutēt, vai viņus kāds ievēros, vai nē, bet nu, ja tie termiņi ir oficiāli un viņi ir nolikti, un viņi ir ļoti ātri, tad, man liekas, tas tomēr ir pamatojums (fonā komentē „ force majeure ").

R. Stafeckis: Un, ja mēs tās 54 dienas varētu uz pusi, piemēram, samazināt, tas jau arī būtu uzreiz gandrīz vai pietiekoši.

L. Ange (1.12.48): Nu tad varbūt mēs varam vienoties par to, ka jūs paskatāties, vai mums ir argumenti ar IUB skaņot sarunu procedūru, un mēs savukārt arī padomājam par to, vai mums ir argumenti iet uz MK ar izņēmumu, un pazondējam to situāciju, kā, teiksim, valsts kanceleja, kāds viņai būtu viedoklis par to, ja kaut kas tāds notiktu. Sajūtu līmenī man tāda baža, ka viņi tur baigā sajūsmā nebūs, jo mums ir pēdējās lietas, jā, kad Eiropas Komisija skata vairākus valdības pieņemtos lēmumus par publiskā iepirkuma likuma nepiemērošanu uz katru šo te pamatotību, cik, cik Latvijas valdība pamatoti ir, tai skatā viens ir tas Sanhajas gadījums, nu tur ir vēl.

R. Stafeckis: Nu jā, 4 gadus pēc tam, tā kā liekas visiem jau sen aizmirsies...

L. Ange: Līdz ar to, varbūt to mums tā kā lielāku uzsvaru tomēr likt uz IUB, jo tomēr mēs ievērojam publiskā iepirkuma, nu, regulējumu.

Sievietes balss (KS) : Jā, tas ir ļoti saprātīgi. Jo MK iesaistot uzreiz rodas arī daudz dažādu pat politisku faktoru, kam nav, nu, ko negribētos vēl papildus tajā visā iesaistīt (fonā komentē „tieši tā").

R. Stafeckis: Nu, mums vēl paralēli tam, ar otru lūdzošo roku jāiet vēl papildus naudu prasīt, tad pavisam slikti. (fonā sievietes balss „ mums visas rokas aizņemtas ")

L. Ange: Bet - tas, kas attiecas uz to argumentāciju, mēs esam arī gatavi, mums tur, teiksim, tā pieredze tāda, pārliecināšanas pieredze, par to, cik, cik tas ir ļoti vajadzīgs, tā kā, ja jūs atrodat galvenos tos, nu, teiksim, kaut kādus, tos struktūras punktus, tas mēs viennozīmīgi esam gatavi meklēt vēl papildus argumentus, vēl kaut kādus pārliecināšanas līdzekļus, un kaut kā, man liekas, tad, ja mēs kaut ko tādu mēģinām, kad ejam to IUB ceļu arī , mums līdz šim tpfu,tpfu tpfu, laba pieredze. Un IUBs ir pilnībā sagatavots, ka mēs esam tādi ar Expo kā iepirkuma priekšmetu, tādi ļoti īpaši un... Ir jā... Vienkārši ir jābūt elastīgiem, piemērojot klasisko likumu.

Sievietes balss (KS): Par to jau neviens nesit pa muti.

R. Stafeckis: Ok, labi, ejam tālāk. Projektēšanas aktualitātes komentāri no Expo biroja.

Vīrieša balss (KS, 1.15.19, J. Zolbergs vai A. Zusts): Es maijā (neskaidri izrunāts datums) viņu vēlmi, lai nu kādā veidā, bet izpildīju.

R. Stafeckis: Par to ir kaut kādi komentāri?

Vīrieša balss (KS, 1.15.19, J. Zolbergs vai A. Zusts): Nē. Nekas nav saņemts. R. Stafeckis: Nu labi, nu kāda ir pašlaik ir prognoze par to turpmāko teiksim, kad..

Vīrieša balss (KS, 1.15.19, J. Zolbergs vai A. Zusts): Mēs prognozējam vienmēr un tas ir mūsu noliktais termiņš, protams, runas par to, ka kaut kas varētu būt ātrāk - nu, diemžēl, nē. Jo drošības sistēmas mums stāv gaidīšanas režīmā, ja, projektēšana.

Ģ. Majors: Dēļ Itālijas.

Vīrieša balss (KS, 1.15.22, J. Zolbergs vai A. Zusts): Lietas, kas saistītas ar izmaksu samazināšanu tagad atkal tiek, nu, tiek darītas. Tas arī faktiski ir tad tikai var turpināt projektēšanu. Neko ātrāk mēs nevaram, tās būvkonstrukcijas. Arhitektūra man ir visa gatava, bet atkal viņi gaida šobrīd šo gala lēmumu, ko tad mēs tur, nu šīs nianses, ko tad mēs tur darām, ja. Inženiertīkli vispār ir atvērti ļoti vāji , pārsvarā mums nav, jo (neskaidra frāze 1.16.23). Nu, ventilācijas, visas klimata sistēmas mēs tagad sitam nost, samazinām. Pa to laiku, mēs neko nevaram ātrāk dabūt gatavu.

Ģ. Majors: Tas nozīmē, kamēr mēs, piemēram, no savas puses neiedodam minimālo programmu virtuvē, nu tas ir tā, ko es pa lielam tikai tagad sapratu, viņi nesāk projektēt, nu. Ir tā maksimālā lieta uzprojektēta, tur ir šobrīd tas cipars ir lielāks. Mēs zinām, ka virtuvi nu, tomēr nevajag tik jaudīgu, mēs tur daudzas lietas, mēs jau iepriekš vienojāmies, bet projektētājs nevar projektēt, kamēr nav, piemēram, iedots precīzs tas plānojums. Tur, kur plīts atradīsies un tā, bet mēs ejam to ceļu, ka mēs samazinām to virtuves apjomu, nu, iekārtas būs mazāk,

viss tas ir samazinajuma vērts. Nu tas tada veida, ka tur ir saistīts, jo tur divreiz neviens netaisīs, (fona kads īsi • komentē, nav labi saklausāms).

R. Stafeckis: Ok, labi. Tad tehnoloģiju pakete tagad. Iznāca apskatīties Tev kaut ko, ko viņi visi ir tur sūtījuši?

Vīrieša balss (KS, 1.15.22, J. Zolbergs vai A. Zusts):Nu, es redzēju, ka ir atsūtīts, pavadvēstule, bet...

1.17.24

Sievietes balss (KS): Es atvēru vaļā, ieraudzīju 140 lapas puses un arī nevēru to vaļā. Ģ. Majors : Pēdējā lapā vajag apskatīties, kur ir cena.

V

Sievietes balss (KS): Nav tur cenas. Sis ir tas, gadījums, kad tu paskaties, bet cenas nav. R. Stafeckis: Kolēģi, nav tur cenas.

Ģ. Majors: Tad tur ir tieši tas pats, ko mēs iepriekš lasījām - vienkārši updeitots un izrunājam uz vietas. Faktiski, ja, es domāju, ka mums ir tagad tā galvenā lieta, ko es saprotu no sarunas Milānā, mums ir jākomplektē nu, komandas papildinājums tām sarunām ar šiem, ar šiem, tehnoloģiju, nu cilvēkiem Expo, kur mēs ļoti pamatoti un skrupulozi, spēsim kasīties par katru, katru kameru, par katru lietu, ko viņi mums piedāvā. Jo šis ir nu, tas, standarta piedāvājums, mēs darām to, to, to... Tas, ko mēs prognozējam par ugunsdzēsību nu, būs nu, faktiski, mazas iespējas diskutēt, plus mīnus. Par video novērošanu varbūt nedaudz, par internetu arī mēs izrunājām, ka mēs uzskatām, ka mums vajag wi fi tikai mūsu lejas 100 kvadrātmetrīgajā telpā, un augštelpu nevajadzētu ļauties, ka viņi mums projektē, nu augšu, kas, es domāju, ir zem zaru telpa, tai jāpārklājas no, no tās Expo un tad lielā, lielā problēma, es domāju, būs tā visa energo taupības monitorings un tas - tas ir tāds lielums, kas - viņš var būt kaut kas šausmīgi vienkāršs un ndeārgs, bet viņš var būt apkarināts ar kaut kādu tādu paketi, kura ir dīvaina un neviens no mums, es domāju, pie galda sēdošajiem, nav tik, kurš mums.. Ir jādabū tāds cilvēks, kurš var normāli, pirmām kārtām, saprot no tām tehnoloģijām, un ļoti, ļoti skrupulozi iet virsū un viņiem desmit reizes liek atbildēt uz vienu un to pašu jautājumu, kāpēc mums vajag to, ko mums nevajag... Nu, tirgotāji.

R. Stafeckis: Tad jā, drusku, man liekas, nedaudz tad tie varētu būt savādāk, kamēr nav viņi cenas pateikuši kaut kādām konkrētām pozīcijām, varbūt mums nevajag tur stundām ilgi cīnīties un pierādīt, ka mums šo konkrēto iekārtu nevajag. Nu, ja viņu pa lielam, varbūt tomēr varētu lietot, ja. Vienkārši ļaut viņiem nonākt līdz tam nākošajam solim, lai viņi atsūta tās cenu lapas.

Ģ. Majors : Nē, tā es pilnīgi to biju domājis...

R. Stafeckis: Un tajā brīdī tad mēs sākam svītrot ārā...

Ģ. Majors : Es domāju, ka šis pats cilvēks tad nodefinē mūsu vajadzības nedaudz precīzāk, kā mēs to izdarījām, bet tagad mums ir jāizpēta, kāds tad ir tas solis, vai mēs dodam tikai kaut kādu arhitektūras projektu, vai mēs noteikti dodam kaut kādu paskaidrojuma rakstu, kuras publiskās telpas, kur ir tas, lai viņi saprastu nu...

Sievietes balss (KS): viņiem tas viss ir.

