Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vērojot mūsu valsts iekšlietu sistēmā (ne)notiekošo, domāju, ka es neesmu vienīgais, kuram rodas vairāki jautājumi. Turklāt sabiedrība joprojām vēlas redzēt reālus risinājumus iekšlietu sistēmas reorganizācijā. Ir pagājis pietiekami daudz laika kopš 14. Saeimas vēlēšanām, bet Apvienotā saraksta pārraudzībā nodotajā Iekšlietu ministrijā viss notiek pa vecam!

Vēl joprojām es neesmu dzirdējis kaut pušplēstu ideju no Apvienotā saraksta iekšlietu ministra Māra Kučinska par to, ko iesākt ar haosu, kas valda pār Valsts Policiju un Iekšlietu ministriju? Kučinskis būtībā ir kā ar sūnām apaudzis akmens gabals naivā Kariņa “mazdārziņā”. Diemžēl, bet arī Kariņš šajā sakarā ir parādījis savu impotenci, pilnīgu nespēju prasīt no saviem ministriem atbildību par paveikto un nepaveikto!

Lai Kučinskim un Kariņam vieglāk ietu ar darāmajiem darbiem, uzskaitīšu dažas samilzušās problēmas.

Sievietes slepkavība Jēkabpilī. Uz policijas sirdsapziņas. Noziedzīga nolaidība un absolūta sistēmiska vienaldzība. Kāda ir Kučinska reakcija? Nekāda, pilnīgs klusums. Normālās valstīs šajā gadījumā demisionētu ne tikai iekšlietu ministrs! 

Pusaudžu bandu kautiņi Imantā un citos Rīgas rajonos. Policija atkal reaģē pēdējā un tikai tad, kad visi jau rāda ar pirkstu un kliedz, un pat tad tās darbība izskatās pēc lētas imitācijas. Vai krīzes menedžeris ar kompartijas biļeti Kučinskis (ne)reaģēja? Runā, ka vajagot uzlabot “krīzes komunikāciju”. Nopietni? Tas ir viss, ko viņš var pateikt?

Žoga izbūve uz Baltkrievijas robežas. Polija un Lietuva to jau ir izdarījušas, bet mums viss vēl procesā, un tāls ceļš ejams līdz pozitīvam rezultātam. Iekšlietu ministrija (Kučinskis ar krīzes menedžeriem) vaino visus citus, tikai ne sevi; viņi taču beidzot ir pie teikšanas un darīšanas, bet vienalga turpina vaimanāt. Kučinska reakcija? Viss ir labi, problēmu nav.

Problēmas ar nenormāli garajām rindām PMLP. Latvija nav vienīgā valsts pasaulē, kur cilvēkiem izgatavo identifikācijas dokumentus. Kāpēc citas valstis to var izdarīt ātri un bez rindām? Vai no Kučinska ir dzirdēti kādi konstruktīvi piedāvājumi problēmas risinājumam? Nē, nav.

Problēma ar Latvijā saskrējušajiem Krievijas pilsoņiem, kuri negrib mācīties latviešu valodu. Ko dara Kučinskis? Visu laiku meklē “argumentus”, lai tikai atvieglotu nelojālajiem piektās kolonnas pārstāvjiem atrašanos Latvijā. Interesanti, kā interesēs tas notiek?!

Valsts policijas darba kvalitāte. Kā mums klājas ar smago noziegumu izmeklēšanu - pasūtījuma slepkavību izmeklēšanu, sarežģītu finanšu noziegumu izmeklēšanu? Traģiski. Izmeklēšanas velkas gadiem un beidzas ne ar ko. Kučinska reakcija? Vispār nav dzirdēts, ka viņš šajā jomā saskata, ka ir problēmas.

Korupcija robežsardzē. Ik pa laikam tiek aizturēts bariņš robežsargu par korupciju. Mūsu valstī plaukst un zeļ nelegālo cigarešu un alkohola tirdzniecība. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka to “jumto” Valsts policija un Valsts robežsardze. Kučinska reakcija? Viss ir kārtībā, nevajag celt trauksmi.

Saprotams, ka par pilnīgi visām iepriekš nosauktajām problēmām nav personīgi atbildīgs Kučinskis, bet viņš šobrīd ieņem iekšlietu ministra posteni, un sabiedrība pamatoti no viņa sagaida problēmu risinājumus. Bet trakākais ir tas, ka Kučinskis neizrāda nekādas pazīmes, ka viņš vispār redzētu to, ka Latvijas iekšlietu sistēma ir totāli sapuvusi.

Mums ir Valsts policija, kas vairāk izskatās kā padomju milicija. Korupcija un prokrieviskums zeļ un plaukst Latvijas policijā un visā iekšlietu sistēmā, un tas, manuprāt, ir diezgan biedējoši. Papētot ļoti daudzu policistu Facebook kontus, jūs ļoti ātri ieraudzīsiet veselu plejādi ar personām, kas ienīst šo valsti un fano par putina krievu pasauli. To ir tik daudz, ka šoreiz būtu lieki runāt par slēptajiem kremliniem un Latvijas nodevējiem.

Un tagad paskatieties uz pašu Kučinski, uz pelēko Māri, kas vienmēr kalpojis pastāvošajai sistēmai, ka tik krēsls vienmēr ir zem dibena! Vai viņš jums atgādina enerģisku, ar iedejām apveltītu ministru, kurš ievedīs kārtību sapuvušajā Latvijas iekšlietu sistēmā? Man viņš atgādina vecu komunistu, kurš imitē darbu un dara visu, lai tikai nekas nemainītos. Kam tas ir izdevīgi? Tikai un vienīgi mūsu valsts ienaidniekiem. Māris nav nekāds krīzes menedžeris! 

Pilsētā runā, ka Kučinskis aktīvi “strādā”, lai pie pareizajiem Apvienotā saraksta sponsoriem nonāk vairāki ļoti ienesīgi Iekšlietu ministrijas projekti – ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei trijos gados paredzēts tērēt 166 miljonus eiro, austrumu robežas infrastruktūras izveidē trijos gados budžetā paredzēti 77,6 miljoni eiro, VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizāciju katastrofu pārvaldības centru izveidei trijos gados paredzēti 103,2 miljoni eiro. Tagad mēs redzam, kur aiziet Kučinska enerģija, jo pieskaitot PVN, sanāk gandrīz veseli 420 000 000 EUR(!!!), ko dalīt, sadalīt un pārdalīt Apvienotā saraksta sponsoriem, tas tev nav lēto armijas konservu iepirkumu dalīt!

Iespējams, ir pienācis laiks sabiedrībai kaut kā reaģēt uz Kučinska “darbu”? Varbūt Kučinska kungam vajadzētu atkāpties no amata? Iespējams, Māra Kučinska vispiemērotākais darbs ir tas, no kurienes viņš sāka savu superveiksmīgo komunista karjeru – Valmieras rajona dzīvokļu komunālās saimniecības ekonomists.

Mūsu valsts iekšlietu sistēma ir nolaista līdz kliņķim, un tās kronis un simbols ir ekskomunists ministrs Kučinskis. Es pat ieteiktu Māra Kučinska tēlu izmantot kā prototipu korupcijas tēla attēlošanai pelēkā granītā, kurš atrodas pastāvīgā Temīdas varošanas procesā! Vai vēl labāk, tēlnieks Bikše varētu šo pieminekli “kalt” putuplastā, jo granīts būtu par šerpu!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

FotoVēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) skandālā un to. kā jūtas studenti un arī nesenie/senie katedras absolventi
Lasīt visu...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...