Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 14. jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu 13. Saeimas Juridiskās komisijas sēdes laikā šī gada 18. maijā.

Lēmums ir anonimizēts, bet no publiski pieejamās informācijas ir saprotams, ka lēmumā “persona E” ir minētās sēdes vadītājs — deputāts Jānis Butāns (attēlā), savukārt “persona H” ir tā brīža Saeimas deputāts, komisijas loceklis Aivars Geidāns.

No šāda lēmumā minēto personu identitātes atšifrējuma izriet:

1) Jānis Butāns t.s. tehniskās pauzes laikā Aivaram Geidānam ir veicis zvanu, kurā ir pārrunāts ar šo tehnisko pauzi pārtrauktais balsojums, kurā savu nebalsošanu Aivars Geidāns bija tikko visiem dzirdami paziņojis, un Jānis Butāns izdarīja šo zvanu tieši tāpēc, ka šis balsojums bija pretējs tam, kādu Jānis Butāns gaidīja no Aivara Geidāna saskaņā ar tajā pašā dienā notikušajā Konservatīvo frakcijas sēdē runāto.

2) Aivars Geidāns savās liecībās nemin — vai KNAB nepiemin to lēmumā —, ka tieši Jānis Butāns ir zvanījis viņam t.s. tehniskās pauzes laikā. Saskaņā ar KNAB atklāto informāciju Aivars Geidāns savā liecībā tikai liecina par vispārēju praksi deputātiem sazvanīties un sazināties pa citiem kanāliem.

3) KNAB nav konstatējuši balsu pirkšanu.

Pievienojos atziņai, ka nav pamata uzskatīt, ka ir notikusi balss pirkšana vai cita veida koruptīvs darījums. Taču ar to lieta nav galā, jo:

1) ir notikusi balsojuma ietekmēšana balsojuma laikā.

2) Jānis Butāns sēdes laikā ir apzināti melojis. Sēdes audioierakstā, laika brīdī 1h10min47sek ir dzirdams, kā Jānis Butāns paziņo par radušos stāvokli: “Mums tehniskas problēmas, mazliet tehniskā pauze, pauze divas minūtes.”

Paziņojot balsojuma laikā, ka ir “tehniskas problēmas”, Jānis Butāns ir melojis visiem sēdes dalībniekiem, un viņš to ir darījis ar nolūku, lai varētu pārtraukt balsojumu un sazināties ar Aivaru Geidānu, lai izmainītu viņa faktisko balsojumu (dalību balsojumā), ko viņš arī izdara ar telefona zvanu.

Aicinu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju izvērtēt Jāņa Butāna rīcību minētajā sēdē, balstoties uz KNAB resoriskajā pārbaudē atklāto informāciju, kā arī uz publiski pieejamo sēdes ierakstu.

Aicinu arī Saeimas komisiju izvērtēt Aivara Geidāna sniegto liecību KNAB, ja tā patiešām nav iekļāvusi informāciju par Jāņa Butāna zvanu Aivaram Geidānam. Tā ir ļoti būtiska informācija, lai izmeklētu iespējamu balsojuma ietekmēšanu.

Aicinu komisiju arī skaidrot, vai turpmāk ir pieļaujams sēžu vadītājiem pārtraukt balsojumus, lai “zem četrām acīm” pārjautātu jau nobalsojušiem deputātiem, vai viņi ir pārliecināti par savu balsojumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...