R. Stafeckis: Nu tas viņiem viss ir

Sievietes balss (KS): Es domāju, ka tur ir jābūt kādām, kurš no tām visām tām 140 lapām izvēlas 5 , par kurām mēs vispār gribam runāt, iedot viņam, lai viņi pasaka, cik tās 5 lapas maksā un tad un tad saprotam...

Ģ. Majors : ...saprotam paši, kads ir nakamais solis uz to Expo, jo tad es saprotu, tur ir jāatrod, kas ir nakamais solis,

R. Stafeckis: Tas, ko viņi piedāvā tur savās 140 lapās ir, ka 28. maijā ir, nu tas ir tā kā rīt,bet nu labi, tas datums nav tik svarīgs, ka ir šī te telefonkonference, kur tad ir no mūsu puses kaut kāds cilvēks, teiksim, kurš orientējas visās tajās shēmās, un no viņu puses, un tad tajā brīdī, nu tiek, kaut kas tiek izsvītrots ārā, un tad no tā pārpalikuma, tad viņi, dod cenu. Un tad ir atkal vēl viens...

Sievietes balss (KS): Tas nozīmē, ka rītdienas tā telekonference ir paredzēta kā pārdošanas konference, jo viņiem uzdevums būs pārdot maksimāli daudz no 140 lapaspusēm mums.

J. Zoltenbergs : Nu, to es neesmu gatavs rīt darīt, {fonā īsu brīdi pārklājas vairāku cilvēku komentāri) Ģ. Majors: Jautājums, kurš vispār būs to gatavs darīt... Tu, es, Roberts?

J. Zoltenbergs : Man ir sākumā jāiepazīstas, kas, kas tur tajās lapās ir , tajās 140 lapaspusēs ir rakstīts, tad es tikai varēšu pateikt...

Ģ. Majors: Nē, es redzēju, ko viņi ...{daudzi īsu brīdi runā vienlaicīgi) tur ir 80 % tas, kas bija iepriekšējā prezentācijā, viņi rāda tās trīs veidu pieejas, kad ir tā minimālā programma, vidējā un maksimālā, tas viss aprakstīts, ko tas iekļauj...

R. Stafeckis: Tie serveri tur sazīmēti visādi...

Ģ. Majors: Pēc būtības tas ir kaut kas līdzīgs tam, tikai precizēts. Nu kā es teicu, ka iekārtas izrādās var arī īrēt, nevis viņas obligāti ir jāpērk, kā viņi viņas instalē, to mēs noskaidrojām tās lietas iet iekšā.

R. Stafeckis: Tur ir tas, nu tas, kas varbūt no jauna nācis klāt, ka tur ir konkrēti sarakstīts, tur, teiksim, 16 kaut kādas kameras, kas ir 360 grādos filmējušas, un tad kaut kāds skaits atkal kaut kādas savādākas grozāmas, negrozāmas.

Sievietes balss (KS): Tur ir pilnīgi viss, ko viņi var piedāvāt, bet nav vērtas ar viņiem runāt par visu, bet par to, ko, kas ir maksimālā pakete no tā visa, kas būtu vismaksimālākajā gadījumā un pēc tam var tirgot.

Ģ. Majors {teikuma sākumu nevar dzirdēt, fonā skan sirēnas) ...gribu, lai mēs saprotam vai nu tas ir kāds no mums vai tas ir vēl kāds trešais cilvēks, kurš vada šo procesu no mūsu puses, mums ir savā starpā jāpadomā, es arī visu laiku domāju, vai ir kāds, ko pieslēgt, vai nē, tur ir vajadzīgs kāds universāls, protams, viņš ir speciālists šajos jautājumos...

Sievietes balss: Galvenais, lai itāļu valodā skaidrā prot frāzi : naudas mums nav! J. Zolbergs: Nu, kas attiecās uz uguni, varbūt ir prasījusi..

Ģ. Majors : Es arī uzskatu, ka to uguni vismazāk ir kādas iespējas kaut ko diskutēt.

J. Zolbergs : Nu, wi fi, tas ir tik, cik aiziet... {nes kaidrs teikums) Video mums jāizdomā pašiem.

Ģ. Majors : Nu par video, tur es domāju, ir iespēja. Viņi piemēram, atnāks ar paketi, ka viņi grib ofisos salikt kameras. Mēs sakām, ka mums nevajag ofisos kameras.

J. Zolbergs: Mēs uzreiz sakām, ka mums nevajag kameras vispār. Ka mums vajag tik, cik...

R. Stafeckis : ...publiskās telpās.

Ģ. Majors : ...publiskas telpas

J. Zolbergs: viņu minimālās prasības, publiskās telpas. Jā, ja mēs uzejam uz to konferenču zāli augšā, to var uzskatīt par publisko telpu? Mēs uzskatām ekspozīciju zāli, publisko telpu un zemzaru... Un tad ekspozīcijas zāli {komentāri fonā)... Nu tad... Nu viņi nevar salikt bezgalīgi daudz kameras...

Sievietes balss (KS) : Bet nu tur jau var, tur jau var salikt no, viņi apgalvos, ka tur gūtu to bildi, ka viņiem nevajag piecas, bet būs būtiski saprast, ka mums liekās, ka mums pietiek ar divām kamerām.

J. Zolbergs: Jo tik daudz mēs varam saviem spēkiem novērtēt ja, lai tās, kameras tu pārklājās nenormāli daudz. Energo taupības monitorings, tas ir visgrūtākais, tāpēc, ka skaitītājs, elektronisks priekšmets nemaksā neko. Viss, tas, kas saucās BMS, tas ir kosmoss. Tas ir atkarīgs no tā, nu, par cik Latvija var pārdot to BMS, bet ja mums ir, ja mums ir iespēja pirkt te, tad tur būs visgrūtākā cīņa.

R. Stafeckis: Nūja mums ir iespēja nepirkt, mēs nepērkam,

J. Zolbergs: Nu, protams, mēs nepērkam. Nu, tas vairāk viņu tas uzstādījums, jo mums jau nevajag neko monitorēt, cik mums tā ventilācijas mašīna paņems elektrību, tik paņems. Vai mēs esam gatavi maksāt tūkstošus par to, lai zinātu, cik tieši viņa paņems?

R. Stafeckis: Un varbūt, ka no rīta var 15 minūtes vēlāk ieslēgt. Nu tā...

J. Zolbergs: Kurš viņu slēgs? 10 minūtes vēlāk viņu neieslēgsim vispār. Nūjā nu, tā kā es domāju, tādā līmenī mēs varam tikt galā paši, protams, vai viņi ir gatavi tādā līmenī runāt. Varbūt, ka komplicētāk vēl.

R. Stafeckis : Nu, vislabāk būtu, ja jūs sazinātos pa tiešo, un tad sarunātu viņu kaut kādu to konferences datumu, vienkārši, nu, šinī gadījumā, tā bumba ir mūsu pusē, viņi te kaut ko ir atsūtījuši, un ...

J. Zolbergs : Jā, es tad redzu to, kad es izeju cauri tiem dokumentiem, uzrakstu, ko mums vajag. Tad varbūt, lai viņi atbild un tad mēs runājam. Mēs konferences zvanā nestāstām ,ko mums vajag, ko mums nevajag, ko mēs negribam, jo tas mums jānoformulē atsevišķi un jādod viņiem tā informācija, jo nav jēgas. Viņi, nu, viņi uzreiz to nenovērtēs, mūs ar mūsu minimālajām prasībām. Visticamāk jau, ka lielākā daļa tā dara/ darīs un teiks - mums neko nevajag.

R. Stafeckis: Ok. Nu labi. Nu tādā gadījumā, tad jūs tur tiksiet skaidrībā {fonā skan „jā"). Vismaz šajā pirmajā solī, pa tiešo.

Sievietes balss (KS):Man liekas, arī tā labā ziņa ir tā, ko pats Expo birojs teica - teica, ka neviens vēl nav noslēdzis nevienu līgumu.

R. Stafeckis: Nu, jā.

Sievietes balss (KS): Man liekas tā ir uzreiz, nu , paver plašāku laiku diskusijai.

R. Stafeckis (1.26.05): Vienīgi, no otras puses, nu viņu izmisums pieaug, tāpēc, ka, jo nu viņu budžetā ir nulle, un tad mēģinās atrast tos pirmos nabadziņus. Nu skaidrs, labi, bet tad ar projektēšanas sadaļu esam tikuši skaidrībā, tagad par producēšanu. Tur es te tos punktu papildināju no savas puses, to pirmo, bet varbūt tagad arī mums nav jēgas detaļās ieiet, vienkārši, tur ir mums līgumā jau vairāki termiņi, ko mēs esam tā kā pārkāpuši sakarā ar to nu, ka mums nav skaidrības par šo te otro...

Sievietes balss (KS): Pakalpojumu plāns ir tāmē.

R. Stafeckis : Nu, pirmā posma, bet mums jau pēc līguma tagad vajag otrā un trešā posma...

Sievietes balss (KS): Bet mēs viņus nevaram sākt taisīt, kamēr mums nav apstiprinājums, ka tas ir tas veids ka, kā jums ir pieņemami...

R. Stafeckis: Nē, nē, es negribēju sākt ar pārmetumu, es zinu, vienkārši gribēju teikt, ka mums ir jāvienojas, mēs šos te dokumentus uztaisām tādā melnraksta versijā, zinādami, ka mēs viņus pēc tam papildināsim un pilnveidosim, vienkārši izejam cauri līgumam.

Sievietes balss (KS,): Jā, noteikti, bet taču negrozot līgumu, vai ne?

R. Stafeckis: Nē, nē, līgumu negrozot, nē. Vienkārši mēs nu paskatāmies visu to, kas pietrūks un ātri saliekam līdz galam

Sievietes balss (KS) : Nē, mēs jau zinām - mums pietrūkst izstādes laikā un pēc izstādes, bet man liekas, ka mēs esam arī diezgan daudz runājuši, diskutējuši par pakalpojumu plānu , kas ir pirms izstādes. Ja jūs tagad sakāt, ka tas ir ok tādā versijā, viss mēs uzreiz sākam taisīt augšā visu pārējo.

