Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.

Par mūsu muzeju jau tā kā viss ir kļuvis skaidrs – tā vadību daudz vairāk interesē politiskas aktivitātes, nevis novadpētniecība un citi tiešie pienākumi. Bet, lūk, par demokrātijas sludinātājiem gan ir vērts parunāt mazliet vairāk!

Ir zināmi dažādi varianti tam, ko mēdz dēvēt par demokrātiju. Sengrieķiem tā bija iekārta, kurā visu izlēma brīvie, pilngadīgie vīrieši. Minētā pasākuma bildēs gan tādus grūti saskatīt, tāpēc jāpieņem, ka runa drīzāk ir vai nu par Rietumvalstīm raksturīgo iekārtu, vai arī par “demokrātiju”, kādu to saprata PSRS un tagadējā Ķīna.

Galvenā atšķirība ir tā, ka Rietumu versijā vērā tiek ņemti dažādi viedokļi un par lēmumiem maksā visi solidāri. Austrumu versijā ir “vienlīdzīgākie”, kuru vajadzības apmaksā tie, kuri “demokrātiski” izdara izvēli klausīt lēmumu pieņēmējiem.

Pārsteidzošā kārtā demokrātijas akadēmiķi ir izrādījušies morāli tuvi Austrumu versijai. Viņus ne mazākajā mērā nemulsina, ka muzeja mājas lapā var ieraudzīt to, ka par ieeju muzejā tiek iekasēta maksa (maksimums 1,5 EUR), ka telpu noma pasākumiem arī ir maksas pasākums (līdz 15 EUR par stundu). Nemulsina, jo acīmredzot uzskata sevi par “vienlīdzīgākiem”, kuriem viss pienākas par brīvu.

Īpaši ironiski, ka viens no galvenajiem mērķiem pasākuma rīkošanai muzejā bija “atbalsts muzejam”. Bet praksē ir sanācis, ka “mēs jau ar savu klātbūtni vien, esam milzu dāvana! Naudiņu lai samet tie citi!”.

Otrs aspekts  - viedokļu dažādība.  Te “akadēmiķi” demonstrē skaidru PSRS “demokrātisko centrālismu” – īsta demokrātija ir tad, ja izteikties atļauts tikai īpaši “iesvaidītajiem” biedriem, tādēļ nav ko aicināt visādus tur plebejus no Ogres novada domes!

Aiz demokrātijas izkārtnes šoreiz rosās prasts PARazītisms. Tāds, kurā daži personāži (nesauksim vārdā vakcīnblakņu ministra sievu) veido savu politisko darbību, fondu apmaksātās programmās un - dubults neplīst – liek par savām aktivitātēm samaksāt arī Ogres novada nodokļu maksātājiem.

Varbūt, pirms “Demokrātijas akadēmijas” tās veidotājiem vajadzēja apmeklēt “Demokrātijas sākumskolu”, vai vismaz kādus pieklājības kursus? Lai nav tā, ka citiem mēģina dot to, kā pašam nav.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.Lasīt visu...