R. Stafeckis (1.27.42.) Jā.

Sievietes balss (KS): Un tas ir , man liekas, saistīts ar to, ko mēs pirms tam par tiem p/n aktiem un ongoing izmaksām runājām , ja tas ir ok, tad mēs pēc tā pakalpojumu plāna visu arī saliekam, un tur, tad mums viss ir skaidrs. Jo tad tas p/n akti arī būs tie, kas detalizētāk paskaidros, kas katrā tajā pakalpojumā ir. Nu ja tur, piemēram, vienā ir nacionālās dienas koncepts, tad p/n aktā precīzi parādīsies , kādas darbības ir veiktas, nu kā, kā tas koncepts rodas, kas ir ar to izdarīts un, ja tas darbs nav pabeigts nu tad nākamajā p/n aktā atkal parādās, kā tas viss turpinājies, nu, lai ir skaidrs, lai ir saturiski redzams, ko nozīmē radīt konceptu.

L. Ange : Mēs vienojāmies par iespēju, kad producents mums piestādīs sīkākus p/n aktus, nu par pakalpojumu daļām, jā , norādot, kura, teiksim nevis, tikai tas pakalpojums, bet, kurš tā kā pakalpojums ir sniegts un , par kuru, vēlas tā kā samaksu. Tas viss izklausījās ļoti labi, es domāju, ka tad, kad mēs nonāksim pie pirmā akta un redzēsim, kā tas izskatās, jo tas viss saistīts, nu, lai arī nodrošinātu pakalpojuma sniedzējam vienmērīgāku to finanšu plūsmu.

Sievietes balss (KS): (neskaidrs teikuma sākums) mums nav nekādu ierobežojumu?

L. Ange: Nē. Mēs paskatījāmies, ka tas, tur nav pretruna ar līgumu, tas pieļauj arī šādu kārtību.

R. Stafeckis (1.29.10): Jā...Un vēl viena tāda tehniska nianse, ko mēs esam atstājuši novārtā, to ministrijas ftp serveri.

L. Ange (?) Nu, tos es esmu salikusi, kas mums ir tie nodevumi ar p/n aktiem. R. Stafeckis : Ā, ir viņi tur, ja?

L. Ange: Jā.

R. Stafeckis: Jā, labi.

L. Ange: Un tad, kad būs jaunie p/n akti tur, tad mēs viņus liksim iekšā.

R. Stafeckis: Tur vajadzētu ne tikai tos p/n aktus, bet arī visas tās plānu versijas, kas mums pakalpojumu plāns, laika grafiks, scenārijs.

L. Ange: Jā, es salikšu. Es it kā... Nu jā, man gribās tajos ftp likt gala, nu gala dokumentus, bet es arī varu salikt sev kaut kādā mapē viņus vai draft, vai..,

R. Stafeckis: Nu, droši vien ari protokolus mūsu, šos te sanaksmju protokolus musu vajadzētu un vel tur, - vienkārši tā, lai mēs neaizmirstam to.

L. Ange: Jā, ok.

R. Stafeckis: Labi, tad nākamais punkts ir PVN tematika, respektīvi, tas, kas man visu laiku neliek mieru, ir šis te producēšanas līguma ietvaros sniegto pakalpojumu PVN un tas, ka mums Itālijas puse piedāvā šo te atbrīvojumu, respektīvi nu mēs jau Milānā to drusku sākām runāt, ka man liktos, jums, kā uzņēmumam, vajadzētu kādu starptautiska nodokļu konsultanta konsultāciju, padomu, kā , teiksim, kā nepārmaksāt lieku PVN.

Sievietes balss (KS): Jā, es aizrakstīju LTRK pārstāvei Itālijā, kas Romā strādā grāmatvedības finanšu konsultāciju uzņēmumā, vienkārši palūgt padomu, kā nu, kā, kā viņai liekās, es domāju, ka, nu... Vai nu viņa iedos kādu kontaktu vēl citu, vai iedos, teiksim, viedokli, kur mēs tiekam uz priekšu. Par to visu reģistrāciju Itālijā.

R. Stafeckis: Savukārt, mūsu pusē, mums ir šī te pilnvarojuma juridiskais pamatojums jānoformulē. Respektīvi, ka mēs rakstām pilnvaru mūsu izpildītājiem, kurš ir tiesīgs mūsu vārdā veikt dažādus iegādes Itālijā, uz kā pamata, teiksim, Itālijas puse nepiemēro PVN. Rēķinos.

L. Ange : Labi, nepiemēro, bet tur ir tikai paredzēta nepiemērošana, nevis kaut kāda atmaksa vai kompensēšana.

R. Stafeckis: Tur ir nepiemērošana.

L. Ange: Jo, ja ir tas variants, kad ir atmaksa un kompensēšana, tad šāda te apmaksa un kompensēšana būtu jāsaņem tā kā mums.

R. Stafeckis: Nē, nē tur tā būtība ir tāda, ka viņi iet pie tā pārdevēja jau ar šo dokumentu. L . Ange: Nē, jā - ja tā tas ir, tad nav problēmu.

Sievietes balss (KS): Bet tas ir oficiāli apstiprināts? Jo pēdējo reizi tas bija tikai tā kā viņu iespējamais risinājums situācijai.

L. Ange (?): Jā, bet tur viņi ir sasūtījuši visas veidlapas un visu dokumentāciju, tā kā man liekās.

R. Stafeckis : Nu tur ir tāds kā pilnvarojuma paraugs, tāds tā kā... Cita lieta, kā tas praksē darbosies.

L. Ange(?) (1.32.22): Nu, jā to neviens droši vien nezina, bet nu vismaz, viņiem jau bija diezgan detalizēti izstrādātas tās veidlapas un tas viss.

Sievietes balss 1 (KS): Tur ir ierobežoti pakalpojumi? Jo jebkuru pakalpojumu pērkot mēs... L. Ange (?): Jo tur bija, man liekas, minimālā summa, kas bija ļoti maza...

R. Stafeckis: Jā 300 EUR. Respektīvi, vienas viesnīcas rēķins uz vienu dienu, tas nekur nekvalificējās.

L. Ange (?): Jā, preces un pakalpojumi, ko sniedz Itālijas, nu tie, kas tieši Itālijā ir iepirkti.

R. Stafeckis: Vienīgi, kā mums pēc tam, kad mēs skatīsimies šīs te tāmes un kontrolēsim kaut kādā brīdī, jo tur, nu, rezultātā būs tā, ka būs no visa kopējā iegāžu apjoma, kaut kāda viena daļa būs ar PVN, cita daļa būs bez. Tā diezgan...

L. Ange : Nu liksim kopā un skatīsimies, kas tas tobrīd būs par dokumentu, kas vislabāk to atspoguļos - vai tas būs tāmē kaut kāda papildus aile, vai tas būs kaut kāds atsevišķs dokuments, nu droši vien, ka tad, kad tas viss sāksies, mums būs jāatrod nu, kas ir tas, nu, veids, kas sniedz pietiekamu informāciju, nesagādā jums pārlieku pūles, nu, atspoguļot to, kaut kur tā, tai nu... Mums būs jāsaliek visi tie dati kopā.

Sieviete 1 (KS): Nu, kamēr mēs piestādām producēšanas pakalpojumus šeit, rēķinus, mums jau nav tiesības kaut kādus PVN nepiemērot.

Ģ. Majors : Rēķins būs, bet, teiksim, mazākas summa, jo mēs, piemēram, par naktsmājām nesamaksājam 10 tūkstošus, bet astoņus, tad mūsu pusei, tad izmaksas ir 8, {fonā - protams), tad teorētiski mēs varam prognozēt, ka nauda pie mums paliek, nu mūspusei, paliek vairāk. Tas ir, kad pret jums ar PVN, tas ir pats - ja tas darbosies, pirmā lieta ir fiziski jāsaprot, par laimi, vēl mēs neko neesam sākuši pirkt, tā kā nekas nav notērēts, izņemot...

Sievietes balss (KS) : Nu, principā, ja gadījumā, teiksim, ir, tas, mēs rezervējam, piemēram to kempingu, ja, vai tās dzīves vietas, kas ir brīvprātīgajiem, kur mēs esam pieskatījuši, tas droši vien būtu tas pirmais praktiskais piemērs, kurā mēs varētu redzēt, kā tas funkcionē.

Ģ. Majors: Tur arī jāskatās - ir jau kaut kādas samazinātās PVN likmes arī tajā galā, iespējams, daudzās valstīs, manuprāt, viesnīcu pakalpojumiem ir samazināta tā PVN likme. Samazinātās arī atceļas, to arī vajag skatīties.

L. Ange: Nu atbrīvojums no PVN pat prezumē, ka neatkarīgi, kā es to izprotu, ka neatkarīgi no likmes vienkārši nepiemēro to, kā pozīciju.

Ģ. Majors: Nē, nē, tas protams, ir forši. Jāskatās, kā tas dzīvē, jo , protams, ka tā ir lieliska iespēja, tikt pie papildus naudas

1.34.09

L. Ange: Nu jā, un šādā gadījumā ir tā, kad tas tāmes pozīciju jau tas īsti nemaina, vienkārši tas izlietojums bišķiņ pamainās un tas savukārt, kur tas mums atspoguļojās? Tas mums atspoguļojās p/n aktos, mums vienkārši būs...

Ģ. Majors: Tīri teorētiski, paliks lētāk nedaudz - vai daudz, atkarībā no PVN. Mēs īrējam telpas tad... Sievietes balss: naudas daudz tad paliks pāri

Sievietes balss: vai, gan tas gan ir labi {fonā skan „par to gan neuztraucies "). Fonā sākas dažu sekunžu gara diskusija, kur „pārklājas " runātāji.

Sievietes balss (KS) : Nu tikai tas, kas, piemēram ir jārēķina klāt būs, piemēram, nu, tas, kas varbūt nebija pirms tam rēķināts ir... Itālijā ir tūrisms nodoklis līdz 5 EUR dienā, nu tad tā kopējā summa atkal izaug tur...Nu, pilnīgi, ar vienu roku ņemam, ar otru ņemam atpakaļ.

L. Ange: Nē, tas bija drīzāk sarkasms par to, ka tur būs mežonīgi daudz atlikums, tas nav jāuztver nopietni...

Sieviete 1 (KS): Vēl jau nav skaidrs, to, ko VID tajā uzziņā rakstīja, ka jāpārbauda, vai mums nav jāreģistrējas Itālijā un tas PVN, ko mēs šobrīd nepiemērojam projektēšanas līgumam, projektēšanas izdevumiem, vai tas nav jānomaksā tur, ko man neviens skaidru atbildi nav devis, kam es esmu to jautājusi. To mēs arī jautājām tai grāmatvedības Itālijas finanšu konsultantei, jo ir viedoklis, piemēram, no Jāņa grāmatvedes, ka PVN vispār nekur tā nevar pazust - ka kādam viņš ir jānomaksā.

R. Stafeckis: Ja, man kā nodokļu nespeciālista viedoklis tas būtu, ka jums tiešām tur ir jāreģistrējas, bet vienlaicīgi ar šo te mūsu pilnvarojumu, jūs ejat un jums ir šis itāļu nodokļu maksātāja numurs, bet jūs nemaksājat Itālijas PVN, pamatojoties uz Expo regulējumu.

Sieviete 1 (KS): Tāpēc es gribēju redzēt, vai tas ir par kaut kādiem noteiktiem pakalpojumiem, vai tas ir arī par pakalpojumiem, ko mēs sniedzam, par kuriem mums būs jāpiestāda, tā kā es tur gribu papētīt to. Līdz šim nebija nekas, kur vispār pieķerties.

L. Ange: Nu jā, bet man liekas arī, ka diemžēl, ka nu, mūsu kaut kādu VID speciālistu kompetence tik specifiskā jautājumā, nu ir , par vāju, tāpēc...

Sievietes balss (KS): Es jau esmu prasījusi arī nu, teiksim, zvērinātiem revidentiem, nodokļu konsultantiem šeit... Un viens viedoklis ir, ka šis te PVN nevar nekur pazust, bet kam, kur, kā jāpiereģistrējas viesiem šiem projektēšanas pakalpojumu sniedzējiem vai tikai mums, pēc būtības, ja... Jo, ja mums ir jāreģistrējas, tik pat labi, visiem mūsu apakšniekiem ir, kas šos te pakalpojumus sniedz, tas ir viens. Otrs ir viedoklis, ka, kamēr mēs nesaņemam ieņēmumus Itālijā, mums arī nav jāreģistrējas un nekas jāmaksā, bet tas ir, nu, šobrīd ir tik neskaidri.

Sievietes balss: Tas mani, biedē, man vienmēr... Sieviete 1 (KS): Mani arī biedē...

Ģ. Majors : Jā, un tas var notikt tā kā mums ir pamatdarbībā, nu koncepta biznesā, ka, piemēram, katrs savā galā, nu, piemēram, es, tagad nopirksim pakalpojumu Itālijā, aiziesim ar savu papīru un paprasīsim, ka mums nav PVN jāsamaksā. Pēc gada vai dieviem nāks, piemēram, VID pretpārbaudes mums, ka mēs neesam deklarējuši šeit kaut ko, jo tajā galā viņš ir nodeklarējis, ka viņš ir atbrīvots no PVN, kas šeit nozīmē, ka būtu par importu jāsamaksā, un tā ir šausmīgi grūta situācija, ka mēs, piemēram, maksājam honorārus, bet rezultātā kāds viņu savā galā ieliek kā PVN, nu, piemēram, servisu, un mums nāk VIDs virsū par to, ka mums ir jācīnās tas, lai ņem ārā, galu galā vai mēs te esam ienākumu nodokli ieturējuši un tam līdzīgi. Un tas var novest pie šādas situācijas, piemēram, ja, tajā galā tiek nopirkts kondicionieris, un pēc diviem gadiem te ir stāsts...

L. Ange: Bet nu te jau, tajā uzziņā, ko jūs prasījāt VIDam - tur bija arī šie apsvērumi tā kā iekļauti? Jo tīri teorētiski, ja VIDs savā uzziņā ir sniedzis uzziņu, par to, ka mums, ka jums nav kaut kas jāmaksā, viņi vēlāk nevar piemērot uz šī pamata , jo uzziņa ir saistoša.

Sieviete 1 (KS, 1.39.14): Mēs sūtījām to uzziņu, vai ne? Vai ne, Baiba, Tu sūtīji,? (fonā atbild apstiprinoši)

L. Ange : Jums vajadzētu maksimāli nodrošināties, lai jūs VID Am esat visu uzprasījuši, lai VIDs nākotnē nevar pateikt, ka viņi ir mainījuši viedokli un kaut ko piemēro, jo, jo jums tā uzziņa būs reāls pamats apstrīdēt šādu te VID lēmumu.

Sievietes balss (KS) : Nē VIDs ļoti skaidri pateica, vismaz, mūsu uzziņā - jūsu uzziņā nebija tik skaidri - bet... Sievietes balss (KS): Mums nav uzziņa, iestādei uzziņa nav. Sievietes balss (KS): Mums ir tikai vēstule.

Sievietes balss (KS): Tas, ka mums attiecībā uz projektēšanu nav jāpiemēro PVN, tas ir rakstīts balts uz melna, bet, līdzīgi kā jūsu vēstulei, ir šī te mīklainā norāde par to, ka jums būtu vēlams noskaidrot, vai jums nav pienākums reģistrēties Itālijā.

Ģ. Majors: Nu tad jāizpēta šī situācija, ko es jums stāstīju.

Sieviete 1(KS): Protams. Es sapratu.

L. Ange: Bet nu... Lai cik banāli tas skan, bet nu, tās uzziņas daudzi uzņēmēji izmanto kā tādu nākotnes aizsardzību.

Sieviete 1 (KS): Protams. Tāpēc mēs arī rakstījām un...

Ģ. Majors : Vienkārši, nāks te vēl jauni, jauni apstākļi, no kuras puses tad jāskatās.

Sievietes balss (KS): Vienkārši šobrīd, pēc būtības, mēs jau Itālijā neko nedarām, pakalpojumu sniedz Latvijas uzņēmums Latvijas pasūtītājam. Un kaut ko tādu pievilkt, ka mēs tur kaut ko kādreiz Itālijā darām...

L. Ange : Bet re, kur, mūsu VIDs pievilka. Jūs neesat apsvēruši iespēju, piemēram, vērsties tajā Itālijas nodokļu administrācijā un prasīt viņiem saistošo viedokli par to, ka mēs esam vērsušies Latvijas nodokļu administrācijā. Latvijas nodokļu administrācija mums ieteica konsultēties ar Itālijas administrāciju. Tad Itālijas administrācija sniedz šo te viedokli, un, iespējams, šo te viedokli nosūtot VIDam, pateikt, ka šāds ir Itālijas viedoklis, lūdzu, sniedziet mums saistošu uzziņu par to, kādi vēl mums ir pienākumi Latvijā. Tātad tur būtu visi, visas tā kā neskaidrības būtu ar to jāatrisina tādā tādā ziņā, ka VIDs vairs nevarētu pateikt, ka ziniet, mēs pasakām A, bet B jums pateiks Itālija.

Sievietes balss (KS): Mēs skatījāmies Itālijas tam, aizmirsu, kā to iestādi sauc, bet, kas ir atbildīgs par nodokļiem, bet viņiem ir atbilde jāsniedz līdz trīs mēnešiem.

L. Ange: nu jā, viņiem ārvalstīs vispār ir tie....

Sievietes balss (KS): Termiņi ir ļoti milzīgi, mēs nejautājām uz to brīdi, ar domu, ka mēs saņemsim no Expo kaut kādu izvērstāku skaidrojumu, ka viņi to būs noskaidrojuši ātrāk, nekā mēs rakstīsim, gaidīsim tos 3 mēnešus...

R. Stafeckis : Nē, nu vēl ir variants to pašu vēstuli uzrakstīt uz Expo ar lūgumu, lai Expo mums palīdz noskaidrot no Itālijas ieņēmumu dienesta.

L. Ange: Jā, bet tas Expo viedoklis nekad nebūs saistošs mūsu...

R. Stafeckis: Nē, bet Expo vienkārši būs kā pastnieks, kuri palīdzēs mums nevis trīs mēnešu laikā dabūt to viedokli, bet varbūt mēneša laikā. Nu pamēģināt, tā vēstule jau vienkārši jāuzraksta un jāizsūta, tas jau neko nebremzē. Jā, nu otrs variants ir, teiksim, pārsimts eiro samaksāt, es nezinu, sarunāt Pricewaterhouse vai kādam, kas ir šie te globālie konsultanti, un tad, nu viņi pārsūtīs to jautājumu saviem itāļu.. .Būs arī kaut kāds...

L. Ange : Bet redziet, tas ir tikai nodokļu konsultants. Nodokļu konsultants sniedz savu redzējumu par to, kā konkrētajā situācijā var rīkoties, bet nu..

Ģ. Majors: Nē, nu viņiem var uzdot darbu, gādāt no VIDa gan izziņas Latvijai, gan Itālijai, vai ne?Nē, nu ir jāsaprot, ja jutīsiet...

L. Ange: Ja jāmaksā tikai par izziņas sagādāšanu... tad jau lētāk...

Ģ. Majors: ...tad to nevajag, bet apskatāmies, ja tie jautājumi tomēr ir vairāk, kas ir jānoskaidro, tad droši vien ir tas tā vērts.

Sieviete 1 (KS) : Nu, ja jau mēs esam iedarbinājuši to kontaktu, tik pat labi var iedarbināt pilnīgi visus, vai ne. Expo pajautāt arī droši vien tas neko nemaksā. Tas galu galā, jautājums, kas ir aktuāls ne jau tikai Latvijā, bet visām dalībvalstīm, un ES valstīm tas būs pilnīgi vienāds, es domāju.

R. Stafeckis: Ok. Labi, tas būtu skaidrs. Pakalpojumu plans un mēs te apmainījāmies ar komentāriem, par to... No manas puses (fonā sāk skanēt komentāri).

Sievietes balss : Nē, nē, pabeidz, es negribēju...

R. Stafeckis: Nē, no manas puses, bija te dažas lietas, vēl komentāri par komentāriem, kas ir būtībā, šo te komunikācijas sadaļu, ka, pirmkārt, jā, ka pēc iespējas ātrāk būtu labi, ka būtu kaut kādas plāna uzmetumi jau. Tāpat, nu , mēs te runājam neformāli par atsevišķām teiksim akcijām, kas varētu tikt organizētas, tur Itālijā kāds pasākums, vai arī to nedarīt, bet tā nu, būtu labi, ka būtu šī te stratēģija un tad būtu skaidrs, kuras mērķa grupas mēs gribam uzrunāt un tad nu, vai nu mums tur Turīnā ir kaut kāds tur tā slow food pasākumā, jeb varbūt, ka mums tur jābrauc uz Romu tur kaut kas pavisam cita veida pasākums jāorganizē. Varbūt neviens, ne otrs.

1.44.20

Sievietes balss (KS): Es piekrītu, bet nu, komunikācijas pamata dokumentu mēs esam nodevuši kā mārketinga esenci, kur ir visas galvenās auditorijas un pa periodiem tie ziņojumi ir. Mēs termiņā nodosim arī komunikācijas plānu, kas būs tāds, nu, vidējais solis, un tajā pašā laikā tas plāns jau, mums nu arī galvā ir visu laiku. Līdz ar to mēs to komunikāciju realizējam jau nu līdzīgi kā tie pakalpojumi, teiksim, tas plāns nebija apstiprināts, bet mēs jau vienalga to visu darām. Arī to komunikāciju mēs darām. Līdz ar tajā p/n aktā arī parādīsies šajā pakalpojumu sadaļā, cik tālu mēs jau esam tikuši, un tas komunikāciju plāna termiņš, man liekas, tur vairs nu, ir, tuvojas.

R. Stafeckis : septītais līdz četrpadsmitais,jā, ok, nē, nu, ja tas.

Sievietes balss (KS): Nu, līdz ar to tad viņš uz to termiņu arī būs. Un, un par tiem, ko es gribēju par tiem komentāriem piebilst, es domāju, tie komentāri mums vairāk, nu , it kā ir tie jautājumi par to detalizāciju un tad mēs runājām, ka mēs p/n aktos tad tā detalizācija arī vairāk parādīsies, cik tālu un ko mēs esam tikuši un kā mēs esam to izdarījuši un, ko mēs darīsim, līdz ar to izrietēs, ko mēs darīsim pēc tam.

R. Stafeckis: Un tad vēl divas lietas, vienkārši, nu tā, lai mēs saprotam to visu vienādi, ir par komunikācijas valodu, nu Tu biji rakstījusi kaut kur, ka , nu, ka valoda tur būs atkarībā no konkrētās situācijas, bet, nu, man liekas, nu , ka tomēr itāļu valodai ir jābūt viennozīmīgi, nu, visam jābūt itāliski. Tas, ka mēs varam latviski tur kaut ko nestāstīt, varbūt par to, kas notiek Milānā, vai tas tā, nu, jeb jūs domājāt, ka tā, nu, tā itāļu valoda ir kaut kāda tāda otršķirīga?

Sievietes balss (KS): Nē, nu, ko nozīmē otršķirīga .. .tā mana doma ir, ka tāda būs...

R. Stafeckis: Respektīvi, web lapa ir itāļu valodā, visi facebook un twitter, un viss, respektīvi, ko mēs rakstam, twitter un facebook, tas viss ir ne tikai latviski un angliski, bet arī itāliski, Tas, teiksim, kā es to saprotu. Varbūt, ka jūs sakāt, ka tas nav vajadzīgs, tad būs vienkārši par to jārunā.

Sievietes balss (KS): Tā mana, jā, tā mana doma bija, ka ir daļa komunikācijas, kas notiek tikai latviski, un , protams, to var tulkot angliski, itāliski, bet tā mērķgrupas nav tās un un tad...

R. Stafeckis: Par brīvprātīgo izvēli piekrītu, jā.

Sievietes balss (KS): Nu, teiksim, būs kaut kādi vienkārši jautājumi, neiet detaļās, kas būs tikai latviski, ir, es domāju, ka tā lielā, liela pamata daļa komunikācijas būs angliski, ja paskatās, ko , piemēram dara citas dalībvalstis, tad viņiem ir šobrīd tā komunikācija notiek arī angliski, tajā sagatavošanas posmā.

R. Stafeckis : Piekrītu, pagaidām jā.

Sievietes balss (KS): Un tad ir, teiksim, tad būs kaut kāda daļa komunikācijas, kas būs vērsta taisni uz Itāliju, kas būs tieši itāļu valodā, tam, kam es piekritu. Teiksim, par web lapu sākotnējā formātā nu nav , kamēr mēs mainīsim vēl tekstus, viņu pilnveidosim, nu, angļu valoda, kā starptautiska valoda, ko izmanto arī viss Expo pats, ir, man liekas, ļoti ok. Tas mums iedod drusciņ fleksibilitāti un lielāku auditoriju. Tad, kad mums būs pilnīgi gatavs tas mūsu materiāls, tad tā mana pārliecība, ka jābūt itāliski, ņemot vērā, ka tā mērķa auditorija nu būs lielāka, 60 % būs itāļi. Un tāpēc es te biju pierakstījusi to komentāru, ka jāskatās atbilstoši tai situācijai, jo, nu, pieņemot par faktu, ka mēs esam saprātīgi. Tā kaut kā.

R. Stafeckis: Nūjā.

Sievietes balss (KS) Ka mēs, nu mēs darīsim visu pēc tās atbilstības un labākās sirdsapziņas, tāds būs mans komentārs.

R. Stafeckis: Vienkārši, tā mana pieredze līdz šim ar Itālijas žurnālistiem ir bijusi, ka, nu neviens no viņiem angliski nav runājis, līdz ar to, ja mēs gribam to viņu auditoriju uzrunāt, tad mēs...

Sievietes balss (KS): Jā, jā, jā, protams, tad mums ir jākomunicē itāliski.

R. Stafeckis: Un pēdējais komentārs vēl par to monitoringu, respektīvi, Itālijas mediju monitorings. Tu rakstīju, ka Tu pēc pasākumiem, bet nu principā, mums to sešu mēnešu laikā jau būs pasākums gandrīz katru nedēļu kāds. Respektīvi, nu tur tas...

Sievietes balss (KS): Bet šeit mēs runājam par laiku pirms izstādes. J. Stafeckis : Ā, ok.

Sievietes balss (KS): Un mēs vēl aiz vien, mums ir tā doma, ka mums tomēr, nu, tā, kā drusciņ nāk tuvāk, mēs nu intensīvi meklēsim, un mums būs tas cilvēks, kas mums Itālijā arī palīdzēs, kas itāliski var komunicēt ar medijiem, līdz ar to viņu darbiņš, protams, būs veikt arī monitoringu, tas, kas ir vēl šobrīd papildus, tāda lieta kā, nu, es esmu iekļauta , nu , tajā communicate expo grupā, kas ir Eiropas Savienības dalībvalstīm, un tur ir ļoti tāds foršs kontakts pretī, kas liek ,teiksim, to informāciju, būtiskāko, kas notiek, viņiem ir komunikācijas arī grupa, kurā tiek salikta, teiksim tādas informācijas lietas, jo, nu zinot to, cik izmaksā jau monitorings Latvijā, un zinot to, ka , nu viens ir runāt par Latviju kā keyword, tu maksā par katru vārdu. Ja mēs gribam tikai par Latviju, tad tas ir viens jautājums, bet par Latviju neviens nerakstīs, visticamāk, tāpat vien, visticamāk, nu, izņemot tur, kur mēs varam internetā, teiksim, drukātājos mēdijos, televīzijā, mēs pilnīgi skaidri zināsim, ka būs par Latviju. Ja mēs gribam par pilnīgi visu Expo, es baidos, ka mēs neiekļausimies pat visa projekta budžetā, jo ziņas par Expo ir katru dienu par visiem iespējamajiem jautājumiem, un tas ir, nu, man liekas, ka šobrīd ir... Nu nav saprātīgi tērēt potenciāli tik lielu resursu it kā informatīvām vajadzībām, ja mēs tagad runājam, ja mēs runājam nu daudz par tādiem pakalpojumiem, kur mums ir riktīgi vajadzīga nauda, tad tas man liekas, mēs šobrīd, tā komunikācija vēl ir, nu, maz, ka - nu, ka iztērēt uz to lielu naudu...

R. Stafeckis: Nu, es piekrītu tam. {fonā dzirdama sievietes balss „risks"). Nu jā respektīvi, bet to, kad būs izstādes periods, tad mēs...

Sievietes balss (KS): ...bet mēs sameklēsim risinājumu, protams. R. Stafeckis: Kad būs izstādes periods, tur būs monitorings nepārtraukti.

V

Sievietes balss (KS): Tad mums būs arī, tad mums būs arī palīgs itāliski runājošs. Žurnālisti tur ne pārāk labi runā citās...

R. Stafeckis: Skaidrs. Tas butu par to. Tālāk, kādas mums aktualitātes par komerctelpu operatoru piesaisti - salīdzinot ar iepriekšējo reizi?

1.50.35

Ģ. Majors : Es neatceros, ko tieši mēs teicām iepriekšējā reizē - mēs gribam novest to līdz... R. Stafeckis: Jūs esat piesaistījuši speciālistus.

Ģ. Majors : Jā, un tātad tas galvenais uzdevums... Līdz šim viņi sniedz vairāk atbalstu projektētājiem un arī atsevišķas tās skaidrojošās sadaļas bija jāapraksta par visām tām produktu kustībām. Nu, sanāk tā, ka, lai apstiprinātu projektu, faktiski jādara darbs, kurš, pēc loģiskas liktos, būtu jādara tam, kas vadīs to restorānu. Pretējā gadījumā vienkārši neapstiprina projektu, un, bet, tad, tad mums šobrīd ir, es nevaru pateikt termiņu, kurš varētu būt, nu, man šobrīd liekas divas nedēļas, bet mēs viņu varētu precizēt. Mums ir jānonāk līdz precīzai šai ēdienkartei, un šo ēdienkartes pamatu, tādu, kāds mums būs virtuve tā kā samazinātā daļa, lai gatavotu, to, to, to ... Nu sāktu meklēt šo komerctelpu operatoru. Mēs arī esam absolūti šobrīd atvērtāki, mēs būsim to visu reducējuši līdz, nu, es negribu teikt, atkāpties no visa tā, ko es stāstīju kādreiz ziemā - cik svarīga ir visa tā kvalitāte, bet mēs to esam uztaisījuši daudz drošāk no tā viedokļa, tas sortiments un visa tā ēdienkarte ir daudz kompaktāka, viņa ir daudz vienkāršāka, nu, no tādas puses, lai to visu pagatavotu būtu mazāks risks būtu, tajā pašā laikā, protams, saglabājot to, to pieeju visa tā produktu stāsta, kas tajos produktos ir kodēti, ir atbilstoši tam, ko mēs gribam tajā iekļaut, bet, jebkurā gadījumā, no cepšanas un vārīšanas viedokļa, tas process tiek samazināts un vienkāršots, vairāk rauši, vairāk kaut kādas kanapē un uzkodveidīgas lietas, kuras faktiski, pat es šobrīd pat ir ideja, ka varētu būt kaut kādi vienkārši trīs veidu komplekti cilvēkam nopērkami, kuros iekšā ir kaut kādas vairākas pagaršojamas lietiņas, tas ir tā kā pieeja, kā tas mūsu, saucamais, restorāns varētu darboties, tā mēs to redzam. Tad, tagad ir jautājums, vai precīzu ēdienkarti, kur faktiski tad mēs skatāmies (fonā sieviete komentē „plāns ir apstiprināt tur pie...lai dabūtu tur to reputāciju", visu precīzi nevar saklausīt) Un tad un tad teiksim tīri teorētiski, jā, to operatoru mēs tad arī esam, mums nav , mums nav arī šobrīd konkrēts kartes, mēs tā (nesaprotams vārds 1.52.47) slow food tās mēģināt tad viņu to operatoru, piespiest, cik vien var, pieturēties pie tā...

Sievietes balss (KS): Un tikko kā mums ir ēdienkarte, tad mums ir arī tie pamata pārtikas produkti, ko mēs liekam suvenīru sadaļā.

R. Stafeckis : Nūjā, par to operatoru izvēli, tur no manas puses būtu tas, teiksim, nu , ieteikums, to nolikumu rakstot, arī atstāt to iespēju, ka jums Latvijā pēkšņi neviens neizrāda interesi, nu lai jums būtu plašāks tas izvēles loks, un pēkšņi ir kāds no tiem itāļiem, kas ir nu gatavs latviešu šefpavāra uzraudzībā un ievērojot Latvijas ēdienkartes kaut kādus produktus, ko mēs sūtītu , kas ir gatavs visu to risku uzņemties komerciāli. Lai nav tā, ka mums tagad Latvijā neviens pēkšņi nepiesakās un tad mums ir tāds kaut kāds apjukums un tad paiet tur vēl kaut kāds laiks, kamēr mēs tos visus principus pārstrādājam. Labi, tā par atbalsta piesaistes vadlīnijām... Kas ir virspusēji jauns?

Sievietes balss (KS, 1.54.00): Es papildināju, bet diemžēl nepaspēju laicīgi nosūtīt, tur ir trešais punkts aiz visas tās tabuliņas, kas nav mainījusies, mēs ielikām, to, ko mēs runājām par to statusu tā kā, dažādību. Trešais romiešu punkts.

R. Stafeckis: Tas ir aiz tabulas, ja?

Sievietes balss (KS) : Jā, aiz tabulas. Un , proti par to, ka - kā mēs gradējam tos atbalstītājus, kādi viņi var būt, kas tas ir galvenais atbalstītājs un par to, kādam ir jābūt viņa atbalsta lielumam, par to, ka tie var būt ne vairāk kā trīs tā kā lielie atbalstītāji, un par to, ka tie ir sadarbības partneri. Mēs te nenorādījām tur summas, jo mēs

sapratām, ka summu norādīšana reizē ir roku sasiešana sev un, un arī iespējamajiem atbalstītājiem, un nav zināms kādi un kā viņi būs. Lūk, šie ir tādi ļoti vispārīgi, bet, tai pašā laikā, iedaloši jau tā kā tā struktūra, kā tas varētu izskatīties, bet tas arī ir viss, kas tur ir papildināts.

R. Stafeckis: No mūsu puses bija viena jauna ideja, kas vēl nav pārbaudīta...

L. Ange (1.55.14) : Jā, mēs aiz nevarēšanas neko pasākt ar mūsu normatīvajiem aktiem, mums radās ideja, ka mēs līdzīgi, piemēram, ka nomas tiesības, ka mēs šīs te atbalsta tiesības, arī varētu piedāvāt procedūrā, kas būtu kaut kas līdzīgs iepirkuma procedūrai. Pašreiz mēs esam nolēmuši šo te mūsu novatorisko ideju aprakstīt un aizsūtīt IUBam viedokļa sniegšanai par to, vai viņuprāt, šādā ieskatā varētu tikt sadalītas šādas te tiesības sniegt atbalstu.

Sievietes balss (KS): Bet nu tā doma ir atrast, teiksim, to formālo veidu kā ,teiksim, to, nu sakārtot papīriskā jomā vai tā doma ir arī viņu pilnībā, nu ieviest dzīvē? Jo skaidrs, ka, nu tā sadarbība ar, ar uzņēmējiem un atbalstītājiem nu tādā veidā, it kā iepirkuma veidā, tas nu nekad, nekad nav dzirdēts, ka tas būtu jādara, līdz ar to tas...

L. Ange : Tas nav, bet nu mēs, tāpēc tas, mēs, piemēram, prasīsim IUB viedokli, jo pašreiz iepirkuma procedūra tiek piemērota ne tikai pērkot kaut kādus pakalpojumus. Nu tādā klasiskā izpratnē, man ir, valsts iestādei ir vajadzība, mēs izsludinām tenderi, piesakās, kas var piedāvāt. Tieši šādā veidā tai pašā kārtībā tiek piedāvātas, piemēram, tiesības aizņemt kaut kādas telpas, maksājot par to nomu, kur, līdzīgi kā Dziesmu svētku gadījumā ir, piemēram, ir šī te tiesības iegūt tirdzniecības vietu par augstāko cenu. Nu šāda veida, teiksim, nu tie principi tiek, saglabājot šos principus, tiek organizēta šāda te veida procedūra. Tad mums ienāca prātā - ja, piemēram, valsts iestādei rodas, mēs, protams, to visu tā ietērpsim skaistākos vārdos, bet mums ir brīva vieta reklāmai. Nu, tad kāpēc mēs, teiksim, publiskajā tirgū nevaram piedāvāt iespēju uzņēmējiem iespēju aizņemt šo te vietu, piedāvājot visaugstāko cenu? Tādā veidā tiek izpildīts šis te princips - pirmkārt, ir atklāta un caurskatāma atlase, tātad ir, mēs varam pamatot, kāpēc mēs izvēlamies konkrētos uzņēmējus, otrkārt - tiek iegūts maksimāls labums valsts budžetam, jo mēs, tātad, piedāvājam valsts resursu par iespējami augstāko cenu un, izejot no šiem te diviem principiem, mums radās tāda pārdroša ideja, uzprasīt IUBam, vai tas būtu pilnīgi un galīgi aplami, ja mēs šādu te procedūru īstenotu.

R. Stafeckis: Es atvainojos, es vienu iestarpinājumu - tikko zvanīja, tā LNT filmēšanas grupa ir atbraukusi, tad viņi grib ar mani parunāt, bet jautājums arī, vai viņi drīkst te iefilmēt fonam kaut kādas tur sekundes no šīs te sanāksmes, nu, lai parādītu, ka cilvēki strādā {fonā skaļi smiekli un frāzes „ka kāds strādā"; „vispār gatavojas, ja? ") Nav iebildumu? Tad es vienkārši piezvanīšu, lai viņi tad atnāk un tad mēs te ...

Sievietes balss: Mēs esam visi ir atbilstoši sarkaniem ģīmjiem, ziniet, kā jābūt kārtīgi nostrādājušajiem cilvēkiem (fonā skaļi smiekli un pārklājas dažādas frāzes).

Vīrieša balss : Lapas var izmētāt vairāk.

Sievietes balss: Strādā tikai ministrija pēc lapu skaita (fonā skaļi smiekli, dažādas ar sanāksmes kontekstu nesaistītas frāzes „mūsu pusē jāizdala ābolīši vienkārši visiem": „tā jūs mūsu pusi padarīsiet vēl nožēlojamāku ").

R. Stafeckis : Tā, labi, tad. Tu tagad pateici, ka tu vēlējies kaut ko...

Sievietes balss (KS): Jā, nē es pat nezinu, vai man ir komentārs... (fonā pārklājas balsis, viena no saklausāmajām frāzēm „ideja ir revolucionāra, bet... ")

Vīrieša balss (1.59.20): Būsim godīgi, es, ne, vienkārši, ideja man ļoti patīk, es pat esmu gatavs apkalpot to - kontu, kur tā nauda ienāks, bet tā...

Šajā brīdī telpā ierodas LNT filmēšanas grupa, notiek sasveicināšanās, dzirdami ar sanāksmes kontekstu nesaistīti jautājumi. Kāds uzdod jautājumu, vai vēl palika daudz pārrunājamu punktu, uz ko tiek saņemta noraidoša atbilde. Attiecībā uz pēdējo nepabeigto sarunu, kāds (vīrieša balss) izsakās „Es saprotu, Tu pabeigsi vēlāk... ". Sarunas par sanāksmes tematu atsākas 2.00.20 .

L. Ange : Paralēli mums bija doma ari paprasīt, es nezinu, vai mēs par to pagājušo reiz runājām, ka mēs gribam vienkārši KNABam, kas ir par to tā atbildīgā iestāde par to interešu konflikta novēršanu, arī uzprasīt viedokli, bet tagad man ir arī ideja viņiem prasīt (neskaidrs vārds 2.00.30) , vai nē? Kā stratēģiski... (fonā skan Jā, es domāju, ka labāk").

R. Stafeckis: Tad viņi savā starpā salīdzinās tās atbildes, ko viņi gatavojās sniegt, jeb... L. Ange: Viņi varētu konsultēties par to, kāda būs tā pieeja, tā kā tā pieeja būtu vienota

Sievietes balss (KS) : Labi, tas jau arī, bet pieņemsim, ka mēs vispār pieņemam tādu opciju, vai tas tad nozīmētu arī to, ka uz katru iespējamo pozīciju mums ir jābūt trīs piedāvājumiem...

R. Stafeckis: Nē, nē

Sievietes balss (KS): Tā tas nebūs, ja?

A. Zusts: {balstoties uz Ģ. Majora teikto 02.03.05, runā Andis Zusts): Vienkārši problēma ir, ko es redzu, ka nu, pirmkārt, ir jābūt nu tām, Dziesmu svētku gadījumā tā dabīga vēlme tirgū, tie, kas vēlētos sniegt tos pakalpojumus bija krietni vairāk un skaidrs, ka tas bija viens no izvēles mehānismiem un mūsu gadījumā, nezinot vispār, vai tirgū ir interese, kādam atbalstīt, tad skaidrs, ka arī pats piedāvājums ir neordinārs, līdz ar to viņš prasa papildus darbu ieguldīt, lai skaidrotu, līdz ar to man pilnīgi nav nekādu ilūziju un es ticu, ka viņi atļaus šādu formu un es ticu, ka tirgus cena būs aptuveni 10 reizes mazāka nekā mēs gribētu plus dziesmu svētku kontekstā ir pilnīgi skaidrs, ka netika piesaistīts pilnīgi neviens privātais reklāmdevējs. Tas nozīmē, ka bija valsts iekšēji organizēts atbalstītāju piesaistes mehānisms, kuram nebija nekāda sakara ar publisko, kā jūs tagad gribat atrisināt to papīru jautājumu, nu it kā izdarīt to, lai tas būtu pēc iepirkuma, tam ar to nav nekāda sakara, līdz ar to, ja mēs formāli to gribam darīt, tad to var darīt, bet jautājums tikai, kad konstatēs nākamreiz, ka tad, kad nu mums būs kāds, Maxima izvēlēsies logotipu uzlikt par 2 tūkstošiem latu, tad nākamreiz Valsts mežiem maksājot 150 000, Dziesmu svētkiem būs jautājums, kāpēc viņi to dara 75 reizes dārgāk nekā Maxima to dara Expo kontekstā. Nu tas ir tikai.

L. Ange : Mums jau nebija doma noteikt tos maksimālos griestus, (fonā smiekli un dažādas frāzes: „minimālos", „nu jautājums, ko mēs sākam tirgot tajā vietā", „ Kompleksais pakalpojums tur ir", „Nē, es esmu par " .)

Ģ. Majors: Nē, nu Tu jau Andi, aizgāji tādā plašākā... Galu galā teorētiski ir tas, ko tu saki citiem, bet nu varbūt arī nu..

A. Zusts : Nu jautājums tad vienīgais paliek tikai tāds, ja mēs izejam šo apli, tad kāds ir atskaites punkts, ja mēs to sākam darīt pa īstam?

L. Ange: Bija doma tāda, ka, ja mums tur ir tā kā dots, dota atļauja šādai procedūrai, ka mēs, teiksim, nu, nu nodefinējam to savu piedāvājumu, ko mēs varam piedāvāt. Un tad ,atkarībā no tā piedāvājuma, mēs aicinām potenciālos interesentus pieteikties, nu, pēc izsoles principa, piedāvājot pēc iespējas, nu, mēs piemēram, mēs piedāvājam kaut kādas trīs {fonā komentārs, tāpēc nav iespējams saklausīt vārdu), ko katrs piedāvā. Un tad, piemēram, mēs nodefinējam, katrā pakā, piemēram, vinnē trīs ar vislielāko piedāvāto cenu, jo tas princips jau, kas ir tajā publiskajā atlases procedūrā, ir valstij iegūt vislielāko finansiālo izdevīgumu no savu resursu izmantošanas.

2.04.10

A. Zusts: Tas protams, jautājums jau ir, vai mēs to , man tas jautājums bija vairāk - ja mēs viņu tikai tādēļ, teiksim, lai tas jautājums virzītos uz priekšu, gribam izdarīt, piemēram, tagad, vasarā, vai mēs īstenībā zinām, ka patiesā sponsoru piesaiste notiek novembrī, decembrī, nu, ka tas var būt, teiksim, dienas kārtības jautājums. Tad, vai izdarot šo vingrinājumu tagad, vai mēs arī kaut kādā veidā neierobežojam sevi vienam iespējamam nākotnes sadarbības partneru piesaistes vingrinājumiem, tur, nu, pasakot jau, ka mums jau bija iepirkums, un pasakot, ka viņš jau ir noslēdzies?

L. Ange : Bet, ja mums atļauj šādu procedūru rīkot, mēs, iespējams, varam viņu rīkot vairākkārtīgi.

Sievietes balss (KS): Bet piemēram, ja mēs padomājam, kā praktiski tas viss notiks, ir skaidrs, ka to nevar, nav iespējams salīdzināt ar Dziesmu svētkiem un mērķa tirgu valsts uzņēmumiem šeit, vai ne? Kas nozīmē, ka, lai piesaistītu atbalstītājus, visticamāk mums būs katram no viņiem kāds īpašs, ārkārtīgi pievilcīgs piedāvājums, kuru mēs nekādā veidā nevarēsim piedāvāt vairāk kā vienam atbalstītājam. Tad tas jautājums - kā tad tas praktiski varētu funkcionēt?

R. Stafeckis: Nu ja tas individuālais piedāvājums ietilpst tajā mūsu rāmī, ko mēs esam publicējuši tajā konkursā, tad kāpēc gan ne?

L. Ange : Jā, tas sākotnējais piedāvājums jau ir jāpadara pietiekami interesants viņam, lai viņš tā kā gribētu, nu, iesaistīties. Tas tālāk, ko mēs varam viņam pateikt, ka tad, kad viņš ir atsaucies uz to sākotnējo piedāvājumu, piedāvājis tā kā ar šo te cenu, ir vinnējis, tad mēs varam tad kaut ko...

Sievietes balss (KS): Par ko, ko viņš vinnējis? Ko viņš - ko viņš vinnē?

L. Ange: Kaut kādus informatīvos pakalpojumus, nu.

R. Stafeckis : Atpazīstamības veicināšanu (fonā smiekli un „ iespējams ").

Sievietes balss (KS): Es nezinu, jo man jau liekas, viņi nepērk, viņi jau nepērk pakalpojumu pa tirgus cenu, viņi pirks milzīgu paketi ar visvisādiem iespējamajiem, ko mēs varēsim iedomāties, kas tādam uzņēmumam vispār varētu interesēt, bet ja mēs neejam uz konkrētu uzņēmumu, bet ja mēs ejam vispār uz tirgus spēlētāju, mēs jau neko vairāk kā reklāmas laukumu, es nezinu, logo izvietošanu - mēs jau nevaram piedāvāt, bet, kurš vēlētos samaksāt pus milj... nu, vienalga, cik tur x tūkstošus par logo izvietošanu uz bukleta, tas jau tā..

A.Zusts: Būsim pavisam godīgi, mēs zinām, ka mums ir jāsadala tas tirgus potenciāli divos segmentos - vieni ir valsts uzņēmumi, otrs ir privātais sektors. Kas notiek valsts sektorā...

L. Ange : Bet valsts uzņēmumi jau arī netiek ierobežoti šādā gadījumā piedalīties šādā tenderī.

A. Zusts : Viņi Jūs sakāt, nav ierobežoti?

L. Ange : Tas nebūs ne ziedojumi, ne kas, viņi piedalīsies par tiesībām iegūt reklāmas līgumu.

A. Zusts : Nē, es gribēju ātri pavisam pabeigt. Zinot to valsts sektoru, būsim godīgi -ir īstenībā tā, kā tas tirgus funkcionē, visticamāk, ka viņu pusē ir iezīmēti budžeti, ko mēs visu ļoti labi zinām, ar kuriem viņi var operēt, nu ziedojumu sadaļa un sponsorship sadaļā. Līdz ar to, ja no mūsu (neskaidrs vārds 2.07.22)puses nav tiešām

34

provokatīvi, mērķēti, ļoti precīzi uzrunājošs piedāvājums, tad iekļūt tajā viņu dienas kārtībā, ir praktiski neiespējami. Nu, neatsauksies viņi uz bezpersonisku piedāvājumu piedalīties vairāksolīšanā. Tas, kas attiecās privātajā sektorā, tāpēc es pārjautāju vēlreiz, ka privātais sektors atkal nu strādā salīdzinoši ar n-to kārtu zemāku nu, to naudas apjomu, ko viņi vispār ir gatavi ieguldīt, un arī tur ir jāvelta ļoti, teiksim, liels spēks, un to, lai atrastu, to rakursu un piedāvājumu - tas nav tā kā uz Dinamo nu, uz hokeja borta, uzlikt logotipu, nu, kur cilvēki automātiski saprot, ka tas ir vietējais tirgus, viņam nogarantēsim 30 000 cilvēku atnāk uz arēnu, valsts televīzijā redz pusotrs miljons, un tāpēc es domāju, vienkārši, es arī gribētu no tā visa izrietošā saprast, kas ir tas mūsu uzstādījums - atrast veidu, kā vispār pateikt, ka mēs esam vispār atvērti tā kā sadarbības partneru piesaiste, vai tiešām atrast veidu, kā mūsu izvēlētos sadarbības partnerus iekļaut tajā kopējā ziņojumā?

2.08.31

L. Ange : Kaut kas pa vidu. Mums ir shēma, kuru mēs varam un tas, ko mēs gribam, mums ir arī jāsamēro vēlmes ar iespējām - tas ir , tas ir, kā mēs to redzam, jo tāda pavisam atbilstoša shēma, visticamāk, nebūs. So iespēju mēs saskatījām kā tādu alternatīvu legalizēšanai, nu šāda te veida, nu, ieņēmumu. Absolūti - viņa nav perfekta- es piekrītu, bet, ja mums ir, ja mums tiek tā kā pavērtas tās durvis, man tā likās, ka varbūt pastāv iespēja kā mēs, piemēram, varam piepildīt ar saturi, jo, piemēram, arī šāda tendera gadījumā pēc publiskas izsludināšanas, mēs neesam ierobežoti vērsties pie konkrētiem tirgus dalībniekiem, nu teiksim ar informāciju par to, ka šāds tenderis notiek {fonā R.Stafecka komentārs „individuālās sarunas"), Nē, nu viņiem būs, protams, jāstartē caur šo te procedūru, bet, teiksim, nu, piemēram, būs citi piemēri - mēs pasakām, ka mums ir būvniecības iepirkums, mēs neesam ierobežoti izsūtīt 35 būvniecības uzņēmumiem informāciju, ka šāds būvniecības iepirkums notiek. Piemēram, šauboties, vai viņi kopējā IUB izsludināto iepirkumu listē pamanīs. Mēs vienkārši ļoti vēloties nodrošināt, ka tiek iesniegti šie te pieteikumi, mēs vēršamies tur pie kaut kāda loka...

A. Zusts : Mēs jau to esam darījuši, bet toreiz jau mēs, nu Dziesmu svētku kontekstā izlēmām, ka būtu pareizi alus tirgotāju, ražotāju pieaicināt caur šādu, tad mēs arī veicām šādu funkciju, ka, īstenībā, mēs paši apzvanījām tos 3 pretendentus un piedāvājām - un tajā brīdī mēs pateicām - šāda ir sākuma cena, un no pārējā mēs paejam malā un tad tiešām bija solīšana. Tā solīšana bija tik precīza un viņu ikdienas darbībā, nu, saprotama, pakārtota, jo vienīgais jautājums, kas bija - cik litrus pārdos, un ar to soli viņi izrēķina, un viņi faktiski pērk, pirka nevis sponsor... nu nekādus sponsoring līgumus, bet vienkārši viņu ekskluzivitāti alus kategorijā, plānojot pārdošanas apjomu, (fonā vienlaicīgi atskan vairāki komentāri) Pēc tam tas, kas ir droši vien... Tā sliktā daļa ir tā, ka uzliekot tajā visā procesā vēl papildus regulējumus, viss ir beidzies ar to, ka tas, kurš uzvarēja, pārdeva tieši, manuprāt 4 reizes mazāk un tiesājās {fonā atskan komentāri „ kā ar kultūrfondaprojektu " un „ mēs laimīgi vienojāmies ").

L. Ange : Mēs ilgi arī domājām, kas varētu būt tas, tās tiesības, ko mēs pārdodam, nu tas, mēs viennozīmīgi pateicām, ka tās nebūs tiesības izvietot reklāmu, tāpēc tas valsts pārvaldes kontekstā vienkārši griež ausīs. Tas noteikti, mēs tur pieliksim droši vien vislielākās pūles nevis uz kaut kādas procedūras saskaņošanu, bet uz priekšmeta izdomāšanu, un tāpēc varbūt, varbūt - ja vispār jums šī doma liekās kaut cik akceptējama, tad varbūt mēs varam arī diskutēt par to, kas tas ir šis te priekšmets, ko mēs iepērkam, ko mēs iepērkam nevis, bet piedāvājam tajā tenderī. Tas, var jau būt, ka mēs to varam paplašināt līdz vēl kaut kam. Ka tas nav tikai informatīvā kaut kāda resursa izmantošanas tiesības bet, bet mēs vēl kaut ko tam uzņēmējam piedāvājam interesantāku, kas viņu aizrauj un viņš saka - jā, tas ir tenderis, kurā es gribu piedalīties un uzvarēt.

R. Stafeckis : Tiesības sēdēt blakus prezidentam vakariņās pie galda, (fonā skan smiekli, frāzes „kuš", „kurš neatbrauks ")

L. Ange : Es domāju, tu teiksi - tiesības sēdēt kamerā...

R. Stafeckis: Ar televizoru, ja? Nevis vienkāršā kamera.

Sievietes balss (KS) : Es domāju, ka varbūt, ko tur daudz, tas jau ir viena versija. Kaut ko sākam darīt un varbūt no tā beigās kaut kas tur aiziet.

L. Ange: Bet mums ir doma tāda - mēs tur kaut kādu tagad to vēstuli IUBam rakstam, tā kā projektu gatavojam. Varbūt mēs tad jums nosūtām to vēstules projektu, lai jūs apskatāties, varbūt jums ir ko papildināt, teiksim, attiecībā uz to priekšmetu. Nu tādu, lai viņš, saprotot, ka tas priekšmets ir tas, ko visticamāk saskaņo, ko īsti nevarēs mainīt gadījumā, ja saskaņo - lai viņš ir tāds, tāds maksimāli aptverošs un ietilpīgs. Lai mēs zem attiecīgi, ja mums gadījumā saskaņo, lai mēs tur varam ielikt, nu, maksimāli daudz, jo, ja mums pasaka, ka tā ideja aiziet, tad mēs jau tajā nolikumā varam ielikt, ielikt to būtību (fonā „jā, labi"). Mēs varam, nu, darboties ap to.

Sievietes balss (KS) : Tur ļoti labi var dzirdēt, ko mēs runājam, ja nu kas, un viņi stāv pie durvīm un Robertu vēl gaida, man liekās...

R. Stafeckis: Jā, es tāpēc arī te drusku tā kā nervozēju. Vienkārši mums palicis pēdējais punkts, tad es domāju, ja mēs varam piecu minūšu laikā nobeigt, tad mēs, nu arī nobeidzam,.un...

Sievietes balss (KS) : Par nacionālo dienu?

R. Stafeckis: Jā.

Sievietes balss (KS): Mēs varam to. Ja tas datums mums paliek astotais, tad skaņojam no visām pusēm viņu un atstājam. Viņš nav tik, nu, steidzams, (fonā uzdod jautājumu „ maijs? ", atbilde „jūnijs ")

R. Stafeckis : Jo, nu, Expo pagaidām man vēl negrib oficiāli saskaņot, jo vēl viņi raksta, ka tur tas

Sievietes balss (KS) : Nu tad atstājam vēl pagaidām to punktu līdz nākamajai reizei.

R. Stafeckis: Jā. Divi jautājumi vēl - vai mēs uzreiz noliekam nākamo sanāksmi, jau datumu pirms Jāņiem kaut kad (fonā „saskaņosim"). Un pēdējais jautājums - viņi vēlās arī kādu no jums par radošo daļu, par saturisko daļu Expo projektam kaut ko pajautāt pie vienas reizes, (fonā „Elīna ")

Sievietes balss (KS) Nu, ir zināms, ko pajautāt... (fonā atskan „kā strādā ")

Sākas ar sanāksmes kontekstu nesaistīta, īsa vārdu apmaiņa

Ieraksta beigas.

Dokumenti

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Nē seksuālai vardarbībai!

FotoIzskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek ar attiecīgiem noturības solījumiem un liecinieku (eparaksta) klātbūtnē. Paga, nevaru atcerēties, nebija šitāda štelle jau iepriekš izgudrota?
Lasīt visu...

21

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

FotoLatvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu.
Lasīt visu...

21

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

Foto2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās jēdziens “post patiesība” tik bieži un enerģiski tika lietots un analizēts visā Rietumu pasaulē, ka “Oxford dictionary” to atzina par gada vārdu. 
Lasīt visu...

21

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

FotoNesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”, tautu nevis nomierināja, bet gan lika vēl vairāk satraukties par to, kas īsti valstī tiek darīts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tā vietā, lai mierinātu iedzīvotājus ar tukšpļāpību, Polija intensīvi bruņojas. Bet ko šajā jomā dara Latvija?
Lasīt visu...

6

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

FotoKļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko mediju darbību. Padomes mājaslapā varam vien iepazīties ar 14 punktiem, kas vispārīgi iezīmē padomes darba jomas. Taču pēdējie skandāli un cilvēku neizpratne par sabiedrisko mediju izpausmēm liek uzdot daudzus jautājumus.
Lasīt visu...

20

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

FotoValdība 19. marta sēdē izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par Latvijas Republikas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 1992. gada 9. maija Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām** Kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupai” un atbalstīja šo iniciatīvu.
Lasīt visu...

21

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

FotoŠī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:
Lasīt visu...

12

Uzmācīgie IRši

FotoPagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”
Lasīt visu...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...